Yatırım

Önlemek için 12 yaygın IRA Hatalar

IRA'lar (Bireysel Emeklilik Hesapları) emeklilik planlamasında hayati bir araçtır. Genç yatırımcılar Roth IRA'yı tercih ederken, bebekler geleneksel IRA'yı seçebilir.
Emekli olduğunuz zaman, tüm emeklilik varlıklarınızı bir rollover IRA'ya dönüştürmek isteyebilirsiniz. Çok fazla seçenek ve hatta daha fazla seçenek, emeklilik için planlarken doğru IRA'nın seçtiği bir şeyden ötürü birilerini geride bırakabilir. Bir IRA'nız varsa, bu 12 hatayı önlemek için emin olun:

1. Germe dağıtım seçeneğinden yararlanamamak veya uygun şekilde kurmamak.

“Gerdirilmiş IRA”, her bir IRA yararlanıcısının, tüm yaşam beklentisi boyunca ödemeleri en üst düzeye çıkarmanın bir yoludur. Yararlanıcıları doğru bir şekilde belirlemek ve bunları IRA sahibinin “gergin” niyetleri hakkında bilgilendirmek, bu stratejinin işe yaraması için anahtardır.

2. IRA yararlanıcılarının isimlendirilmesi veya güncellenmemesi.

Birincil ve koşullu yararlanıcıların listelenmemesi, IRA varlıklarının IRA sahibinin mallarına dağıtımına yol açarak, hızlandırılmış dağıtım ve vergilendirme ile sonuçlanabilir. Faydalanıcı tanımlamaları güncel tutmamak ve bunları diğer emlak planlama belgeleriyle koordine etmek de çatışmalara ve istenmeyen sonuçlara yol açabilir.

3. Uygun olmayan spermal rollover'lar yapmak.

Çoğu IRA, sahibin eşini birincil yararlanıcı olarak listelemektedir. Bir müşterek yararlanıcı için en popüler stratejilerden biri, miras alınan IRA'yı kendi IRA'sına aktarmaktır. Ancak bazı durumlarda, hayatta kalan bir eşin IRA'yı devralınan bir faydalanıcı IRA olarak tutması veya varlıkları reddetmesi, dolayısıyla da koşullu yararlanıcıya geçmesine izin vermesi daha fazla vergi verimli olabilir.

4. Faydalanıcı iseniz “IRD” den yararlanmayınız.

IRA sahibinin ölümü üzerine, kendi IRA'sı malikaneye dahil edilir ve bir emlak vergisi yükümlülüğü (varsa) ve faydalanıcılar için bir gelir vergisi yükümlülüğü oluşturur. Birçok IRA lehtarı, IRS Kodunun 691 (c) Maddesine göre, IRA'ların “Bir Emsal'e Göre Gelir” (IRD) olarak kabul edildiğini fark etmez. IRD tanımı, yararlanıcıların IRA varlıklarına ödenen emlak vergileri için federal gelir vergisi kesintisi yapmasına ve böylece IRA varlıklarının çifte vergilendirilmesini sınırlandırmasına izin verir.

5. Düşük maliyetli şirket stokunu bir IRA'ya dönüştürmek.

401 (k) gibi nitelikli bir plandan elde edilen dağılımlar genel olarak normal gelir olarak vergilendirilir; Federal gelir vergisi oranları% 10 ila% 35 arasındadır (2009 itibariyle). Şirket hisse senetleri IRA'ya aktarılırsa, gelecekteki dağıtımlar normal gelir olarak vergilendirilir. Bunun yerine, şirket stoğu nitelikli plandan toplu ödeme olarak alınırsa, sadece stokun maliyet esası, normal gelir olarak vergilendirilir. Bu Net Gerçekleşmemiş Takdir denir. (Not: Dağıtım nakit değil, hisse senedi olarak alınmalıdır..) Gerçekleşmemiş sermaye değerlemesi (maliyet temeli ile cari piyasa değeri arasındaki fark), hisse senedi satılıncaya kadar vergilendirilmeyecek, bunun üzerine uzun vadeli sermaye kazancı olarak vergilendirilecek ve normal gelirden daha düşük bir oranda vergilendirilecektir. (2009 vergi oranlarında). Vergi danışmanınızla konuştuğunuzdan emin olun.

