Borç

Daha Büyük Bir Ev Satın Almadan Önce Bu Adımları veya Go Broke'u Göz önünde bulundurun

İnsanların daha büyük bir ev satın almayı düşündükleri birçok sebep vardır (bizim yaptığımız gibi bizim rüya evimiz). Çoğu zaman, yeni evliler, para kazanmak için ideal evlerinden kasten daha küçük olan bir “başlangıç ​​evi” satın alabilirler.

Daha sonra ailelerine çocuk eklemeye başladıklarında veya daha fazla para kazanmaya başladıklarında daha büyük bir ev satın alabileceklerini düşünürler. Belki de evinizden günlük bakım veya başka bir iş kurmaya karar verdiniz ve bunu yapmak için daha fazla alana ihtiyacınız var.

Daha büyük bir ev istemek için gerekçeniz ne olursa olsun, burada sizi kırılmaya engel olacak büyük bir ev satın almadan önce düşünmeniz gereken bazı şeyler var.

Geliriniz

Daha büyük bir ev daha fazla masraf demektir! Daha büyük bir mortgage ödemenizden daha fazla harcama yapacağınızı unutmayın.

Daha büyük evler, daha yüksek mülk ve okul vergileri, daha yüksek faturalar ve daha büyük bakım ve onarım masrafları anlamına da gelir. Dikkate alınması gereken diğer şeyler, eski ev için gerekli olan daha fazla mobilya ve diğer ev mobilyası (bu bize var).

Evin içinde de durmuyor. Dışarıdan ne haber? Korunacak daha büyük bir çiminiz var mı? Daha fazla çevre düzenlemesi? Bunun nereye gidebileceğini görüyorsun. Daha önce alışkın olmadığınız Homeowner'in aidatlarına da sahip olabilirsiniz.

Eğer sıçrama yapmadan önce gelirinizin daha büyük bir evi destekleyebileceğinden emin olun.

Mortgage Faiz Oranları

İpotekler için faiz oranları haftadan haftaya kadar dalgalanmaktadır. Bir ev satın alma maliyeti,% 4,5 sabit faiz oranı ve% 14 faiz oranı arasında büyük farklılıklar göstermektedir.

En düşük faiz oranını elde etme beceriniz, daha büyük bir ev satın almak isteyip istemediğinize dair bir rulo oynamalıdır. Kredi puanınız eşit değilse, kredi geçmişiniz ve puanınız iyi durumda olduğundan daha yüksek bir faiz oranı ve daha yüksek aylık ödeme ödemenizi bekleyebilirsiniz.

Kredi puanınızın düşük olması durumunda kiralamayı düşünmek isteyebilir, kredinizi iyileştirmek için zaman ayırın ve kredi puanınız iyileştikten sonra en iyi faiz oranlarından yararlanmak için satın almayı düşünebilirsiniz.

Bilmiyor olsaydınız, ipotek oranları oldukça uzun bir süredir düşük kalıyor. Başlangıçta, 2010 yılının Ocak ayında, 30 yıllık sabit bir oranla% 5 olarak kilitlendik. Bu, 2005 yılında ilk evimizde kilitlendiğimizden% 1 daha düşüktü.

Sadece geçen gün, 6 aydan kısa bir süre içinde% 20,25 ile 20 yıllık bir orana ulaşma şansı yakaladık. Eğer geliriniz destekliyorsaŞimdi kilitleme sizin için anlamlı olabilir.

Mevcut Evde Eşitlik


Zaten sahip olduğunuzdan daha büyük bir ev satın almak istiyorsanız, önce mevcut evinizde ne kadar özsermayeye sahip olduğunuzu düşünmelisiniz.

Mevcut evinizde hisse senedi oluşturduysanız daha büyük bir ipotek ödemesinden kaçınabilirsiniz. Evinizi satarken, karı peşinatınıza uygulayabilir ve daha büyük evlerde ipotek ödemelerinizi düşürebilirsiniz.

Unutmayın, bazı sahiplik testlerini karşılarsanız (evinizi son 5 yıl içinde 2'ye sahipseniz) bir çift, birincil ikametgahının satışı için 500.000 $ 'lık bir sermaye kazancı ($ 250,000).

