Sigorta

Medicare ve Medicaid Faydalarınız hakkında bilmeniz gerekenler

Birçok yaşlı, Medicare ve Medicaid uygunluğu yararları arasındaki farklılıklar konusunda yanlış anlaşılmaktadır.

Uzun süreli bakım sigortası atın ve su daha da çamurlu hale gelir. Sertifikalı bir Finansal Plancı olarak bile, yaşlılarla ilgili tüm meselelerin üstünde kalmaya çalışmak zor.

Bu konularla birlikte gelen zihinsel sislerin bir kısmının temizlenmesine yardımcı olmak için, bir konu uzmanına yardım etmeye karar verdim. Tiffanny Sievers, Avukatlık Bürosu ve SI Elder Law'ın kurucusu, Medicare ve Medicaid arasındaki farklar ve yaşlıların daha sonraki yıllar için nasıl bir plan yapabilecekleri konusundaki uzmanlığını paylaşmak için yeterli olmuştur. İşte söylemesi gereken şey….

1. Yaşlılarla başa çıkmak için hangi adımları hazırlayabiliriz?

Yaşlı konulara uygun şekilde hazırlanabilmek için öncelikle bireyin iyi planlama belgelerinin iyi bir temeli olması gerekir. Bu, mülkiyet için bir vekaletname ve sağlık hizmetleri için vekaletname sahibi olmak anlamına gelir. Bu belgeler, kendiniz yapamadığınızda sizin için mülk ve sağlık bakımı kararları almanızı sağlar. İkincisi, zamansız bir ölüm için hazırlanmaları gerekiyor. Hasta olduğunuz zamandan daha sağlıklı olduğunuzda plan yapmak daha iyidir.

Tabii ki bir avukatla görüşün ve bu avukatın, dileklerin ölümden sonra, son istek ve vasiyet ya da güven gibi gerçekleştirildiğinden emin olmak için hangi belgelere ihtiyacınız olduğuna karar vermenize yardımcı olabilirsiniz. Üçüncüsü, hangi yatırımların yararlanıcılara en iyi vergi avantajlarını sağlayacağını belirlemek ve mali masraflarınızı karşılamak için yeterli Hayat Sigortasına sahip olduğunuzdan emin olmak için mali danışmanınızla görüşün.

Son olarak, paranın tükenmesini önlemek için yeterli varlığa sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Param bittiğinde, seçenekler tükeniyor. Evde ya da bakım evinde uzun süreli bakıma ihtiyacınız varsa, paranızın tükenmemesi için varlıklarınızın uygun bir şekilde yerleştirildiğinden emin olmak için, benim gibi eski bir hukuk avukatıyla görüşmemiz gerekiyor.

2. Medicare bakım masraflarını ne kadar süreyle karşılar?

Bir bakım evinde, tıbbi olarak iyileşmeye devam ederseniz, Medicare ilk 20 günü% 100, ardından sonraki 80 günü% 80 oranında karşılayacaktır. Ne kadar geliştirme yaptığınız önemli olmaksızın ilk 100 günün ardından Medicare ödeme yapmayı kesecek ve başka bir şekilde ödeme yapmalı veya başka bir ödeme yolu bulmalısınız.

3. Medicare ve Medicaid arasındaki fark nedir? Yaygın yanlış anlamalar?

Medicaid

Hemen hemen 65 yaşın üzerindeki herkes Medicare üzerindedir ve varlıklarınızın ne olduğu önemli değildir. Bununla birlikte, Medicaid, Medikal ve finansal olarak kalifiye olmanız gerekir. Medicaid sadece sınırlı varlıklar varsa ödeyecektir. Bu, Medicare'in ödemeyi durdurmasından sonra, Medicaid'e hak kazanmaya başlamadan önce, sadece kırılıncaya kadar varlıklarınızı harcamanız gerektiği anlamına gelir.

4. Huzurevinde ne kadar tutulur?

Southern Illinois'deki bakım evleri ayda 2200 ila 5500 dolar arasındadır. Chicago'da bir ay 7,500 $ ve üstü. Destekli Yaşam Aralıkları ayda 1.500 $ ila 4.500 $ arasında. Evinizdeki özel bakıcılar, ne kadar bakım gerektiğine bağlı olarak ayda 3000 ile 12.000 dolar arasında değişir.

5. Bakım evi masrafları için ödeme yolları nelerdir?

Benim düşünceme göre, bakım masraflarının ödenmesi için beş yol vardır:

1. Özel ödeme - Eski moda para ile.
2. Uzun Vadeli Bakım Sigortası - “Bakım evi sigortası” satın aldıysanız, politika, bir bakımevinde kaldığınız süre boyunca günde belirli bir miktar para ödeyecektir. Huzurevine bakmadan önce bir politika satın almış olmanız gerekir.
3. Gaziler Avantajları - Gaziler Yönetimi, üç kriteri karşılıyorsanız Gaziler veya Gaziler Dalı için VA Emeklilik avantajları sunar:

  • 1. En az 90 gün aktif görev yaptı
  • 2. O günlerden biri savaş dönemindeydi
  • 3. Askeriden onursuz bir şekilde taburcu edilmek dışında bir şey vardı.

