Maliye

Yaşlı Ebeveynlerin Bakımı: Aile Bakıcıları için Bütçeleme

Her ay, Bonnie, annesinin uzun vadeli bakım sigortası kontrolünün gerçekleşmesi için teşekkür eder.

Uzun süreli bakım sigortası, annesinin ev bakımı için ödeme yapar; bu, annesinin ihtiyacı olan bakımı almasıyla birlikte, Bonnie'nin işlerini yürütebilir, çocuk okulundaki programlara katılabilir ve nefes almak için birkaç dakikanızı alabilir.

Uzun süreli bakım yardımı da Bonnie'ye bakım için bir bütçenin önemini öğretti. Bir bütçe ile, Bonnie annenin bakım ihtiyaçları için uygun bir şekilde planlayabilir ve Bonnie'yi kontrolden çıkabilen bir durumda kontrol hissi verebilir.

Bütçe ayrıca, Bonnie'nin kendisi için düzenli zaman planlaması anlamına gelir. Bir mola vermeyi sabırsızlıkla beklemek, Bonnie için kritik bir başa çıkma stratejisi haline geldi. Kısa bir süre sonra kendisinin bir kaç saati olacağını bilerek, stresini daha iyi yönetebileceğini öğrenir.

Rol Reversal

Bonnie annesine bakmakta yalnız değil; AARP ile işbirliği içinde Caregiving için Ulusal İttifak'ın sponsor olduğu bir 2009 araştırması, ABD yetişkin nüfusunun% 29'unun veya 65,7 milyon insanın bir aile üyesine bakım sağladığını tespit etti.

Ne yazık ki, bakım veren birçok kişi için bir sürpriz olarak geliyor. Genworth Financial tarafından desteklenen 35 yaş ve üstü Amerikalıların yakın tarihli bir araştırmasına göre, bir olay gerçekleşene kadar uzun süreli bakım nadiren aklın başına geliyor.

Bir krizden ya da teşhisten sonra bir ebeveyne ya da başka bir aile üyesine yardım etme stresi ezici olabilir. Bakım için bir bütçenin nasıl oluşturulacağını anlamak, bu stresi yönetmek için önemli olabilir.

Bu öneriler, bakım veren bütçenizi oluşturmanıza yardımcı olabilir:

1. Kısa vadeli düşünün. Ebeveyniniz ve kendiniz için her ayın ihtiyaçlarına bakın. Gündüz ve gece boyunca, ebeveyniniz veya aile üyeniz ne zaman ilgilenmelidir? Gün içinde, ne zaman mola vermeniz gerekiyor?

2. Uzun vadeli düşünün. Bir bütçenin bakım için gerçek mücadelesi, ne kadar bir bütçeye ihtiyaç duyacağınızı belirlemektir. Bakımın ne kadar süreceğini tahmin etmek çok zor. Dolayısıyla, uzun vadeli bakım sigortası gibi mali ve yardımların ne kadar süreceğini açıklamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. İki yıl içinde ve beş yıl içinde, gelecek yılki gibi neye benzeyeceğini anlamak için Genworth Financial'den böyle bir hesap makinesi kullanın.

3. Esnek olun. Bakım ihtiyaçları artacak, yani sizin ve ailenizin ihtiyaç duyacağı yardım miktarı artacaktır. Ebeveynlerin bakım ihtiyacı değiştikçe bakım bütçesinin değişeceğini kabul edin.

4. Bütçeyi gözden geçireceğiniz her ay bir gün seçin. Belki her ayın 15'inde aylık bütçeyi gözden geçirirsiniz. Kendine sor:

Benim ebeveyne ihtiyacı olduğunda yardım ister mi? Onlara ihtiyacım olduğunda mola veriyorum?

Bütçeniz aynı kalabilir. Ya da, sabah veya gece veya gün içinde başka bir zamanda bakım ihtiyacı arttığında uyum sağlayabilir. Ya da bakımdan uzak bir zamana ihtiyaç duyduğunuz zamana bağlı olarak değişebilir.

