Maliye

Neden In-N-Out Burger Sevdiğim Nedenleri: Bu Gizli değil

Gözlerini kapatabilir ve bu sevindirici ilk ısırmayı almayı hayal edebileceğiniz en sevdiğin restoran var mı?

O kokuların kokusuyla ilgili benzerlikler midenizi yerinden oynatıyor ve daha fazla özlem duyuyor mu?

Hala aç mısın?

Biliyorum, oyleyim. 🙂

Benim için, bu restoran batı sahili doğuyor ve kalkıyor N-Out Burger.

In-N-Out burgerini hiç duymadın mı?

Eğer öyleyse, önce gezegendeki en büyük burgeri hiç yaşamadığınız için özür dilerim. Bunu daha önce denememenizin bir nedeni, maalesef sadece 5 eyalette (Kaliforniya, Nevada, Arizona, Utah ve Teksas) mevcut olmasıdır.

Ben “maalesef” diyorum çünkü şu anda Illinois'de yaşıyorum ve yılın en güzel günleri, kendi kendime yaptığım sefalet içinde, zevkli bir Double-Double'ın tadını çıkaramamaya çalışmak.

Sadece bilmediğiniz takdirde, Double-Double, McDonald's Big Mac'in versiyonu sadece 1.000 kat daha iyi.

Çiz şunu. 1.000.000 kat daha iyi. Evet, bu iyi.

Neyse ki, annem emekli oldu ve Las Vegas'a taşındı ve bir In-N-Out Burger'tan yaklaşık 7 mil uzakta bir ev satın aldı. Bu yüzden, havayolu ödülleri kredi kartımı mümkün olduğunca kullanmaya çalışıyorum, böylece In-N-Out Burger'ı annem daha sık ziyaret edebilirim.

Tahmin edebileceğiniz gibi, havalimanından ayrıldıktan sonra ilk durağım annemin evi ya da aptalca bir kumarhane değil. Oh hayır. N-Out zamanı!

In-N-Out'ı ne kadar seviyorum? O kadar ki aslında geçen Ağustos ayında San Diego'ya yaptığım bir iş gezisinde, taksi şoförünün beni sürücüden geçerek otelime doğru yol almasını sağladım. Sorduğun kadar özel olan ne? In-N-Out benim otel tam tersi yönde oldu ve 10 $ taksi ücreti ne 40 $ daha yakın olması gerekirdi. Çılgın? Olabilir. Takıntılı? Karım öyle diyor. Ama buna kesinlikle değdi.

N-Out Çok İyi.

Bundan daha iyi olamaz.

Peynir + patates kızartması + çikolata shake = mutlak mutluluk ile çift-Double. Bunu değiştirmek için seçebileceğim bir yemek yok. Peki, belki başka bir çizburger ekleyin breakfast Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, brunch, geç gece atıştırmalık ve hatta tatlı için iyidir. In-N-Out, beni iki kez ağlatacak tek yemek. Bir kez, ilk ısırığı aldıktan sonra çok lezzetli. Ayrıca son ısırığa bir göz yaşı döktüm, çünkü bir sonraki ısırığın ne zaman olacağını bilmiyorum.

In-N-Out Burger Taze

In-N-Out var mı?

In-N-Out, et köftesinin mikro dalga şeklinde karton gibi tadı aldığınız tipik fast food restoranınız değil. Onların köftesi, her türlü katkı maddesi, dolgu maddesi ve koruyucu içermez. Ama bu sadece et değil. Marul, domates ve peynir de taze. Neredeyse patatesleri unuttum! Çoğu patates kızartmasının bir torbadan çıktığı yerde, In-N-Out, patates kızartmasını bir defada bir patateste keser.

K-I-S-S: Basit S'yi Koru…

Bu ne kadar basit?

En hızlı yemek zincirlerinin menülerini nasıl tutarlı bir şekilde değiştirdiğini fark ettiniz mi? Tavuk ihalelerinden, atıştırmalıklardan, kahvaltı burritosundan ve şimdi karamel latte'den sipariş verebilirsiniz. In-N-Out silahlarına yapıştı ve sürekli başarısına yol açan aynı menüyü korudu: burger, patates kızartması ve bir içecek.

Basit = Mükemmeliyet.

In-N-Out Burger bir Kült

In-N-Out'ın hayran kitlesini oluşturmak için reklam yayınlaması gerekmiyor. Kült hayranlarından (benim gibi insanlar) ağız reklamı sözcüğü, In-N-Out ismini bugün olduğu gibi armağan haline getirdi. Zincir Arizona'da yeni bir yer açtığı zaman, ödül için ağzını almak için dört saat beklemekteydi.