Yeni ev için yer

Daha büyük bir ev almayı düşünmeye başladığınızda, muhtemelen uzun mesafe için kalmak niyetinde olduğunuz bir ev hakkında düşünürsünüz. Yaşamak istediğiniz mahalleyi dikkatlice değerlendirdiğinizden emin olun. Siz ve aileniz için hangi kasaba en iyi olurdu? Okul bölgeleri hakkında düşünmeniz gerekiyor mu, yoksa evinize ne kadar yakın çalışıyorsunuz?

Yeni evimizi inşa ettiğimiz yer, eski evimizden sadece iki mil uzaktaydı. Muhtemelen, “ne anlamı var” diye merak ediyorsun? Bizim için, genişlememiz gerektiğini biliyorduk çünkü yolda başka bir oğlumuz vardı ve üçte birini istediğimizi biliyoruz.

Ayrıca, partiyi aldığımız alt bölüm yeni ve büyüydü ve hala “şehirde” ve yeni okula yakın olanlardan biriydi. Biz şimdi harekete geçmezsek, kaçırmaya gideceğimizi hissettik. Yaptığımız zaman harekete geçtiğimiz için minnettarız.

Pazarın Durumu Nedir?

Herhangi bir zamanda, ya “alıcı pazarı” ya da “satıcı pazarı” dır. Bu, pazarın yeni evlerin veya satıcıların alıcılarını destekleyip satmadığı anlamına gelir. Mevcut pazarlama koşullarından en çok kim faydalanıyor? Piyasa alıcıların lehine olduğunda daha büyük bir konut satın almayı zamanlamak istersiniz - bu en düşük faiz oranları ve evlerde en düşük fiyatlar anlamına gelir.

Bu, göründüğünden çok daha zor. Satış sürecimizin ilk bölümünü, hayallerimin yapıldığı ana sayfamda okuyabilirsiniz. Söylemeye gerek yok, biz satmak için iyi bir zaman seçtiğimizi sandık, ama gerçekten beklediğimizden birkaç ay daha uzun sürdü.

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Mali hataların geçmişini hayal kırıklığına uğratma
Borç

Mali hataların geçmişini hayal kırıklığına uğratma

Bu, Kişisel Kredileri Keşfetmek adına tarafımdan yazılan ücretli bir yazı. Bütün görüşler benim. Ticaretin finans danışmanıyken, bu her zaman mükemmel olduğum anlamına gelmez. Ailemle yaşadığım hayat, başkalarınınkine benzer - ödüllendirici ve şaşırtıcı ama aynı zamanda bazen kusurlu ve hatta stresli.
Devamını Oku
10 Ortak Hata Öğrencileri Bunları Borçta Tutuyor
Borç

10 Ortak Hata Öğrencileri Bunları Borçta Tutuyor

Öğrenciler bir eğitim için okuldayken, bu gerçek dünyanın onlara öğreteceği her şeyi öğrenmesi anlamına gelmez. Eğitim kurumları, oradaki en parlak zihinleri istihdam ederken, üniversite müfredatına odaklanma, öğrencileri kişisel finans konusunda öğretmek söz konusu olduğunda genellikle özünü kaybeder.
Devamını Oku
Borç Konsolidasyon Kredisi Yapmalı mıyım?
Borç

Borç Konsolidasyon Kredisi Yapmalı mıyım?

Borcunuz derinse ve bir çıkış yolu bulmak için uğraşıyorsanız, probleminize bir çözüm olarak borç birleştirme kredisi de düşünebilirsiniz. Birden fazla borcu ve bakiyeyi yeni bir kredi ürününe birleştirerek, her ay birkaç ödeme yapma, hayatınızı basitleştirme ve hatta aylık cepten harcamalarınızı azaltma ihtiyacından kurtulabilirsiniz.
Devamını Oku
Kolej İçin Tasarlama Zamanı: Devlete Göre En İyi 529 Kolej Tasarruf Planları
Borç

Kolej İçin Tasarlama Zamanı: Devlete Göre En İyi 529 Kolej Tasarruf Planları

529 Kolej Tasarruf Planı, ebeveynlerin çocuklarının gelecekteki yüksek öğrenim masrafları için para ayırmalarını sağlayan bir plandır. Bu plan, tasarruf etmenin en iyi yollarından biridir çünkü diğer tasarruf planlarının aksine, eğitimle ilgili para çekme federal gelir vergisinden muaftır. Birçok devlet aynı politikayı benimsemeyi ve nitelikli harcamalar için vergiden muaf çekilmeyi seçmeyi seçmiştir.
Devamını Oku