Borç

9 Para İpuçları Her Üniversite Öğrencisi Bilmeli Yani Mezun Olmaz

Üniversitede para yönetimi konusunda hiçbir şey bilmiyordum.

Bir finans majörü olmama rağmen, aslında parayı yönetmekte çok kötüydüm.

Ne kadar korkunç?

Her ay iki yarı zamanlı iş ve Ulusal Muhafız parası olsa bile, gereksiz öğrenci kredisi borcuna, 2 kredi kartının neredeyse tükenmesine ve tasarruf hesabımda ne anlama geldiğine ne dersin? (Kitabımda birçok erken para mücadelesini paylaşıyorum, Maliye askerleri)

Evet, o korkunç.

Zamanda geri dönemem ve doğru yapamam. İnan bana, yapabildiğim çok şey var.

Yapabildiğim şey, diğer kolej bağlı çocukların aynı hatayı, özellikle de kendi çocuklarımı yapmamasını sağlamaktır!

Lise öğrencisinin bağımsızlığı için istekli olup olmadığına ya da mali açıdan mücadele eden bir üniversite ikinci sınıf öğrencisine sahip olup olmamanız, gençliğinize üniversite mezuniyetinden iyi bir şekilde fayda sağlayacak finansal dersleri öğretmek için şimdiki zamandan daha iyi bir zamanınız yok.

Senin genç kolej bağlı mı?

Bu para yönetimi ipuçlarını bavulunda toplayın:

1. Para kazanın: Cha-Ching

Öğrenciniz, kendileri kazandıklarında para için daha iyi bir takdir görecektir. Öğrenciniz, para kazanmak için harcayacağından çok daha uzun sürdüğünü öğrenecek.

Yukarıda belirttiğim gibi, tüm yolumu üniversiteden çalıştım. Aslında, üniversitedeki son senemde (GNC'de çalışmış) bir alışveriş merkezi görevim vardı, bir aracı kurumda yarı zamanlı bir iş (mezun olduktan sonra çalıştım) ve aylık Ulusal Muhafızım yükümlülüğüm vardı. Kolejde iken para kazanmanın bir yolunu bulmak büyük miktarda borç olmadan mezun olmanın gerçekten önemli bir adımı olabilir.

Evet, yoğun bir adamdım! Bir çok farklı şeye hokkabazlık etmeyi ve para kazanmayı öğrenmeyi başarmamda büyük bir katkım var.

2. İhtiyacı değerlendirin.

Her üniversite öğrencisinin kendi kredi kartına ihtiyacı var mı? Çoğu durumda, üniversite öğrencileri kredi kartı bulundurmamakta daha iyidir, bu yüzden fazla harcama yapma zorunluluğuna ya da gerçekte olduğundan daha fazla paraya sahip olduklarını düşünmüyorlar. Ya da en azından bir kart kullanmanın temellerini öğrenebilecekleri güvenli bir kredi kartı gibi bir çeşit kısıtlamaya sahipsiniz.

Çocuğunuza kredi kartıyla üniversiteye gitmenin zorunlu olmadığını hatırlatın. Onlara para harcayarak para vermeleri için yarı zamanlı bir iş bulmaları için teşvik edin ve okulda uzakta iken cebine biraz para koyun.

3. İyi kredi oluşturun.

Şimdi iyi kredi oluşturmanın, gençliğinize uzun vadede çok para kazandıracağını tekrarlamak önemlidir. Koleje bağlı öğrenciniz şu anda akıllarında bir gelecek olmasa da, araba sigortası veya kredi kartı gibi faturalarda zamanında ödeme yapmanın iyi bir kredi oluşturmasına yardımcı olacağını pekiştirin. Ve iyi kredi, uygun fiyatlı araç kredilerinin güvenliğini sağlamayı, kredi kartlarında daha düşük faiz oranlarını elde etmeyi ve zaman doğru olduğunda çekici bir mortgage kredisi almayı kolaylaştıracaktır.

Önceki bir stajyer, sıfır kredi geçmişi olduğunu anladığında zor yoldan çıktı. Sonuçta utanç verici bir düşük kredi puanı vardı. Neyse ki, zamanında yakaladı ve başardı kredi puanını 110 puan artır.

