Emlak

Nasıl Rüya Ev inşa etmek için WRONG Mimar Kiralama Don't emin olun nasıl

Birkaç yıl önce eşim ve ben birlikte ilk evimizi inşa etme yolculuğuna başladık. Hayalimizdeki evimiz olacaktı.

Sürecin biraz stresli olduğunu söylemek bir hafif hafife.

İkimizin de ne tür bir ev istediğimize dair bir fikrimiz vardı, ama partimizin yeri ve düzeni biraz daha zorlayıcıydı.

Mükemmel ev planını bulmaya çalışan düzinelerce ev kitabı ve çevrimiçi rehberler aradık.

Çok yaklaştık ama asla “birini” bulamayacaktık. İşte o zaman bir mimar işe almamız gerektiğini anladık.

Karar verme sürecinin çok kolay olması için yerel bir mimar Steve May'ı D.A.R.T Design'ı bildiğimiz için şanslıydık. Onu tanımamış olsaydık, avın bizim için mükemmel eşleşmeyi bulmak için ne kadar zor olacağını hayal edebiliyordum.

Ev inşa deneyiminiz için doğru mimarı seçmenizde size yardımcı olmak için, mimarlık yapmadan önce bilmeniz gereken şeyleri bulmak için onunla röportaj yapmaya karar verdim. Birincisi, onun arka planında biraz (ve utanmaz bir fiş):

Steve May, mimarlık alanında 20 yılı aşkın bir deneyime sahiptir ve 11 yılı aşkın bir süredir lisanslı bir mimar olmuştur. Steve D.A.R. 2004 yılında Design Inc., DART Design'ın sahibi ve başkanı olarak hizmet vermeden önce Huff-May Architectural Group ile ortak oldu. Steve'in kapsamlı bir bina kodu bilgisi var ve Uluslararası Kod Konseyi üyesidir.

1. Mimar olmak için ne yaptınız?

Mimarlık bölümünden mezun olduktan sonra stajımı bir mimarlık firmasıyla başlattım. Lisans diplomamla, Mimarlık Kayıt Sınavına (ARE) girmeden önce 5 yıl staj yapmam gerekti. Ustalar gibi dereceler sadece 3 yıllık staj gerektirir, ancak derecenizi almak için 2 yıl alır.

Yani özünde, ARE'ye başvurmak için yaklaşık 9 yıllık okullaşma ve staj süresi vardır. ARE, sınava girdiğim zaman (o zamandan bu yana değişiklikler oldu) 4 gün sürdü, 9 bölüm vardı ve yılda bir kez Chicago'da verildi.

2. Bir mimarın işe alınmasında aranması gereken özel bir kimlik var mı?

Bazı mimarlar belirli tasarım alanlarında uzmanlaşmıştır. Hastanenizi tasarlamak için bir mimar arıyorsanız, havalimanı tasarımında uzmanlaşmak istemezsiniz. Bu her zaman kural olmamasına rağmen, belirli bir firmanın okullardan spor salonlarına kadar birçok alanda çalışabileceği istisnalar vardır.

Özel projeniz için bir mimar ararken, aynı kapsamdaki projelerde tecrübesi olan bir kişiyi ve belki de arzu ettiğiniz aynı vizyona veya bina stiline sahip bir mimarı aramak istersiniz.

Çoğu mimar her büyüklükteki basit projeler için hizmet verebilir.

Proje daha karmaşık hale gelmeye başladığında, sahibi aynı kapsamdaki projelerle veya karmaşıklıkta benzer projelerle deneyime sahip bir mimar aramaya başlamalıdır.

3. Bir mimar işe alırken ne ödeme beklerdi?

Projelerin ücretlerini etkileyen birçok değişken vardır. Bazı faktörler yer, büyüklük, karmaşıklık, hizmetlerin kapsamı ve ihale sürecidir, ancak bunlarla sınırlı değildir.

Genel olarak ücretler inşaat maliyetlerinin bir yüzdesine dayanır ve% 3 ile% 15 arasında değişebilir. Basit karmaşıklığın büyük bir projesi alt uçta olacak ve küçük, karmaşık bir proje en yüksek noktada olacaktır. Bir işin kapsamına girdikten sonra, mimarınızla ücretler müzakere edebilir ve bunlar inşaat maliyetlerinin bir yüzdesi şeklinde olabilir veya sabit bir ücret talep edilebilir.

Konut mimarisi ücretleri lokasyona bağlı olarak tamamen farklı olabilir. Bazı bölgelerde yasalar, konut inşaatı için çizimler sağlamak için bir mimar gerektirmez. Belediyenin, konut dahil tüm binaların lisanslı bir mimar tarafından tasarlanması gerektiğini gerektirdiği alanlar vardır. Konut çizimlerinin lisanslı bir mimar tarafından damgalanması gerektiğinde ücretler yükselebilir.

