Yatırım

Küçükler için Roth IRA Kuralları. Ücretsiz Para Vermek İçin Çocuk Rehberiniz

Bebeğim boomer istemcileri sonunda Roth IRA'nın vergiden muaf yararları kavramını kavramaya başladılar. Aslında, çocuklarının bir Roth IRA ve bazı durumlarda torunlarını bile başlatmasını sağlamak istiyorlar.

İsteyen bir büyükbabam bile vardı bir Roth IRA kurmak 5 yaşındaki torunu için. Çocuklarınıza vergi ücretsiz tasarruf yararı tatlı geliyor, ancak küçükler için Roth IRA'nın söz konusu olduğunda bazı temel kurallar vardır.

Çocuklarınızın vergisiz paradan nasıl yararlanabileceği hakkında bilmeniz gerekenler. Roth IRA kurallarının geri kalanını kontrol ettiğinizden emin olun.

Küçükler için Roth IRA

Şaşırtıcı bir şekilde, bir Roth IRA'yı açmak için asgari yaş şartı yoktur. Tek gereklilik çocuğun “kazanılmış gelir” olmasıdır. Kazanılan gelir ne tanımlar? IRS.gov sitesine göre:

Kazanılmış gelir, çalıştığınız tüm vergiye tabi gelir ve ücretleri içerir. Kazanılmış gelir elde etmenin iki yolu vardır: Size para ödeyen ya da sahibi olduğunuz bir işte çalışıyorsunuz.

Kağıt yolu sayılır mı? Elbette. Ev işlerinden ne haber? Bu gri bir alan, ama çoğu vergi uzmanı hayırlara doğru eğiliyor. (Vergi uzmanınıza her zaman sorduğunuzdan emin olun). Çocuk oyuncuları ne olacak? Kesinlikle. Sanırım bu, John ve Kate 8'in 8 çocuğunun bir Roth IRA'yı başlatabileceği anlamına geliyor. Umarım iyi bir finansal danışmana sahip olurlar.

Dikkat edilmesi gereken diğer hususlar, çocuğun sadece bir Roth'a kazandıkları kadar katkıda bulunabilmesidir. 2015 limitleri 5000 $ 'dır ancak çocuk yılda sadece 2,000 dolar kazanırsa, hepsi koyabilirler.

Kimin Sahibi?

Roth IRA'yı açmak için nereye gittiğinize bağlı olarak, farklı gereksinimler olabilir. Önceki firmam için çalışırken, 16 yaşındaki çalışan oğlu Roth IRA'yı başlatmak isteyen bir müşterim vardı. Firmam izin verdi, ama babası onun için imzalamak zorunda kaldı. Çocuk 18. yaşını kutladıktan sonra, Roth IRA resmen onun. (Bunun hakkında biraz daha konuşacağız).

Çocuklar için Roth IRA'nın dezavantajları

Özgür para vergilendirmek için herhangi bir sakınca olduğuna inanmak zor, ama bir tane var. Reşit olmayan bir kişi adına bir Roth IRA'nın açılmasına dair tek dezavantaj, hesabın sahipliğinin, çocuğun olgunluğa eriştiği zamanki çocuğa geçmesidir.

Bu, 18 yaşındayken, çocuğun (şimdi yetişkin), ne seçtikleri ile parayla yapabileceği anlamına gelir. Hayal gücünüzü, 18 yıllık bir paranın düşmesiyle ne yapacağını ele alacağım.

Çocuk için bir Roth IRA açabilir misin?

Emeklilik ihtiyaçlarını finanse ettikten sonra, birçoğu varislerine kalanları geçmek ister. Ama bazıları için, mirasçıları parayı alabildiğinde bir miktar kontrolümüz olmasını isterlerdi. Bir keresinde torunu Roth IRA'nın vergisiz yararına nasıl verebileceğini öğrenmek isteyen bir okuyucu vardı. Bana göre bu bir harika dede.

Okuyucu yaklaşık 60 yaşındaydı ve beş yaşındaki torunu için Roth IRA'yı açmak istedi. Roth IRA'ya, torunun 60 yaşına gelene kadar paraya dokunamayacağı ve Roth IRA'nın sağladığı vergisiz büyümeden yararlanabileceğini düşünerek 1000 dolarlık bir katkı yapmak istedi.

Sadece bir fikir vermek için, eğer 1,000 dolar, 55 yıllık bir süre zarfında hisse senedi benzeri bir yatırımda ortalama% 8'lik bir kazanç elde edecekti. $101,000. Torunun daha sonra, emekliye ayrılmadan önce 100,000 dolarlık vergisiz parası olacaktı. (En azından büyükbabanın umduğu şey buydu). Büyükbabanın uygulamaya çalıştığı taktiği takdir etsem de, biraz problem çıkarırız. Torunun kazanılmış bir geliri olmadığı için, bir Roth IRA'yı başlatamazdı. Aylak.

Farklı Strateji

Torun için ilk denemeden sonra işe yaramadı sonra, farklı bir yaklaşım hakkında sorguladı. Kendisi için bir Roth IRA açıp açamayacağını ve torununu tek yararlanıcıya yapıp yapamayacağını bilmek istedi. Yine torunun 60 yaşına kadar paraya dokunamayacağını düşünerek.

