Borç

10 Ortak Hata Öğrencileri Bunları Borçta Tutuyor

Öğrenciler bir eğitim için okuldayken, bu gerçek dünyanın onlara öğreteceği her şeyi öğrenmesi anlamına gelmez. Eğitim kurumları, oradaki en parlak zihinleri istihdam ederken, üniversite müfredatına odaklanma, öğrencileri kişisel finans konusunda öğretmek söz konusu olduğunda genellikle özünü kaybeder. Muhasebe, finans veya ekonomi dalında uzmanlaşanlar bile, kendi kişisel mallarına ve borçlarını biriktirmelerine neden olabilecek hatalardan nasıl kaçınılacağına dair iyi bir kavrayışa sahip olmayabilir. Ancak, öğrencilerin bunları borç altında tutan daha yaygın hatalarla karşılaşma olasılığını ortadan kaldırmak veya en azından azaltma yolları vardır.

1. Kredi Kartlarının Aşırı Kullanımı

Aniden ebeveynlerinin evinden çıkmış olan ve kendi başlarına alışveriş yapmanın ortak bir yolu olarak kredi kartlarını bulmak isteyen öğrenciler için kolaylık ve nakit para ve en faydalı kredi kartı teklifleri çok cazip. Yiyecek ve eğlenceden kitaplara ve öğrenimden her şey için hızlıca kaymaya başladıkça, kredi kartlarında biriktirilen toplamlar ve gelecekteki sonuçlar, kuşkulu ve anlayışlı kredi kartı kullanıcılarının, bakiyelerini 0 APR kredi kartlarına taşıyabilmelerini ve devam edebilmelerini öğrenebilirler. şarj etmekte.

Öğrencilerin kredi kartı borcu ile kazdıkları delikleri fark etmeden çok geç olabilir ve yüksek faiz oranları, bunları yıllarca hatta on yıllarca borç altında tutan bir yük haline getirebilir.

2. Borçlarda Overin Çekme

Öğrenim kredileri almak kolay, öğrencilerin borçları söz konusu olduğunda başlarının üstesinden gelebilecekleri başka bir yoldur. Sadece krediler olduğu için, mutlaka bir öğrencinin onlardan faydalanması gerektiği anlamına gelmez. Düşük faiz oranları ve kolay paranın cazibesi, öğrencilerin bir gün geri ödenmesi gerektiği gerçeğini göz ardı ederek, ihtiyaç duyduklarından daha fazla para kazanabileceği anlamına gelir.

3. Bütçeleme Cehaleti

Bazı öğrenciler geçmişte pratik yapma veya bütçeleme ihtiyacına sahip olmadı. Bu nedenle, okula geldiklerinde, harcamalarını kısıtlamak için ortaya konan birkaç kılavuz olabilir. Uygun bir gelir ve gider düşüncesi olmadan, bir öğrenci çok geç olana kadar ve borç zaten birikmiş olana kadar fark etmeden kendi araçları dışında yaşamaya başlayabilir.

4. Maliyet Bilgisizliği

Öğrencinin bütçeye uygun olmaması ya da yetersiz olması, eğitimin maliyetinin ne olabileceği konusundaki cehalet olmayabilir. Bir öğrenci, kitap, ders, oda ve yönetim kurulu, ulaşım ve üniversite diplomasıyla birlikte gelebilecek tüm diğer eşyaların maliyetlerini gerçekleştirirken bir şok olarak ortaya çıkabilir. Bu tür maliyetler için hazırlıksız olmak, borç varsayımına gelince öğrencinin kafasının üzerinden geçmesine sebep olabilir.

5. Aşırı harcama

Deneyimin kendisi, üniversitenin en eğitimsel yönlerinden biri olabilir. Ancak, bu deneyim öğrencilerin satın alma işlemlerinden sorumlu olmaması durumunda aşırı harcamaya yol açabilir. Kampüs barlarına doğru ilerlemek, düzenli olarak yemek yemek yapmak ve kötü harcama kararları vermek, öğrencilerine eğitimine önemli borçlar ekleyebilir.

6. Kolej Maliyet Kesicilerin Kullanılmaması

Kolejde masrafları azaltmanın çeşitli yolları vardır, bu da muhtemelen gerekli borçları azaltır. Öğrenciler bu tür fırsatları kullanmazlarsa pahalı bir hata olabilir. Yarı zamanlı bir iş, iş etüdü, sigorta, film, vb. Öğrenci indirimleri, ders kitabı ticareti veya yeniden satış, oda arkadaşı, kampüs freebies ve benzeri öğelere sahip olma gibi şeyler, öğrencinin maliyetleri düşürmesine yardımcı olabilir.