4. Yanlış mimarın işe alınmasından kaçınmanın bazı işaretleri nelerdir?

Bir mimar müşteriyi dinlemek istemediğinde ve fikirlerini kullanarak mimarınızı desteklemek ve yeniden değerlendirmek için iyi bir zaman ayıracaktır.

Mimarınız, müşterilerinden, tesis için şematik bir tasarım oluşturmak için ihtiyaç duydukları bilgileri toplamalarını isteyen sorular sormalıdır.

Müşterilerimiz firmamızın en önemli parçasıdır. Müşterilerimize bugün ve geleceğe yönelik ihtiyaçlarını karşılayacak bir tesis sağlamak için çalışıyoruz. Bir ev veya üretim tesisi olup olmadığı müşteri ve fikirleri önce gelir. Müşterilerimizi korumaktan gurur duyuyoruz ve bunu yapmanın tek yolu onlara örnek bir hizmet sunmaktır.

5. Ev planları sunan çok sayıda kitap ve web sitesi ile, bir mimar işe almak akıllıca ne zaman olurdu?

Konutunuz sağınız için çok fazla seçenek var ve bu da birçok insan için kafa karıştırıcı olabilir. Müşterilerimin çoğu bana birkaç farklı kat planı fikri ve beğendikleri bazı evlerin bazı resimleriyle geldiler ve onları bir araya getirmemi istediler. Kitapta sadece istedikleri şey olan bir plan bulamıyorlar. Bu fikirleri almak ve fikirlerini ve kişisel zevklerini karşılayan bir ev üretmek genellikle sürecin en zor kısmıdır. Bize en fazla memnuniyeti sağlayan bir süreç.

Bir mimar kiraladığınızda, bireyin ve projenin türü gerçekten çok daha iyi olsa da, daha iyisi. Mimar, eviniz için en iyi siteyi seçmeye geldiğinde bile en baştan yardım edebilir.

Ne kadar erken bir mimar seçersen, proje o kadar iyi olur. Mimar, sadece tesisinizin tasarım ve çizimlerinde değil, aynı zamanda ihale süreci ve yüklenici seçimi ile de yardımcı olacaktır.Mimar ayrıca, inşaat sürecinde, sağlanan planlara ve şartnamelere göre şeylerin yapıldığından emin olmak için de dahil olabilir.

6. Onları işe almadan önce mimarlarda herhangi bir arka plan kontrolü yapmak için var mı?

Mimarlar için yapabileceğiniz herhangi bir “arka plan” kontrolünden habersizim. Lisanslı bir mimarın üyesi olabileceği ALA ve AIA gibi birçok dernek var. Bu elbette onları iyi bir mimar yapmaz çünkü yapmanız gereken tek şey, lisanslı bir mimar olmak, iyi durumda olmak ve aidatlarınızı ödüllendirmek.

Bir kişi kendi devletlerinin lisans bürosuna gidebilir ve kiralamak istediği mimarın ruhsatını kontrol edebilir ve devletle iyi durumda olduğundan emin olabilir.

Mimarımızı seçmenin en iyi yolu, benzer projeleri yapmış olduklarından emin olmak ve önceki çalışmalarını kontrol etmektir.

7. Kötü bir mimar kiraladığınızı fark ettiğinizde ne yapmalısınız?

Bunun gerçekleşmeyeceğini ümit ediyorum, ama istemciyi gerçekten dinlemek istemeyen ve istemedikleri mimarlara, onları mimarın istediği şeye doğru itmek istiyorlar. Her şey müşteriyi mutlu eden şeydir ve onların ihtiyaçları hakkında bir fikre sahiplerse mimarın bu ihtiyaçları dinlemesi ve tasarlaması gerekir.

Kendinizi, aradığınız şeyi “almayan” bir mimarla uğraşırken bulursanız, kabloyu kesmek zamanıdır. Yatırım yaptıkları ve harcadıkları zaman için öde.

Tereddüt etmeyin ve işlerin daha iyi olmasını ummayın, büyük olasılıkla olmaz. Sizinle çalışacak ve tasarım sürecinde size yol gösterecek ve sizi rahat etmeyecek bir yönde zorlamamanız için iyi önerilerde bulunacak birisini istiyorsunuz. Bu sizin için büyük bir harcamadır ve mutlu olacağınız bir şey istersiniz.

8. Birisi, bir mimarla çalışmaya başlamadan önce, gerçekten istedikleri evi aldıklarından emin olmak için ne tür bir bilgi sahibi olmalıdır?

