Maliye

Daha Büyük Bir Ev'e Yükseltilmeniz Gerekir mi?

İlk evimizde yaklaşık beş yıl yaşadıktan sonra, yükseltmeye hazırdık. Yolda ikinci bir çocukla (ve çok uzak olmayan bir gelecekte en az üçte biri) daha fazla alana ihtiyacımız vardı, bu yüzden daha büyük bir evin vakti olduğunu biliyorduk. Daha büyük bir ev satın almak yerine biraz daha farklı bir yaklaşım geliştirdik. hayalimizi inşa et. Daha büyük bir eve yükseltme yapmayı düşünüyor musunuz? Eğer öyleyse, Miranda'dan daha büyük bir eve yükseltme yapıp yapmamasını teklif etmesini istedim. iyi finansal sentler senin durumun için.

Günümüzün düşük konut fiyatları ve düşük faiz oranları, ev sahipliğini birçoğuna daha çekici hale getiriyor. Ve ilk kez ev alıcılar harekete geçerken, bir ev satın alma ile ilgilenen tek alıcılar değiller. Mevcut ev sahiplerinin birçoğu daha büyük bir eve yükseltmeyi düşünüyor.

Birçok pazarda, konut sahipleri bir sonraki fiyat aralığındaki konutlara iyi alımlar olarak bakıyor, çünkü hacizler ve yavaş bir pazar iyi anlaşmalara neden oluyor. Ancak, daha büyük bir eve yükseltmek gibi cazip olarak, gerçekten iyi bir fikir mi? Daha büyük bir eve geçmeden önce dikkate almanız gereken bazı şeyler:

Neden daha büyük bir eve taşınmayı istiyorsun?

Durumunu düşün. Elbette, daha büyük, daha güzel bir ev artıdır, fakat kararınız bir çeşit statü kavramına dayanır mı? Ana motivasyonunuz başkalarını daha büyük evinizle etkilemekse, bunun en iyi nedeni olmayabilir. Ancak, eğer ailen mevcut evinizi büyütmeye başlıyorsa ya da daha güzel bir evde daha iyi bir yaşam kalitesinin tadını çıkaracağınıza inanıyorsanız, bu harekete geçmeyi düşünmeye değer olabilir.

Mevcut Evinizle Durum Nedir?

Daha büyük bir eve yükseltme ile ilgili en büyük sorun, şu anki evinizi satmanız gerektiğidir. Bölgenizdeki pazarı düşünün. Evin piyasada olması ne kadar sürecek? Mevcut evinizi zamanında satmak için yapacağınız fiyat kesintilerini telafi etmek için daha büyük evlerde yeterince iyi bir anlaşma mı alıyorsunuz? Diğer bir endişe, mevcut evinizin kendi ev değeri sorunları nedeniyle yeterli bir ödeme yapamayacağıdır. Mevcut eviniz su altındaysa ya da daha yeni bir ev için onay almak mevcut evinizi satmaya bağlıysa, daha büyük bir eve yükseltme yapma seçeneğiniz bile olmayabilir.

Taşınma Maliyetlerine Hazırlanıyor musunuz?

Daha büyük bir eve yükseltmeye karar vermeden önce ek maliyetleri göz önünde bulundurun. Sadece artan mortgage ödemeleri hakkında düşünmekle kalmaz, aynı zamanda ev sigortası ve emlak vergileri de maliyetlerinizi artıracaktır. Bunun da ötesinde, taşınmaya bağlı maliyetler vardır ve daha fazla mobilya satın almanız veya evinizde değişiklik yapmanız gerekebilir. Daha büyük evlerde bulunan tesisler, bahçe bakımı ve ev bakımı gibi daha pahalıdır. Evin mahsup edilmesi halinde, bazı ev onarımları gerekli olabilir. Daha büyük bir evle ilişkili ek masraflar için hazırlıklı olmayabilirsiniz.

Eğer Takdir Edilmezse Evin İşleyişini Sürdürebilir misiniz?

Ekstra borç almak her zaman dikkatle ele alınması gereken bir şeydir - özellikle daha büyük bir eve yükseltme yapmayı planlıyorsanız. Pek çok kişi, daha büyük bir evin kaldıraçlı para için daha fazla patlayacağını düşünüyor, çünkü bu takdiri telafi edecekti. Ancak, pazarın alt kısmında satın alsanız bile, evinizin beklediğiniz oranda değer kazanacağının garantisi yoktur. Çok uzun zaman önce görmediğimiz gibi, emlak piyasası çöküyor, tıpkı her şey gibi. Yatırım olarak daha büyük bir eve çok fazla bankacılık yapıyorsanız hayal kırıklığına uğramış olabilirsiniz. Büyük getiriler elde etme olasılığı yüksek bir yatırım yerine bir satın alma olarak iyileştirmeyi düşünün.

Alt çizgi: Maliyetleri üstesinden gelebilirseniz ve daha büyük bir eve taşınmanın yaşam kalitenizi artıracağını düşünüyorsanız, yeni sürüme geçiş yapmak için iyi bir zaman olabilir. Ancak, daha büyük bir eve ait olana hazırlandığınızdan emin olun ve iyi bir yatırımdan ziyade büyük bir satın alma ile sonuçlanabileceğinizi anlayın.

Bu, Miranda Marquit'in bir konuğu. Miranda, gazetecilik eğitimi almış bir serbest yazar ve evden çalışan profesyonel bir blogcu. Mainstreet.com, Personal Dividends ve diğer birçok siteye katkıda bulunuyor. Miranda LPL Financial tarafından bağlı veya onaylanmamıştır. Bu materyalde dile getirilen görüşler genel bilgiler içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye ve / veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

SEP IRAs için Dağıtım Kuralları
Maliye

SEP IRAs için Dağıtım Kuralları

W-2 çalışanından kendi hesabına çalıştığımda ve yatırım şirketimizi kurduğumda, şimdi elimde olan iş emekli planları konusunda heyecanlıydım. Böyle bir seçenek (gittiğim yer olan), Basitleştirilmiş Çalışan Emekli İRA'dır. Bir SEP IRA ve geleneksel IRA, uygulanan katkı limitleridir.
Devamını Oku
Doğum gününde ücretsiz şeyler almak için en iyi yerler
Maliye

Doğum gününde ücretsiz şeyler almak için en iyi yerler

Doğum günleri en iyisidir. Sevdiğiniz kişilerden sevgi ve hediyelerle duş alırsınız, ancak sevdiğiniz işletmelerden ücretsiz şeyler alma seçeneğiniz de vardır. Kim bedava şeyleri sevmez ki? Eğer özgür şeyleri sevmiyorsan, o zaman bu yazı senin için değil. Ama bedava olan herhangi bir şeyi puanlamayı seviyorsanız, o zaman okumaya devam edin.
Devamını Oku
Veteran'ın Grup Hayat Sigortası (VGLI) Company Review
Maliye

Veteran'ın Grup Hayat Sigortası (VGLI) Company Review

Gaziler Hayat Sigortası Grubu politikaları ordudakiler için iyi bir seçenek, ve bu yüzden Amerika Birleşik Devletleri'nde en iyi hayat sigortası şirketleri listemiz için onurlu bir söz aldı. Hayat sigortası için daha önce alışveriş yapmış olmanız durumunda, kapsama karar vermeden önce bilmeniz gereken birçok farklı değişken bulunduğunu muhtemelen biliyorsunuzdur.
Devamını Oku