Kredi

İflasınızı Yaparsanız Ne Olur?

Misafir Mesaj Miranda Marquit tarafından

İflas için başvuru normalde çok zor bir karardır. Yükümlülüklerini ödemek zorunda kalmamak için iflas başvurusunda bulunanlar olsa da, birçok iflas başvurusu, bir kişinin güvenilir olmayan bir borç durumundan kurtulma girişiminde bulunduğundan aylarca acı çektikten sonra ortaya çıkıyor. Bir iflas dosyasının başlıca nedenlerinden biri tıbbi faturalardır; Bu pahalı yükümlülükler çoğu zaman birisini kenardan zorlayabilir. Bununla birlikte, iflasın sizin için tek yol olduğu hissine kapılsa bile, iflasınızın finansal geçmişiniz üzerinde geniş kapsamlı etkileri olduğundan, seçeneklerinizi dikkatlice gözden geçirmeniz önemlidir.

Borçlarınızı boşaltma

İflas korumanın amacı borçlarınızın bir kısmının alacaklılara tahliye edilmesidir. Ancak, borcu (bir ev veya araba) güvenceye aldıysanız, eşyayı sorularınızda tutmak istiyorsanız bu borcu ödemeyi planladığınızı teyit etmeniz gerekir. İpotek veya araç ödemelerinizde bulunduğunuz ve bu borca ​​ilişkin ödemelerinizi yapmaya devam edeceğinizi teyit ettiğiniz sürece, bu mallar sizinle birlikte kalır. (Not: Bu yüzden teminatsız borcunuzdan önce sizin teminatlı borçlarınız için ödeme yapmak çok önemlidir.) Kiralanan yerlerden bilgisayar veya TV gibi daha küçük eşyalar için, alacaklılar öğeyi geri talep etme hakkına sahiptir. - Özellikle düzenli ödemelerinizi yapmak için kredi kartı kullanıyorsanız.

Güvenli borcunuzu yeniden teyit ettikten sonra, siz ve avukatınız diğer borçlarınızı gözden geçirecek bir vekil ile görüşecektir. Borçlarınız ve mali durumunuz hakkında mütevellilere karşı dürüst olmanız önemlidir. Ayrıca, iflas başvurusunda bulunduğunuzda yeni kredi başvurusu yapmaktan veya satın alımlar için kredi kullanmanız gerekir. Mahkeme ayağa kalkmaya çalıştığını görmek istiyor. Yeni bir kredi kartı başvurusu, davayı daraltabilir. Mütevelli, borcunuzun ne kadarının boşalması gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunacaktır. İflas için başvurduğunuzda, otomatik olarak borcunuzun tümünün affedileceği anlamına gelmez. Mahkeme, mali durumunuza ve neye mal olabileceğinize bağlı olarak, alacaklılara karşı yükümlülüklerinizin bir kısmını ödemek için daha küçük ödemeler yapmanızı isteyebilir. Ayrıca, federal öğrenci kredileri iflas sırasında asla boşalmaz. Bunlardan sorumlu kalıyorsun.

İflas için başvurduğunuzda, alacaklılarınızın sizinle iletişim kurmasına artık izin verilmediğine dikkat edin. Bu önemli. Artık sizi arayarak borçlarını toplamaya çalışamazlar. Eğer sizi ararlarsa, avukatınızın suçun düzgün bir şekilde ele alınabileceğini bilmesini sağlayın.

İflas dosyası ve kredi puanınız

İflas, kredi puanınız üzerinde 300 ve 600 puan arasında bir düşüş yaratarak yıkıcı bir etkiye sahip olabilir. Ayrıca, kredi raporunuzda 10 yıla kadar bir iflas kalacaktır. Bu, gelecekte borç para almayı zorlaştırabilir. Genellikle bir iflastan sonra iki ila dört yıl içinde bir ev satın alabilirsiniz (ancak, kredinizin artıyor olmasına bağlı olarak), muhtemelen en iyi faiz oranı için uygun olmayacaktır. Ayrıca, otomatik kredileri iyi oranlarla almakta zorluk çekebilirsiniz ve kredi kartı hesaplarını açtığınızda kredi limitleriniz kısıtlanacaktır. Finansal itibarınızı yeniden oluşturmanıza yardımcı olacak bir süre için güvenli kredi kartlarını kullanmanız gerekebilir.

