Borç

Kolej İçin Tasarlama Zamanı: Devlete Göre En İyi 529 Kolej Tasarruf Planları

529 Kolej Tasarruf Planı, ebeveynlerin çocuklarının gelecekteki yüksek öğrenim masrafları için para ayırmalarını sağlayan bir plandır. Bu plan, tasarruf etmenin en iyi yollarından biridir çünkü diğer tasarruf planlarının aksine, eğitimle ilgili para çekme federal gelir vergisinden muaftır. Birçok devlet aynı politikayı benimsemeyi ve nitelikli harcamalar için vergiden muaf çekilmeyi seçmeyi seçmiştir.

İlk oğlumuzu aldığımızda, kolejini kurtarmak için 529 planını açmak hiç zekice değildi. Her çocukla yeni bir plan açan takımın izini sürdük. Peki ... neredeyse. Şimdi iki aylık birimiz henüz yok, ama yakında olacak. 🙂

Not: Ne kadar tasarruf edeceğinden emin değil misiniz? Değilse, adresimin gönderildiği adresi kontrol et üniversite için ne kadar tasarruf etmelisiniz.

529 Planın Performansı

529 Tasarruf Planlarından elde edilen kazançlar, yatırımlarının, genellikle yatırım fonlarının performansına dayanır. Bu planlar sadece devletler tarafından yönetilmektedir. 529 Planları hakkında ilginç bir gerçek, herhangi bir eyaletten birisine yatırım yapmayı seçebilmenizdir. Ve hemen hemen her devletin bir tane vardır. Devlet planları genellikle aşağıdaki yollardan bir veya daha fazlasında birbirinden farklıdır:

 • Planın yapısı
 • Sunulan yatırımların türü
 • Devlet dışı / eyalet içi yatırım için faydalar

Önce Eyaletini Kontrol Et

Eğer bir 529 Kolej Tasarruf Planına başlamak istiyorsanız, öncelikle devletinizin sunduğu plana bakmalısınız. Çoğu eyalet yerleşik olmayanların yatırım yapmalarına izin verse de, genellikle kendi eyaletinizin planına yatırım yapma gibi avantajlar da vardır:

 • Devlet vergisi avantajları ve kesintileri - bazı eyaletler sadece sakinlere vergisiz statü verir
 • Eşleşen hibeler
 • Burslar için fırsatlar
 • Devlet mali yardım muafiyetleri
 • Alacaklı koruma

Vergi beyannamesinde kesinti ve / veya kredi verirse kesinlikle eyaletinize gidin. Bu devlet vergisi kesintisi, büyük olasılıkla, başka bir eyaletten olası düşük ücretlerden daha büyük bir varlık olacaktır. Illinois eyaleti devlet vergi oranımızı% 3'ten% 5'e çıkardı ve eyalet planımızı kullanmak için daha fazla teşvikte bulundu. New York, Minnesota, Missouri ve Michigan sakinleri için olağanüstü planlar sunuyor. Bazı devletler, ileriye dönük düşünürler ki, hangi devlet planına yatırım yaparlarsa etsin, eyalet sakinlerine devlet vergi indirimi verirler. Bunu yapan ilk devlet Pennsylvania'ydı.

Eğer devletiniz bu kategoriye girmiyorsa ve sakinlerine yeterli teşvik sunmuyorsa, kanıtlanmış bir sicili olan birkaç devlet vardır. Yıllar sonra, bu eyaletlerin en iyi 529 Kolej Tasarruf Planlarından bazıları vardı:

Devlet Tarafından En İyi Kolej Tasarruf Planlarından Bazıları

 • Alaska - T. Rower Fiyat Kolej Tasarruf Planı
 • Alaska - University of Alaska College Tasarruf Planı
 • Michigan - Michigan Eğitim Tasarruf Programı
 • New York - New York 529 Kolej Tasarruf Programı (Doğrudan Plan)
 • Vermont - Vermont Yüksek Öğrenim Yatırım Planı
 • Maryland - Maryland Kolej Tasarruf Planı (Üniversite Yatırım Planı)

Bu planlardan bazıları doğrudan satılıyor, yani planı doğrudan eyaletten satın aldığınız anlamına geliyor. Bu, daha fazla yatırım olanağı sunsalar da, komisyoncu tarafından satılan planların genellikle satış ücretleri içerdiğinden, bu yolun yolu budur. En iyi planların çoğu Tiaa-Cref, Fidelity veya Vanguard tarafından yönetilmektedir. Aslında, bu planlar genellikle en düşük ücretleri ücretlendirir.

