Kazanmak

Milyoner Olmak İçin 7 Şaşırtıcı Basit Yol

Bir milyoner olan birini duyduğunda ne düşünüyorsun?

Bir bıçak almama izin verin…

Belki de bornozunda uzanmış, bakımlı portresinin uzun bir camını yudumlarken, malikanenin portikosundan elde edilen dönüm noktasına bakan, bakımlı yaşlı bir adam mı?

Ya da yakında bir Manhattan parkından geçerek, elli yıllık geliriniz değerinde bir iş anlaşması yapacak olan kurumsal toplantıya doğru yürürken, iyi giyimli bir genç bayan görürsünüz.

Milyoner.

Asla verebileceğin hiç bir zaman hayal edemeyeceğin bir başlık.

Ya yapabilirsen? Farzedelim?

Kendini milyoner olarak görmeni istiyorum. Dünyada yapabileceğiniz her şeyi hayal edin. Olasılık hayal. Bire dönüşebileceğine inan. Aslında sandığından daha basit olabilir.

Zaten Zenginsin - Ama Durma

Evet. Zaten zenginsin.

Milyoner olmak için size şaşırtıcı derecede basit bir yol göstermeden önce, zaten ne kadar zengin olduğunuzu yansıtmak için bir dakikanızı ayırın.

GlobalRichList.com'a gidin. Orada, yıllık net gelirinizi veya net değerini girebilir ve servetinizi dünya nüfusunun geri kalanıyla karşılaştırabilirsiniz.

Elde edeceğiniz sonuçlar hakkında bir önseziniz var değil mi?

Her yıl net 20.000 dolar kazanacağınızı varsayalım. Bil bakalım ne oldu? Gelirle dünyada en yüksek 3.65% en zengin insan var. Daha fazlasını yaparsanız düşünün!

Doğru adayı koru. - Sulama, çünkü henüz milyoner değilsin. Hayal etmenin bir sakıncası yoktur, ancak bu çekişmenin mali planınızın köşe taşı olması gerektiğini unutmayın.

Milyoner Olmak İçin Şaşırtıcı Bir Şekilde Basit Yollar

Basit görevler her zaman değil kolay görevler. Eğer sana bir kaşık vereceksem ve paketlenmiş toprağa dokuz metre aşağı bir delik açtığını sorsaydım, bu oldukça basit ve basit olurdu ama kesinlikle kolay olmayacaktı.

Aynı şekilde, sadece bu basit yollardan bazılarını bulacaksınız - basit ama kolay değil. Ama hadi, iş için yeterince inatçısın, değil mi?

Yüz milyonlarca kişiyle röportaj yapan Eventual Millionaire'in yazarı Jaime Tardy, şunları ekledi: “Bir milyonerin ana özelliklerinden biri azimdir. Bitiş çizgisi çok uzaktaysa bile, sıkıntı karşısında KUTULMAK. ”

Son bir şey. Bu ipuçlarının birçoğunun şaşırtıcı derecede basit olduğunu unutmayın, onların etkililiğini hafife almayın, çünkü bunu “daha ​​önce duymuştunuz”. Bu bebekleri iyi bir kullanıma koyun ve milyoner potansiyelinizi yükseltebilirsiniz!

1. Yarışmanızdan daha akıllı ve daha zahmetli çalışın.

Rekabetinizi tanımlayın. Ne kadar çalışıyorlar? İş yerinize veya pazarınıza getirebileceğiniz bazı farklılaştırıcılar nelerdir?

Daha akıllı çalışarak başlayın. Çalışmanız gelir elde etmede etkili değilse, daha fazla çalışmanın hiçbir faydası yok - tekerleklerinizi döndüreceksiniz.

Kış mevsiminde ön çim alanınızda dondurma konileri satmanın hiçbir anlamı yok. Bunun yerine, cızırtılı yaz aylarında parkta bir stand kurmak - fikri olsun! Basit, sağduyu değişiklikleri, etkinliğinizi büyük ölçüde artırabilir.

Diğerlerinden daha çok çalışmak isteklidir. Herkesin, ofisteki herkesten daha sıkı çalışan adamı ya da adamı gördük. Belki de küçük bir inek ya da işlerinde fazla ilgileniyorlar - ya da onlar?

Belki bir şeyleri vardır. Sonuçta, promosyonları alan onlar değil mi? Ofis linchpins olan onlar değil mi?

Kariyerine 2002 yılında A.G. Edwards & Sons ile başladığımda, yaklaşık 55 kişilik bir eğitim sınıfında olduğumu hatırlıyorum. Bir yıl sonra eğitim tamamladıktan sonra, sınıfımız yarıdan daha azına indirildi. Beşinci yıldönümü mektubum? Sadece beşimiz kaldı.

En çok başarısız oldu. Niye ya? Çünkü gerekli sıkı çalışmaya katılmaya istekli değillerdi.