Eğer iflasınız bir çeşit mali felaketin sonucu olsaydı (tıbbi sorunlar, iş kaybı ve uzun süreli işsizlik vs.), kredi geçmişinizde not olarak ekleyebilirsiniz. Bu, üç büyük kredi bürosunun web sitelerinde elektronik olarak girilebilir. Ayrıca, iflasınıza yol açan olayları ve daha güvenli bir mali temel oluşturmak için attığınız adımları açıklayan bir mektup da vermeniz gerekebilir.

İflas dosyası son değil

Bir iflas dünyanın sonu değildir ve bazı durumlarda tek seçenek olsa da, uzun vadede olabileceği etkiyi anlamanın yanı sıra, özgür bir geçişten uzak olduğunu anlamak önemlidir.

Bu bir konuk gönderidir Miranda Marquit, gazetecilik eğitimi almış bir serbest yazar ve evden çalışan profesyonel bir blogcu. Mainstreet.com, Personal Dividends ve diğer birçok siteye katkıda bulunuyor. Miranda LPL Financial tarafından bağlı veya onaylanmamıştır. Bu materyalde dile getirilen görüşler genel bilgiler içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye ve / veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır.

Videoyu izle: Kalk Gidelim Engelsiz

Popüler Mesajlar

Kategori Kredi, Sonraki Makale

2018 için En İyi Seyahat Ödülleri Kredi Kartları
Kredi

2018 için En İyi Seyahat Ödülleri Kredi Kartları

En iyi seyahat kredi kartları, günlük harcamalarınızdan çok daha fazlasını sunar. Sağlam bir planla, kredi kartı ödülleri aslında seyahat hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilir. Dolar üzerinde pennies için Tokyo'ya uçan iş sınıfını hayal edin ya da gözlerden uzak özel adasına bir tekne yolculuğu maliyeti için Maldivler'deki lüks bir tatil köyünde beş gece geçirin.
Devamını Oku
Sermaye Bir Kıvılcım Nakit İş Kredi Kartı
Kredi

Sermaye Bir Kıvılcım Nakit İş Kredi Kartı

Bu teklif artık geçerli değil. Sağlam bir iş ödülleri kredi kartı bulmak her zaman kolay değildir. Bazen her ne kadar gerçek ödüller kazanmadan önce binlerce dolar harcayacağınız ödüller alırken, bazen de yüksek ücretler vardır. İş sahibi için en fazla faydayı sağlamak amacıyla bir dizi ayrı kredi kartı almak istemeyen iş sahibi için Her bir harcama kategorisi (tipik olarak ofis malzemeleri, telekomünikasyon, gaz, yemek ve lojman sadece bir kaç isim), tüm katı kartlar bulmak zor olabilir.
Devamını Oku
Bir yıllıklık nasıl çalışır?
Kredi

Bir yıllıklık nasıl çalışır?

“Bir yıllık gelir nasıl işler?” “Yıllık gelirler diğer yatırımlardan nasıl farklıdır?” “Bir yıllık gelir benim için gerçekten doğru mu?” Bunlar, insanların gelirleri söz konusu olduğunda yaşadıkları bazı yaygın sorular. Neden maaşları çevreleyen bu kadar karışıklık var? Bunun nedeni, farklı terimler ve binici seçenekleri olan birçok farklı gelir türünün bulunmasıdır ve birçok finansal danışman (ya da sigorta acentesi) ya bir ürünü diğerine itmek için tanımları zayıf ya da kasıtlı olarak bulanıkl
Devamını Oku