In-N-Out da asal zamanı yaptı. Swinger ve The Big Lebowski ve TV şovları Arrested Development ve The Simpsons gibi filmlerde. Angela Jolie, Beyonce, Paris Hilton ve Tom Hanks gibi yıldızların hamburgeriyle boğulmalarını açıkça paylaştılar. New York Giants, Super Bowl XLII için şehirdeyken, antrenör Tom Coughlin, tüm takım için öğle yemeği için In-N-Out'a sipariş verdi. Şimdi bu harika bir koç!

Onlar (Değil So) Gizli Menüsü Var

Hayatımın çoğunda In-N-Out'dan keyif aldım, bu yüzden bunu kabullenmekten utanıyorum. Bir kaç yıl önce zincirin gizli bir menüye sahip olduğunu keşfettim. Ne! Gizli menüye sahip bir fast food zincirini kim duydu? “Gizli menünün” popülaritesi arttıkça, In-N-Out nihayetinde burada görülen web sitesine gizli menüyü itiraf etti.

Shhhh… Bu bir sır.

Gizli menünün en popüler olanı, burgerin hardalda pişirildiği “Hayvan Stili” siparişi vermektir, ekstra “gizli sos” eklenir, turşu ve ızgara soğan. Sitelerinde gizli menülerini itiraf etmelerine rağmen, tüm gerçeği söylemediler. Gerçekte gizli menü çok daha fazla sırrı vardır.

100 X 100 Masterpiece

Örneğin, menü (yukarıda) 4 x 4 (4 et köftesi ve 4 dilim peynir) sipariş edebilir, ancak 2 x 4 (2 et köftesi ve 4 dilim peynir) sipariş edebilirsiniz.

Aslında küçük kalbinizin arzu ettiği neredeyse tüm kombinasyonları sipariş edebilirsiniz. 2004 yılına kadar sınır yoktu. Aslında, bir kalıp sert fan, Will Young, Las Vegas'taki Cadılar Bayramı gecesinde 100 x 100 (Evet, tam olarak düşündüğünüz şey) emretti.

Bu kalbi tıkayan canavarlığı gösteren resme bakın. Will ve 7 arkadaşı da bütün hamburgeri tek bir yerde tüketmişti. Şimdi bu özveri!

Bu olaydan sonra, zincir sınırın üzerine bir şapka koymak akıllıca olacağını düşündü.

Listelenmeyen diğer gizli menü öğeleri:

  • Çift et = peynirsiz bir Double Double gibi.
  • Et tarafından 3 = üç et köftesi ve peynir yok.
  • Hayvan Stil Kızartması = Peynir, yayılmış, ızgara soğan ve turşu ile kızartır.
  • Uçan Hollandalı = iki et köftesi, iki dilim eritilmiş peynir ve başka hiçbir şey
  • Sebzeli Burger = patty veya peynirsiz burger.
  • Napoliten Sallamak = çilek, vanilya ve çikolata birlikte karıştırılır.

Çalışanlarına Harikalar

Lise günlerimde asgari ücretin saatte 5 dolar civarında olduğu ve In-N-Out Çalışanlarının 8.50 $ 'lık bir ücretle başladığını hatırlayabiliyorum… ve bu da bir fast food birleşimi için! İşler şimdi saatte inanılmaz bir 10 $ ödeyerek başlıyor ve ücretli tatil ve çok cömert bir 401k planı geliyor. Restorana girdiğinizde çalışanların selamlamaktan mutluluk duyması hiç de şaşırtıcı değil. Web sitelerine göre mağaza yöneticileri yılda 100.000 doların altında kazanıyor. Vaov!

İşler ne kadar popüler? Geçtiğimiz yıl, zincir birkaç yeni yer açtı ve her defasında, orada çalışma şansı için yüzlerce insanın sıraya dizildiğini gördük. Daha da önemlisi, Mesa, Arizona'da yanan bir sıcak gündü. Tahminen 600-800 kişi saat 6: 30'da başlayıp, bu işi yapacak olan şanslı 60'lardan biri olmayı umuyordu. Kurumsal bir yönetici işe girmenin zor olduğunu söylüyorlar ama bu acımasız.

