Emlak

İlk ev satın alma üzerinde 12 işaretçiler

İlk evinizi satın alma ipuçlarına girmeden önce, bir şeyi netleştirmek istiyorum. Bu ipuçları için, oturduğunuz ve bir evde ne kadar paraya ve ne aradığına karar verdiğinizi varsayıyorum. Evden eve girmeden önce, ev satın almaya giden çok fazla iş var.

Emlakçıyla görüşmeden veya evinize bakmadan önce oturmak için zaman ayırın, finansınıza bakın ve bir evde ne istediğinize karar verin. Yeni evinizde istek / ihtiyaçların bir listesini yapın. İnternetteki karşılaştırılabilir evlerin resimlerine bakın. Bu sürece kör girme.

1. Başlık Sigortası

Sizi kirli veya tartışmasız bir başlıktan korumak için başlık sigortası alın. Hayalinizdeki evi kapatırsanız ve önceki sahibin teyzesi Matilda evinin bir vasiyetle bırakıldığını iddia ederse, endişelenmenize gerek kalmaz. Başlık şirketi Matilda Teyze ile başa çıkacak çünkü temiz bir isim verdiler. Borç veren herhangi bir ipotek onaylamadan önce bir başlık araması yapacak, ancak% 100 doğru değildir. Bir ev başlığı el değiştirdiğinde ne olacağını asla bilemezsin.

Hemen hemen her borç verenler bir ev satın alırken tapu sigortası gerektirir. İki tip sigorta primi sigortası ve sahiplerinin sigortası vardır. Kredi sigortası, ipotek şirketinin ihtiyacı olan şeydir ve onları koruyacaktır. Bir alıcı politikasıyla, alıcıya ek bir koruma sağlayacağınız ek bir teminat satın almayı tercih edebilirsiniz.

2. Bir Anketi düşünün

Standart bir alt bölüm almıyorsanız, anketi alınız. Ankete katılan 2,3 dönümlük arazi aslında 1.5 dönüm olabilir.

Bazı borç verme şirketleri, ev satın almadan önce tamamlanmış bir ankete sahip olmanızı gerektirir. Bazı durumlarda, önceki sahibi bir anket yapmış olabilir ve mülkte hiçbir değişiklik yapılmadığını belirten bir beyanname alabilirsiniz. Anketin ek faydalarından biri, bir komşunuzun mülkünüze (ya da arazi ya da bina aslında komşunuzun malına aitse) zarar verip vermediğini gösterebilir.

3. Ana Müfettiş bir Zorunluluktur

Sertifikalı bir ev müfettişini işe alın. Yapısal veya mekanik problemler varsa satın almadan önce bilmeniz gerekir. Raporu anladığınızdan emin olun. Ev müfettişi ile orada bulunması önerilebilir, böylece ne bulduklarını açıklayabilirler. Aslında, eğer mümkün ise, evden muayene yaptırdığınızdan (en azından sonunda), soru sormak veya herhangi bir açıklama yapmak için emin olun.

Ev teftiş ev satın alma sürecinde önemli bir rol oynar, bu da güvendiğiniz bir müfettişi seçmenizi hayati bir hale getirir. Bu, bir arkadaş ya da iş arkadaşı tarafından önerilen bir denetçi olabilir ya da mükemmel değerlendirmeleri olan biri olabilir. Bakmaya nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, homeinspector.org sertifikalı ve kalifiye müfettişler bulmak için harika bir yerdir.

4. Ev Garantisini düşünün

Ev garantileri, genellikle tüm cihazlarına sahip olan veya sağlıklı bir acil durum tasarrufu sağlayan birisine yatırım yapmaya değmez. Bununla birlikte, birçok kişi ilk kez ev anlaşmasında yer alan bir ev garantisine sahip olmaktan yararlanmıştır.

Ev garantisi, klima, elektrik, su tesisatı ve ana cihazların çoğu gibi ana çalışma parçalarının çoğunu kapsar. Ev garantisi kapsamında olan şeyler hakkında daha fazla şey öğrenmek ve sizin için iyi bir fikir olup olmadığını öğrenmek için biraz araştırma yapın.

İyi bir müfettiş büyük sorunları yakalamalıdır, ancak tüm büyük çalışma sistemlerinin ve ekipmanların önceden var olduğu bir eve taşındığınızda neler olabileceğini asla bilemezsiniz. Birçok ilk kez ev satın almacılar, ev garanti kapsamındaki ilk yılın maliyetini karşılamak için satıcıya danışabilirler ve ilk yıldan sonra her zaman iptal edebilirsiniz. Kontrol edilmeye değer olabilir.

5. Pürüzlü Elmas

Güzel bir mahallede, ama o mahallenin fiyat aralığının dibine doğru bir ev arayın. Yaptığınız herhangi bir iyileştirme, komşu evlere daha yakınlaştırarak evin değerini arttırmak için daha iyi bir şansa sahip olacaktır.

6. Mess'i baypas et

Dağınıklık, kötü peyzaj veya modası geçmiş halıya göz atın. Bunlar, ucuz bir şekilde düzeltilebilen ve büyük bir avantaj elde etmenize yardımcı olabilecek sorunlardır.

7. Gözler Geniş Açık

Kötü bir kat planı göz ardı etmeyin. Bu, düzeltmek için büyük paralar alacak ve eğer düzeltilmezse, evi yeniden satmak daha zor hale getirecektir. Aynı zamanda, evdeki küçük problemlerin bazılarını gözden kaçırıp gözden geçirmelisiniz. Tüm “küçük problemlerle” yakalanmayın, pürüzlü elmasları hatırlayın.