6. Roth IRA'dan yararlanmamak.

Bir Roth IRA potansiyel olarak değerli bir emeklilik kaynağıdır. Nitelikli para çekme işlemleri vergiden muaf olmakla kalmayıp, aynı zamanda Roth IRA dağıtımları Sosyal Güvenlik'in vergilerini etkilemez ve Roth hesapları, hesaplar nitelikli dağıtımlar için beş yıllık kuralı geçtiği sürece yararlanıcılara vergiden muaftır. Bir Roth IRA için uygunluğu etkileyen gelir limitleri vardır, bu nedenle bu seçeneği finansal danışmanınızla konuştuğunuzdan emin olun.

7. Artan katkı limitlerinden yararlanamamak.

2009 için katkı limitleri 5.000 dolar. IRA sahiplerinin 50 yaş ve üstü 2009 yılında ek 1.000 $ 'lık yakalama' katkısı yapabilir. Roth IRA sınırları ve geleneksel IRA sınırları aynıdır.

8. Çalışmayan bir eşin katkıda bulunamayacağını varsayarsak.

Gerçek şu ki, çalışan eş ile aynı sınırlara kadar çok az gelir elde eden ya da hiç gelmeyen eşler için ayrı “eşli” IRA'lar kurulabilir.

9. Önemli tarihler eksik.

Mümkünse emlak vergileri, IRA sahibinin ölümünden dokuz ay sonra ödenecektir. Aynı son tarih IRA varlıklarını feragat etmek isteyen yararlanıcılar için de geçerlidir. Sahibinin yılını takip eden yılın 30 Eylül tarihine kadar, yaşam süresi ödeme süresini kontrol eden yararlanıcı tanımlanmalıdır. Genel olarak, yaşam beklentisi üzerinden dağıtım almak isteyen IRA yararlanıcıları, aynı yılın 31 Aralık tarihine kadar gerekli dağılımları yapmaya başlamalıdır.

10. Yanlış asgari dağılımı (RMD) almak.

IRA sahiplerinin yetmiş yaşlarındaki tüm RMD'lerini her yıl, kendi Roth dışı IRA'larının değerine bağlı olarak hesaplarından çıkarmaları gerekmektedir. Her yıl yeterince dışarı çıkmayanlar, RMD olarak alınması gereken miktarın% 50'sinin federal gelir vergisine tabi olabilirler. Emeklilik varlıklarını konsolide etmek, bu dağıtımları yönetmeyi kolaylaştırabilir. Mevcut yasa, 2009 için bir RMD alma şartının tek seferlik askıya alınmasına izin vermektedir. RMD'ler 2010 yılında devam etmelidir.

11. Bir IRA'nın ünvanını güvene yerleştirmek.

Bir IRA'nın gerçek sahibine güven vermek, dolaysız vergilendirmeye neden olur - IRA sahibi 591⁄2 yaşın altındaysa% 10 ceza vergisi dahil.

12. Erken (erken yaş 591⁄2) IRA dağılımlarında gereksiz cezaların ödenmesi.

IRS Kodu Bölüm 72 (t) 'nin gerekliliklerine uygun olarak para çekme yapıldığı sürece, sahibinin yaşı 591⁄2 olana kadar IRA'lardan yapılan dağıtımlarda ceza ödenmesine gerek yoktur. Bölüm 72 (t), üç hesaplama yönteminin, sahibin yaşam süresine göre esas olarak eşit periyodik ödemeleri belirlemesine izin verir.Ödemeler 5 yıl veya 591⁄2 yaşına kadar (hangisi daha uzunsa) devam etmelidir.

Hatırlanması gereken diğer şeyler

IRA'lar Yatırım Değildir

Bu, IRA'nın bir emeklilik yatırımı değil, bir emeklilik “hesabı” olarak hizmet ettiği anlamına gelir. Birçok insan, IRA'ların bir CD gibi olduklarına ve bir faiz oranı ödediğine inanmaktadır. Yerel bankanızda bir IRA'ya yatırım yaparsanız, bu muhtemelen doğrudur. Bu durumda, IRA içinde bir CD satın alıyorsunuz çünkü CD'ler mevcut olan tek yatırım seçeneğidir (bazı bankalar artık diğer yatırımlara para koymanıza izin veren ev aracı şirketlerine sahipler).

