Borç

Gerçekten Kolej İçin Ne Kadar Kaydetmelisiniz?

Ebeveynlerin çoğu için önemli bir amaç, çocuklarını kolejden mezun kılmak ve iyi ve başarılı bir hayat sürdürebilmeleri için iyi bir iş almalarıdır. ABD'nin son zamanlardaki mali fiyaskoları, hükümetin giderek artan üniversite masraflarına katkıda bulunma yeteneğini zorladı.

Tarihsel olarak kolej maliyetleri yılda yüzde 5-8 oranında artmıştır ve uzun vadeli enflasyon yüzde 8'in üzerindedir. Bu, ortalama yatırım getirinizin S & P 500'ün tarihsel getirileri bazında yıllık% 7 aralığında olacağı zaman büyük bir sorun oluşturabilir. Bu, ilk başta ezici gelebilir, ancak erken kaydetmeye başlamanın başarısı için çok önemlidir. Çocuğunuz doğduğu günden itibaren, oğlunuzun veya kızınızın kolej için hazır olduğu güne hazır olmanız için yaklaşık 18 yılınız olacak, fakat soru şu ki, ne kadar tasarruf etmelisiniz?

Bu sorunun tamamı, üçüncü oğlumuzu dünyaya açtığımızdan hayatımda daha da belirginleşiyor. “Kolej dersi x 3 = Büyük dolar mı?” Diyebilir misiniz? Yikes! Diğer birçok ebeveynin de aynı durumda olduğunu biliyorum, bu yüzden kolej için ne kadar tasarruf edeceğini bulmaları için onlara yardım etmenin en iyi olacağını düşündüm.

Tüm faturayı gerçekten ödemek zorunda mısın? Bu seninle ve eşinle sahip olman gereken bir tartışma. Hem karım hem de farklı üniversite finansman deneyimlerim var. Eğitimim Ulusal Muhafız'a katıldığım için aldığım GI Bill ile finanse edildi ve aradaki fark benim için 30 saat çalışıyordu. Ayrıca ebeveynleri tarafından yapıldığı sürece burada da finanse edildi. İkimiz de iyi bir kariyerle iyi öğrenciler olduk, ama eminim ki çocuk kolejlerimiz için ne kadar ödeme yapmamız gerektiğine dair birbiriyle çelişen görüşlerimiz var.

Doğru bir cevap yok. Bunu kendin çözmelisin. Aşağıdaki sayıların ne anlama geldiğini anlamanıza yardımcı olması, ne kadar hasar göreceğinize dair bir balo figürüdür. Henüz oturmuyorsan, belki de…

Kolej Maliyeti Ne Kadar? Yudum.

Kolej maliyetini tahmin etmek için, üniversite türüne göre ne kadar tasarruf etmeniz gerektiğini öğrenmek için kullanabileceğiniz harika bir web sitesi ve katılmayı planladığınız yıllar var. Web sitesi apps.collegeboard.com/fincalc/college_cost.jsp'dir. Bu web sitesi size kolej maliyetlerinin enflasyon oranını, katılmayı beklediği yıla, kapsanacak toplam maliyetin yüzdesine ve çocuğunuzun üniversiteye girmesine kadar geçen yılların sayısını seçmenize olanak tanır.

Örneğimiz için, çocuğunuzun tam kolej faturasını ödemek için ayda ne kadar tasarruf etmeniz gerektiğini bulmanız için dört yıllık devlet içi (devlet içi) harç kullanacağım. Bu girişler aşağıda resmedilmiştir.

Kolej ucuz… Diliyorum!

Kolej maliyet hesaplayıcısına göre Dört yıllık (eyalet içi) eğitimin ortalama maliyeti yıllık 19.388 dolardır..

Yüzde beş enflasyon rakamı, dört yıllık planlanan katılım ve koleje kadar 18 yıl ile toplam maliyetiniz Çocuğun tam eğitim 201.108 $ olacaktır.

Çocuğunuz Doğduğunda Kaydetmeye Başlayın

Bu rakam korkutucu gözüküyor, ancak ücretlerinizin aynı zamanda aşırı maliyetlerin bir kısmını değiştirmek için sabit bir oranda artacağı gerçeğini de göz önünde bulundurmalısınız. Çocuğunuzun doğduğu günü kurtarmaya başlamış olsaydınız ve yatırımlarınızda% 8'lik bir ortalama getiri ile 201.108 $ ödemeyi planlıyorsanız, çocuğunuzun toplam kolej masraflarını karşılayabilmek için 418,90 $ / ay tasarruf etmeniz gerekir. Yatırımlarınızda sadece% 6'lık bir getiri elde edecekseniz, çocuğunuzun toplam kolej masrafını ödemek için önümüzdeki 18 yıl için 519,19 $ / ay tasarruf etmeniz gerekir.

