Maliye

Mali Zehirli İnsanlarla Mücadele Etmenin 9 Akıllı Yolu

Arkadaşlarınız, aileniz, iş arkadaşlarınız veya hatta maddi olarak zehirli insanlar olan müşterileriniz var mı?

Biliyorsunuz, maddi felaketin içinde ya da kenarında yaşayan insanlar, ama neredeyse hiç normal değil gibi gözüküyor mu?

Onlarla ilişkinizin zararsız olduğunu düşünebilirsiniz, ama değil.

Kendinizi yeterince mali açıdan zehirli insanlarla çevirin ya da bir ya da iki tanesinin size gerçekten yakın olmasına ve kendi mali durumunuzun sabote edilmesini sağlayabilirsiniz.

Hayatınızdaki zehirli insanları tamamen ortadan kaldırmak her zaman mümkün olmadığından, onlarla başa çıkmanın, hayatınız üzerindeki etkilerini azaltacak 9 akıllı yol vardır.

Çünkü maddi olarak zehirli insanlar yaşamlarımızda önemlidir, çünkü onlarla olan ilişkinizi tamamen bitirmek pratik değildir. Ancak, harcadığınız zamanı minimumda tutabilirsiniz.

Kötü alışkanlıklar, olumsuz davranışlar ve yıkıcı psikolojik vibrasyonlar genellikle bir kişiden diğerine kademeli, neredeyse algılanamaz bir şekilde aktarılır.

Zehirli insanlarla çok zaman geçirdiğinizde en etkili şekilde olur. Paradan bahsettikleri olumsuz ya da kendini yıkıcı bir yol, harcadıkları serbest hareket yolu ve tasarruf ve yatırıma tam bir saygısızlık, paraya karşı kendi tutumunuzu olumsuz yönde etkileyebilir.

İyi bir örnek, ya borçtan kurtulmaya çalışırken ya da önemli bir amaç için para biriktirdiğinizde hayatınızda bir zaman olduğunuz zamandır. Serbestçe para harcayan insanlarla çok fazla zaman geçirirseniz, odak noktanızı kaybedersiniz. Zehirli insan sadece yaptıklarını yapıyorken, hedefinizden uzaklaşıyorsunuz.

Mali açıdan zehirli olduğunu düşündüğünüz kişilerle geçirdiğiniz süreyi dikkatlice kontrol edin. Bu, özellikle kendi hayatınızda büyük finansal hedefler üzerinde çalışıyorsanız önemlidir.

Öyle söylendi ki En iyi beş arkadaşın ortalaması. Mali açıdan toksik çeşitliliğin en iyi arkadaşlarından biri var mı? Eğer öyleyse, ortalamanızı aşağı çekiyorlar. Ve birden fazla varsa, daha da aşağı inersin, anladın mı?

Irvine Servet Yönetiminin mali danışmanı ve CEO'su Brearin Land ekliyor: “Eğer kendinizi bir sonraki seviyeye maddi olarak götürmek istiyorsanız ve bu süreci kolaylaştırmak istiyorsanız, yaşamak istediğiniz yaşam tarzını yaşayan bireylerle kendinizi kuşatmanız gerekir. .”

En iyi beş arkadaşından üçünün maddi açıdan zehirli sayılabiliyorsa, o zaman ciddi bir zehirli mali davranışa girme şansının en az% 60'ı vardır. Bunu yapamaya bile devam edemezsiniz - sadece bunu yaparsınız çünkü sosyal çevrenizde normaldir.

Herkesin hayatımızda maddi olarak zehirli olan insanlar var ve bazen onlarla ilişki kurma seçeneğiniz yok. Ancak, kendi mali korumanızın bir parçası olarak, arkadaş olmayı düşündüğünüz kişilerin sayısının mutlak minimum düzeyde olduğundan emin olmanız gerekir.

Sıfır mümkün olsa bile daha iyi olurdu.

Hayatınızda toksik insanlara sahipseniz, bunları bir çeşit avantajla kullanın. Mali durumlarını ve finansal davranışlarını gözlemleyin.

Toksik etkileri tanır. Sonra zihinsel olarak olumsuz davranışların daha kötü sonuçlarla nasıl sonuçlandığını kaydedin. Bir şeyi yapmamanız için bu davranışı kendiniz için bir ders olarak kullanın.

Bazen kötü finansal alışkanlıklara sahip insanlara ne olduğunu görmek için iyi finansal alışkanlıkları öğrenmenin en iyi yolu.

Bu şekilde, mali olarak zehirli arkadaşlarınız bilinçsiz bir iyilik yapıyor olacak.

