Yatırım

Önemli Uzun Vadeli Finansal Hedeflere Nasıl Ulaşılır?

Uzun vadeli hedefler elde etmek kolay değildir. Ama neden?

Motivasyon zamanla azalmış olabilir mi? Belki de dış koşullar değişir. Belki de amaçların fizibilitesi ile ilgilidir.

Birçok insan, birkaç yıl veya on yıl sonra izin verilen bir yıl boyunca bir şeye yapışmakta zorluk çekiyor.

Belki de bu yüzden uzun vadeli hedefler - çoğu finansal hedef gibi - bunu başarmak çok zor.

Bizi bu finansal hedeflere ulaşmamızı engelleyen şeylerle nasıl savaşırız? Kazanmak mümkün mü?

Evet. Bu.

Bugün, uzun vadeli finansal hedeflerinize ulaşabileceğiniz bazı yolları sizinle paylaşmak isterim. Kolay olacağını iddia etmeyeceğim, ama buna değer olacak.

Borç ödemek zorunda kalıyorsanız, bir acil yardım fonu inşa edin, çocuklarınızın üniversite eğitimini kurtarın ya da emeklilik için yatırım yapın, işte bunu yapabileceğiniz bazı yollar vardır, kap'n.

1. Uzun vadeli hedeflerinizi yapılacaklar listenizde yakalayın.

Başarı, her gün uygulanan birkaç basit disiplinden başka bir şey değildir.

Jim Rohn

Finansal türün uzun vadeli hedefleri genellikle bireysel görevlerden daha çok projeler gibidir.

Örneğin, borcunuzu ödemek istiyorsanız, şansınız sadece bir kredi kartınızın ödenmemesidir - üç kredi kartı, bir araç kredisi ve üstesinden gelmek için bir öğrenci kredisi olabilir (daha fazla değilse). .

“Borcunu ödemek” proje olacak. “Vizyon # 1'i Öde” görevi olacaktır.

Gerçek şu ki, projelerinizi ve görevlerinizi bir türden bir görev yönetim sistemi içinde yazmadan, uzun vadeli hedeflerinize ulaşmanız çok daha az olasıdır.

Uzun vadeli hedeflerinizi kâğıt üzerinde (ya da bir ekranda) görmelerini sağlamanın gerçek bir şey olduğunu göreceksiniz. Onları yazmanın en büyük sebebi bir tür taahhüttür.

Bir girdap ver. Uzun vadeli finansal hedeflerinizi yazın ve düzenli olarak gözden geçirin.

2. Uzun vadeli hedeflerinizi gömmeyin.

Uzun vadeli finansal hedeflerinizi yazmak için yeterli değildir. Ek olarak, bunları gözünüze kolayca erişmeniz gerekir.

İyi çalıştığımı düşündüğüm bir fikir, hedeflerinizi, yardım edemediğiniz ama göremeyeceğiniz bir beyaz tahtaya yazmanızdır. Ama bu herkes için değil.

Asıl amaç, uzun vadeli hedeflerinizi diğer tüm hedefleriniz (kısa vadeli hedefleriniz) bağlamında görmenin bir yolunu bulmanız gerektiğidir. Görmek için sadece kısa vadeli, acil hedefler görüntülenirse, uzun vadeli hedeflerinize popo uygulamak yerine bunlara odaklanma eğiliminde olacaksınız.

Uzun vadeli hedeflerinizi gömmeyin. Onlar da önemli!

3. Haftanın belirli günlerini uzun vadeli hedeflere ayırın.

Stratejik Antrenörden aldığım faydalı bir ipucu, haftanın belirli günlerini belirli hedeflere adamaktı. Bu benim kendi hayatımda çok yardımcı oldu, ve ben de seninkilerde olduğuna inanıyorum.

Örneğin, haftanın belirli bir gününü finansal geleceğinizi geliştirmek için mali işlerinizin ve beyin fırtınası yollarının yönetimine ayırabilirsiniz. Belki de sizin için en iyi şekilde çalışacak bir iş gününüz var.

Şimdi, “Oh Jeff, eğer bu tür görevler için sadece bir günüm olsaydı - diğer şeylerle çok meşgulüm!” Diyebilirim. Bu adil.

