Borç

Asla asla Deme! Evet, Lisansüstü Kolej Borç Verebilir. İşte nasıl….

Borçlanmayan Bebek!

Kolejden 0 dolar borçla mezun oldum.

Birazcık batırmasına izin ver.

Güçlü değil mi?

Occupy Wall-Street protestoları ile, üniversite mezunları eve geri dönüyor ve kolej harçlığı ile ilgili şikayetten sonra şikayette bulunmuş gibi görünüyor, üniversite borcunun serbest olması geçmişte kaldı.

Sadece mümkün değil ama ulaşılamaz olduğunu bilmenizi isterim!

Şu andaki yaşam durumunun ne olduğunu bilmiyorum ama kolejden sonra borcumda sıfır dolarlık hedefime ulaşmak için attığım bazı adımları sizinle paylaşmak istiyorum. Evet, kan ve ter söz konusuydu, ancak günün sonunda, diplomalarımın, bankalar ya da devlet yardımı olmadan eğitimim için çalıştığımı bilerek yürümeye çok değerdi.

Hadi başlayalım!

Em şunu, evde kal

“Araçlar” dan söz ettiğimde, üniversite boyunca etrafınızdaki şeylerden bahsediyorum. Kullandığım ilk aracım benim aile. Neyse ki, ailem benim üniversiteye yakın yaşadı ve üniversite kariyerimin çoğunluğu için evde yaşadım. 18 yaşına geldiğim günü ve üniversiteye başlamayı unutamayacağım. Babam beni ofisine getirdi ve dedi ki

“Evlat, artık kendi başınasın, tüm finansal yardımlar kesiliyor”

Uyandırma çağrısı hakkında konuşun!

Arkadaşlıklara katılarak ya da kampüsteki evlere taşınan arkadaşlarla, yakındaki kampüste yaşamak için büyük paralar (ya da borç) vermem ve kolaylaştırabilirdim. Ne yazık ki, babamın dediği gibi, tüm mali fonları kesildi ve benim yaşam durumum için ödeme yapmak bana kalmıştı. Kira, kamu hizmeti ve yemek için ödeme yapmak yerine, üniversitenin çoğunu evde geçirdim ve bunun için büyük zaman biriktirdim. Bunu okul boyunca borçsuz kalmamın en büyük sebebi olarak nitelendiriyorum.

Eyalet üniversiteleri altın madenler

Evde yaşamak harika ve harika olsa da, orada bir sürü öğrenci için gerçek değil. Neyse ki başka var. büyük dolar aracı Ben kullandım: devlet üniversitesi. Devlet kolejinin masraflarını karşılaştırdığımı hatırlıyorum ve genellikle devlet okullarının öğrenim maliyetinin iki katı hatta üç katıydı. Evet, daha az saygın bir üniversiteye gidiyor olabilirsiniz, ama tahmin edin, çoğu işveren okula gittiğiniz yerde daha az ilgilenebilir.

Dürüst olmak gerekirse, çoğu şirket stajlarınız ve iş tecrübeniz hakkında daha çok ilgilenir. Sanırım medyamız gençliğimizi beyin yıkamak için harika bir iş çıkardı ve bizi prestijli bir üniversitenin tek seçeneğimiz olduğunu düşünmemizi sağladı. Güven Bana; Sadece bir Ivy League okuluna gittiğinizi söylemek için yüzbinlerce borca ​​sahip olmaya değmez. Bir devlet okuluna git ve onun yerine iş deneyimine odaklan!

Kıçını çalış, sonra biraz daha çalış

Terlemezsen, denemezsin! Dostum, eğer üniversitede ne yaptığımı sorsaydın, ben sana çalıştığımı söyleyebilirim. Hayır, çalışmıyorum ama işe yaradı. Yemin ederim, her haftasonu çalışmış gibi hissettim ve her zaman sosyal etkinlikleri erken bırakıyordum çünkü ertesi sabah çalıştım. Çok çekici gelmiyor mu? Öyle değil, ama uzun vadeli bir hedefim vardı ve önemli olan buydu. Çok odaklandığımı hatırladım, diğer insanların davranışları beni asla aşamalı hale getirmedi.

Hafta sonu çift vardiyalı çalışıyorum ve yarı zamanlı işimin üstündeki yan işleri üstlenmek benim için kolaydı. Okuldan geçerken böyle bir tutkum olmasaydım, çok fazla çalışamayacağımı rahatlıkla söyleyebilirim.Sanırım bir şey için ilham kaynağı oluyor.. Bir şeyin ne olduğunu bulduktan sonra, mezun olan üniversite borcunu da dahil olmak üzere her şey mümkündür.

Meydan okumaya hazır mısın?

Üniversite ile ilgili olmasa bile, belki de şu sinir bozucu kredi kartlarını ödemek istersiniz. Ya da asla evden çıkmayan ev ipoteğine ne dersin? Uzun vadeli hedeflerinizi ezmek için 2012 yılında tutkunuzu olun. Daha fazla sızlanmak yok, birilerinin size yardım etmesini beklemek yok.Hayatı boynuzlardan al ve yap.

(Jon the Saver, Free Money Wisdom'ı kuran bir Hıristiyan kişisel finans blogcudur. Ortalama Amerikalıların finansal hedeflerine ulaşmalarına ve borçsuz bir hayat sürmelerine yardım etme konusunda tutkuludur. Zamanında, Jon bir scrabble ve demir kaldırma oyununu sever. Spor salonunda.)

Videoyu izle: Kolej kredileri öğrencileri kar için nasıl kullanır. Sajay Samuel

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

İflas Eden İflas Nasıl Hayat Sigortanızı Etkiler?
Borç

İflas Eden İflas Nasıl Hayat Sigortanızı Etkiler?

Borç hayatın bir parçası, ama borçlar kontrolden öteye gidemediğiniz bir noktaya geri ödeme yapamayacağınız zaman, kişisel iflas başvurusu bir çıkış yoludur. Ancak, iflas başvurusunda bulunmadan önce, özellikle hayat sigortası primleri ile ilgili gerçekleri dikkate almanız gereken önemli yansımalar vardır.
Devamını Oku
GF ¢ 001: Ne hakkındayım?
Borç

GF ¢ 001: Ne hakkındayım?

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_001_.mp3 Sonunda burada! GF ¢ Podcast'i 11 aydan fazla bir süre için başlatmak istedikten sonra nihayet geldi! Ne diyebilirim… büyük şeylerin olgunlaşması zaman alır. My Benim savunmamda bir kitap yayınladım ve eşim ve Dolar ve Güller podcast'ımızı başlattım.
Devamını Oku
Borç Konsolidasyon Kredisi Yapmalı mıyım?
Borç

Borç Konsolidasyon Kredisi Yapmalı mıyım?

Borcunuz derinse ve bir çıkış yolu bulmak için uğraşıyorsanız, probleminize bir çözüm olarak borç birleştirme kredisi de düşünebilirsiniz. Birden fazla borcu ve bakiyeyi yeni bir kredi ürününe birleştirerek, her ay birkaç ödeme yapma, hayatınızı basitleştirme ve hatta aylık cepten harcamalarınızı azaltma ihtiyacından kurtulabilirsiniz.
Devamını Oku