8. Evde en az iki yıl yaşamayı planlayın.

Niye ya? Çünkü iki yıl sonra, sattığınız zamanki kazanç (evli bir çift için 500.000 $ 'a kadar) kesinlikle vergiden muaftır!

9. Kapanış Maliyetlerini Unutma

Yeni evinizi ararken, heyecanla yakalanmak çok kolaydır, ancak ödeyeceğiniz bu ek masraflardan bazılarını unutmayın.

Kapanış maliyetleri, evinizin, şirketinizin, yaşadığınız eyaletin fiyatına ve çok daha fazlasına bağlı olarak değişecektir. Ortalama kapanış maliyetleri, evin değerinin yaklaşık% 3'ünü oluşturmaktadır. Temsilciniz size ne kadar ödeyeceğiniz konusunda kaba bir tahminde bulunabilir, ancak parayı bir kenara koymayı unutmayın.

10. Puanlar için Öde… Belki?

İlk ev satın alma sürecinin en kafa karıştırıcı kısımlarından biri, ipotek kredisi bölümünü yönlendiriyor. İpotek puanları (indirim noktaları olarak da bilinir) borç verene kapanarak ödenir ve her nokta için daha düşük bir faiz oranı alırsınız. İpotek şirketlerinin “oranı düşürmek” dediği şey budur. Bir puan, ipotek tutarınızın% 1'ine mal olacak.

İndirim puanı satın almanız gerekip gerekmediğine karar verirken, bazı basit matematik yapmanız gerekir.Temel olarak, her şey uzun süre kaynar, sen evde yaşarsın ve eğer kırılırsan bile. Puanların fiyatını alın, her ay daha düşük faiz oranına göre ne kadar tasarruf ettiğinizi bölün ve aldığınız numara, kırılmadan evinizde ne kadar yaşamak zorunda kaldığınızı belirler.

11. Onay Öncesi Limitin altında kalın

Ön prova süreci, bir ev için ödeme yapmak için paranızın olduğu ipotek şirketini gösteren şeydir. Onay öncesi süreç çok daha karmaşık ve ön yeterlilikten daha çok içeriyor.

Ön onay sırasında, ipotek şirketi gelir belgesi, istihdam doğrulaması, banka ekstresi, bir kredi raporu ve çok daha fazlası gibi çeşitli belgelere ihtiyaç duyacaktır. Tüm bilgilere sahip olduktan sonra, ipotek şirketi.

12. Ev Sahibi Sigortası

Ev satın alma denklemine eklemeniz gereken bir başka faktör de ev sahibi sigortasıdır. Borç vereniniz, yatırımlarını korumak için bir sigorta planınızın olmasını gerektirecektir. Borç veren tarafından sadece ev sahibi sigortası değil, aynı zamanda ev sahibi için de harika bir satın alma. Asıl Tabiatın size ne yapacağını asla bilemezsiniz.

Ev sahibinin sigorta primleri, evin değeri, indirilemeyen, teminat limitleri, yer, ev yaşı ve daha fazlası gibi düzinelerce farklı faktöre bağlı olarak değişecektir.

Göreyim seni! Düzgün satın alındığında bir ev hala büyük Amerikan Rüyası.

Videoyu izle: Çukur 33. Bölüm (Finali) - Çukur Her Yerde!

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Ailem neden ev sahibi olmaya karar verdi?
Emlak

Ailem neden ev sahibi olmaya karar verdi?

Bu, Hank Coleman'ın kişisel finans, yatırım ve emeklilik hakkında yazdığı Money Q & A adlı bir misafir yayını. Hank, karısının nasıl ev sahibi olmaya karar verdiğiyle ilgili hikayesini paylaşıyor. Bu konuyla ilgili ilk şeyi bilmediğimi anlatacağım, bu yüzden bunu düşünen herkesi, ev sahibi olmadan önce bunu okumak için cesaretlendireceğim.
Devamını Oku
Şimdi bir Devremülk Almalıyım?
Emlak

Şimdi bir Devremülk Almalıyım?

Üniversitedeyken, oda arkadaşımın ebeveynlerinden biri devre dışı bıraktı. Hafta sonlarından birini "dönüş" yaptıkları için kullanmayacaklardı, bu yüzden oda arkadaşlarımız olarak mini bir tatil yapıp devremülkte kalmaya karar verdik. Çok eğlenceliydi ve belki de, büyüdüğümde, devremülk kiralamak veya satın almak istiyorum diye düşündüm.
Devamını Oku
7 Ücretsiz ve Ucuz Çevrimiçi Yasal Kaynaklar
Emlak

7 Ücretsiz ve Ucuz Çevrimiçi Yasal Kaynaklar

Avukatlar pahalı olabilir. Biliyorum çünkü aile dairemde iki (yakında dört kişi olacak) avukat var. Şanslıyım çünkü hukuki tavsiyem bedava ya da çok ucuz. Ancak, biraz daha fazla yardıma ihtiyacım olursa ne yapacağımı sık sık düşündüm. En karmaşık konular için, yetkin bir avukata, yüz yüze ve sizin tarafınıza denk gelebilecek çok az şey var.
Devamını Oku
İyi Bir Ev Değerlemesi Neden Önemlidir?
Emlak

İyi Bir Ev Değerlemesi Neden Önemlidir?

Evinizin değeri ne kadar? İyi bir ev değerlendirmesi, bir ipotek için onaylanmanın en önemli bileşenlerinden biridir. Bu değerlendirme sonuçta bir bankanın size ne kadar borç vereceğine karar verir ve kötü bir değerlendirme, yeni bir ev için planlarınızı kötü bir kredi puanından daha hızlı bir şekilde öldürebilir. Bir konut değerlendirmesi, bir borç verenin anlaşmada yerlerinden mahrum kalmayacaklarını görmenin en iyi yoludur.
Devamını Oku