Dikkate Alınması Gereken Diğer Faktörler

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere yatırımınızın geri dönüşünü etkileyecek çeşitli faktörler vardır:

 • Ne kadar zamanın var? Çocuğunuz bir çocukken veya lisede bir gençken bir plan yapmaya başlıyor musunuz?
 • Ne tür ücretler ve diğer ücretler ödemeniz gerekecek?
 • Ailenizin vergi faturası nedir?
 • Ne kadar para yatırıyorsun?
 • Devlet vergisi kesintisi olasılığı var mı?

Ülkenin hemen her eyaletinden gelen 529 Kolej Tasarruf Planına yatırım yapmayı tercih etmeniz şaşırtıcı. Böyle bir seçim ile, sizin ve koleje bağlı çocuğunuz için mükemmel bir yatırım fırsatı bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Videoyu izle: Büyük Gildersleeve: İlk Soğuk Yapış / Atanan Su Komisyoncusu / İşin İlk Günü

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

GF ¢ 060: Top Para Hatalar Askeri Üyeler Yapmak
Borç

GF ¢ 060: Top Para Hatalar Askeri Üyeler Yapmak

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_060.mp3 9 yıldır orduya girdim, birçok askeri üyenin aptalca para hataları yaptıklarını gördüm. Heck, kendime bolca suçlu bulundum! Forbes'ın da katkıları olan ve harika bir blogu olan WorkableWealth'e sahip bir CFP®, Mary Beth Storjohann tarafından röportaj yapma ayrıcalığına sahiptim.
Devamını Oku
Sadece 10 Ay içinde Borç Verme 20.000 $ Nasıl Ödeme
Borç

Sadece 10 Ay içinde Borç Verme 20.000 $ Nasıl Ödeme

Borcunuz neyle ilgili? Öğrenci kredileri ve tıbbi faturalar. Borcumun büyük kısmı, birinci sınıf üniversitem için ödeme yapmak için kullanıldı. Eminim ki bir çok insan birbiriyle ilişki kurabileceğinden, benim için kolej, ailemle yaşama ve kendi başıma olmak arasında bir dönüm noktasıydı. İlk defa cep telefonu faturası ve sağlık sigortası hariç her şeyden sorumlu olacaktım.
Devamını Oku
Tıbbi Borçta Boğuyorum. Yardım et! (Reader Q & A)
Borç

Tıbbi Borçta Boğuyorum. Yardım et! (Reader Q & A)

Daha gençken, kredi kartı ve kredi borçlarını ödeyerek, kimsenin işi gibi olmayan öğrenci kredileriyle uğraştım. Sempatiyi istemedim çünkü mali durumum için suçlanan kişi bendim. Önlemek için şanslı olduğum bir borç tıbbi borçtur. Bir finansal tahliye tıbbi borcun ne kadar olduğunu fark edenlere.
Devamını Oku
Acil Bir Fonu Kururken Denge Aktarımlarını Kullanma
Borç

Acil Bir Fonu Kururken Denge Aktarımlarını Kullanma

Acil bir fona sahip olmanın önemi gereğinden fazla olamaz. Acil yardım fonu olmadan yaşamak, güvenlik ağı olmadan yüksek bir tele binmek gibidir. Küçük bir fiş ve mali kara deliğin içine düşebilirsin. Ne yazık ki, yeterli bir acil durum fonu kurmak ne hızlı ne de kolaydır, çünkü çoğu Sertifikalı Finansal Planlamacılar en az üç ila altı aylık bir fona sahip olduklarını gösterirken, bazıları daha riskli işlerde olan bireyler için bir yıldan sekiz aya kadardır.
Devamını Oku