Maliye

Jüri Hizmetinden Çıkmak

Amerikalılar olarak sahip olduğumuz en önemli sivil görevlerden biri bir jüriye hizmet ediyor.

Yargı sistemimizin muazzam bir parçası, hükümeti yargıç, jüri ve icracı olmasına izin vermek yerine emsallerinizi yargılayabilmeyi içerir. Yine de birçok kişi, kolaylık sağlamak için jüri hizmetinden çıkmaya çalışıyor ve bu gerçek bir utanç.

Bazı insanlar, jüri görevinden nasıl çıkacaklarını bilmek isterler çünkü işlerinden işten kovulduklarından korkuyorlar, ama bu yasadışı. İşvereniniz jüri görevi nedeniyle eksik iş için sizi kovamaz.

Ancak, jüri hizmetinden çıkmak için meşru sebepleri olanlar var.


Bir jüriye hizmet etmekten nasıl kaçınmanız gerektiğini merak ediyorsanız, burada jüri görevinden kurtulmanın bazı yolları vardır:

Jüri Hizmetlerinden Nasıl Korunur?

Jüri görevinden çıkmanın bir yolunu bulmak için meşru bir nedeniniz varsa, burada birkaç seçenek vardır.

Gerçek bir Zaman Çatıştığınızı Gösterin

Elinizde gerçek bir zaman çatışması olduğunu kanıtlayabilirseniz jüri görevinden çıkabilirsin. Çocuğunuzu izlemek için birisini bulmakta zorlanacaksanız ya da maddi sıkıntı nedeniyle işinizi kaçıramazsanız, bunlar birçok yargıcın sizi jüri görevinden almayı kabul edebilecekleri bir mazeret sağlayabilir.

Ayrıca farklı bir tarih talep ederek jüri görevinden çıkmak da mümkündür. Eğer bir öğrenciyseniz ve okuldan veya sınavdan endişe ediyorsanız, farklı bir zamanda rapor vermeyi isteyebilirsiniz.

Birçok durumda, rapor vermek için daha önce bir tarih talep ederseniz, jüri listeleri zaten oluşturulabilir. Başka bir seçenek de tatillerde düşecek bir tarih sormaktır. Bir öğrenci olarak, Noel tatili için sormak mantıklı. Ancak, tatiller sırasında birçok deneme ertelenir, böylece daha sonra çıkabilmeniz mümkün olabilir.

Zayıf Sağlığından Dolayı Jüri Hizmetlerinden Kaçın

Başka bir çatışma tıbbi bir sorun olabilir. Bir sağlık sorununuz olduğunu gösteren bir doktor notu getirin ve jüri görevinden kaçınmanız için iyi bir şans var. Bir akıl hastalığı olarak düşünülebilecek bir şey varsa, bu özellikle doğrudur.

Jüri görevi yükümlülüklerini yerine getiremeyeceğinizi göstermek jüri görevinden çıkmak için harika bir yol olabilir.

Jüriden Mazer Olmak

Jüri seçimine girseniz bile, mazeret nedeniyle jüri görevlerinden kurtulmanın yolları vardır. Her şeyden önce, yalan söylemek istemezsin. Genellikle yemin altındasınız, bu yüzden yalanlamanın sonuçlarını riske atmak istemezsiniz.

Bununla birlikte, bir tarafın veya bir tarafın avukatlarının aradığı bir jüri olmadığınızı ima etmenin yolları vardır. Bu yollardan bazıları şunlardır:

  • Önyargı: Hepimizin önyargıları olsa da, eğer sizinki için deneme yanlışı için zor bir zaman geçireceğinize dair bir işaretiniz varsa, mazeret olasılığınız yüksektir.
  • Uzman: Davayla ilgili gerçekler konusunda uzmansanız, birçok avukat size müsaade etmek isteyecektir. Çoğu avukat, duruma nispeten yeni olan jüri üyeleriyle daha çok ilgilenmektedir.
  • akrabalar: Kollukta çalışan yakın akrabanız var mı? Dava ile bir şekilde bağlantınız varsa veya kolluk kuvvetleriyle bir bağlantı kurarsanız, birçok avukat mazeret olmaya karar verecektir.
  • asi: Yönleri takip edip karar verebilen ve isyancı olan akıllı bir jüri olarak gelmek arasında ince bir çizgi var. Ücretsiz bir düşünür / özgür ruh olduğunuzu veya kuralları izleyerek zorlandığınızı belirtirseniz, reddedebilirsiniz.
  • tutum: Bazen, sadece kötü bir tavrınız olması işten atılmanız için yeterli olabilir. Tüm zamanlar olumsuz ve zor olacaksanız, yargıç ve / veya avukatlar sizi yolunuza göndermeye karar verebilir.
  • Ekstra coşku: İster inanın ister inanmayın, ama özellikle bir jüriye hizmet etmek konusunda hevesliyseniz, işten atılmanız için iyi bir şans vardır. Eğer jüriye aşırı ilgi duyuyorsanız, yanlı olup olmamanız veya gündeminiz olup olmadığı konusunda bir takım sorularınız olabilir.

