Borç

Daha Büyük Bir Ev Satın Almadan Önce Bu Adımları veya Go Broke'u Göz önünde bulundurun

İnsanların daha büyük bir ev satın almayı düşündükleri birçok sebep vardır (bizim yaptığımız gibi bizim rüya evimiz). Çoğu zaman, yeni evliler, para kazanmak için ideal evlerinden kasten daha küçük olan bir “başlangıç ​​evi” satın alabilirler.

Daha sonra ailelerine çocuk eklemeye başladıklarında veya daha fazla para kazanmaya başladıklarında daha büyük bir ev satın alabileceklerini düşünürler. Belki de evinizden günlük bakım veya başka bir iş kurmaya karar verdiniz ve bunu yapmak için daha fazla alana ihtiyacınız var.

Daha büyük bir ev istemek için gerekçeniz ne olursa olsun, burada sizi kırılmaya engel olacak büyük bir ev satın almadan önce düşünmeniz gereken bazı şeyler var.

Geliriniz

Daha büyük bir ev daha fazla masraf demektir! Daha büyük bir mortgage ödemenizden daha fazla harcama yapacağınızı unutmayın.

Daha büyük evler, daha yüksek mülk ve okul vergileri, daha yüksek faturalar ve daha büyük bakım ve onarım masrafları anlamına da gelir. Dikkate alınması gereken diğer şeyler, eski ev için gerekli olan daha fazla mobilya ve diğer ev mobilyası (bu bize var).

Evin içinde de durmuyor. Dışarıdan ne haber? Korunacak daha büyük bir çiminiz var mı? Daha fazla çevre düzenlemesi? Bunun nereye gidebileceğini görüyorsun. Daha önce alışkın olmadığınız Homeowner'in aidatlarına da sahip olabilirsiniz.

Eğer sıçrama yapmadan önce gelirinizin daha büyük bir evi destekleyebileceğinden emin olun.

Mortgage Faiz Oranları

İpotekler için faiz oranları haftadan haftaya kadar dalgalanmaktadır. Bir ev satın alma maliyeti,% 4,5 sabit faiz oranı ve% 14 faiz oranı arasında büyük farklılıklar göstermektedir.

En düşük faiz oranını elde etme beceriniz, daha büyük bir ev satın almak isteyip istemediğinize dair bir rulo oynamalıdır. Kredi puanınız eşit değilse, kredi geçmişiniz ve puanınız iyi durumda olduğundan daha yüksek bir faiz oranı ve daha yüksek aylık ödeme ödemenizi bekleyebilirsiniz.

Kredi puanınızın düşük olması durumunda kiralamayı düşünmek isteyebilir, kredinizi iyileştirmek için zaman ayırın ve kredi puanınız iyileştikten sonra en iyi faiz oranlarından yararlanmak için satın almayı düşünebilirsiniz.

Bilmiyor olsaydınız, ipotek oranları oldukça uzun bir süredir düşük kalıyor. Başlangıçta, 2010 yılının Ocak ayında, 30 yıllık sabit bir oranla% 5 olarak kilitlendik. Bu, 2005 yılında ilk evimizde kilitlendiğimizden% 1 daha düşüktü.

Sadece geçen gün, 6 aydan kısa bir süre içinde% 20,25 ile 20 yıllık bir orana ulaşma şansı yakaladık. Eğer geliriniz destekliyorsaŞimdi kilitleme sizin için anlamlı olabilir.

Mevcut Evde Eşitlik


Zaten sahip olduğunuzdan daha büyük bir ev satın almak istiyorsanız, önce mevcut evinizde ne kadar özsermayeye sahip olduğunuzu düşünmelisiniz.

Mevcut evinizde hisse senedi oluşturduysanız daha büyük bir ipotek ödemesinden kaçınabilirsiniz. Evinizi satarken, karı peşinatınıza uygulayabilir ve daha büyük evlerde ipotek ödemelerinizi düşürebilirsiniz.

Unutmayın, bazı sahiplik testlerini karşılarsanız (evinizi son 5 yıl içinde 2'ye sahipseniz) bir çift, birincil ikametgahının satışı için 500.000 $ 'lık bir sermaye kazancı ($ 250,000).

Yeni ev için yer

Daha büyük bir ev almayı düşünmeye başladığınızda, muhtemelen uzun mesafe için kalmak niyetinde olduğunuz bir ev hakkında düşünürsünüz. Yaşamak istediğiniz mahalleyi dikkatlice değerlendirdiğinizden emin olun. Siz ve aileniz için hangi kasaba en iyi olurdu? Okul bölgeleri hakkında düşünmeniz gerekiyor mu, yoksa evinize ne kadar yakın çalışıyorsunuz?