Eşim bile onu seviyor

Bayan Onay Damgası

Midwest'de doğup büyüdüğü zaman, eşim hiç In-N-Out deneyiminin lüksüne sahip olmamıştı. O en büyük burger hayranı değil, ama In-N-Out'ın “sadece” bir burger olmadığını söyledi. Vegas'taki annemi ziyaret etmek için, o kadar uzun zamandır neyin peşinde koştuğumu deneyimlemeye başladı. Sonuç… başarı! O kesinlikle onu sevdi ve ertesi gün geri döndüğümde tekrar yedik (Evet, takıntılıyım).

Sadece Benim Sözümü Almasın

Bir In-N-Out Burger'ın harika tadı için kısmi olan tek ben değilim. Facebook'ta bir mesaj yolladım ve Twitter'da “Tweet” in neden insanların In-N-Out burgerini sevdiklerini sordum. İşte söyleyecekleri:

@MyTwoDollars: Güney Kaliforniya'dan uzaklaştıktan sonra, N Out en çok özlediğim şeylerden biri. Onların burgerleri harika ve patateslerin ihtiyaç duydukları şekilde kesilmiş patatesleri, şimdiye kadarki en iyi fast-food patatesler. Ahh, N Out'da seni nasıl özledim. NM'ye bir tane koyuyorlar ama o zamana kadar CO'da yaşayacağım!

@Bargainr: Yemekler harika ve onları gerçekten istisna yapan şey, büyük ödeme ve eğitim geri ödeme seçeneklerini de sunmaları. Bir fast food ekleminde bu nadirdir.

@CashMoneyLife: In & Out Burgers, alabileceğiniz en iyi fast food burgerleri ve patates kızartması ve shake'ları en üst seviye. Ne yazık ki, yaşadığım yerde müsait değiller, bu yüzden Ocak ayında Vegas'a gittiğimde bir tane almam gerekecek. Vegas ve In & Out Burger'den daha mükemmel bir kombinasyon var mı?

@PTMoney: Eşim, bir Kaliforniyalı, tanıştığımızda beni In N Out Burger'ın büyüklüğüne tanıttı. O zamandan beri bağlandım. Texas'ta yaşıyoruz ama her seferinde Las Vegas ya da So. Cal. bir tane avlamak zorundayız. Sevdim! Dallas bölgesine bir rivayetin gelebileceğini duydum. Sağlığım için hep aynı anda heyecanlıyım ve korkuyorum.

@StevenJacobRoss: (California'dan en iyi arkadaşım bu mesajı paylaşmak için yeterliydi.) Sadece onu seviyorum, ama yaklaşık 2 saat içinde akşam yemeği için alıyorum. Ama bu konuda en çok sevdiğim şey, yaşadığım yerden bir blok bir bloğum var ve bunu her zaman yüzünüze sürdürebilirim (Arkadaşlar harika değil mi?)

L. Cremer: Taze kesilmiş patates kızartması, kızarmış çörekler mükemmel ve taze soğanın gevrek atışı olamaz! Ayrıca çok hızlı bir şekilde genişlememiş olmalarından da hoşlanıyorum. Genişleme sıklıkla ürünü mahveder ve bu tuzağa düşmemiştir. Ve onlar açıkça arz ve talep ilkesini alırlar. AZ'deyken ayda bir yemek yerim. Tucson'da 2, Tempe'de 1 tane var ve her seferinde blok etrafında çizgiler var! Umarım doğuya Teksas'a taşınırlar! Ya da belki de bunun için umarım - yakındaki birine sahip olmak tehlikeli olabilir…

@CurtisASmithCFP: In-in-Out seviyorum. Senin burger uzmanlaşmak ve sosu göksel!

Gördüğünüz gibi arkadaşlarım da In-N-Out Burger'i seviyor! Daha fazla In-N-Out hayranı olması gerektiğini bilerek, başkalarının ne söylediğini görmek için Twitter'da hızlı bir arama yaptım.

In-N-Out Buger Pass You tarafından Pass izin vermeyin

Batı sahilini ilk kez ziyaret ediyorsanız, bir In-N-Out Burger ile sallanmaya dikkat edin. Söz veriyorum, hayal kırıklığına uğramayacaksın. Geri rapor ve ne kadar sevdiğini paylaştığınızdan emin olun!

Güncelleştirme:

Aralık ayı başında ailem ve ben Las Vegas'ta annemi ziyarete gittim. Tabii ki ilk durağımın nerede olduğunu biliyorsunuz… değil mi? Tahmin ettin. Aşağıdaki ilk resim In-N-Out Burger Las Vegas işareti (ana olan) 'dir. Aslında annemin evine yakın bir tane daha var, ama bu ekstra 15 dakikalık bir sürücü olurdu ve midem daha fazla bekleyemezdi.