“Zor iş için bir ikame yoktur”. -Thomas Edison

Tweet'e Tıkla

Çok çalışmandan korkmaman için yalvarıyorum. Patronunuz sadece onlar için ne yaptığınız konusunda daha iyi hissetmeyecek - aynı zamanda siz de olacaksınız.

Bir koşu bandında ölmekten korkmuyorum. Ben fazla çalışmam. Benden daha yetenekli olabilirsin. Benden daha akıllı olabilirsin. Ve benden daha iyi görünebilirsin. Ama birlikte bir koşu bandına binersek, önce çıkacaksın yoksa ben öleceğim. Gerçekten bu kadar basit. Ben fazla çalışmıyorum. - Will Smith, Oyuncu

2. Hatalarınızdan öğrenin ve devam edin.

Herkes onları yapar. Yaparım, hepimiz yaparız.

Ve inanın bana, bazı hatalar yaptım.

Hiçbir yere gitmeyen iki çok seviyeli şirkete girer misin? Sadece hepsini kaybetmek için 8,000 dolarlık bir online iş girişimine girer misiniz? Bunlar paramla yaptığım birkaç yatırım hatası.

Hataların yutulması zor. Bence ilk gut reaksiyonumuzu, insanın yaşadığımız aydınlanmaya tepkisi, suçu başkalarına veya koşullara kaydırmaktır.

En iyi yol, topu yuvarladığımızı itiraf etmektir. Hata yaptığınızda itiraf etmeye hazır mısın?

Bazı insanlar, kendi yetersizlikleriyle karşı karşıya kaldıklarında, kendilerini yendi. Ve bunun ne olduğunu biliyor musun? Başarıya ulaşmak için ihtiyaç duydukları kararları vermelerini felç eder.

Bunu hatırlamak önemlidir…

Sadece uykuda olanlar hata yapmazlar. - Ingvar Kamprad, IKEA'nın kurucusu

Yani, atlamak ve devam etmek için basit bir adım atın. Evet, düşündüğünüzden daha basit - özellikle de bir kez pratik yaptıysanız. Hala bir borç hatasının ortasındaysanız, yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, bakiyenizi% 0 APR kredi kartına aktararak faiz ödemeyi bırakmaktır. Bu, büyük faiz ödemeleri ödemek yerine bu borcu vurmak için sizi özgürleştirecektir.

Milyonerler birkaç aptalca hata yüzünden pes etmiyorlar. Hedefe doğru bastırıyorlar.

3. Seveceğiniz yeni bir şey oluşturun - ve deney yaptığınızdan emin olun.

Müşterilerinizin seveceği şeyleri nasıl araştıracağınız hakkında kitap okuyarak kitap okuyabilirsiniz, ve teslim ettiğiniz zaman, onlar zaten onunla sıkılırlar.

Eğer girişimci iseniz - biliyorum biliyorum - heyecanlı olabileceğiniz projeler üzerinde çalıştığınızdan emin olun!

Şansınız, kullanacağınız ve sevdiğiniz bir şey yaratırsanız, başkaları da olur.

Milyonerler, en iyi fikirlerin bazılarının pahalı araştırmalardan çıkmadığını anladığında, dünyayı daha iyi bir yer haline getirme tutkusu haline geldi.

Ayrıca, denemeyi unutmayın. İyi eğlenceler! En iyi fikirlerimden bazıları denemeden çıktı.

1945'te, Percy Spencer, Raytheon Corporation için araştırma yaparken yeni bir vakum tüpü denedi. Patlamış mısır attı ve bir şeker çubuğu eritti ve sonunda mikrodalga fırınının ortaya çıkmasına neden olan bu sürecin büyük potansiyelini gördü.

Apple'ın CEO'su Tim Cook, Charlie Rose ile yapılan bir röportajda, düzenlemenin daha zor olduğunu, tamamen yeni bir şey yaratmaktan daha açık olduğunu söyledi. Ama bazen yeni bir şeyler yaratmanın milyoner olma yolunda ilerlemenin en iyi yolu olabileceğini öğrendim.

Bina hakkında en çok heyecanlandığım şeylerden biri benim blog'um. Finansal planlama pratiğim sabit bir hızda büyüyordu ama 2008 yılında GoodFinancialCents.com'u piyasaya sürdüğümden beri uygulama ve gelirim önemli ölçüde arttı. Bunlardan bazıları, yeni müşterilerimi pratiğe geçirmenin doğrudan bir sonucudur, diğer şaşırtıcı gelir kaynağı ise doğrudan blog'dur.

Reklam geliri ve yeni iş fırsatlarına girişin bir kombinasyonu (çünkü benim adım ve yüzüm tüm web üzerinde) büyük bir nimet oldu.