Bu, yakalanmamak için çok kolay bir tuzaktır; en önemlisi, göze çarpan tüketim, kültürümüzde bir sosyal norm haline gelmiştir. Grupla uyum sağlamanın bir yolu olarak, harcama alışkanlıklarını benimseyebilirsiniz. Yaptığınız zaman, bu tamamen kendi mali oyununuzun dışına çıkar. Bir başkasının harcama alışkanlıklarını taklit ettiğinizde ne kadar çok zaman harcarsanız, o kadar uzaklaşarak kendi hedeflerinizden hareket ediyorsunuz.

Bu noktada, finansal olarak zehirli insanların, genellikle kendi finansal sorunlarını reddetmenin bir yolu olduğunu anlamaları önemlidir. Örneğin, paralarını ciddi bir borç problemi olmadığını ikna etmenin bir yolu olarak serbestçe para harcayabilirler.

İyi niyetli finansal hedefleriniz varsa, başkalarının baş etme stratejisinin web sitesinde dikkatinizin dağılmasına izin veremezsiniz. Mali açıdan zehirli arkadaşlarına yardım etmedi ve sana da yardım edemez.

Mali olarak zehirli kümenin bir başka başa çıkma aygıtı ise “yaptığım gibi yap” rutinidir. Mali açıdan zehirli insanlar, hiç kimsenin onlara sormadığı zamanlarda bile, finansal tavsiye ile genellikle paramparça olurlar. Katı ses getiren mali tavsiyelerin tükenmesi, kendi lime mali koşulları hakkında kendilerini daha iyi hissettiren bir başka taktiktir.

Mali açıdan istikrarlı bir yerde bulunmayan insanlardan herhangi bir bilgelik kazanacaksınız. Paranızı uzun bir piyasa performansının düşük olduğu bir yatırım danışmanına teslim etmeyeceksin, o zaman neden para probleminde boğulmakta olan bir kişinin finansal tavsiyesine güveniyorsunuz?

Mali açıdan zehirli insanlar olduğunuzda, konuşmayı uzaktan finansal olan herhangi bir şeyden uzak tutmak için çalışmalısınız. Tavsiye, zamanınızın tam bir kaybı olacaktır.

Eğer suda boğulmakta olan bir insan ile atlarsanız, boğulmanız için çok iyi bir şans var. Ve böylece iş anlaşmaları ile. Ciddi finansal problemleri olan insanlarla iş yapmak, size yayılma potansiyeline sahiptir.

Tabii ki burada bahsettiklerim, ortaklıklar ve ortak girişimler gibi daha samimi iş düzenlemeleridir.Mali açıdan zehirli partnerin para problemleri, girişimdeki sorumluluğunu sürdürme yeteneğini bozar ve sonunda sizi para kaybetme durumuna sokar.

Bu, iş ortağı olarak aradığınız herkese iyi bir arka plan kontrolü yapmak için güçlü bir vaka yapar. En azından, bu, mevcut kredi raporunun bir kopyasını almayı içermelidir. Ancak, bağımsız bir şekilde hazırlanan finansal tabloları ve bir dizi yeni banka raporlarını incelemek kötü bir fikir değildir. Doğru görünmüyorlarsa, başka bir iş ortağı bulun!

İlk olarak finansal durumu iyice araştırmamış biriyle asla iş yapmayın.

Bankaların ve diğer borç verenlerin yeni kredi müşterileri için kredi raporları çalıştırmasının bir nedeni var. Tecrübeler, bir borçlunun borç verenler için diğer borç verenlere borçlanma tarihine sahip olması durumunda, sonucun tekrarlanmasının mükemmel bir şansı olduğunu göstermiştir.

Ve böylece seninle olmalı. Mali açıdan zehirli insanlarla iş yapmamalısınızsa, onlara da borç vermemelisiniz. Bunu yapmak sadece bela davet ediyor. Krediyi geri ödeyemezlerse, ödünç verdiğiniz paradan sadece siz değil, aynı zamanda onlarla daha önce sahip olduğunuz kişisel ilişkiyi de kesinlikle sonlandıracaktır.

Mali açıdan zehirli insanlar genellikle kendi parasal sıkıntılarının farkında olmadan daha fazladır. İnsanların yaşamda daha iyi bir konuma sahip olan insanlara yeniden eğilme eğilimi göz önüne alındığında, sizi yırtıp götürmek için kazara bir çabadan daha fazlası olabilir.

İnsanların kendi koşullarını anlaşılmaz olarak görmeye başladığı durumlarda olur. Daha iyi bir yerde olan insanlara karşı tepkileri genellikle onları yıkmaya çalışmaktır ve bunu yaparken sizi seviyelere indirmektir.

Bu çaba her zaman açık değildir. Aslında, bazı insanlar saklanmakta o kadar iyi ki, bunun olduğunu bile bilmeyeceksin.