Ama işte burada, sadece bu günü finansla ilgili yapmak zorunda değilsiniz - bunu diğer uzun vadeli hedefleriniz hakkında da yapabilirsiniz. Sağlık, aile ve diğer sorumluluk alanlarını ekleyin. Kendinizi ve hayatınızı iyileştirmek için haftanın bu gününü (ya da bu günleri) düşünün. Bunun için zaman yapamaz mısın?

4. Uzun vadeli hedeflerinizi doğru bir şekilde önceliklendirin.

Uzun vadeli finansal hedefler söz konusu olduğunda, bunları doğru bir şekilde önceliklendirmeniz gerekir. Bütçe oluşturma ve masrafları azaltma gibi sadece bir aydan az sürecek bazı ön hedefler var, ancak bunu başka bir makale için bırakacağız.

Bazı ortak uzun vadeli finansal hedefler nelerdir ve bunları hangi sırayla tamamlamanız gerekir? Genel olarak, aşağıdaki uzun vadeli finansal hedefleri, aşağıda gösterildiği sırayla tamamlamanızı öneririz:

Acil Durum Fonu Oluşturun

Acil yardım fonu, finansal geleceğinizin temeli olarak düşünün. Biraz sıvı para olmadan, finansal felaketin patlamasıyla şanstan kurtulacaksın. İnan bana, olurlar.

Otomobil motorunuz patlayabilir. Dizkapağınız patlayabilir (ouch). Su ısıtıcınız patlayabilir. Patlayabilecek pek çok şey var… ve serinliğinizi korurken bu patlamalardan uzaklaşmak kolay değil. Stresli!

Ama bu durumları biraz daha az stresli yapan şey nedir biliyor musun? Tahmin ettin:acil yardım fonu!

Borcunuzu Silin

Vakfınızı hazırladıktan sonra, o borcu iptal etme zamanı. Bu birkaç yıl veya birkaç ay sürebilir - ne kadar borca ​​sahip olduğunuza ve ne kadar hızlı para harcayacağınıza bağlıdır.

Tüm borçlarınızı not edin ve tek tek saldırın. Bu şekilde daha kolay.

Emekliliğe Yatırım Yapmaya Başlayın

Şimdi son yıllarınız için yatırım yapmaya başlama zamanı. Niye ya? Fiziksel olarak çalışamadığınızda kazanç potansiyelinizin azalması olasıdır. Kim bilir, emeklilik yaşına ulaştıktan sonra kendi başına bir iş sahibi olabilirsiniz, ama buna güvenmeyin. Geleceğe yatırım yap!

İnsanların iyi emekli olmasına yardım etmek benim yaptığım şey. Benimle çalış ve birlikte neler yapabileceğimizi görelim!

Diğer Uzun Vadeli Hedefler için Tasarrufu Başlatın

Bu, çocuklarınızın kolej eğitimi için tasarruf, yeni bir araç satın alma, ev yenileme için kaydetme veya biraz zaman alacak başka bir hedefi içerebilir.

Uzun vadeli hedeflerinizi doğru bir şekilde önceliklendirerek, gelirinizde bir çöküş yaşamanız durumunda, finansal planlama eksikliğinden dolayı silmediğinizden emin olabilirsiniz.

5. Motivasyonlarınızı keşfedin ve odaklanın.

İnsanların uzun vadeli hedeflerini gerçekleştirememelerinin ana nedenlerinden birinin, motivasyonlarını gerçekten keşfetmedikleriydi.

Örneğin, herkes borcunu ödemek için iyi bir fikir olduğunu biliyor. Sayısız finansal danışman tarafından zihnimizde yer alan finansal bir hedef. Ama borcunu ödemek için motivasyonunuzu keşfetmediğiniz sürece, hedefinize ulaşmadan önce şansınızı kaybedersiniz.

Aslında borcunu ödemek için borcunuzu ödüyorsanız, şimdi de vazgeçebilirsiniz. İşi yapmak için yeterince motive olmayacaksın.

