Borç

Paranızda Master Siz Will: Finansal Jedi Ustası Nasıl Olunur?

Uzakta bir galakside uzun zaman önce, uzakta…

Evrendeki adaleti ve barışı korumak için tamamen eğitilmiş mistik bir şövalye düzeni vardı.

Kendilerine Jedi diyorlardı.

Bugün sana paranı nasıl finanse edeceğinizi öğreteceğim - bir Jedi gibi.

Endişelenme, akıllısın.

Başaracaksın.

Öyleyse eopie'ye atlayın - ya da tercih ederseniz tauntaun - ve kendinizi uzun bir yolculuğa hazırlayın. Güç seninle olsun.

1. Gücün ışık tarafına dokunun - ve dürüstçe mallarınız hakkında düşünün.

Gücün bu tarafı takip etmeye değer birçok erdemle hizalıdır. Dürüstlük bu erdemlerden biridir.

Maliyelerinize hakim olmanız için kendinize karşı dürüst olmalısınız. Mevcut finansal durumunuz nedir? Maaş çekmeye maaş mı yaşıyorsun yoksa servet biriktiriyor musun ve Bohhuah Mutdah gibi lükste mi yaşıyorsun? Ne aşırı aşırı bir Jedi için iyidir - dengeyi bulmalısın.

Ama dengeyi bulmak için, dürüstlükle finansmanı düşünmelisin. Senin hakkında düşünmek zorunda kaldığında yapmak kolay bir şey değil. kendi Finansal durum. Bu yüzden bir arkadaşla konuşmanızı öneririm - Çocuk Rüzgarları gibi. Size yardımcı olabilecek birini bulun.

Finansal danışmanlar - sizinki gibi gerçekten iyi bir seçimdir, çünkü sadece tarafsız görüşleriniz olmadığından, ailenizin bir parçası değillerdir, ancak savaşta ne yapacağını bilme deneyimine sahiptirler.

Hatırlamak:

Bu ışığı bilmek yeterli değildir… bir Jedi, kuvvetin iki tarafının kendi içinde ve evrende gerginliği hissetmesi gerekir. - Thon, Tchuukthai Jedi Ustası, Jedi Masalları

Nerede olduğun ve nerede olmak istediğin arasındaki gerginliği hissediyor musun? Gücün ışık tarafına dokunmak konusunda tutkulu musunuz? O zaman nereye gideceğinize ulaşmak için paranızda nerede olduğunuz konusunda gerçekçi olmanız gerekir.

2. Jedi zihin numarasını öğrenin - ama kendinizi kandırın.

Güç, zayıf fikirli olan Jedi tarafından kullanılabilecek güçlü bir etkileyicidir. İyice eğitilmiş bir Jedi, başkalarının zihinlerine bir öneri veya fikir yerleştirmek için Force'u kullanabilir. Bu onların görevlerini yerine getirmelerini sağlar.

Bir Jedi gibi finansmana hakim olmak için, Jedi akıl hilesi öğrenmelisin - ama bunun yerine kendini kandır.

Örneğin, bir harcama sorununuz olduğunu varsayalım. Hepsini harcamak yerine biraz para biriktirmeye gittiğinizde, bunu yapmak istemeyeceksiniz. Bunun yerine, harcamak isteyeceksiniz - her zaman olduğu gibi. Tasarruf çabalarınızda size yardımcı olmak için hızlı para kazanmanın yolları üzerinde bu harika ipuçlarını deneyin!

Kendini daha az harcamaya kandırmak zorunda kalacaksın. Bunu yapmanın birkaç yolu var.

Tek yol, terk edilmiş bir Sith dünyasına gitmek. Orada, yapacak hiçbir şey yok - paranızı harcayacak hiçbir şey yok.

Böyle bir yolculuk için yeterli krediniz yoksa, droidlerle ve benzeriyle dolu pazar yerlerini önlemek zorunda kalacaksınız. Droidler pahalı olabilir - en son modeldeki galaktik kredilerinizi harcamak yerine neden eskilerden birini tamir etmiyorsunuz?

Siz bu işteyken, eski droidinizin sizin kredilerinizi takip etmesini sağlayın. Seni bütçede tut. Yapay zekaları, neleri satın almanız ve almamamız gerektiği konusunda önemli kararlar vermenize yardımcı olacaktır. Matematiğe gelince, matematiksel olarak kesin olmak bir zorunluluktur - ve bu droidler başka hiçbir şeye benzemez.