5. Her yıl bütçeyi gözden geçireceğiniz bir gün seçin. Belki de 30 Kasım, bakım masraflarını karşılamak için yıl boyunca nasıl finansmanı kullandığınızı incelediğiniz gün haline gelir. Bir düşünün: Bir sonraki sene getirmek istediğiniz şey neydi? Ne ayarlamak veya değiştirmek istersiniz?

6. Bütçeleme hakkında öğrenilen dersleri aktarın. Çocuklarınız varsa, bir bütçe hakkında öğrendiklerini onlara öğretin. SmartMoney.com'dan alınan bu makale, çocuklara kendi geleceği için para biriktirme konusunda öğretme önerileri ve fikirler sunmaktadır.

Nerede yardım bulabilirim?

Bütçeleme korkutucu olabileceğinden, rehberlik sunabilecek profesyonellere bakın. Bir finansal planlayıcı ve geriatrik bakım yöneticisi sizin için harika kaynaklar olabilir. Finansal planlamacı, parayı yönetme konusunda fikir verebilir. Genellikle bir sosyal hizmet uzmanı ya da hemşiresi olan bir geriatrik bakım yöneticisi, ebeveyninizin bakımını bulmanıza ve organize etmenize yardımcı olabilir.

Ulusal Mali Müşavirler Birliği aracılığıyla bir mali planlayıcı bulabilir ve burada bir geriatrik bakım yöneticisini işe alma hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca ebeveyninizin bakımını düzenlemenize yardımcı olabilecek araçlara bir abonelik satın alabilirsiniz.

Videoyu izle: Güldür Güldür Show 173. Bölüm. Çocuk Yetiştirmek

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Yazma Yorumlar Ücretli almak için 50 Legit Yolları
Maliye

Yazma Yorumlar Ücretli almak için 50 Legit Yolları

Diğer alışveriş yapanların bilinçli bir alışveriş yapmasına yardımcı olmak için çevrimiçi incelemelerden ayrılmak ister misiniz? Ürün geri bildirimi, satın alma sürecinde çok önemli bir rol oynar ve üreticilerin ürün yelpazelerinde iyileştirmeler yapmasına yardımcı olur. Şimdi, İnternet'teki fikrinizi paylaşarak yorum yazmak için ödeme alabilirsiniz.
Devamını Oku
Kırık Kurutma Makinesi - Kurtarma için Craigslist
Maliye

Kırık Kurutma Makinesi - Kurtarma için Craigslist

Eşim geçen gün çamaşır yıkıyordu, ama çamaşırları kurutucuya koymaya gittiğinde kıyafetler kurudu. Bu sana oldu mu? Eğer öyleyse, ne kadar sinir bozucu olabileceğini biliyorsunuz. Geçici bir çözüm olarak, dükkana gittim ve kıyafetlerimizi eski moda şekilde kurtarabilmemiz için ucuz bir giyim hattı satın aldım.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Paranızı Akıllıca Yatırım Yapmanın 10 Yolu"/>
Maliye

Paranızı Akıllıca Yatırım Yapmanın 10 Yolu

Paramı akıllıca yatırım yapmayı düşündüğümde, birkaç şeyden etkilendim. Benim yaşımı, emekliliğimi, her ay ne kadar para biriktirdiğimi ve yalan söylemediğimi düşünüyorum, ayrıca korkudan da etkilendim. 70'li ve 80'li yaşlarda çalışmak zorunda kalma korkusu hoş değil. Ya yaşımda hastalanırsam? Yaşlı kalmak istemiyorum, hasta ve kırdım.
Devamını Oku
Net Değerinizi Nasıl Belirleyip Takip Edebilirsiniz?
Maliye

Net Değerinizi Nasıl Belirleyip Takip Edebilirsiniz?

Birçok insan net değerinin ne olduğunu bilmiyor, ancak bu sorunun cevabını bilmek finansal hedeflerinize ulaşmada büyük bir fark yaratabilir. Investopedia, bir kişinin net değerinin, mevcut finansal sağlığınızı değerlendirmenize ve finansal hedeflerinize ulaşmak için ne yapmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olabilecek bir finansal rapor kartı olarak görülebileceğini söylüyor.
Devamını Oku