İpuçları ince ve çoğu zaman böyle bir şeye benziyor:

  • Mali açıdan zehirli arkadaşlarınla ​​buluştuktan sonra kendini birazcık hissediyorsun.
  • İyi haberleri paylaştığınız zaman ilgisizlik fark ediyorsunuz
  • Arkadaşın, kendi planlarınızda takip etmekten vazgeçme konusunda bariz bir eğilim var
  • Genelde, düşündüğünüz her şeyin neden işe yaramayacağına dair bir yarım düzine veya daha fazla nedenden oluşan bir listeyi hızlıca kapatabilir.
  • Planlarınızı veya iyi haberinizi paylaştığınızda, konuşma hızla bir toksik konuya yönlendirilir.

Yöntemler ince olsa da, finansal olarak zehirli arkadaşın tek bir amacı vardır: Daha fazla refah yolunda ilerlemeye devam etme çabalarınızı sabote etmek.

Daha iyi bir gelecek arayışında size katılabileceği konusunda hiçbir fikri yok, bu yüzden ilerlemenizi engellemek için tüm durakları çıkarır.

Hepimizin hayatında maddi olarak zehirli insanlar var. Çoğu zaman sadece onlarla temasımızı en aza indirebiliriz, ama onları asla tamamen ortadan kaldıramayız. Bu nedenle kendi gündeminize odaklanmalısınız. Bu, asla parasal olarak zehirli partinin planlarına girmesine izin vermemeniz anlamına gelir.

Paylaşacağınız diğer ortak bir zemine rağmen, mali hedeflerinizin çok farklı yönlere doğru gittiğini bilmelisiniz. Seninki daha yüksek yol - üstün yön. Yanlış yöne giden biri tarafından tehlikeye atılmasına asla izin vermeyin.

Bu stratejiye ikincil bir avantaj var, yani hayatınızdaki zehirli insanlar bu konuda ele geçirmek istiyorsa.

Yaşamınızdaki doğru yolda olduğunuz için, olmayan insanlar üzerinde olumlu bir etki olma potansiyeline sahipsiniz.

Daha iyi bir yol olarak yolunuzu tanıyın ve asla teslim olmaya ya da maddi açıdan zehirli insanların yararına sulamaya hazır olun. Bu dahil herkes için bir kazançtır.

Bu gönderi başlangıçta Credit.com'da yayınlandı.

Videoyu izle: HEROBRAIN - Anıl Piyancı & Burak Oyunda - Minecraft Orijinal Müzik Videosu / English Minecraft Şarkısı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Mortgage Erken Ödeme Her Zaman En İyi Seçenek mi?
Maliye

Mortgage Erken Ödeme Her Zaman En İyi Seçenek mi?

Durgunluk hala birçokları için bir gerçeklik ile, borçtan çıkmak ipotek borcu da dahil olmak üzere iyi bir seçenek gibi görünüyor. Ve erken bir ipotek ödemek için avantajlar vardır. Her ay ipotek müdürünüze biraz daha fazla para koyabilir ve hisse senedini daha hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Ayrıca, ipoteğinizi erken ödemeniz, daha az faiz ödemeniz anlamına gelir, belki de size binlerce tasarruf demektir.
Devamını Oku
Marketlerde Para Tasarrufu İçin 35 Yol
Maliye

Marketlerde Para Tasarrufu İçin 35 Yol

Bakkaliye para biriktirmenin bu kadar önemli olmasının nedenlerinden biri, üzerinde en fazla kontrol sahibi olduğunuz masraflardan biri olmasıdır. Bunu düşün. Ev ödemenizi hızlı bir şekilde veya araç ödemenizi veya sağlık sigortası priminizi azaltamazsınız. Bu, para kazanmak için başka yerler bulmanız gerektiği anlamına gelir - ve bakkallar yapabileceğiniz büyük bir kategoridir.
Devamını Oku
İyileştirme İncelemesi
Maliye

İyileştirme İncelemesi

Bu hikayeyi okumadan önce, kendi yatırım bilgilerim ve Betterment'in nasıl bir rol oynadığı hakkında biraz bilgi paylaşmak istiyorum. Yatırım söz konusu olduğunda hiçbir şekilde uzman değilim. Ancak, temelleri iyi bir şekilde anladım ve her zaman Vanguard'la birlikte Roth IRA'mı maksimize ediyorum. Ayrıca tam zamanlı çalıştırdığım zaman işten çıkardığım eski bir işverene sahip bir 401 (k) var.
Devamını Oku
Üniversite Öğrencisi Olarak Para Kazanmak İçin 30 Kolay Yol
Maliye

Üniversite Öğrencisi Olarak Para Kazanmak İçin 30 Kolay Yol

Bir üniversite öğrencisi olarak, sık sık para için sarılmış bulabilirsiniz. Muhtemelen, sınıfları yönetmek ve sosyal bir hayat arasında birkaç ekstra dolar kazanmak için boş zamanlarınız var. Neyse ki, üniversitede para kazanmak için birçok olasılık var. Yurt odanızı terk etmek zorunda kalmadan bir gelir elde etmek bile mümkün!
Devamını Oku