Ne yazık ki, bu senaryoda, büyükbabanın uzağa gönderdiği torunu hesaba devredecek ve paraya hemen erişebilecek ve 60 yaşına kadar beklemek zorunda kalmayacaktı. Ayrıca, torunun gerekli asgari dağılımları çıkarması gerekecekti. olmayan bir faydalanıcı olarak. Ne yazık ki, bu fikir de işe yaramadı. (Büyükbabam hala şu anda çalışıyordu. Olmadıysa ve gelir elde etmemiş olsaydı, bir Roth'u açamazdı)

Başka bir olasılık

Büyükbabanın torununun gerçekten kazanılmış geliri elde edene kadar bekleyecekti, o zaman çocuğun adına bir Roth IRA açabilirdi. Tek dezavantajı, çocuğun paraya erişebilmesi ve vergi ve cezaya tabi olmak kaydıyla herhangi bir zamanda onları geri çekebilmesidir. Ama eğer çocuk emekliliğinde onu bekleyen vergiden muaf yarar konusunda eğitildiyse, büyükbabanın isteklerine ulaşılabilir.

Gördüğünüz gibi, kuralları biliyorsanız, çocuklarınız could Roth IRA'dan daha geç bundan sonra yararlanır. Çocuğunuz kazanılan geliri almaya başladığında, Roth IRA'nın faydalarını açıklayın ve onları heyecanlandırın. Başlamalarına bile yardım edebilirsin.

Bu materyalde dile getirilen görüşler yalnızca genel bilgi içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır. Bu bilgi, yerine özel bir bireysel vergi, yasal ya da yatırım tavsiyesi olmayı amaçlamaz. Özel vergi konularınızı nitelikli bir vergi veya hukuk danışmanı ile görüşmenizi öneririz.

Videoyu izle: Roth IRA Katkı ve Para Çekme Kuralları

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

50.000 TL'ye Nasıl Yatırım Yapılır (gömleğini kaybetmeden)
Yatırım

50.000 TL'ye Nasıl Yatırım Yapılır (gömleğini kaybetmeden)

Sabit kazanılan paranın 50.000 dolarlık yatırımını nasıl belirleyeceğinizi düşünün. Birçok kişi için bu bir yıllık maaş. Diğerleri için, bu bir yıllık maaştan daha fazla. Ne kadar para yatırmanız gerektiğini, nasıl yatırım yapmanız gerektiği ile ilgili bir şey var mı? Bence de. Eğer yatırım yapmak için sadece bin dolarınız varsa, kaybedecek çok fazla yeriniz yok ki daha muhafazakar olmak isteyebilirsiniz.
Devamını Oku
Kayıp ve Bulunan: 2000'li yılların yatırımlarının kaybettiği on yıl mı?
Yatırım

Kayıp ve Bulunan: 2000'li yılların yatırımlarının kaybettiği on yıl mı?

Birçoğu 2000'li yılların borsa yatırımcıları için “kayıp on yıl” olduğunu düşünüyor. Bu görüş, şaşırtıcı değil, çünkü 2000'ler, 1930'lar da dahil olmak üzere, on yıllık S & P 500 için en büyük kaybı işaret ediyordu. Ancak, 2000'lerde en çok neye yatırım yaptığınız kadar yatırım yaptığınız şey değildi. Bazı yatırımcılar 2000'lerde başarı elde etti ve bu dersler 2010'lara uygulanabilir.
Devamını Oku
Illinois için 529 Kolej Tasarruf Planı Seçenekleri
Yatırım

Illinois için 529 Kolej Tasarruf Planı Seçenekleri

5/18/2012 Güncelleme: Bu yazıyı yazdığımdan beri şimdi 3 oğlum var - vay! Ayrıca, Illinois devlet vergi oranlarını artırdı - çift vay !! Bright Directions, onların yatırım fonu tekliflerinde bazı iyileştirmeler yaptı ve o zamandan beri bütün 529 planımı transfer ettim. (Transfer edilen herhangi bir devlet planı için bir defaya mahsus bir vergi indirimi alırsınız).
Devamını Oku
Fundrise Review: Küçük Bir Yatırım ile Kurumsal Gayrimenkul Yatırım Nasıl Yapılır
Yatırım

Fundrise Review: Küçük Bir Yatırım ile Kurumsal Gayrimenkul Yatırım Nasıl Yapılır

HGTV'yi izlemek ve saygısız evler yapmak için nasıl hissettireceğini hayal etmek eğlenceli. Tüm bu çalışmaların sonucu olarak ortaya çıkan nakitten bahsetmeden, bir evin orijinal cazibesini yıllarca süren kötü iç tasarım seçeneklerinin altında ortaya çıkardığınızda büyük bir başarı hissi olmalı. Ama bununla yüzleşelim: Çoğumuz bu işi yapmak için zamana, kaynaklara ya da ev geliştirme becerilerine sahip değiliz.
Devamını Oku