7. Uzatılmış Okul Eğitimi

Ebeveynlerin çoğu ve muhtemelen birçok öğrenci bir üniversite diploma programının artık dört yıldan fazla sürmeyeceğini umuyor veya beklemiyor olsa da, bu durum böyle olmayabilir. Okula bir yıl kadar süren beklenenden daha uzun süre gitmek, bir eğitimin maliyetini ve aynı zamanda denk gelen borcu önemli ölçüde artırabilir. Üstelik bir yüksek lisans veya bir çeşit sertifikasyon veya staj gibi ek okullar gerekirse, maliyetler daha da artabilir.

8. israf yazlar

Yaz tatili, öğrencilerin yararlanabileceği önemli bir fırsat olabilir. Bir lisans programının süresini kısaltmak veya fazladan para kazanmak için çalışmak için ekstra dersler almak, bir öğrencinin okulları için alması gereken borç yükünü azaltmasına izin verebilir. Yaz günlerini dolaşmak, bu fırsatı harcayabilir ve pahalı bir hata olabilir.

9. Okuldan Sonra Splurging

Bir öğrencinin mezun olduktan sonra yaşayabileceği özgürlük ve yetişkinlik duygularına, borçları azaltma yeteneğini engelleyen ve hatta öğrencinin daha fazla borç almasına neden olabilecek bir harcama çılgınlığı eşlik edebilir. Öğrenciler kendi başlarına, kira, yeni mobilyalar, yeni bir araba ve benzeri büyük biletler gibi eşyaların çağırabildiğini görebilirler. Bu satın alımları, kendi başına yaşama maliyeti ve üstlenecekleri eğitimle ilgili borç miktarı hakkında fikir sahibi olana kadar kısıtlamak, öğrencilerin borçlarını daha hızlı ödemelerine yardımcı olabilir.

10. Borç Ödeme Planı Olmamak

Bir öğrencinin borç ödemesinde yol göstermesine yardımcı olacak bir plana sahip olmak, ödeme yapmakta daha kolay ilerlemeyi sağlayabilir. Böyle bir plan olmaksızın, borç onlarca yıl boyunca oyalanıp, büyük miktarlarda faiz biriktirip, uzun vadede öğrenciye bu borca ​​karşı ekstra ödeme yapmaları halinde sahip olabileceğinden çok daha fazla para harcayabilir.

Videoyu izle: EXCEL DE CARİ HESAP VE KASA DEFTERİ TAKİP 1 AŞAMA

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

GF ¢ 001: Ne hakkındayım?
Borç

GF ¢ 001: Ne hakkındayım?

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_001_.mp3 Sonunda burada! GF ¢ Podcast'i 11 aydan fazla bir süre için başlatmak istedikten sonra nihayet geldi! Ne diyebilirim… büyük şeylerin olgunlaşması zaman alır. My Benim savunmamda bir kitap yayınladım ve eşim ve Dolar ve Güller podcast'ımızı başlattım.
Devamını Oku
Para Mücadeleleri Nasıl Fethedilir ve Üstesinden Gelirsiniz
Borç

Para Mücadeleleri Nasıl Fethedilir ve Üstesinden Gelirsiniz

Yıllar boyunca çalışmış olduğum tüm müşterileri düşündüğümde, başarılı bir şekilde emekli olanlar, bu çok alışılmış finansal tavsiyelerin hepsini izlediler: Kazandığınızdan daha az harcayarak kazanın ve / veya geleceğiniz için para yatırın. Ama eğer bu kadar basitse, yeryüzünde neden sayısız kitap, bloglar (benimki gibi), forumlar, uzmanlar, konferanslar, sınıflar, podcast'ler ve finans konusunda televizyon şovları var?
Devamını Oku
Sadece 10 Ay içinde Borç Verme 20.000 $ Nasıl Ödeme
Borç

Sadece 10 Ay içinde Borç Verme 20.000 $ Nasıl Ödeme

Borcunuz neyle ilgili? Öğrenci kredileri ve tıbbi faturalar. Borcumun büyük kısmı, birinci sınıf üniversitem için ödeme yapmak için kullanıldı. Eminim ki bir çok insan birbiriyle ilişki kurabileceğinden, benim için kolej, ailemle yaşama ve kendi başıma olmak arasında bir dönüm noktasıydı. İlk defa cep telefonu faturası ve sağlık sigortası hariç her şeyden sorumlu olacaktım.
Devamını Oku
Korkmayın: Başlayın Finansal Hayatınızı İyileştirin
Borç

Korkmayın: Başlayın Finansal Hayatınızı İyileştirin

Mali durumunuzu düzenlemeye yeni başlıyorsanız, kendinizi bunalmış hissedin, hatta harcamalarınıza göz atmaktan korkmayın. Ama zor olmak zorunda değil ve bunu okuyorsun çünkü artık korkmuyorsun. Paranızı sırayla almaya hazırsınız. Öyleyse, finansal olarak doğru yöne gitmek için atabileceğiniz bazı adımları tartışalım.
Devamını Oku