İşte fark etmen gereken bir şey var: BLOGGING HAKKINDA BİLMİYORUM.

Doğru. Blogumun başlatılması toplam bir deneydi ve bugün hala. Markanımı para kazanmak ve oluşturmak için her zaman farklı yollar deniyorum. Deneme eğlenceli kısmı!

Müşterilere sadece ne istediklerini soramaz ve sonra onlara vermeyi deneyebilirsiniz. Yaptığınız zaman yeni bir şey isteyecekler. - Steve Jobs, Apple'ın Eski CEO'su

4. Bütçeyi öğrenin - ya da en azından bunu yaparken yardım alın.

Bütçeden nefret ettiğimi biliyorsun. Neyse ki, karım bir profesyonel gibi bütçeler.

İşte mali büyüklerden birinin bir ipucu (bir milyoner, en azından):

Kural No.1: Asla para kaybetmeyin. Kural No.2: Kural 1'i asla unutma. - Berkshire Hathaway CEO'su Warren Buffett

Bütçeniz yoksa, aşırı harcama için para kaybedeceğinize söz veriyorum.

Kendini hasta etmek mi istiyorsun? Dışarıda yemek, giyim, gadget ve diğer lezzetleri ne kadar harcadığınızı hesaplayın ve yazın. Ardından, bütçelemeye başlayın. Bir yıl sonra, ne kadar harcama yaptığınıza bakın ve ilk sayınız ile karşılaştırın.

Amanın. Öğle yemeğini kaybetmemeye çalış.

Bütçelemenin çok önemli bir kısmı, yaptığınızdan daha az harcama yaptığınızı garanti etmektir. Ve bu arkadaşlarını yapmanın tek yolu, her şeyi takip etmektir.

E-tablo türünde bir kişi değilseniz, sorun değil. Sadece biraz yardım aldığından emin ol.

5. Yatırım yapmaya başlayın - düşündüğünüzden daha basit.

Milyonerler birçok kez milyoner olurlar ve milyoner olarak kalırlar çünkü yatırım yaparlar.

Güzel haberler? Aslında oldukça basit.

İyileştirme, yatırım yapmak için yeni olduğunuz zaman başlamak için harika bir yerdir. Yatırım yapmanın karmaşık olması gerekmediğine ve daha fazla insanın bunu yapmanın daha kolay bir yolu olsaydı, yaparlar. İyileştirme ile gerçekten sadece üç karar verebilirsiniz: yatırım yapmak için ne kadar para, ne sıklıkla yatırım yapmak istiyorsunuz ve varlık tahsisinin hisse senetleri ve tahviller arasında nasıl görünmesini istiyorsunuz.

Boom. Sen bittin. Bunu sevdim.

Yatırım yapmaya başlamak için başka yollar da var. Scottrade çok düşük maliyetli işlemler sunar ve Kişisel Sermaye, daha sofistike hale geldikçe yatırım hesaplarınızı yönetmenize yardımcı olabilir.

İşte benim amacım: Yatırım yapmaya başlamak için roket bilim adamı olmak zorunda değilsiniz.

Sadece bir yerlere başla. Hemen yatırım yapmak için çok paran yoksa sorun olmaz.

Çok küçük yaşlarda, annemden biraz yardım alarak yatırımlarla başladım. İlk yatırımlarım hakkında biraz daha fazla okumanıza cesaret edeceğim - kısa süre sonra küçüklüklerin tamamen iyi olduğunu keşfedeceksiniz. Birkaç dolar yatırmaya başla ve seni alkışlayacağım!

Ayrıca, yatırım yapmaya başladığınızda, gemiyi terk etmeyin. Borsa iniş ve çıkışları vardır. Sadece dalgaya bin. Uzun vadeli düşün!

Son olarak, yatırımın her zaman borsada olmamasını unutmayın. Yaptığım en iyi yatırımlardan bazıları borsa dışındaki şeylere yatırım yapıyor. Bu benim işime yatırım yapmayı, sertifikalar ve bir iş koçu ve blog'umu da içerir.

Yatırım yapmaya başlamak için biraz cesarete ihtiyacınız var mı?Operasyona Katılın: Şimdi Yatırım Yapın 1 milyon insanı kendilerine yatırım yapmaya teşvik ediyorum.

6. İnsanları caydırmaya cüret etme.

Bir milyoner olmayacağınızı kabul ettiğiniz anda, muhtemelen olmayacak - sıradanlar için yerleşeceksiniz.

Geleceğiniz hakkındaki inançlarınız bir çok şeydir ve kısmen - geleceğinizin belirlenmesine yardımcı olur.

Sonuçta, inançlarınız eylemlerinizi etkiler ve eylemleriniz sonuçlarınızı etkiler.

İnsanları cesaretlendirmek için, onları hedeflerine bırakmalarına izin veriyorsunuz - sizi aşağı çekmek ve başarılarını aşmamak için. İyi değil.

