Kazanmak

Zengin Bina Hakk─▒nda 5 Ders - Kral - LeBron James

Ço─ču profesyonel sporcu asla finansal potansiyeline ula┼čmaz. Onlar─▒n çirkin gelirlerine ra─čmen, büyümelerini zorlayan ve servetlerini tüketen kötü mali kararlar verirler.

Ne yaz─▒k ki, ortalama Amerikal─▒lar için ayn─▒ ┼čey söylenebilir. Bolca kaynaklara ra─čmen, ço─čumuz umursamaz bir ┼čekilde para harc─▒yor, borçlar biriktiriyor ve gerçek bir vizyon ya da plan olmaks─▒z─▒n bir yat─▒r─▒m olarak yat─▒r─▒m yap─▒yoruz.

Ancak, t─▒pk─▒ gerçek dünya gibi, profesyonel spor dünyas─▒n─▒n süper kahramanlar─▒ vard─▒r. Ve LeBron James, hepsinin en parlak y─▒ld─▒z─▒. Y─▒llar geçtikçe, James hem spor dünyas─▒n─▒ hem de finans dünyas─▒n─▒ bir dizi ak─▒ll─▒ca ele geçirdi. hay─▒r, parlak - hareket eder.

Bu günlerde, James NBA'deki en yüksek ücretli sporcu, ama yine de y─▒lda 50 milyon dolar─▒n üzerinde ciro yap─▒yor. Finansal titan ayr─▒ca Nike ile ömür boyu anla┼čma yapt─▒ ve yüz milyonlarca dolarl─▒k kariyere sahip oldu.

Ve spor tutkunu ya da de─čil, hepimiz vizyonlar─▒ zenginliklere dönü┼čtüren ve di─čer spor y─▒ld─▒zlar─▒n─▒n finansal kahramanlar─▒n─▒n çocuk oyunca─č─▒ gibi görünmesini sa─člayan bir adamdan bir iki ┼čey ö─črenebiliriz.

─░┼čte hepimiz LeBron James'den ö─črenebilece─čimiz be┼č varl─▒k geli┼čtirme stratejisi:

Ders # 1: Birden fazla gelir ak─▒┼č─▒na ihtiyac─▒n─▒z var.

En ba┼č─▒ndan beri, James saymak için çok fazla gelir ak─▒┼č─▒ olu┼čturdu. Coca-Cola, Nike, Samsung ve McDonald's gibi ┼čirketlerle say─▒s─▒z büyüyen markalara yapt─▒─č─▒ sayg─▒n destekleriyle, Cleveland Cavaliers gibi (NBA'nin 2016-2017 y─▒llar─▒nda 30 milyon dolardan fazla) NBA tak─▒mlar─▒ için oynad─▒─č─▒ maa┼čl─▒ maa┼č─▒yla. (daha sonra bunun üzerine), James'in her aç─▒dan nakit gelmesi var.

Ortalama bir ki┼či her y─▒l James gibi milyonlarca dolar kazanmayacak olsa da, herkes birden fazla gelir ak─▒┼č─▒n─▒ izleyebilir. Ve evet, herkes gerekir.

Bunu dü┼čün. Ço─ču insan─▒n bir i┼či ve bir i┼čvereni vard─▒r. Bu gelir kayna─č─▒ kurudu─čunda ne olur?

─░┼čten ç─▒kt─▒─č─▒n─▒zda ya da kovuldu─čunda?

ÔÇťNe kadar para ödedi─činiz önemli de─čil, ne zaman birileri çeklerinizi imzalarsa, sizi herhangi bir zamanda ödemeyi b─▒rakmaya karar verebilir,ÔÇŁ diyor s─▒k ÔÇőÔÇőCNN katk─▒c─▒s─▒ ve mali dan─▒┼čman Rob Wilson.

Ve ba┼čka gelir türlerine sahip de─čilseniz, finansal durumunuz h─▒zl─▒ bir ┼čekilde ciddile┼čebilir.