Fakat bu konuya geldiğinde, kendinizi duygusal dürtüsellikten ve kendi kendini kontrol etmekten alıkoyan biri olmak zorunda kalacaksınız. Gücü hissedin ve rehberiniz olsun.

3. Başka bir Darth Vader olmayın - ışık tarafına göre verin.

Hepimiz Anakin Skywalker'ın trajik hikayesini biliyoruz. Bu kuvvete duyarlı insan, daha sonra yaşamın kuvvetin karanlık tarafının baştan çıkardığı çok kahramanca bir Jedi şövalyesiydi.

Bu konuda konuşmamı bile istemiyor. Anakin, Darth Sidious tarafından kendisine verilen rolün içine girdi ve ustasının iradesini, Rebel Alliance'ı yok etmeyi amaçlayan bir adam olan Darth Vader olarak uyguladı.

Para ve güç kesinlikle bozulabilir. Bunun olmasına izin verme.

Bir Jedi, ölçünün ötesinde kendi kontrolüne sahiptir. Zenginlik biriktirmeye başladığında, senden daha iyi olmasına izin verme. Arkadaşına yardım et. Sadece kuvvete erişebildiğiniz için karanlık tarafınızdan etkilenmeniz gerektiği anlamına gelmez. Bunun yerine, servetinizi iyi için kullanın. Ortak halkın yardımına ve desteğe layık nedenler verin. Bu ayrıca ailenize bakmak için bir son masraf sigorta planı veya hayat sigortası poliçesi almayı da içerir.

Bununla birlikte, verebilmek için önce kendinize ve ailenize dikkat etmelisiniz. Acil bir fonunuz olduğundan emin olun, emeklilik için tasarruf edin ve çocuklarınızın üniversite eğitimine para ayırın.

4. Bir Imperial Star Destroyer almayın - çok pahalı.

Dinle, tüm bu çanlara ve ıslıklara ihtiyacın yok. Neyse, lazer toplarına ve traktör kirişlerine ne ihtiyacınız var?

Bunun yerine, karşılayabileceğiniz bir araç satın alın. Podracer'ı düşün.

Tabi, Anakin sonunda karanlık tarafa geçti, ama onu daha genç olanına vermelisin - o, aracını yedek parçalardan kurdu. Ucuz, hızlı ve kuvvetleri varlıkları boyunca koşanlar için inşa edilmiş.

Gelecek 15 milyon yıl boyunca araç kredisi için faiz ödemek isteyen var mı? Jedi değil, bu kesin. Jedi onların araçları içinde yaşar ve kredileriyle olabildiğince verimli olmaya çalışır.

Galaksiler arası bir yolculuğa ihtiyacınız varsa, emin olun, sizi A gezegeninden B gezegenine götürecek bir şey satın alın, ancak bunu yapmak için Yeni Düzen'e bir köle olmayın.

Heck, büyükannemin 1998 Chevy Lumina'sını birkaç yıl sürdüm ve hayatta kaldım! Bu bana daha fazla para yatırmak için kullandım bir demet kurtardı.

5.Sürekli eğitim ve pes etmeyin.

Bir Jedi'nin Kuvvet'teki eğitimi asla bitmez. - Vodo-Siosk Baas, Krevaaki Jedi Ustası, Jedi Masalları: Sith'in Karanlık Lordları

Değişim gerçekleşecek. Bu yüzden bir Jedi sürekli değişen zamanların taleplerini karşılamak için sürekli olarak eğitilmelidir. Jedi'nin nasıl eğitildiğini biliyor musun? Ya gruplar halinde ya da Usta-Çırak biçimindeydi.

Doğru, yeteneklerinizi geliştirecek olanlarla antrenman yapmalısınız. Yine burada, bir finansal danışman ile eğitimde değer var. Bunu ilk günlerde yaptım, ve sen de yapabilirsin.

Aslında, SERTİFİKALI FİNANS PLANNER ™ profesyonel olabilirsiniz - eğer aradığınız şey buysa.

Ama belki de sadece kendi paranızı nasıl kullanacağınız ve başkalarının parasını gerekli kılmayacağınız hakkında biraz daha fazla şey öğrenmek istersiniz. Bu kabul edilebilir, ancak kendini kontrol etme gibi erdemleri idare etmek için hala büyük çaba sarf ettiğini unutmayın.