Jüri Servisinde İstismar Edilmeye Çalışılmak Üzere Riskler

Jüri görevinden çıkmaya çalışırken dikkat edilmesi gereken bir risk vardır. Eğer kasten mazeret etmeye çalışıyorsanız ve sadece bir mazeret oluşturuyorsanız, yargıç sizi mahkemeye hakaret etmekle suçlayabilir.

Örneğin, yüksek hızda bir araba kazasıyla ilgili bir dava varsa ve tüm araçlardan ne kadar nefret ettiğine bağlı olarak tepeden aşağıya doğru giderseniz, yargıç sizi aşağılık bir şekilde alıkoyacağından bariz bir şekilde alıkoyabilir. Yurttaşlık görevinizden alın.

Jüri görevinden çıkmanın birçok yolu var. Geçerli bir mazeretiniz varsa veya jüri için ideal olmadığınızı belirtebilirseniz, size zaman vermekten kaçınabilirsiniz.

Ancak, jüri görevi için çağrılırsanız ve bunu önlemek için iyi bir nedeniniz yoksa, belki de hizmet vermeyi düşünmelisiniz. Sonuçta, bu sizin sivil görevinizdir.

Ve yargılanan jürinin, jüri hizmetinden nasıl çıkacağını anlayamayan insanlardan ziyade iyi bir iş çıkaracak insanlardan oluşması için bir jüri istemez miydin?

fotoğraf kredisi: Photopin cc ile JasonUnbound

Videoyu izle: AJDAR SAHNEYE ÇIKMAK İÇİN EURO İSTİYOR !!

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ortak Aylık Hanehalkı Giderlerinin Listesi
Maliye

Ortak Aylık Hanehalkı Giderlerinin Listesi

Çok sayıda kişisel finans makalesi okursanız, sık sık korkunç "B" kelimesi hakkında konuşan yazarları bulabilirsiniz - bir bütçe. Bütçelerin genellikle kendilerine ekli bir alt tonu vardır, ancak meselenin gerçeği, bir bütçenin, sizin için en önemli olana para harcamanıza yardımcı olmak için kullanabileceğiniz bir araçtan daha fazlası olmamasıdır.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Sizin için doğru vergi dosyalama yazılımı nasıl bulunur"/>
Maliye

Sizin için doğru vergi dosyalama yazılımı nasıl bulunur

Vergi dosyalama sezonu yine üzerimize düşüyor ve İyi Korunmuş Cüzdan her adımda size rehberlik etmek için burada. Bugün birkaç vergi dosyalama temelinden geçeceğiz ve en popüler 3 kendin yap vergi beyannamesi dosyalama sistemlerini gözden geçireceğiz. Vergi başvurusu, bazıları için uğraştığınız kesinti türlerine bağlı olarak, diğer durumlarda, biraz daha zor olan bir işlemdir.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="10 Dakika veya Daha Az Bir Blog Nasıl Başlanır?"/>
Maliye

10 Dakika veya Daha Az Bir Blog Nasıl Başlanır?

2013 yılında kendime çalışmak için tam zamanlı işimi bıraktım ve şimdiye kadar yaptığım en iyi şeylerden biriydi. Para kazanan bir bloga sahip olmak, günlük işimi bırakmama izin veren önemli bir bileşendi. Birkaç yıl sürse de, şimdi bloglamadan tam zamanlı bir yaşam sürüyorum. Finansal hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olmak için büyük bir gelir akışı oldu.
Devamını Oku
Paribus Review: Tasarrufu Kolaylaştırın
Maliye

Paribus Review: Tasarrufu Kolaylaştırın

Sadece satın aldığınız ürünü daha azına satıldığını bulmak için kaç kez satın aldınız? Bana saydığımdan daha çok kez oldu. Aslında, geçen ay büyük bir çift siyah elbise botu satın aldım. E-posta gelen kutuma gelen reklam, botların 39.99 dolara satıldığını ve bunun iyi bir fiyat olduğunu düşündüğünü söyledi.
Devamını Oku