Borç

Borç Konsolidasyon Kredisi Yapmalı mıyım?

Borcunuz derinse ve bir çıkış yolu bulmak için uğraşıyorsanız, probleminize bir çözüm olarak borç birleştirme kredisi de düşünebilirsiniz. Birden fazla borcu ve bakiyeyi yeni bir kredi ürününe birleştirerek, her ay birkaç ödeme yapma, hayatınızı basitleştirme ve hatta aylık cepten harcamalarınızı azaltma ihtiyacından kurtulabilirsiniz.

Borçlarınız gerçekten kontrolden çıktıysa, borç konsolidasyonu kendinizi borç tahsilatlarından, kötü veya harap olmuş kredilerden veya iflastan kurtarmanın bir yolunu bile sunabilir.

Ancak, borç konsolidasyonu gitmek için tek yol mu?

Borç Konsolidasyon Kredilerinin Dezavantajları

Borçlarınızı konsolide ederken göz önünde bulundurmak bir seçenek, herkes için mantıklı değil. Aslında, borç konsolidasyonu çoğu zaman sürecin işleyişinden dolayı, çoğu insan için çok fazla borç sorunu teşkil etmektedir.

Borç konsolidasyonunun nadiren borcun dışına çıkmasının en iyi yolunun ana nedenlerinden bazıları şunlardır:

Borç konsolidasyonu faiz oranınızı düşürmeyebilir.

Borç konsolidasyonunun, bir aylık ödeme ile borç alarak tüm borçlarınızı birleştirmenize yardımcı olabileceği doğru olsa da, süreci tamamladığınızda paradan tasarruf etmeyebilirsiniz. Yıllık yüzde oranını veya APR'yi güvenceye almıyorsanız, şu anda sahip olduğunuz ağırlıklı ortalama faiz oranından önemli ölçüde daha düşükse, yeni ürününüzün ayrıntılarına bağlı olarak zamanla aynı miktarda veya daha fazla ödeyebilirsiniz. kredi.

Geri ödeme zaman çizelgenizi uzatmanız ve borçla daha uzun süre yaşamak zorunda kalabilirsiniz.

Yeni borç konsolidasyon kredinizin şartlarına bağlı olarak, geri ödeme zaman çizelgenizi uzatabilirsiniz. Bu durumda borcunuz, şimdi harcadığınızdan daha fazla zaman harcayacak ve potansiyel olarak daha fazla faiz ödeyeceksiniz.

Size yanlış bir başarı hissi verebilir.

Borç toplulaştırması genellikle insanları rahatlamış hisseder ve her ay yapmak için ihtiyaç duydukları aylık ödemelerin sayısını azaltırlar. Yine de, aynı miktarda borcu taşıdığınız için, bu his size yanlış bir başarı hissi verebilir. Konsolide ederek herhangi bir borcunuzu ödemediniz; Sadece onu etrafına aldın.

Davranışınızı değiştirmenize yardımcı olmaz.

Borç konsolidasyonu ile gelen en büyük dezavantaj, uzun vadede herkesin davranışlarını değiştirmesine yardımcı olmamasıdır. Düzinelerce kredi kartı bakiyesiyle karşılaşırsanız ve onları gönül rahatlığıyla birleştirirseniz, aynı şeyi tekrar yapmamanıza ne ikna edilirsiniz? Borçtan kaçınmak ve harcama alışkanlıklarınızı değiştirmek için uzun vadeli bir plan olmadan, başladığınız zamandan çok daha kötü bir şekilde sona erebilirsiniz.

Borç Konsolidasyonuna Alternatifler

Borç konsolidasyonunun gerçekten sizi daha iyi bir şekilde bırakmayacağından endişe ediyorsanız, bunun yerine düşünülmesi gereken birkaç alternatif vardır. Bu seçeneklerin her birinin kendi dezavantajları da olsa, uzun vadede daha anlamlı olabilir.