Birileri finansmanı yönetmek muazzam bir disiplin ve öz denetim gerektirir. Bu yüzden kendinizi kuvvetin hafif tarafı ile hizaladığınızdan emin olmak için sürekli olarak eğitmeniz gerekir. Planınızdan çıkan küçük bir sapma, Jedi'nın yapması gereken bir şey olan ışık tarafının iyiliğini sorgulamanıza neden olabilir.

Jedi olmak için eğitim kolay bir meydan okuma değildir ve başarılı olsanız bile zor bir yaşamdır. - Qui-Gon Jinn, İnsan Jedi Ustası, Yıldız savaşları: bölüm ben hayalet tehdit

Finansal planınıza uzun vadede bağlı kalmak belki de yapmanız gereken en zor şeylerden biridir. Bunu düşün. Yatırımlarınızın% 10 veya% 20 oranında düştüğünü gördüğünüzde - çıldırıp satıyor musunuz yoksa emekli oluncaya kadar kursunuz mu kalacaksınız?

Ne zaman mali sıkıntı senin yoluna gelir? Eğer işinizi bitiren öğretmen droidlerini kaybetmiş olsaydınız, belki de keşif droidleri üzerinde çalışarak yeni bir iş bulmak ve bulmak için ne gerekiyor? Arka bahçenizdeki hammaddelerin yenilebilir organik maddesini oluşturmak için gıda sentezleyicilerini kullanarak hayatta kalacağınızdan emin olmak için yeterli galaktik krediniz var mı?

Gerçek bir Jedi, hemen hemen akla gelebilecek her türlü zorluk için eğitiyor, ancak süreç tarafından zorlanmıyor. Eğitim yoğun ama Jedi, kaçınılmaz şartlara hazırlanmak için eğitimlerinde sakince çalışıyor.

Senin Lightsaber tut - Bu savaş zamanı

Bu bir Jedi şövalyesinin resmi silahıydı. Bir blaster gibi hantal veya rasgele değil. Kullanımı için basit görüşten daha fazla beceri gerekiyordu. Zarif bir silah. Bu bir sembol oldu. Herkes blaster veya fusioncutter kullanabilir, ancak bir ışın kılıcı kullanmak için sıradan birinin üzerinde bir kesik işareti vardır. - Obi-Wan Kenobi, İnsan Jedi Ustası, Yıldız Savaşları Bölüm IV: Yeni Bir Umut (Roman)

Bir ışın kılıcıyla çalışmak gibi, paranızın ele alınması büyük bir özen ve beceri gerektirir. Sıradan bir kesim olabilirsiniz. Buradan başlayın.

Savaş zamanı. Hazır mısın?

Kuvvet seninle olsun, Jedi.

## fotoğraf nezaket: coba

Videoyu izle: 30 KENDİN YAP MAKYAJ MALZEMESİ FİKRİYLE PARANIZ CEBİNİZDE KALSIN

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

GF ¢ 060: Top Para Hatalar Askeri Üyeler Yapmak
Borç

GF ¢ 060: Top Para Hatalar Askeri Üyeler Yapmak

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_060.mp3 9 yıldır orduya girdim, birçok askeri üyenin aptalca para hataları yaptıklarını gördüm. Heck, kendime bolca suçlu bulundum! Forbes'ın da katkıları olan ve harika bir blogu olan WorkableWealth'e sahip bir CFP®, Mary Beth Storjohann tarafından röportaj yapma ayrıcalığına sahiptim.
Devamını Oku
Para Hakkında Top 95 En Komik Tırnaklar
Borç

Para Hakkında Top 95 En Komik Tırnaklar

İyi bir teklifin daha fazla ilham verici bir tarafı yok. Ve iyi bir alıntıdan da komik bir şey yok. İnterneti, paranın alabileceği en komik ve ilham verici para tekliflerinden bazılarını aradım. Tamam, gerçekten değil. Ben her zaman para hakkında iyi teklifler arıyorum ve açıkçası her zaman onları aramaktan yoruldum.
Devamını Oku
Borç Uzlaşma Dolandırıcılar - 10 Yanmış Get To Aptal Basit Yolları
Borç

Borç Uzlaşma Dolandırıcılar - 10 Yanmış Get To Aptal Basit Yolları

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, borçların takası dolandırıcılığıyla pahalı yolculuklar için alınan tüketicilerden kesintisiz hikayeler duydum. Gerçek borç çözümlerini sağlayan birkaç iyi ve iyi niyetli programın olduğu doğru olsa da, tecrübelerim bu kıyafetlerin büyük çoğunluğunun, paranın kasasındaki tüketiciler için para kazıcı kabuslar olduğunu gösteriyor.
Devamını Oku