Maliye

Bağlandın mı?

Şu an kendine sorduğun şeyi biliyorum, “Yeleğe ne dersin?”

Hayır, en son anlaşmaları Old Navy'de paylaşmıyorum.

Benim bahsettiğim şey, emeklilik planlarınızla ilgili olarak planlarını almaktır.

Tasfiye programı… .ne nedir?

Bir hakediş programı, işvereninizin onlarla birlikte kalmak için size bir teşvik vermesi için bir yoldur.

% 100 kazanılmış olmak, işten çıkarsanız veya kovulduysanız, tüm emeklilik maaşlarınızı yanınıza alabilmeniz anlamına gelir.

Ne tür bir plana sahip olduğunuza veya 401k'ye bağlı olarak, hak ediş programınızı belirleyecektir.

Net bir şey yapmama izin ver. Kattığınız şey her zaman sizindir. Hakediş planı, işvereninizin katkıda bulunduğu şey ile ilgilidir; 401k maçı. İşte iki farklı hakeme programına bir bakalım:

Tanımlı Fayda (Emeklilik) Planı

Emeklilik planları ölmekte olan bir ırktır, ancak bazı insanlar hala onlara sahiptir. Tanımlanan fayda planı, planın en ağır olmadığı varsayımıyla, aşağıdaki iki programdan biri olarak en azından süratli bir şekilde yüklenmelidir. En ağır, her çalışanın maaşlarıyla ilgili olarak emeklilik maaşının adil bir payını aldığından emin olmakla ilgilidir.

 1. Beş yıllık uçurum yeleği, beş yıllık hizmetten önce kazık gerekli değildir. Beş yıllık hizmette% 100 rıhtım gereklidir. Beş yıllık bir uçurum olarak anılacaktır.
 2. Üç ila yedi yıllık mezun veya kademeli hakediş. Plan, en az aşağıdaki program kadar hızlı olan hak kazanma sağlamalıdır:
Hizmet yılıYüklü Yüzde
320%
440%
560%
680%
7100%

Yukarıdaki örnekte, eğer işveren kademeli hakediş programını kullanıyorsa ve 5 yıldan beri çalışıyorsanız, o zaman işverenin çıkarlarının% 60'ını sizin yerinize alabileceksiniz.

Önceki firmamda kalmak için küçük bir saklama paketi teklif ettim (neredeyse Merrill'in sahip olduğu şeyler değil) ve ona bağlı 7 yıllık bir yelek vardı. Söylemeye gerek yok, ben vazgeçtim ve kendi firmamı başlattım.

401k Kapanış Planları

Tanımlanan katkı planları, tüm işverenler için seçili olmayan katkılar ve eşleşen katkılar için en az aşağıdaki iki programdan biri kadar hızlı olmalıdır:

 1. Üç yıllık uçurum. Üç yıllık hizmetten önce hak kazanma zorunluluğu yoktur, üç yıllık hizmetin tamamlanmasının ardından% 100 hak kazanılması gerekmektedir.
 2. İki ila altı yıl mezun veya kademeli hakediş.

Plan, en az aşağıdaki program kadar hızlı bir şekilde hak kazanmalıdır. Not: Bunlar, üst ağır tanımlanmış fayda planı için kullanılan aynı hakeme programlarıdır.

Hizmet yılıYüklü Yüzde
220%
340%
460%
580%
6100%

İşveren, çalışan için daha elverişli ancak uçurumdan daha az elverişli olmayan bir hakem takvimi seçebilir.

Örnek: ABC Şirketi, bir işveren maçı olan bir 401 (k) planı sunmaktadır. Şirket, aşağıdaki katkı planına göre aşağıdaki hak kazanma planına sahiptir: bir yıl sonra% 25, ​​iki yıl sonra% 50, üç yıl sonra% 100 kazanılır.

Hakediş planı, yukarıda belirtilen hakem tarifeleriyle tam olarak eşleşmese de, kabul edilebilir. daha elverişli Çalışanlara yukarıda listelenen hakem programından daha fazla.

