Maliye

Bir araba kiralamak veya satın almak daha mı iyi?

Bir araba kiralama ya da satın alma kararı finansal sonuçlar doğursa da, bir anlaşma üzerinde tetiği çekmeden önce dikkate almanız gereken tek faktör değildir.

Kişisel tadı ve yaşam tarzınız da bir araç almaya veya kiralamaya karar vermenizde önemli bir rol oynamalıdır.

Arabalar söz konusu olduğunda, bir kişi diğeri için tamamen yanlış olabilir.

Size kiralamanın her iki tarafına karşı büyük artıları ve eksileri veririm, tartışmayı satın alırsınız, böylece sizin için hangi seçeneğin uygun olduğunu bilirsiniz.

Bu rotaya gitmek isterseniz, o zaman bir araba kiralamak için doğru yolu biliyorsunuz. İşte bir araba kiralama 6 avantajı vardır:

 1. Daha düşük aylık ödemeler. Bir araba kiralama maliyeti genellikle bir satın almak için çok daha düşüktür. Az ya da hiç peşinat ödenmesi gerekiyor ve herhangi bir ön satış vergisi ödemek zorunda değilsiniz. Bununla birlikte, kiralanan bir aracı iade ettiğinizde, izin verilen limiti aşan, bir kira sözleşmesini erken sona erdiren veya herhangi bir onarılmamış hasara uğrayan, kilometreye para çekmek için ekstra masraflar olabilir.
 2. Asla “baş aşağı” olma. Bir araba kiraladığınızda, genellikle bir ila dört yıl olan sabit bir süre için kiralarsınız. Her ay ödediğiniz tutar, kiralama süresi boyunca beklenen amortisman tutarına bağlıdır. (Farklı markalar ve araç modelleri farklı oranlarda amortismana tabi tutulur.) Sadece kira süreniz boyunca ortaya çıkan aracın amortismanı için ödeme yaparsınız ve hiçbir zaman “baş aşağı” olamazsınız. Bu, araç sahiplerinin daha fazla borçlu olduğu ortak bir durumdur. Onların arabası değer.
 3. Daha az onarım masrafı. Kiralama süreniz boyunca üretici garantisi kapsamındaysanız, büyük ve beklenmedik bir tamir faturasına çarpmaktan asla endişelenmenize gerek yoktur. Bununla birlikte, düzenli bakım, bakım ve yaşadığınız eyalet tarafından gerekli olan minimum otomatik sigorta miktarından hala siz sorumlusunuz.
 4. Yeni bir araba sürmek daha sık. Her birkaç yılda bir yeni bir araç kiralarsanız, en güncel teknolojiye, rahatlığa ve güvenlik özelliklerine sahip bir araba kullanmaktan her zaman yararlanırsınız.
 5. Asla bir araç satmayacağım. Bir “kapalı” kiralama süresi sona erdiğinde, aracı iade edebilir veya farklı bir araç için yeni bir kontrat başlatmayı seçebilirsiniz. Ancak, bir aracı kendiniz satma zahmetinden veya adil bir ticarete değer sağlama konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Ya da önceden belirlenmiş bir fiyat için kiralama süresinin sonunda bir araç satın alma seçeneğiniz olabilir. Araç, üzerinde anlaşılmış satın alma fiyatından daha fazla değer ya da daha az değerse kötü bir fikirse iyi bir fikir olabilir.
 6. Kredi onayı gerekli değildir. Yıldız kredisinden daha düşük bir tutarınız varsa, bir araç kredisi için onaylanamazsınız veya aşırı miktarda bir faiz ödemeniz gerekir. Finansal kiralama şirketleri genellikle borç verenler kadar katı değildir, çünkü ödemeleri yapmazsanız veya herhangi bir kira sözleşmesini ihlal ederseniz aracı kolayca geri alabilirler.