Alternatif # 1: Denge Aktarımı Kredi Kartı için Kaydolun

Resmi borç konsolidasyonu, birkaç kredi kartı bakiyesini ve kredileri tek bir aylık ödemeyle tek bir yeni ürün haline getirmenin bir yolunu sunarken, aynı şeyi genellikle bir bakiye transfer kredi kartıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Daha da iyisi, çoğu bakiye transfer kredi kartları ödeme yapalım yüzde sıfır Tanıtım amaçlı tanıtım dönemi boyunca faiz. Ve zaman içinde bakiyeniz herhangi bir faiz tahakkuk etmiyor, yeni kredinize ödediğiniz her kur, doğrudan anaparaya doğru gidiyor. Piyasada sayısız bakiye transferi kredi kartı varken, iki farklı kart tavsiye etmekteyiz:

Chase Slate®

Borcu hızlı bir şekilde almanıza yardımcı olabilecek bir bakiye transfer kredi kartı arıyorsanız, Chase Slate'den başka bir yere bakmayın.®. Bu kartla hem alım hem de bakiye havaleleri için sıfır faizle 15 ay kazanacaksınız. Ayrıca, kartın ilk 60 günü boyunca bir bakiye transfer ücreti bile ödemezsiniz. Ek bir bonus olarak, bu kart yıllık herhangi bir ücret talep etmez.

Onu keşfet®

Onu keşfet® transferleri dengelemek için biraz farklı bir yaklaşım gerektirir. Bu kartla, yüzde sıfır faizle 18 ay kazanacaksınız. yıllık ücret yok. Ayrıca, daha sonra kartla yapılan alışverişlerde yüzde 1 ila 5 arasında kazanabilirsiniz. Ancak, ödenmemiş borçlarınızı aktarmak için yüzde 3'lük bir bakiye transfer ücreti ödemeniz gerekecektir. Keşfet hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayı okuyun®.

Bir Denge Transferi Kredi Kartı Nasıl Çalışırsınız?

Bir çok yönden, bir denge transferi kredi kartı kullanarak bir bant yardım çözümü olabilir. Eğer zamanınızı akıllıca kullanmıyorsanız ve borcunuzu ödüyorsanız, giriş teklifinizin süresi dolduğunda aynı noktaya kadar - yüksek bir faiz oranındaki borçla - sonuçlanabilir. Bir bakiye havalesi teklifinden tam olarak yararlanmak istiyorsanız atılması gereken bazı adımlar:

İhtiyaçlarınız için doğru bakiye kredi kartı aldığınızdan emin olun.

Bu gönderide yer alan iki bakiye transfer kredi kartına ek olarak, dikkate alınması gereken birçok başka bakiye transfer kredi kartı vardır. Her şeyi araştırdığınızdan emin olun, iyi baskı ve şartlara ve koşullara dikkat edin, fakat aynı zamanda sıfır yüzde teklifinin şartlarını anlamak için özel dikkat gösterin.

İlgili:

  • En İyi% 0 APR ve Denge Aktarımı Kredi Kartları

Tüm borçlarınızı yeni bakiye transfer kredi kartınıza aktarın.

Yeni bakiye havalesi kartınızdan en iyi şekilde yararlanabilmek için olabildiğince çok sayıda yüksek faiz dengesini aktardığınızdan emin olun. Borcunuzu mümkün olduğunca sıfır yüzde faiz ile, toplam borç yükünüzü daha hızlı ödemek için en iyi konumda olacaksınız.

Her ay yeni bakiyeniz için yapabileceğiniz kadar ödeyin.

Yüksek faizli bakiyenizi yüzde sıfır faiz sunan bir karta transfer ettikten sonra, bu borçlardaki asgari aylık ödemeniz düşmelidir. Ancak ne olursa olsun her ay yapabileceğiniz kadar ödemeye devam etmelisiniz. Yüzde sıfır faiz girişi teklifinde bakiyenizi geri ödemezseniz, bittiğinde çok daha iyi olmayacaksınız.

Kredi kartınızı düzenli harcamalar için kullanmayın. Bunun yerine para kullanın.

Her ne kadar bazı bakiye transferi kredi kartları günlük harcamalarınızda ödüller sunsa da, borçlarınız ödenene kadar yeni bakiye kredi kartınızı satın alımlar için kullanmamalısınız. Ödeyemeyeceğiniz eşyaları satın almak için kredi kullanmaya devam ederseniz, asla borçtan çıkamazsınız. Dönemi. Dengeli kredi kartınızı güvenli bir şekilde saklamak için çekmecede veya dondurucunuzda tutun ve hala borç altındayken başka kredi kartlarını kullanmaktan kaçının.

Alternatif # 2: Borç Kartopu ve Borç Çığ Yöntemleri

Borç konsolidasyonu tüm borçlarınızı tek bir borçta birleştirmenize yardımcı olabilir, ancak bu sizin paradan tasarruf edeceğiniz anlamına gelmez. Hemen her durumda, borçlarınızı zor yoldan ödemekle daha iyi olursunuz - tıpkı sahip olduğunuz kredileri kesinlikle yok etmek için kendi paranızı kullanarak - tek tek.