Bunun yerine, ortaya çıkabilecek bazı ortak motivasyonlara odaklanın. sizin motivasyonları. İnsanların borcunu ödemek istedikleri bazı harika nedenler:

  • Satın alımlarında faiz ödemek zorunda kalmamak
  • Tatil için para biriktirmek
  • Emeklilik için yatırım yapmak için para biriktirmek
  • Bu faturalar hakkında endişelenmenize gerek yok
  • Hayatlarındaki stres miktarını azaltmak
  • Aileye odaklanmak için borcu yönetme zamanını almak

Bunlar, başkalarının motivasyonlarından sadece birkaçı. Senin motivasyonun nedir?

Sahip olduğunuz her uzun vadeli hedef için bir motivasyon atayın. Aksi halde, uzun vadeli hedeflerinizi başarmak adına başarmaya çalışıyorsunuz - bana sorarsanız bu gerçekten motive edici bir faktör değildir!

Uzun Vadeli Hedef Örnekleri

Bu dünyada var olan tek hedef belirleme çılgını olmadığımı bildiğim için, iyi Finansal Cents Facebook sayfasından hayranlarına uzun vadeli hedeflerini sordum (Fincon topluluğuna katkıda bulunma için büyük bir not!).

Fincon Topluluğu Uzun Vadeli Hedefler

Uzun vadeli hedeflerin örneklerinin harika bir listesi:

SeedTime.com'da Bob Lotich diyor ki:

Ailem için rahat bir hayat sağlamak, esnek bir yaşam tarzını sürdürmek için yeterli paraya sahip olmak ve dünya üzerinde büyük bir etki yaratan hayır kurumlarına ve organizasyonlara maddi destek vermek için her şeyi kullanmak istiyorum.

TheMilitaryWallet.com'da Ryan Guina diyor ki:

Finansal olarak bağımsız olmak istiyorum. Bunun benim için anlamı: Tüketici veya ipotek borcum olmaması ve işimden elde ettiğim gelire dayanmaksızın günlük yaşam giderlerimi karşılamak için tasarruf ve yatırımlarda yeterli kaynağa sahip olmak. Bu, yerine getirmeye dayalı faaliyetlerin peşinde gelir elde etme ihtiyacına karşı daha fazla özgürlük sağlayacaktır.

InvestorJunkie.com de Larry Ludwig diyor ki:

Finansal olarak serbest olmak istiyorum. Bunu, özellikle yıllık gelirin en az% 4'ünü oluşturabilen yatırım varlıkları için 10.000.000 $ biriktirecek şekilde tanımlarım.

LivingOnTheCheap.com de Teresa Mears diyor ki:

Kendimi, hem şimdi hem de emeklilikte desteklemek ve hayattan zevk almak istiyorum. Orada başka neler var?

MyWifeQuitHerJob.com'da Steve Chou diyor ki:

Ailemle daha fazla zaman geçirebilmem ve çocuklar için orada bulunabilmem için yeterli gelir elde etmek istiyorum. Büyürken, ailem izmaritlerini çalıştı, böylece iyi bir okula gidebilirdim ama hafta boyunca çok sık görmedim. Çocuklarımla, onları iyi bir üniversiteye göndereceğim ve her zaman hazır bulunacağım.

DebtRoundup.com'da Grayson Bell diyor ki:

Ailemi ve ben istediğimiz zaman ve nerede seyahat etmemize izin vermek için bir işletme ve mali bir stok inşa etmek istiyorum. Bir iş veya mali durum nedeniyle sıkışmak istemiyorum. Bu benim işimi büyütmeyi ve pasif gelir akışlarımı genişletmek için daha fazla fırsat aramayı gerektirecektir.

TheCollegeInvestor.com'da Robert Farrington şöyle diyor:

Mevcut gelirimi değiştirmek için yeterli pasif gelir elde etmek istiyorum. Bu, uzun vadede daha fazla para kazanma stratejisi (maaşım ve yan haksızlıklardan) ve fazlalıklara yatırım yapmayı gerektirecektir. Tabii ki, amaç, istediğim hayatın kalitesini sağlayabilmek için erken emekli olmaktır.

Hayatımın Hedefleri

Uzun vadeli hedeflerin ifade edilmesi zor olabilir, ancak yazılmayı hak ediyor. Daha önce hayatımdaki hedeflerimi bu gönderide paylaştım. Onlara baktığımda birkaç tweaks yapacağımı biliyorum; çoğunlukla, onlar hala hayatta elde etmek istediklerimle uyumlular. İşte bir bakış:

1. Evimin ruhani lideri.Çocuklarımın önce, önce inancını başarıya götüren, Tanrı seven bir baba olarak görmelerini istiyorum. Karımı sürekli olarak sevmek ve destek olmak ve bunu Tanrıça bir şekilde yapmak istiyorum.