N-Out Burger Las Vegas'ta

Sonuçta, 7 gün boyunca, 5 kez In-N-out yedim! 6 kere olurdu, ama son gün erken bir uçuş yakalamak zorunda kaldık ve maalesef sabah 6:30 da açık değiller.

In-N-Out Burger Yöneticilerine Dikkat: Kendim gibi fanatikler için erken açmanızı öneririm 🙂
Burada kesinlikle çalışırdım.

In-N-Out Burger Hayvan Stili

En sevdiğim burger eklemi ziyaret ettiğim gibi, Hayvan Menüsünü asla gizli menüden çıkarmamış olduğuma inanmak zor. Patates kızartması ile gitmeye karar verdim. Ben uyarılmamış olduğunu geri bildirmek üzücü. Sos ve ızgara soğanlarımı severim (soğan vantilatörü olmamasına rağmen). Ama peynir benimle iyi işlenmemişti.SADECE bir şeyden zevk almadığım zaman. Endişelenme - Ben 3 çizburger yutmak için bunu yaptım.

Hayvan Tarzı Vermek Bir Deneme

Geçen gece eşim ve ben Venedikli bir Meksika yemeği yedik, ama bu beni bir kez daha In-N-Out Burger yemekten alıkoymadı. Annemin evine dönüş yolunda, son bir hamburger ve çikolata sarsıntısı için sürücüden geçtik.

It.Was.Heaven.

Seni özleyeceğim…

Bazı In-N-Out için batı sahiline geri döneceğimizden emin değilim. Sadece iç özlemi bastırabilirim. In-N-Out, seni çok özledim. Bir sonrakine kadar… .

Videoyu izle: DIY Fidget Spinner ELİNİZDE MELTS !!!!!!!! Nadir Sıvı Ayna DIY Fidget Spinners Oyuncaklar ve Hileler

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Online alışveriş yapmak için ödeme en iyi 6 Cashback siteleri
Maliye

Online alışveriş yapmak için ödeme en iyi 6 Cashback siteleri

İnsanların alışveriş yaparken paradan tasarruf etmelerine yardımcı olan büyük trendlerden biri de para kazanma sitelerini kullanmaktır. Çevrimiçi alışveriş yapmak için size para ödeyecek birkaç büyük para kazanma sitesi vardır. Demek istediğim, yine de alışveriş yapacaksın, değil mi? Bunu yaparken neden ekstra para kazanmıyorsunuz? İnternetten alışveriş yaparak kazandığınız para birkaç farklı şey için kullanılabilir.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Kim Milyoner Olmak ister? J Parası Yapıyor Ve Öyleyse"/>
Maliye

Kim Milyoner Olmak ister? J Parası Yapıyor Ve Öyleyse

FinCon 2013'teyken, St. Louis'de bir finans blogcu konferansında, BudgetAreSexy.com'un kurucusu olan J. Money adında biriyle tanıştım. Şimdi, J. ve onun sitesine aşina olmuştum, ancak dürüst olacağım, FinCon'a gitmeden önce çok fazla zaman harcamamıştım. Bir gün onun blogunu inceliyordum ve Milyon Dolar Kulübüne rastladım.
Devamını Oku
Freelance Survival için 8 En İyi Para Araçları
Maliye

Freelance Survival için 8 En İyi Para Araçları

Eğer bir serbest girişimciyseniz, PJ'lerinizde işe yarayan müthiş müdahalelerin, programınıza göre özgürlük ve esnekliğin ve daha fazla kazanma potansiyelinin farkındasınız. Tersine, serbest meslek de downsides ile birlikte gelir. Öncelikle, dahil olan ekstra finansal temizlik. Faturaların gönderilmesi ve yönetilmesi, kendi hesabına çalışan vergilerden tasarruf edilmesi ve dalgalanan gelir üzerinde bütçeleme yapılması, saçlarınızı koparmak isteyebilir.
Devamını Oku
GFC TV Ep 005: Finansal Malpraktis tarafından Yandı Get Don't
Maliye

GFC TV Ep 005: Finansal Malpraktis tarafından Yandı Get Don't

Sahaya göz gezdirdiğim sırada, tam olarak ne yapacağımı biliyordum: Benim kısır Barry Sanders benzeri döndürme hareketlerinden birini kırmaya gidecektim. Sadece küçük bir problem vardı: Barry Sanders benzeri yeteneklere sahip değilim. Oh, evet, terbiyeli atletim. Fakat açık alanda böyle bir hamle yapmak benim için değil.
Devamını Oku