Genel olarak, borç geri ödemesine - borç kartopu yöntemine ve borç çığ yöntemine - yaklaşmanın iki yolu vardır.

borç kartopu yöntemi Şu anda en popüler borç geri ödeme yöntemidir, çünkü hemen küçük kazançlar elde etmenize yardımcı olur. Bu yöntemle, tüm borçlarınızı, ilgili faiz oranlarından bağımsız olarak en küçükten büyüğe doğru sıralayabilirsiniz. Borcunuz bu sıraya göre listelendikten sonra, en küçük olan hariç tüm borçlarınızda minimum ödemeyi yapmanıza olanak tanıyan bir bütçe oluşturursunuz. En küçük borcunuz söz konusu olduğunda, her ay ödeme yapana kadar ödeyeceksiniz.

Her küçük denge sıfıra düştükçe, mümkün olan en küçük dengeye geçerek tüm yapabileceğiniz bir şeye geçersiniz. Bu arada, borçlarınızın geri kalanında minimum ödeme yapmaya devam edersiniz. Zamanla, en küçük dengeleriniz ortadan kalkacak ve yalnızca en büyük dengeleriniz geride kalacaktır.

borç çığ yöntemiÖte yandan, karşı yaklaşımı alır. Borçlarınızı en küçükten büyüğe doğru listelemek yerine, borçlarınızı faiz oranına göre sıralayabilirsiniz.

Borç çığında, en yüksek faiz oranıyla bakiyeye mümkün olduğu kadar ödeyerek, her ay en düşük faiz oranıyla tüm kredilerinizdeki asgari ödemeleri ödeyeceksiniz. Zaman içinde en yüksek faiz oranlarına sahip kredileriniz ortadan kalkacak ve sadece en düşük faiz oranlarına sahip krediler ve bakiyeler bırakılacaktır.

Hem borç kartopu hem de borç çığlığı ile, borçsuz oluncaya kadar - borçlar bitene kadar - süreç boyunca ilerlemeye devam edersiniz.

Borç Kartopu ve Borç Çığ İşini Nasıl Yapabilirsiniz

Hem borç kartopu hem de borç çığ yöntemleri ile, sürecin çalışması için belirli bir miktar kendiliğinden kısıtlama gerekmektedir. Sadece plana bağlı kalmanız ve borçlarınızı ödemek için mümkün olduğunca fazla çalışmanız gerekmiyor, aynı zamanda kazmayı da bırakmanız gerekiyor. İşte borçlarınızı ödemeyi zorlaştıran bir takım gerçekler:

Tamamen kredi kullanmayı bırak.

İnsanların borçlanmaya çalışırken karşılaştıkları en büyük sorunlardan biri de yeni borçlardan kaçınıyor. Aşırı harcama yapmaya alışkınsanız, bu alışkanlığı kırmak ve bunun yerine borç ödemeye odaklanmak zordur.

Daha derin bir delik kazmadığınızdan emin olmanın en iyi yolu, borçlarınızdan kurtulma yolunda çalışırken tamamen kredi kullanmaktan vazgeçmektir. Mümkünse nakit bütçesine sadık kalın ve kredi kartlarını kullanmaktan kaçının. Bunu yapabilirsiniz!

Eşinizin veya eşinizin gemide olduğundan emin olun.

Başarı şansınızı artırmak istiyorsanız, herkesin içinde olduğundan emin olmak için eşinizle veya partnerinizle oturmak akıllıca olacaktır. Onların desteği olmadan, çok az ilerleme kaydedebilir veya daha da kötüsü, borç yükünüzü zamanla büyütebilirdiniz.

Eşinizi veya partnerinize oturun ve geleceğini tartışarak, borçtan nasıl çıkılacağını hem ilişkinizi hem de yaşam tarzınızı nasıl geliştirebileceğini gösterin. Onların yardımıyla başarı şansınız muazzam bir şekilde artacaktır.

Borçtan daha hızlı kurtulmak için harcamalarınızı azaltın.

Borcunuz olduğundan ve zaten mücadele ettiğinden beri, her ay alabileceğinizden daha fazla harcama yaptığınızı söylemek güvenli. Borçtan daha hızlı kurtulmak ve kendinize huzur vermek için her ay harcamalarınızı azaltmanın yollarını aramak çok önemlidir.