4. sağlık sigortası - Yukarıda tartışıldığı gibi, yalnızca ilk 100 günlük kalış süresinin bir Nitelikli Bakım Tesislerinde ödenmesi gerekmektedir.
5. Medicaid - Medicaid, bir huzurevinde ya da destekleyici bir yaşam evinde kaldığınız süre boyunca öder. Evde bakım için ödeme yapmaz.

Medicaid, Gaziler'in avantajlarından farklı olarak, nakit para ödemiyor, ancak yalnızca hizmetler için doğrudan ödeme yapıyor. Aslında, Medicaid'den asla para almayacaksınız. Medicaid sınırsızdır, ihtiyacınız olan her türlü bakım için ödeme yapar. Mesela, Medicaid, masraftan bağımsız olarak, bir kıymık veya açık kalp ameliyatı için ödeme yapacak.

Medicaid'e hak kazanmak için varlık ve gelir sınırlamaları vardır. Evli iseniz, topluluk eşi 109 $ 'dan fazla, 560 artı varlıklarda bir ev olamaz. Evli iseniz, topluluk eşi çiftin kombine gelirinden ayda yaklaşık 2700 dolar tutar. Çiftin 2700 $ 'dan fazla geliri varsa, bakım evi verilecek.

Eğer bekarsanız, varlıklarınızdan 2000 $ 'dan daha azına sahip olmanız gerekir ve tüm geliriniz aylık 30 $' dan az bakımevine gider. SI Elder Yasası ne yapar, varlıkların korunmasına yardımcı olur, böylece Medicaid üzerinde olabilirsiniz ve tamamen kırılmazsınız. Çoğu durumda, SI Elder Law, huzurevinde bulunduğunuzda varlıklarınızın yarısını kurtarabilir ve Medicaid ödeneklerini alırsınız. Ne kadar erken bir zamanda SI Elder Law'i daha çok para biriktirebiliriz ki.

6. Varsa, plan yapmayanlar için ne umudu var?

Şu anki Illinois eyaletinde geçerli olan yasalarla, herhangi bir planlama yapmadıysanız ve zaten bir bakımevindeyseniz, varlıklarınızın yarısını kaydedebilirim. Ne kadar çabuk bana koruyabileceğim kadar para kazanırsın. Bazı müşterilerim için her şeyi koruyabiliyorum.

7. Başka bir şey var mı?

Unutmayın, herhangi bir varlık transferi, doğru şekilde yapılmadığı takdirde size büyük bir ceza süresi verebilir ve bu önlenebilir.En kısa ceza müddetini mümkün olan en kısa sürede almanız veya herhangi bir ceza süresinden kaçınmanız için herhangi bir malvarlığını taşımadan önce bir Yaşlı Avukatı ile görüşmeniz en iyisidir.

Evde bakım hizmeti sunan biri varsa, yardım etmek için yapabileceğim bir şey olup olmadığını görmek için ofisimde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyorum.

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Sizin İçin En İyi Sağlık Tasarruf Planı nedir?
Sigorta

Sizin İçin En İyi Sağlık Tasarruf Planı nedir?

'Açık kayıt mevsimi ve eğer benim gibi olursanız, gelecek yıl için sağlık sigortanız hakkında ne yapacağınızı anlamaya çalışıyorsunuz. Doğru kapsama seçmenin yanı sıra, durumunuz için hangi ek sağlık tasarruf planının en iyi olduğuna karar vermeniz gerekir. Sağlık Tasarrufu Hesapları (HSA), Sağlık Geri Ödeme Hesapları (İHD) ve Esnek Harcama Hesapları (ÖSO), işverenlerle (özellikle daha genç ve daha sağlıklı işgücüne sahip işverenler) popülerlik kazanmaktadır.
Devamını Oku
My Haven Hayat Sigortası İncelemesi - Sadece Dakika içinde Kapalı Alın!
Sigorta

My Haven Hayat Sigortası İncelemesi - Sadece Dakika içinde Kapalı Alın!

1/10/2018 Güncelleme: Haven Life, maksimum kapsama alanını sadece 2,000,000 $ 'a çarptı. Fiyatlarınızı kontrol etmek için buraya tıklayın! Tarihsel olarak, hayat sigortası tabu bir konu olmuştur. İnsanlar olarak, sonsuza dek yaşayacağımızı düşünmek için zorlandık. Hayat sigortasının tartışılması, kendi ölümlerimizi ele aldığımız anlamına geldiğinden, çoğumuz, durumdan tamamen kaçınmayı tercih ediyoruz.
Devamını Oku
Riskli İş: Yüksek Riskli Hayat Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Sigorta

Riskli İş: Yüksek Riskli Hayat Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hayat Sigortası Acentesi: Herhangi bir yüksek riskli aktiviteye katılıyor musunuz? Hayat sigortası arayan kişi: Bu haftasonu 10.000 metrelik bir dağdan atlamaya hazırlanıyorum. Bu sayılır mı? Hayat Sigortası Acentesi: Ucuz hayat sigortası yaptırmaya çalıştığınızda, “yüksek riskli” faaliyetlere katılmak, kontrol hesabınıza herhangi bir kazanç sağlamayacaktır.
Devamını Oku