Wilson, ÔÇťLeBron, sadece basketboldan veya hatta onaylardan gelen gelirlere güvenmiyorÔÇŁ diyor. ÔÇťÇocukluk arkada┼člar─▒ ile pazarlama ve spor temsilcili─či ba┼člatt─▒, filmlerde göründü, Showtime'da gösterileri ba┼člatan bir medya ┼čirketi kurdu.Survivor'un pi┼čmanl─▒─č─▒) ve NBC (Duvar) ve Dre ve Blaze Pizza gibi Beats gibi erken dönem giri┼čimlere yat─▒r─▒m yapt─▒. ÔÇŁ

Herkes milyon dolarl─▒k anla┼čmalar yapmasa da, herkes birkaç farkl─▒ para kayna─č─▒na sahip oldu─čundan emin olabilir.

Tam zamanl─▒ bir i┼čin mi var? Bir yan ko┼ču┼čturma ba┼člat─▒n. Ya da, tutarl─▒, pasif gelir elde etmek için paran─▒z─▒ yat─▒rman─▒n yollar─▒n─▒ bulun.

Sahip oldu─čunuz daha fazla gelir ak─▒┼č─▒, daha iyi olacaks─▒n─▒z.

Ders # 2: ─░stedi─činiz gibi yat─▒r─▒m yap─▒n.

Geçen y─▒lki Gallup anketine göre, Amerikal─▒lar─▒n kendi stoklar─▒n─▒n yar─▒s─▒ndan sadece biraz fazlas─▒ var. Ancak, yat─▒r─▒m yapanlar─▒n aras─▒nda bile, ço─ču bir kök kanal─▒n─▒n co┼čkusuyla çabaya yakla┼č─▒r.

Gelirimizin sabit bir yüzdesini 401 (k) 'lere katk─▒da bulduk, neredeyse anlayamad─▒─č─▒m─▒z birkaç fon seçtik ve bunu bir gün olarak adland─▒rd─▒k.

Ne yaz─▒k ki, Amerikan tasarruf stratejileri nadiren iyi çal─▒┼č─▒yor. GoBankingRates'in yak─▒n zamanda yapt─▒─č─▒ bir ankette, Amerikal─▒lar─▒n üçte birinin emeklilik için hiç bir de─čeri kalmad─▒ ve yar─▒s─▒ndan fazlas─▒ 10.000 $ 'dan daha az tasarruf etti. Aman─▒n.

Mü┼čteri Merkez Bankas─▒ Servetinden mali planlay─▒c─▒ Ty C. Hodges, LeBron'u onaylama anla┼čmalar─▒, çok say─▒da NBA ödülü ve çok say─▒da ┼čampiyona ile ba┼čar─▒n─▒n objektifinden görmek çok kolay, diyor. Ama, hayat─▒n─▒n bir noktas─▒nda, James, oyununu mükemmelle┼čtiren mahkemede bir çocuktu.

ÔÇťBu yat─▒r─▒m yapmak gibi bir ┼čeyÔÇŁ diyor Hodges. ÔÇťSihirli bir ┼čekilde bir spor süperstar─▒ ya da bir milyoner geceye dönü┼čemezsiniz.ÔÇŁ

Bunun yerine, bir hedef ya da vizyon yarat─▒yorsunuz ve her gün, her ay ve her y─▒l bunun için çal─▒┼č─▒yorsunuz.

Hodges, ÔÇťZaman içinde azar azar yat─▒r─▒m yaparak, bile┼čiklerin gücünden yararlan─▒yorsunuzÔÇŁ diyor.

Ders 3: Yapt─▒klar─▒n─▒zda en iyisi olun.

Pazartesi sabah─▒ alarm saatini korkutmak ve dakikalar─▒ saymak için tamamen normaldir - hay─▒r, saniye - Cuma ö─čleden sonraya kadar. Ço─ču insan için bir i┼č, nas─▒l bir hayat kazand─▒klar─▒d─▒r ama ┼čimdi nas─▒l bir hayat kuruyorlar.

Ancak, zanaat─▒n─▒zda en iyi olmaya odaklanmak için durmadan odaklanman─▒z─▒n ne olaca─č─▒ ┼ča┼č─▒rt─▒c─▒d─▒r. Gayrimenkul, bankac─▒l─▒k, bilim ve sanat alanlar─▒nda bildi─činiz tüm kariyer y─▒ld─▒zlar─▒n─▒ dü┼čünün. Minik bebeklerde hayat kurtaran ameliyatlar yapan doktorlar. Hiçbir ┼čeyden çok milyon dolarl─▒k i┼čletmeler yaratan online giri┼čimciler. Kendilerini binlerce ki┼čiyi istihdam eden i┼čyerleri kurmak için kendilerini yoksulluktan çeken insanlar.