2. Eşim ve ailemle uzun ve dolgun bir hayat yaşa. Çocuklarımı şu felsefelerle yetiştir: sıkı çalış, ama sevdiğin şey için “iş” etmekten vazgeçme; önce aşk; ve insanlara saygılı davranmak (Altın Kural)

3. Aylık olarak 100.000 $ 'lık pasif gelir üreten çok-sistemli çok sayıda işletme var.

4. Tüm aile ile uzun bir süre için (en az 3 hafta) birden fazla ülkede (5+) yaşa

5. Kendilerine yatırım yapmak için 1.000.000'den fazla kişiye ilham verin. Bu, geleneksel yatırımlar (Roth IRA, 401k), daha yüksek bir derece veya sertifika alma veya küçük bir işletmeye yatırım yapma yoluyla olabilir.

6. Başarılı bir girişimci ve en çok satan yazar ol çok sayıda eser. Önce ailesini ve inancını yerleştiren sıkı bir çalışan olarak tanınmak istiyorum.

İşte ödevlerin

Gelecek yıl boyunca uzun vadeli hedeflerinize ulaşmak için bu stratejilerin en az birini uygulamanızı istiyorum. Yıl bittiğinde bana yaz. Stratejinin senin için ne kadar iyi çalıştığını söyle. Kalbinizi ve ruhunuzu bu stratejilerin bir veya daha fazlasına sokmanızı istiyorum.

Niye ya? Başarıyı görmeni istiyorum.

Bunu yap, kaptan!

Biraz daha uzun vadeli hedeflere mi ihtiyacınız var? Herkesin sahip olması gereken İlk 10 İyi Mali Hedefe göz atın. Bir bebek boomer iseniz, Bebek Boomers için 5 Finansal Hedefler göz atın.

Videoyu izle: Doların Seyri ile İlgili Bir Ara Yorum - 15 Ağustos 2018

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Çocuklarınız için Hisse Senedi Nasıl Alabilirsiniz
Yatırım

Çocuklarınız için Hisse Senedi Nasıl Alabilirsiniz

Bir ebeveyn olarak, çocuğunuza, özellikle para söz konusu olduğunda, mümkün olan en iyi başlangıcı vermek istemesi doğaldır. Çocuklarınıza iyi para alışkanlıklarını öğretmek ve onlara finansal olarak başarılı olmalarını sağlayacak iyi uygulamalar geliştirmek istiyorsunuz. Çoğu durumda, bu sadece bütçelemeyi 101 öğretmekten ve kredi kartı borcundan nasıl kaçınılacağından ibaret değildir.
Devamını Oku
Neden Hedef Tarih Yatırım Fonlarından Nefret Ediyorum?
Yatırım

Neden Hedef Tarih Yatırım Fonlarından Nefret Ediyorum?

401k'ınıza oldukça uzun bir süredir yatırım yapıyorsunuz ve muhtemelen paranızın nereye gittiği konusunda hala clueless. (Endişelenme… yalnız değilsin) Ama 401k’ya yatırım yapmayı çok kolaylaştıran bu “hedef tarih” veya “yaşam döngüsü” fonlarını sundukları için şükredesiniz. Hedef tarih fonları nedir? Biliyorsun… tüm yapman gereken paralar, emekliye ayrılmayı planladığınız yılı seçmektir.
Devamını Oku
Mali Müşavir Kiralamadan Önce Röportaj Sorular
Yatırım

Mali Müşavir Kiralamadan Önce Röportaj Sorular

Transkript aşağıda takip ediyor…. Bu Jeff Rose, goodfinancialcents.com. Hepiniz hoşgeldiniz! Burada paylaşmak için biraz düzgün ve heyecan verici bir şeyim var. Laura Adams a.k.a. Para Kız ile röportaj yaptım. Aslında bloga katkıda bulunuyor, goodfinancialcents.com, bu yüzden makalelerini kontrol ettiğinizden emin olun.
Devamını Oku