İlk başladığınızda, düşük asılı meyveleri arayın. Yiyecek veya eğlenceye aşırı harcama yapıyorsanız, bunlar kesilmesi oldukça kolay olan bölgelerdir. Tersine, geçtiğimiz ayın banka hesaplarını sigara içme ya da alışveriş gibi yaşam tarzı alışkanlıkları da dahil olmak üzere diğer “bütçe harcamaları” için de kontrol edebilirsiniz.

Tamamen borçsuz oluncaya kadar plana sadık kal.

Borç kargosu ya da borç çığı yöntemine başlamak, borçlu olmaktan yoruldursanız canlandırıcı olabilir, ancak çalışmasını istiyorsanız, uzun süreli programa bağlı kalmanız gerekir. Eğer yapmazsanız, pistten kolayca çıkıp daha fazla borç biriktirebilirsiniz.

Son düşünceler

Borç ödemek istemiyorsanız, borç konsolidasyonunun tek seçeneğiniz olmadığını bilmek önemlidir. Bazı durumlarda, borçlarınızı zor yoldan ödemekte daha iyi olabilirsiniz. Diğerlerinde, sıfır faiz, bakiye aktarma kredi kartı işlemi hızlandırmanıza yardımcı olabilir.

Günün sonunda, yaşam tarzınız ve hedefleriniz için en iyi seçeneğin hangisi olduğuna karar vermek size kalmıştır. Ve ne olursa olsun, herkes için doğru cevap yoktur.Tetikleyiciyi borç konsolidasyonu veya bakiye transferi kredi kartı üzerinde çekmeden önce, neye bulaştığınızı bildiğinizden emin olun. Ayrıca, kendinizi ve sınırlarınızı anladığınızdan emin olmalısınız.

Hiç bir borç konsolidasyon kredisi yaptınız mı ya da bir denge transfer teklifinden faydalandınız mı? Neden ya da neden olmasın?

Videoyu izle: Zirve Muhasebe Programı Eğitim Videosu FULL

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Neden PayDay Nakit Kredileri Önlemek gerekir
Borç

Neden PayDay Nakit Kredileri Önlemek gerekir

Kötü PayDay nakdi kredilerin ne kadar olduğunu her zaman duydum. “Dolandırıcılar” ve “ripofflar” olarak adlandırıldılar. Şahsen ben, yakın zamana kadar onlarla hiç karşılaşmadım. Finansal olarak çalışarak zor bir zaman geçiren 60 yaşından büyük bir kadınla tanıştım. Halen çalışmakta ve zor zamanlarında adil payı olan yaşlı oğluna bakmaya çalışmaktadır.
Devamını Oku
Mali hataların geçmişini hayal kırıklığına uğratma
Borç

Mali hataların geçmişini hayal kırıklığına uğratma

Bu, Kişisel Kredileri Keşfetmek adına tarafımdan yazılan ücretli bir yazı. Bütün görüşler benim. Ticaretin finans danışmanıyken, bu her zaman mükemmel olduğum anlamına gelmez. Ailemle yaşadığım hayat, başkalarınınkine benzer - ödüllendirici ve şaşırtıcı ama aynı zamanda bazen kusurlu ve hatta stresli.
Devamını Oku
Suze Orman'ın Borç Sadakati Listesi: Borç Verme Emri
Borç

Suze Orman'ın Borç Sadakati Listesi: Borç Verme Emri

İlk önce hangi borcu alacak. Bir borç konsolidasyonu kredisi göz önünde bulundurulduğunda borç dağında tükendiğinizi ve ilk önce hangi faturayı ödeyeceğine karar vermekte zorlanıyor musunuz? % 24,99 faiz oranıyla mağaza kartı mı? Ya da belki 72 ay boyunca finanse ettiğiniz araç krediniz mi? Yoksa ipoteğinizi ikiye katlayıp ev sahibi olmanız mı gerekiyor?
Devamını Oku
Kredi Menfaati Ücretleri - Faiz'ten Daha Fazla Ağrı
Borç

Kredi Menfaati Ücretleri - Faiz'ten Daha Fazla Ağrı

Kredi almak hiç şüphesiz kısa vadeli ihtiyaçları karşılamanın harika bir yoludur. Borçlarınızı konsolide etmek, ev geliştirme projelerine katılmak veya beklenmedik masraflar için ödeme yapmak istediğinizde, kişisel bir kredi hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Herhangi bir kredi ürünü gibi kişisel krediler, maliyetlerle birlikte gelir… Kredinin en belirgin maliyeti borçluya ödenen faiz oranıdır.
Devamını Oku