Bu insanlar ayn─▒ i┼č stresi olarak bizler de ayn─▒ ┼čekilde tahammül ediyorlar, ancak mesleklerini egemen olmak için do─čduklar─▒ gibi yönetiyorlar. Niye ya?

Wilson, baz─▒ insanlar farkl─▒ dü┼čünüyor. Bu dünyada yaratt─▒klar─▒ de─čere orant─▒l─▒ olarak ödediklerini ve de─čer katman─▒n en iyi yolunun, yapt─▒─č─▒n─▒z i┼čte en iyisi oldu─čunu anl─▒yorlar.

Albuquerque Financial Planner Jose V. Sanchez, erken ya┼člarda LeBron'un ev ödevinden t─▒marlamaya kadar her ┼čey için bir sistem kurdu─čunu söylüyor.

Sistem olu┼čturman─▒n yan─▒ s─▒ra, sa─čl─▒kl─▒ al─▒┼čkanl─▒klar─▒n bir ┼čampiyonudur ve hedeflerine destek vermek için olumlu insanlar─▒ korur.

Sanchez, ÔÇťSporcu yetenekleriyle kutsanmam─▒┼č olsayd─▒, onun ahlakî de─čeri onu herhangi bir alanda ba┼čar─▒l─▒ k─▒labilirdiÔÇŁ diyor.

Ders # 4: Kendinizi do─čru ekiple çevirin.

LeBron, mali i┼člerini ve i┼č alanlar─▒n─▒ daha önce ba┼č─▒ndan beri denetlemesine yard─▒mc─▒ olacak bir dan─▒┼čman ekibi ile kendini çevreliyor.

ÔÇťLeBron'un kazanc─▒n─▒ ve yat─▒r─▒mlar─▒n─▒ ekibini almadan en üst düzeye ç─▒karmas─▒ imkans─▒z olurdu,ÔÇŁ diyor Thorium Wealth'in finans dan─▒┼čman─▒ Peter Huminski.

NBA'ye girdikten birkaç y─▒l sonra LeBron, Warren Buffet ile bulu┼čmak için bile yoluna dü┼čmedi.

Wilson Group Financial'in finansal planlay─▒c─▒s─▒ Jude Wilson, ÔÇťSadece toplant─▒ya sahip de─čil, o ve Buffett y─▒llard─▒r büyük arkada┼č oldularÔÇŁ diyor.

Bildirildi─čine göre, Buffett James'e baz─▒ sa─člam tavsiyelerde bulundu: Ayl─▒k olarak yat─▒r─▒m yap─▒n, geni┼č ölçüde çe┼čitlendirin ve hisse senetlerinin zamanla kazanaca─č─▒na inan─▒yor.

Herkesin Buffett gibi bir yat─▒r─▒m efsanesi ile tan─▒┼čma f─▒rsat─▒ olmasa da, hepimiz nitelikli finansal profesyonellerin kendi ÔÇťekiplerimiziÔÇŁ in┼ča etmekten faydalanabiliriz.

James gibi, bunu yaln─▒z yapmana gerek olmad─▒─č─▒n─▒ bilmelisin. Ve e─čer servet olu┼čturmak istiyorsan─▒z, profesyonel tavsiyelerde bulunmak yard─▒mc─▒ olacakt─▒r.

Ders # 5: Uzun mesafe için plan yap─▒n.

James'den ö─črenebilece─čimiz bir ba┼čka finansal ders, ileriyi dü┼čünmenin önemi. Ço─čumuz bu hafta, bu ay ya da belki bir sonraki tatilimiz hakk─▒nda dü┼čünüyoruz. Ama James? Onun finansal hareketleri, ba┼člang─▒c─▒ndan bu yana on y─▒llard─▒r planland─▒─č─▒n─▒ söylüyor.