4. Kredi üzerinden borç seçti.

Üniversite öğrencileri için, hızlı yiyecek parasını saklamak ve kitap ve yemek planları gibi ihtiyaçlar için kredi kartı kullanmak genellikle daha kolaydır. Maalesef, gençliğinizden daha büyük bir kredi kartı faturasını kaldırmak, geri almaktan daha kolaydır. Bu nedenle, gençliğinize, kendi imkanları dahilinde harcamalarının önemi ve mümkün olan her yerde kredi kartı üzerinden bir banka kartı kullanarak konuşun.

5. Tüm olası ücretleri anlayın.

Ancak, üniversite masrafları için kredi kartı yerine banka kartı kullanırken, üniversite öğrencinizin olası tüm banka ücretlerini anladığından emin olun. Banka hesaplarını aşırı çekmekten kaçınmak için onlara öğretin ve mevcutsa, overdraft korumasını sağlamak için onlara gereken kaynakları verin.

6. Banka hesaplarınızı düzenli olarak kontrol edin.

Gençlerinizin banka hesaplarını geri çekmekten kaçınmaları için en iyi yollarından biri, banka hesaplarını düzenli olarak kontrol etmelerini ve eğer varsa, çek defterlerini dengelemelerini öğretmektir. Birçok online bankacılık hizmetiyle, harcamaları, faturaları ödemek ve bir dizüstü bilgisayar rahatlığı ile bir kolej boyutlu bütçeye sadık kalmak her zamankinden daha kolay.

7. Kimlik hırsızlığına dikkat edin.

Banka hesaplarınıza göz kulak olmak kimlik hırsızlığına karşı ilk savunma olabilir. Ancak, gençliğinize çevrimiçi gizliliğin önemini öğretmek de hayati önem taşımaktadır. Facebook, Twitter ya da diğer sosyal sitelerdeki profillerinde olsun, kişisel bilgileri gizli tutmanın önemini, kişisel bilgileri içeren evrakları parçalamayı ve şifreleri ya da PIN'leri asla yakın arkadaşlarınız da dahil olmak üzere hiç kimseyle paylaşmamanın önemini yineleyin.

Kimlik hırsızlığı gerçek anlaşmadır. Kredi kartlarımıza birkaç kez vurduk ve bana güvenin eğlenceli değil. Özellikle de bizim kartlarımızla otomatik ödeme yaptığımız faturalarımızın çoğundan dolayı. Kimlik hırsızlığından korunduğunuzu düşünüyorsanız tekrar düşünün. Nasıl yapabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin kendinizi kimlik hırsızlığından korumak.

8. Bugün tasarruf etmeye başlayın.

Tasarruf hesabı başlatmak için asla erken değil. Bankacılık temellerini öğrendikten sonra, gençliğinizi gelecek için tasarruf etmeye teşvik etme zamanı geldi. Kolej öğrencinizin şu anda ortadan kaldırmak için çok parası olmasa da, onlara uzun vadeli hedefler koymanın ve onlara ulaşmanın önemini göstermek önemlidir. Değerli bileşik faizi tahakkuk eden bir online tasarruf hesabıyla, kaydettiğiniz paraya daha fazla para kazanmak her zamankinden daha kolay.

İster yarı zamanlı kolej işlerinden her maaşın bir yüzdesini kurtarmayı seçsinler, isterse gelecekteki bir hedef için her ay göndereceğiniz yiyecek parası miktarını bir kenara koyarlarsa, biraz nasıl gittiğini görmek için hedefe dayalı bir tasarruf hesaplayıcısı kullanın. Gelecek için tasarruf söz konusu olduğunda uzun yol.

9. Acil durum fonu başlatın.

Tasarruf hesabı başladıktan sonra, öğrencinizin acil bir durumda bankada biraz nakit para olmasını sağlamak iyi bir fikirdir. Yurt yakınındaki bir dükkana, belirli bir sınıfta beklenmedik bir ücrete ihtiyaç duyan bir arabadan, geleceğe emin olacağınız beklenmedik masraflar için birkaç yüz dolarlık bir ücret ödemek her zaman akıllıdır. Bu aynı zamanda üniversite öğrencilerine mezuniyet sonrası iyi bir ders almayı öğretmek için harika bir para yönetimi ipucu.