Çocuğunuz 5 Yaşında Olduğunda Kaydetmeye Başlayın

Aynı değişkenleri kolejden 13 yıla değiştirmenin dışında bir yerde tutmak (şimdi çocuğunuz 5 yaşındayken tasarruf yapmaya başladığınızı varsayarsak), ayda ne kadar ihtiyacınız var? Koleje kadar kısaltılmış zaman dilimi nedeniyle, kolejin tahmini toplam maliyeti şimdi 157.574 $. Bu saygısız bir rakamdır, çünkü yukarıdaki sayılardan daha azdır; Bu aslında böyle değil. Sadece durum böyle, çünkü toplam maliyetin şişirilmesi için daha az zaman vardı, ama aynı zamanda tasarruf etmek için daha az zamanınız var! Gelecek 13 yıl için yatırımınızın% 8'lik bir geri dönüşü, 577,36 $ / ay tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Yatırımınızdan sadece% 6 kazanabildiysen, 669,25 $ / ay tasarruf etmelisin. Bizim gibi sıkı bir bütçe üzerinde çalışanlar için, ekstra beş yıl bekleyerek ekstra yüz dolarlık bir tasarruf daha elde edilebilir olmayabilir.

Oyuna Geç: Senin Çocuk On

Araştıracağımız son rakam, çocuğunuz 10 yaşına kadar kaydetmeye başlamadıysanız, bu yüzden üniversiteye girmeleri gerekene kadar sadece 8 yıl kalacaksınız. Kolej maliyet hesaplayıcısına göre, tüm fatura için ödeme yapmak için 123.463 $ 'ı kaydetmiş olmanız gerekir. Yatırımlarınızda% 8 kazanırsanız, yaklaşık 922,27 $ / ay tasarruf etmeniz gerekir. Çocuğunuzun hayatında daha erken yaşta eğitim için tasarruf yapmaya başlamanız gerekiyorsa, bu miktar, aylık olarak tasarruflarda büyük bir artış. Yatırımlarınızda% 6 kazanacak olursanız, çocuğunuzun tüm öğrenim ücretini ödemek için 1,005,17 $ / ay tasarruf etmeniz gerekir.

Gördüğünüz gibi, geç kalanınız bittiği anlamına gelmez. Önümüzdeki uzun bir yol.

Çocukların Ücretli Faturasını Ödemek

Yukarıdaki örneklere baktığınızda, kontrol edebileceğiniz tek şey kaydetmeye başladığınız yıl. Büyük olasılıkla portföyünüz için daha yüksek bir getiri tespit edemeyeceksiniz ve çocuğunuzun eğitimini ödemek için buna güvenmemelisiniz.Elbette yukarıdaki simülasyonlar, gerçekte öğrencilerin çoğunluğu bir tür kolej kredisi ile mezun olduğunda, çocuğunuzun öğrenim ücretinin% 100'ü için ödeme yapacağınız beklentisine de sahiptir. Çocuğunuzun üniversite giderlerinin sadece% 78'ini ödeyecekseniz, yukarıdaki rakamlardan çok daha az tasarruf etmeniz gerekir. Bu bilgiden elde edilen en önemli şey, çocuğunuzun eğitiminden tasarruf etmeye başladığınız zamandır, yetişkin hayatlarında daha iyi olacakları ve daha fazla borçsuz kalacaklarıdır.

Videoyu izle: Türkiye dencesi, korkunç kolej ücretleri, herkes okul ücretlerinden şikayetçi, gerçek hikaye

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

21 Uyarı İşaretleri Finansal Olarak Kararsızsınız
Borç

21 Uyarı İşaretleri Finansal Olarak Kararsızsınız

Uzaktaki bir akrabam bana 401k'lık yardım için başvurduğunda, mecburen mutlu oldum. Herzaman, birilerinin finansal geleceğinden tasarruf etmesine yardım edebilirim. Ne yazık ki, birkaç dakika sonra heyecan yıprandı. Akraba yeni işine yeni başladı ve henüz 401 bin kişiye bile tek bir kuruş bile vermemişti.
Devamını Oku
Kolejden Sonra Öğrenci Kredilerini Yok Etmek İçin Nihai Kılavuz
Borç

Kolejden Sonra Öğrenci Kredilerini Yok Etmek İçin Nihai Kılavuz

Kolej mezuniyeti birçok kişi için bir parti olabilirken, üniversiteden ayrılmak da, öğrenci kredisi borçlarının ezici seviyesine sahip olanlar için yetişkinliğe acı verici bir giriş olarak hizmet eder. 2015 yılı mezunları için ortalama borç seviyeleri 35.000 doların üzerinde seyrederken, birçoğu gelecek on yıla hayatlarını (veya daha uzun) öğrenci kredilerini ödemekle geçirmelidir.
Devamını Oku
GFC 013'e Sorun - Boşanma Sonrası Borçla Nasıl Karşılaşılır?
Borç

GFC 013'e Sorun - Boşanma Sonrası Borçla Nasıl Karşılaşılır?

Her ne kadar bazen yüksek borcu kendi kendini yaratan bir yara olarak düşünürsek de, çoğu zaman böyle değildir. Borç, boşanmanın ardından ortak bir sorundur. Ve bazen boşanmanın sebebi bile! Boşanma sonrası borcunu nasıl ele alıyorsun? Bu konu Mike'dan bir Ask GFC sorusundan ilham aldı: “Jeff, Check-in yaptığınız için teşekkürler.
Devamını Oku