Bunun yerine, yanlış olduklarını kanıtlamanızı öneririm - ama bu konuda alçakgönüllü ol. Sonuçlarınız kelimelerinizden daha yüksek sesle konuşacak, size söz veriyorum.

Sadece insanlar bunu yapamayacağımı söylediğinde çok seviyorum, beni daha iyi hissettirecek hiçbir şey yok çünkü tüm hayatım boyunca insanlar bunu yapmayacağımı söylediler. - Ted Turner, CNN Kurucusu

7. Yağmurlu bir gün için gelirinizin bir kısmını kaydedin.

Bu gezegende uzun yıllar boyunca yaşadıysanız, kötü şeylerin olduğunu biliyorsunuz.

Sadece bu değil, bazen aynı anda birkaç kötü şey gerçekleşir. Nakavt gücü hakkında konuşun!

Bu yüzden yağmurlu bir gün için gelirinizin bir kısmını kurtarmanızı tavsiye ederim.

Tıbbi acil durumlar yıllarca sürebilir.

Ağaçlar çatılardan geçiyor.

İşler kaybolabilir.

Acil bir fon olmadan yakalanmayın. Duyarsın?

Bunun milyoner olma ile ne ilgisi var? Sana anlatacağım.

Acil bir durumunuz varsa ve Capital One 360'dan bir tasarruf hesabında birikmiş bir miktar likit paranız yoksa, muhtemelen borçluya (kötü fikirlere) ya da aile üyelerinden borçlanmaya (çok kötü bir fikre) sahip olursunuz.

Ailesine borçlu olan adam olma.

Borçtan kaçan çift olma.

Borcu, yatırımın karşıt kutupları olarak düşünün. Şirketlere yatırım yapmak yerine, şirketlere yatırım yapıyorsunuz - cüzdanınızdan çekerek mümkün olduğunca fazla kar elde etmek istiyoruz. Kötü haber insanlar.

Birçok uzmana göre, acil yardım fonu için yaklaşık üç ila altı aylık bir harcama yapmanız gerekir - kötü zamanlarda, sekiz ay boyunca ateş etmenizi öneririm.

Dışarı çık ve bir milyoner ol!

Evet, bu yöntemlerin çoğu şaşırtıcı derecede basit. Anlaması kolay! Onları yapmak başka bir konudur. Ama ben sana inanıyorum.

Unutmayın, milyoner durumunu takip etmek iyi bir şey. Ama şöhret için yapma.

Aileniz için takip edin.

Topluluğun için takip et.

Kendinden daha büyük bir amaç için takip edin.

Ve hey, bir milyon dolar kazandıktan sonra, nasıl yatırım yapacağım hakkındaki makalemi oku.

Videoyu izle: Zengin Olmanın Kolay Yolu - Süper Numara

Popüler Mesajlar

Kategori Kazanmak, Sonraki Makale

NAPFA Kayıtlı Mali Müşavir nedir?
Kazanmak

NAPFA Kayıtlı Mali Müşavir nedir?

Günümüzde birçok tüketici, paralarını kimin yöneteceği konusunda zorlu bir seçenekle karşı karşıya. Bu seçim, orada çok sayıda finansal danışman ile daha da zorlaşıyor. Finansal danışman olarak gösterilen bu kişilerden bazıları, size aşırı yüklenebilecek bir ürün satışının yanı sıra size aşırı yüklenme sağlar.
Devamını Oku
Ne Zaman Yaşıyorsunuz? Paycheck-to-Paycheck
Kazanmak

Ne Zaman Yaşıyorsunuz? Paycheck-to-Paycheck

Bu yılın başlarında yayınlanan bir araştırmaya göre, Amerikalıların yaklaşık yarısı maaş-maaş çekiyor. Hiç maaş çekmenin neden eve getirdiğin anı kaybettiğini merak ettin mi? Neden denemediğin önemli değil, neden öne çıkamıyorsun? Ya da, neden hemen hemen her “sürpriz faturası”, paranızı bir gönderinin içine gönderiyor?
Devamını Oku
Her Girişimcinin Okuması Gereken 10 İncil Ayeti
Kazanmak

Her Girişimcinin Okuması Gereken 10 İncil Ayeti

Kutsal Kitap, hayat dersleri ile doludur - insanlığın Tanrı ile yaşadığı deneyimleri. Depresyonda olanlar, günahlarla mücadele edenler, zor insanlarla uğraşanlar için dersler var - siz isminiz var. Bir Hıristiyan olarak, Kutsal Kitabın bana öğrettiği en önemli derslerden biri, Tanrı'nın lütfuna (ki iman gerektirir) güvenmek ve kendimi Tanrı'nın görüşüne uygun hale getirmek için kendi çalışmalarım değil.
Devamını Oku