Yeni evimizi inşa ettiğimiz yer, eski evimizden sadece iki mil uzaktaydı. Muhtemelen, “ne anlamı var” diye merak ediyorsun? Bizim için, genişlememiz gerektiğini biliyorduk çünkü yolda başka bir oğlumuz vardı ve üçte birini istediğimizi biliyoruz.

Ayrıca, partiyi aldığımız alt bölüm yeni ve büyüydü ve hala “şehirde” ve yeni okula yakın olanlardan biriydi. Biz şimdi harekete geçmezsek, kaçırmaya gideceğimizi hissettik. Yaptığımız zaman harekete geçtiğimiz için minnettarız.

Pazarın Durumu Nedir?

Herhangi bir zamanda, ya “alıcı pazarı” ya da “satıcı pazarı” dır. Bu, pazarın yeni evlerin veya satıcıların alıcılarını destekleyip satmadığı anlamına gelir. Mevcut pazarlama koşullarından en çok kim faydalanıyor? Piyasa alıcıların lehine olduğunda daha büyük bir konut satın almayı zamanlamak istersiniz - bu en düşük faiz oranları ve evlerde en düşük fiyatlar anlamına gelir.

Bu, göründüğünden çok daha zor. Satış sürecimizin ilk bölümünü, hayallerimin yapıldığı ana sayfamda okuyabilirsiniz. Söylemeye gerek yok, biz satmak için iyi bir zaman seçtiğimizi sandık, ama gerçekten beklediğimizden birkaç ay daha uzun sürdü.

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Yeni evli: Yeni evliler için finansal planlama
Borç

Yeni evli: Yeni evliler için finansal planlama

Bu haftasonu arkadaşımın düğününün bir parçası olmaktan onur duydum. İki yeni evlinin, hayatları ve tüm ihtişamlarıyla yüzleşmek için birlikte yolculuğa çıkmasını görmek her zaman bir zevktir. Hitchedimden beri 4 yıldan fazla sürdüğüne inanmak zor. İkimiz için eğlenceli bir öğrenme süreci oldu. Ve her gün yeni bir şeyler öğreniyoruz.
Devamını Oku
Bu 3 Borç Konsolidasyonu Tuzağından kaçının
Borç

Bu 3 Borç Konsolidasyonu Tuzağından kaçının

Maliyeleriniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri borcunu ödemek. Borcunuzdan kurtulmanıza yardımcı olacak birkaç farklı strateji vardır. Daha popüler stratejiler arasında borç konsolidasyonu vardır. Borç konsolidasyonu ile tüm borçlarınızı tek bir yerde toplarsınız. Tüm küçük kredileri ödeyecek ve sizi daha büyük bir kredi ile bırakan bir borç konsolidasyon kredisi alabilirsiniz ya da borç konsolidasyonunu sizden ödeme toplayan ve bunu alacaklılarınıza dağıtan üçüncü bir taraf aracılığıy
Devamını Oku
Borç yönetimi becerilerinizi geliştirmenin basit yolları
Borç

Borç yönetimi becerilerinizi geliştirmenin basit yolları

Ekonominin nihayetinde durgunluk yaşanmasıyla birlikte, mali durumunuza bir göz atmak ve borç yönetimi becerilerinizi geliştirmek için neler yapabileceğinizi “düzeltmek” hiç bu kadar önemli olmamıştı. Birçoğumuzun borca ​​düşmesiyle - ve ulusun finansmanı, onlardan daha zayıftır - en iyisi, borçlarınızın üstesinden gelebilmek için yapabileceğiniz her şeyi yapıyor.
Devamını Oku
GFC TV Ep 008: Eşinizin Finansla Birlikte Olmadığında Ne Olur?
Borç

GFC TV Ep 008: Eşinizin Finansla Birlikte Olmadığında Ne Olur?

Olmadı! Siz ve eşiniz daha önce para konusunda en derin tartışmalara maruz kaldınız mı? Gerçek şu ki, yalnız değilsin. Bu GFC TV bölümünde, bir okuyucunun, birçok çiftin ilişkili olabileceğinden emin olduğum bir soruyu ele alıyorum. Okuyucunun Sorusu: “Bütçelemenin yanı sıra sahip olduğum en büyük sorun, yardım etmeyi reddeden bir eşe sahip olmak.
Devamını Oku