İşte bir araba satın almanın 5 avantajı:

 1. Uzun vadede daha az ödeme. Aylık kira ödemeleri genellikle aylık araç kredisi ödemelerinden daha ucuzdur. Bununla birlikte, her bir kredi ödemesi ile, satmaya veya ticaret yapmaya karar verdiğinizde, geleceğe yönelik öz sermaye biriktirebilirsiniz. Bir araç satın alıp, ödemeyi yaptıktan sonra birkaç yıl boyunca sürmek, bir araba sahibi olmanın en ucuz yolu olabilir. Daha uzun sürdüğünüzde, maliyeti o kadar az olur.
 2. Satmak için seçenek var. Bir araba sahibi olarak, herhangi bir zamanda ticaret yapmak veya satmak (ve mevcut herhangi bir kredi bakiyenizi ödemek) esnekliğine sahipsiniz. Araba kiralama gibi sabit bir sahiplik dönemine asla kilitlenmediniz.
 3. Kilometre sınırı yok. Bir aracı istediğiniz kadar mil sürmeniz gerektiğinde, buna sahip olmak daha iyidir. Kiralamalar, limiti aştığınızda yüksek bir ücret alabileceğiniz ve kullanabileceğiniz mil miktarına kapaklar koymaktadır.
 4. Görünümde kısıtlama yok. Bir araba ya da kamyonu mükemmel durumda tutmak zorunda kalmadan kullanmak ya da aksesuarlamak istiyorsanız, her zaman satın almalısınız.
 5. Amortisman indirimi. Araca bağlı olarak, amortismanının% 20 ila% 40'ı ilk birkaç yıl içinde gerçekleşebilir. Bu nedenle, 2 ila 3 yaşındaki bir araç satın aldığınızda, önemli bir amortisman indirimini yansıtan bir fiyat ödeyerek avantaj elde edersiniz.

Bir Araba Almalı mıyım?

Yeni veya kullanılmış bir araçta uzun vadeli maliyet tasarrufu birincil hedefiniz ise o zaman bir araba almalı ve yere sürmelisiniz! Eğer bu sizin hedefinizse, bayiden finanse edilmek yerine bankadan nasıl kredi alacağınıza dair bazı önemli tavsiyeler. Ya da tamir masrafları değiştirilinceye kadar sürün. Leasing ile tasarruf edebileceğiniz para için gerçekten harika bir yatırım planınız yoksa, uzun vadede para biriktirmenin en iyi yolu budur.

Bir aracın kiralanması için kolaylık ve yaşam tarzı avantajlarından hoşlanıyorsanız, bu kolaylıkların nihayetinde neye mal olacağını anladığınızdan emin olun. Bir Kiraya Karşı Hesap Satın Al ve Hesap Makinesi'ne bilgi girebilir ve düşündüğünüz farklı otomatik anlaşmaların aylık ödemelerini ve toplam maliyetlerini karşılaştırmak için sayıları çürütebilirsiniz.

Videoyu izle: Yeni Araç Satın Almak Mı, Kiralamak Mı? 2018. AutoClub

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Emeklilik Sağlık Maliyetlerine Hazırlanmak İçin Beş Yol
Maliye

Emeklilik Sağlık Maliyetlerine Hazırlanmak İçin Beş Yol

Nihayet emekli olduktan sonra ayağını kaldır ve rahatlamanız kesinlikle çok güzel. Maalesef, artık işe yaramıyor olsanız bile faturalar devam ediyor. Bu, aynı standart yaşamdan yararlanabilmeniz için emeklilik fonlarınızı önceden düşünmeniz gerektiği anlamına gelir. Unutmayın, yaşlandıkça ihtiyaç duyacağınız en önemli şeylerden biri sağlık sigortasıdır.
Devamını Oku
New York Hayat Sigortası - Şirket İnceleme
Maliye

New York Hayat Sigortası - Şirket İnceleme

Hayat sigortası kapsamı içindeyseniz, New York Life gibi büyük hayat sigortacılarının birçoğundan reklam gördünüz demektir. Bu tür hayat sigortası şirketlerinin birçoğu, bir asırdır veya daha uzun bir süredir iş yapıyorlardı - ki bu, mali gücü ve gücü sürdürmenin yanı sıra, talep yükümlülüklerini yerine getirme yeteneğini gösterebileceğinden, iyi bir işarettir.
Devamını Oku