Tüm hizmet yılları birkaç istisna ile sayılmalıdır. Daha yaygın istisnalardan ikisi:

 1. Planın uygulanmasından önceki yıllar.
 2. 18 yaşından önceki yıllar.

Planın uygulanmasından önceki iki yıl ve 18 yaşından önceki yıllar, işverenin seçiminde dikkate alınabilir, ancak plan belgelerinde yer almalıdır.

İşveren katkıları aşağıdaki durumlarda% 100 kazanılır:

 • Plan fesih. Bir planın iptali durumunda faydalar% 100 kazanılır.
 • SEP, SARSEP ve BASİT IRA'lar. Bunlara yapılan tüm katkılar tamamen haklıdır.
 • Normal emeklilik yaşına erişilmesi. Normal emekliliğe sahip bir çalışan durumunda
 • 401 (k) planın altında, seçilmiş ertelenmişler, seçilmemiş nitelikli seçmenler ve nitelikli eşleştirme katkıları her zaman% 100'dür.
 • Güvenli Liman katkısı Güvenli Liman 401 (k) planınadır.
 • Plan, uygunluk için iki yıllık bir hizmet gerektirir.

Yeni bir işverenle işe başladığınızda işe alma programlarınızı anlamak çok önemlidir. Bu, yuvadaki yumurtanıza doğru iyi bir öbekle yürümenin veya hiçbir şeyle yürümenin farkını yaratabilir. Yardım kılavuzunuzu kontrol ettiğinizden emin olun ve insan kaynakları departmanınıza doğru soruları sorun.

Videoyu izle: Yalan Attım Seni Aldattım

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ulusal Batı Hayat Sigortası Şirketi İncelemesi
Maliye

Ulusal Batı Hayat Sigortası Şirketi İncelemesi

Hayat sigortası çoğu finansal planın önemli bir parçasıdır. Çünkü bu anahtar araç olmadan, sevdiğiniz ve önemsediğiniz kişiler beklenmedik bir durum ortaya çıkarsa muazzam zorluklarla başa çıkmak için bırakılabilir. Bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirler, büyük borçların ödenmesi, devam eden yaşam giderlerinin değiştirilmesi ve / veya cenaze ve diğer nihai harcamaların ödenmesi dahil olmak üzere birçok nedenden ötürü kullanılabilir.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Bir İşe Başlamadan Önce Ne Yapmalı?"/>
Maliye

Bir İşe Başlamadan Önce Ne Yapmalı?

Görüntü kredisi: Flickr Well Kept Cüzdan'ın Girişimci Başarı Hikayelerinden herhangi birini okuduysanız veya herhangi bir podcast'imizi dinlediyseniz, kendi işinizi kurmayı düşünebilirsiniz. Girişimcilik, sıçan ırkını terk etmek ve kendi işinizi yapmak için harika bir yol olabilir, ancak bir işe başlamadan önce almanız gereken bazı önemli adımlar vardır.
Devamını Oku
Nakit için Eski Araba Pilleri Nasıl Satılır
Maliye

Nakit için Eski Araba Pilleri Nasıl Satılır

Birkaç yıl boyunca bir araba sürdüğünüzde veya başka bir motorlu taşıtınız varsa, motosikletinizde, teknenizde veya ATV'de garajınızda başka motorlu araçlarınız varsa, garajınızda birkaç eski araba aküsü olabilir. Evi temizlemeye hazır olduğunuzda, onları çöp tenekesine atmaktan iki kez hiçbir şey düşünemezsiniz.
Devamını Oku
Web Sitelerini Denemek İçin Ödenecek 25 Firma
Maliye

Web Sitelerini Denemek İçin Ödenecek 25 Firma

Neden başka sitelerin yerine bazı web sitelerini ziyaret ediyorsunuz? Çoğu insan gibi, iki temel nedeni vardır: Onlar yararlı içeriğe sahip Web sitesi kullanımı kolaydır Fark edemeyeceğiniz şey, düzenli olarak ziyaret ettiğiniz aynı web sitelerinin düzenli olarak düzenini değiştirmesidir. Genellikle bunu yapmazlar çünkü eski düzenden sıkılırlar; kullanıcı deneyimini eskisinden daha iyi hale getirmek!
Devamını Oku