Kapıdan geçen her türlü şeyi gördüm, bazıları diğerlerinden daha iyi, ama çoğu ne istedikleri hakkında bir fikre sahip. Mimarınla ​​tartışacak bazı önemli şeylerin olacağını söyleyebilirim; bütçe, site planı, istek / ihtiyaç listesi.

Eğer bu eşyalarınız varsa, iyi bir başlangıçınız var. Çoğu insan neredeyse ihtiyaçlarını karşılayan ancak bazı değişikliklere ihtiyaç duyan bir kat planı ile gelir. Bu bazı durumlarda faydalıdır ve diğerlerinde bir engeldir. Temiz bir kayrak sahibi olmayı ve müşteri fikirlerini gerçekten istedikleri eve dönüştürmeyi severim.

Bir mimarla konuşmadan önce, bir mimarın sizin için neler yapabileceği hakkında bir fikir edinmek için biraz araştırma yapın. Benim de dahil olmak üzere, size neler beklenebileceğine dair birçok fikir verebilecek birçok blog var. Sadece zemin kat planları ve yükseltmeler yapmaktan, siteyi seçmekten, bir müteahhit bulmaya, inşaat gözlemine ve aradaki her şeye kadar, mimarların sağlayabileceği birçok hizmet var.

9. Ev planları yapmak için ne istiyorsunuz?

Bu, insanların bana sorduğu en büyük sorudur. Bütün bunlar müşterinin seçtiği hizmetlerin seviyesine bağlıdır. Mimarın, müşterinin sahip olduğu daha az baş ağrısı sağladığı daha fazla hizmet.

-

Anlayışlı görüşme için teşekkür ederim Steve! Umarım bu, birilerinin ilk evlerini kurma ve iş için doğru mimarı bulma görevinde yardımcı olur.

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Yatırım Portföyünüze Gayrimenkul Nasıl Eklenir?
Emlak

Yatırım Portföyünüze Gayrimenkul Nasıl Eklenir?

Bu bir konuk gönderi olan BiggerPockets.com'dan Brandon Turner tarafından zengin bir şekilde emekli olmak için birçok yol var. Hisse senetleri, yatırım fonları, inşaat şirketleri ve sizi dinlendirici ve varlıklı bir emekliliğe götürmek için alabileceğiniz diğer birçok “yatırım aracı”. Bununla birlikte, çoğu profesyonel maaşınızın iyi bir kısmını kurtarmanın ve borsaya yatırım yapmanın oraya ulaşmanıza yardımcı olabileceğini anlasa da, birçoğu daha fazla sorunla birlikte yorgun, meşgul bir ev sah
Devamını Oku
İyi Bir Ev Değerlemesi Neden Önemlidir?
Emlak

İyi Bir Ev Değerlemesi Neden Önemlidir?

Evinizin değeri ne kadar? İyi bir ev değerlendirmesi, bir ipotek için onaylanmanın en önemli bileşenlerinden biridir. Bu değerlendirme sonuçta bir bankanın size ne kadar borç vereceğine karar verir ve kötü bir değerlendirme, yeni bir ev için planlarınızı kötü bir kredi puanından daha hızlı bir şekilde öldürebilir. Bir konut değerlendirmesi, bir borç verenin anlaşmada yerlerinden mahrum kalmayacaklarını görmenin en iyi yoludur.
Devamını Oku
Emlak Planlama nedir?
Emlak

Emlak Planlama nedir?

Bu, JoeTaxpayer'den başka bir misafir gönderi. Bu, emlak planlamasını tartışan iki bölümlük bir seri. Ben öleceğim. Hayır, bir terminal hastalığım yok, ben öleceğim çünkü insanım ve ölmek yaşamın bir parçası. Bir iradeye sahip olduğum için, daha doğrusu ölmeyeceğim, aslında, bir irade ile, işlerimi iyi bilerek daha iyi uyuyorum.
Devamını Oku
Bu Kaçınılmaz Günün “Bir Gün Dosyası”
Emlak

Bu Kaçınılmaz Günün “Bir Gün Dosyası”

Bir ebeveyni kaybetmek zor. Babam öldüğünden birkaç yıl geçti, ama sadece dün gibi hissettiriyor. Babam geçtiğinde çok büyük bir servete sahip değildi, bu yüzden mülkünü ayırmak için çok fazla karışıklık yoktu. Bu anlamda şanslıydık. Aileleri, tüm “maddelerinin” nerede olduğu konusunda iletişim kurmaktan korkan bir çok müşteriye tanık oldum.
Devamını Oku