Orange County finans dan─▒┼čman─▒ Anthony M. Karada─č, ÔÇťLeBron James, uzun vadeli kazanç potansiyelini en üst düzeye ç─▒karmak için daha k─▒sa süreli anla┼čmalar yapmay─▒ tercih ederek sözle┼čme müzakerelerinde sab─▒r ve uzun bir i┼č duygusu sergiliyorÔÇŁ diyor.

Bu disiplinli yakla┼č─▒m, NBA'deki en üst seviye pozisyonunu 30 milyon $ 'l─▒k bir y─▒ll─▒k basketbol geliri ile sa─člam─▒┼čt─▒r. Yine de, herkes kendi stratejisini sevmedi - özellikle de ilk ba┼čta.

ÔÇťBir oyuncu olarak daha k─▒sa, daha riskli kontratlar tercih ederek s─▒kl─▒kla ele┼čtirildiÔÇŁ diyor ki┼čisel finans uzman─▒ ve spor hayran─▒ Nerdster.com'dan Trent Silver.

Daha k─▒sa sözle┼čmelerle, baz─▒ sektördeki çal─▒┼čanlar bir yaralanman─▒n kariyerini - ve kazanc─▒n─▒ - k─▒saltabileceklerine dair endi┼čelerini dile getirdiler.

Ancak, ligin maa┼č mebla─člar─▒ sürekli yükselirken, asl─▒nda kap─▒y─▒ daha büyük kazançlara aç─▒k tuttu. Geçmi┼čte, ┼čüpheli mali hareketlerinin ço─ču dahiydi.

Yine de uzun mesafeli dü┼čüncesi, NBA kariyerinin ötesine uzan─▒yor.

Karada─č, ÔÇťCleveland Cavaliers için küçük bir öneri, 2012'de Blaze Pizza zincirindeki orijinal yat─▒r─▒mc─▒lardan biri haline geldiÔÇŁ diyor. O pizza zinciri o zamandan beri önemli bir büyüme gerçekle┼čtirdi.

ÔÇťLeBron ayr─▒ca, Beats Electronics'te Apple taraf─▒ndan sat─▒n al─▒nmadan önce bir pozisyon sat─▒n almay─▒ kabul etti.ÔÇŁ

Bu anla┼čma, sadece milyonlarca dolar onu netle┼čtirdi.

Ama e─čer LeBron ileriyi dü┼čünmemi┼č olsayd─▒ bu mümkün olmazd─▒. en sonunda iyi bilinen

Alt çizgi

Zenginlik olu┼čturmak için profesyonel bir sporcu maa┼č─▒ alman─▒za gerek yoktur, ancak LeBron'un baz─▒ ipuçlar─▒n─▒ takip ederseniz çok faydal─▒ olabilirsiniz. Ama ayn─▒ zamanda, en önemli dersin sadece James'in kendisini nas─▒l s─▒n─▒rlad─▒─č─▒ ya da fikirlerinin kapsam─▒ gibi bir ┼čey olmad─▒─č─▒n─▒ da hat─▒rlaman─▒z gerekir.

ÔÇť─░┼č ko┼čullar─▒ idealden daha az oldu─čunda i┼čverenleri de─či┼čtirdi, say─▒s─▒z ele┼čtiriyi yitirdi ve olas─▒l─▒klar ona kar┼č─▒ istiflendi─činde 2016 finallerinde 3-1'lik bir aç─▒─č─▒ a┼čt─▒ÔÇŁ diyor Trailhead Planners'─▒n mali planc─▒s─▒ Morgan Ranstrom.

Bu hareketleri finansal hayat─▒m─▒z─▒n ba─člam─▒na koydu─čunuzda, herkesin ö─črenebilece─či dersler vard─▒r.

─░┼čyerinde, ba┼čka yerlerdeki zorluklar─▒ ve finansal ba┼čar─▒lar─▒ aramak için büyümemizi engelleyen bir i┼čten ne zaman uzakla┼čaca─č─▒m─▒z─▒ bilmemiz gerekiyor. Medyadaki say─▒s─▒z uzmanlar─▒ ve fikirleri bo─čma ve uzun vadeli mali plan─▒m─▒za ve ba┼čar─▒m─▒z─▒ nas─▒l tan─▒mlad─▒─č─▒m─▒za emin bir ┼čekilde ba─čl─▒ kalmaya da ihtiyac─▒m─▒z var.