Koleje bağlı öğrencilerinize para yönetimi ipuçları öğretmek, onları evinizin dışındaki gerçek dünyaya hazırlamak için önemli bir parçasıdır. Bu, büyük olasılıkla kendi finansmanlarını yönetecekleri ilk seferdir ve ücretsiz olarak sunduğunuz para yönetiminden kesinlikle faydalanacaktır! Şimdi değilse, paralarıyla akıllı kararlar vermenize yardımcı olmak için finansal bilgeliğinizi takdir edeceklerdir.

Facebook hayranlarımı okudum ve üniversite öğrencileri için en iyi para yönetimi ipuçlarını Twitter'da birkaç kişi sordum. İşte söyleyecekleri:

İyi Mali Cents ile Gönder.

Ücretsiz gömlek ne kadar serin olursa olsun, kredi kartı için jjeffrose üye olmayın! #precollegefinancetip

- Paul Harding (@prharding) 14 Nisan 2014

@jjeffrose% 20 tasarruf / yatırım% 80 kapalı

- Kevin Gillin M.B.A. (@realkevingillin) 14 Nisan 2014

Üniversite öğrencileri için en iyi para yönetimi ipucunuz nedir? Lütfen aşağıdaki yorumları paylaşın.

Videoyu izle: Para Kazanma Yöntemleri (Öğrenci ve Yeni Başlayanlar İçin)

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Neden İflastan Kaçının?
Borç

Neden İflastan Kaçının?

Ne yazık ki, iflas etmek için itiraf etmekten daha yakın bir ilişkim var. Hayır, iflas için dosyalamadım ve yapmayacağım, ama her iki ebeveynim de var. Çocukken, ne anlama geldiğini anlamadım. İflastan sonra yaşam tarzımızda çok fazla değişiklik görmedim. Ama yaşlandıkça, ailemin de içine girdiği maddi deliği fark ettim.
Devamını Oku
Coverdell Eğitim Tasarruf Hesabı Nasıl Kullanılır?
Borç

Coverdell Eğitim Tasarruf Hesabı Nasıl Kullanılır?

Bir çocuğun kolej eğitimi için para biriktiren çoğu insan 529 Tasarruf Planına aşinadır. Peki ya küçük bir çocuğu özel okula göndermek istersen? 529 Planı sadece yüksek öğrenim masraflarını kapsar. Bu yazıda, herhangi bir eğitim-anaokulu için herhangi bir seviye için kullanabileceğiniz, daha az bilinen bir vergi avantajlı araçtan bahsedeceğim.
Devamını Oku
Borç yönetimi becerilerinizi geliştirmenin basit yolları
Borç

Borç yönetimi becerilerinizi geliştirmenin basit yolları

Ekonominin nihayetinde durgunluk yaşanmasıyla birlikte, mali durumunuza bir göz atmak ve borç yönetimi becerilerinizi geliştirmek için neler yapabileceğinizi “düzeltmek” hiç bu kadar önemli olmamıştı. Birçoğumuzun borca ​​düşmesiyle - ve ulusun finansmanı, onlardan daha zayıftır - en iyisi, borçlarınızın üstesinden gelebilmek için yapabileceğiniz her şeyi yapıyor.
Devamını Oku
Çocuklarınızla Borç Hakkında Konuşmanın 19 Yolu
Borç

Çocuklarınızla Borç Hakkında Konuşmanın 19 Yolu

Bahse girerim,% 0 giriş oranına sahip bir kredi kartı almaya hak kazanırsınız. O sırada düz ekran televizyona bakmıştım. Kariyerine finansal danışman olarak yeni başladım ve kriko yapmamama rağmen, kendime “haklı olarak pep konuşmaya” başladım. Bilirsin. “Çok çalıştım, ben de bunu hak ettim” diye konuştuğumuz birçoğumuz mağdur oldu.
Devamını Oku