IRA'lar “Yatırım Aracı”

IRA'yı her zaman kendi kişisel yatırım aracınız olarak açıkladım. Daha sonra aracınızın içinde hangi yolcuların gittiğini seçersiniz. Sirkteki palyaçoların zihinsel görüntüsü, küçük arabaya yığılırken her zaman akla gelir. IRA'nızda istediğiniz kadar çok sayıda palyaço var. Tüm paranızı Walmart stoğuna yatırmış olabilirsiniz ya da 100 farklı hisse senedine yayılmış olabilirsiniz (bunu yapmak için IRA'da önemli miktarda paraya sahip olmanız gerekir). Bir aracı kurumda bir Geleneksel veya Roth IRA'yı açarsanız, sadece CD'lere yatırım yapabilirsiniz, ancak aynı zamanda hisse senetleri, tahviller, yatırım fonları, EFT'ler, maaşlar gibi başka birçok yatırım seçeneğinin de kapısını açabilirsiniz. Sonra, IRA'nızın ödediği şey, yatırımın gerçek getirisi üzerinde belirlenir.

* Kısıtlamalar, cezalar ve vergiler geçerli olabilir. Belirli kriterler yerine getirilmedikçe, Roth IRA sahipleri Vergisiz olarak çekilmelere izin verilmeden önce 59 1/2 veya daha büyük olmalı ve IRA'yı 5 yıl boyunca tutmalıdır.

Videoyu izle: Önlemek zorunda olduğunuz İlk Tarih Hataları

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Senin 20'ler ve Ramen Noodle Dilemma kaçının nasıl yatırım
Yatırım

Senin 20'ler ve Ramen Noodle Dilemma kaçının nasıl yatırım

Büyüyen bir çocukken, babamın sürekli olarak Strafor bardakta Ramen Noodles'i yediğini hatırlıyorum. Yapmanız gereken tek şey, sıcak su eklemek oldu ve presto, birkaç dakika içinde yemek yemeye hazır olsaydı. Sabırsız bir çocuk için mükemmel! Yaşım ilerledikçe, Ramen Noodles'ın paketinin hala mutfağımızda olduğunu fark etmeye başladım.
Devamını Oku
Moolanomy- Bir Kişisel Finans Blogger ile Söyleşi
Yatırım

Moolanomy- Bir Kişisel Finans Blogger ile Söyleşi

Birkaç ay önce blog yazmaya başladığımda (geçen yaz bir blogun ne olduğunu bile bilmediğimi unutmayın. .Yes, ben ciddiyim), blogging yapan bir başka Sertifikalı Finansal Plancı ile konuştum. bir yıl. Bana bazı iyi ipuçları verdi ve diğer bloglarla ağ kurmanız gereken başarılı bir bloga sahip olmamı söyledi.
Devamını Oku
GF ¢ 055: 9 Çocuğumun Bir Milyoner Olmasını Öğreteceğim (Babaları gibi)
Yatırım

GF ¢ 055: 9 Çocuğumun Bir Milyoner Olmasını Öğreteceğim (Babaları gibi)

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_055_9_Life_Lessons_Millionaire_.mp3 Her iyi ebeveyn, çocukları için en iyisini istiyor. Kesinlikle bir istisna değilim. Benim üç oğlum var. Etrafta koşup birbirleriyle oynadıkları zaman, onlara bazı dersler vermeye çalışıyorum. Niye ya? Çünkü çocuklara, milyoner olmak için ayak izlerimi takip etmenin mümkün olduğunu her fırsatta tuttuğumdan emin olmak istiyorum.
Devamını Oku
Emekliliğe Yatırım Yapmak için Kapsamlı Bir Kılavuz
Yatırım

Emekliliğe Yatırım Yapmak için Kapsamlı Bir Kılavuz

Görüntü kredisi: Flickr Tamam, bu yüzden giderlerimi düşürmek ve tüm bu parayı biriktirmek için ne söyleyeceğinizi dinledim - şimdi ne ?! Çoğu insan için emeklilik, yatırım hesapları için birincil işlevdir. Bu IRAs, 401 (k) s ve onların Roth eşdeğerlerini içerir. Teknik jargonun içinden geçmeye çalıştığı için oldukça rahatsız edici olabilir ve dürüstçe, emeklilik için tüm seçenekler arasındaki farkı tam olarak anlamak için biraz zaman harcadığını söyleyebilirim.
Devamını Oku