Sonunda asla pes etmeyin.

Ranstrom, ÔÇťKendinizi ve engelleri a┼čma kapasitenizi asla durdurmay─▒nÔÇŁ diyor.

Bir ┼čampiyonun kalbini yeti┼čtir ve zenginlikler gelecek.

//// foto─čraf kredisi Keith Allison

Videoyu izle: GTA 5 - BU YEN─░ B─░NA KADAR Y├ťKSEK KI UZAYA ULA┼×IYOR (GTA 5 MOD)

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Kazanmak, Sonraki Makale

Finansal Ba┼čar─▒n─▒z─▒ Art─▒rmak ─░├žin Tasarlanan 5 G├╝nl├╝k D├╝┼č├╝nce
Kazanmak

Finansal Ba┼čar─▒n─▒z─▒ Art─▒rmak ─░├žin Tasarlanan 5 G├╝nl├╝k D├╝┼č├╝nce

D├╝┼č├╝nceler davran─▒┼člar─▒m─▒z─▒ y├Ânlendirir. Bir ┼čey yapmay─▒ d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝n├╝zde, bunu yapmak daha muhtemeldir. Ek olarak, hayat─▒n─▒z, arkada┼člar─▒n─▒z, aileniz ve ko┼čullar─▒n─▒z hakk─▒nda d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝n├╝z ┼čey, finansal ba┼čar─▒n─▒z ├╝zerinde muazzam bir etkiye sahiptir. Kendine ├Ânemli olan ┼čeyi anlat─▒rs─▒n. ─░nan bana, biliyorum.
Devam─▒n─▒ Oku
Kahve Para Tasarrufu 17 Yollar─▒
Kazanmak

Kahve Para Tasarrufu 17 Yollar─▒

Bu benim her zamanki yaz─▒ tarz─▒mdan biraz farkl─▒ ama direnemedim. Her ┼čeyden ├Ânce, biliyorum ├žo─ču kahve i├žerek - ben dahil. Paran─▒n h─▒zl─▒ bir ┼čekilde kahve ├╝zerine nas─▒l saklanaca─č─▒n─▒ payla┼čmak i├žin iyi bilgiler gerekti─čini biliyordum. Yani t├╝m kahve insanlar i├žin, bu senin i├žin. G├╝zel bir s─▒cak Kupa Joe al ve oku.
Devam─▒n─▒ Oku
Kolejde Para Kazanmak i├žin 15 Yol
Kazanmak

Kolejde Para Kazanmak i├žin 15 Yol

Kolej an─▒lar─▒ birka├ž dolar kazanmak i├žin davayla ramen eri┼čte yiyin. ─░┼čte size eri┼čte doldurmak d─▒┼č─▒nda yard─▒mc─▒ olabilecek baz─▒ harika tasarruf para ipu├žlar─▒! Ordu Milli Muhaf─▒zlar─▒m─▒n, har├žlar─▒m─▒n ├žo─čunu ve GNC'de vitamin ve protein tozu satan al─▒┼čveri┼č merkezimin faturalar─▒ma yard─▒m etmesinden dolay─▒ ┼čansl─▒yd─▒m, evet bor├ž ald─▒m, ama t─▒pk─▒ benim gibi, borcunuzu da ├Âdeyebilirsiniz!
Devam─▒n─▒ Oku
Orta s─▒n─▒f gelir nedir?
Kazanmak

Orta s─▒n─▒f gelir nedir?

Bir├žo─čumuz orta s─▒n─▒f olarak tan─▒mlan─▒yor. Bize sayg─▒n bir kimlik kazand─▒r─▒yor ve ÔÇťnormalÔÇŁ oldu─čumuzu ima ediyor. Sonu├žta, e─čer orta s─▒n─▒fsan─▒z, fakirlik ile gelebilecek baz─▒ stigmalarla s─▒k─▒┼č─▒p kalmazs─▒n─▒z, Zengin olmak i├žin elitist f─▒r├ža. Orta s─▒n─▒f, ├žo─čumuz i├žin rahat bir yer.
Devam─▒n─▒ Oku