Maliye

Marketlerde Para Tasarrufu İçin 35 Yol

Bakkaliye para biriktirmenin bu kadar önemli olmasının nedenlerinden biri, En çok kontrol ettiğiniz harcamalardan biri. Bunu düşün. Ev ödemenizi hızlı bir şekilde veya araç ödemenizi veya sağlık sigortası priminizi azaltamazsınız. Bu, para kazanmak için başka yerler bulmanız gerektiği anlamına gelir - ve bakkallar yapabileceğiniz büyük bir kategoridir.

Bu çabada size yardımcı olmak için, bakkaliye para kazanmak için 35 yol sağladık. Herhangi bir 10 tane seç, ve sana bakıcılığını azaltabileceğine bahse giriyorum belirgin.

Bu en iyi bakkal alışveriş sürecinin farklı aşamalarında yapılır.

Ödevinizi Yapın - Başınızdan Önce Yapmanız Gerekenler

Bakkaliye para tasarrufu konusunda ciddiyseniz, evden çıkmadan önce yapmanız gereken birkaç şey var.

1. Detaylı Alışveriş Listesi var

Bu gerçekten eski bir okul gibi görünebilir, ancak ihtiyacınız olan her şeyi detaylandıran bir liste almadan bakkal alışverişine hiç gitmemelisiniz. Bu sadece satın almanız gerekenleri hatırlatmakla kalmaz, aynı zamanda bir arıza güvenliği işlevi görür. İhtiyacınız olmayan şeyleri satın almanızı engellemek için. (İPUCU: her zaman listene!)

Ayrıca tamamen gerekli olmayan birkaç maddeyi de kontrol etmelisiniz. Bunu yapmanın nedeni, bütçenizi aştığınız anlaşılıyorsa, bu öğeleri listeden çıkarabilirsiniz.

2. Özel Ürünler için Market Broşürünü inceleyin

Hemen hemen her market, hafta boyunca özel reklamlarını yapan bir haftalık broşürü çıkarır. Bu broşüre her zaman yakından dikkat etmelisiniz. Satışa sunulan tüm ürünler, bunların stoklanması için bir ipucu olabilir. Ayrıca, listenizdeki özel öğeleri vurgulayın, böylece mağazanıza girdikten sonra onları aramayı da bileceksiniz.

3. Kuponlarınızı Alın

Kuponlama eskiden olduğu kadar acı çekmez. Ibotta gibi uygulamalarla, mobil cihazınızdaki kuponları mağazanızda veya evinizden çıkmadan önce seçebilirsiniz. Yolculuğunuz bittiğinde, kredinizi almak için makbuzunuzu taramanız yeterlidir. En popüler kupon uygulamaları şunları içerir:

  • Ibotta
  • Çıkış 51
  • SavingStar

Dijital seçenek ile birlikte, her zaman yukarıdaki dijital kuponların üstüne yığılmış eski okul kupon kesimini yapabilirsiniz. İşlem sıkıcı olabilir, ancak kırpma kuponları ekleyebilir. Haftalık 200 ABD doları değerinde 10 ABD doları tasarruf ederseniz, yılda 500 dolardan fazla tasarruf edebilirsiniz.

4. Daha Yüksek Fiyatlı Ürünler için Üretici Kuponlarına bakın.

Kendinizi mağaza içi kuponlarla sınırlamayın. Birçok üretici, web sitelerinde başka bir yerde bulunmayan kuponlar sunar. Daha yüksek fiyatlı ürünlerin markalarının web sitelerine göz atın ve alışverişe çıkmadan önce neler olduğunu görün.

Örneğin, tıraş bıçağı bıçakları çok pahalıdır. Ama mağazaya gitmeden önce, Gillette web sitesini kontrol edin ve kuponlar arayın.

Daha genel bir kaynak ise Coupons.com. Tek bir web sitesinde çok sayıda ürün üzerinde anlaşmalar yapmanıza olanak tanıyan çok çeşitli üreticiler için kuponlar.

5. Kuponlarınızı Düzenleyin

Biriken kuponlar bir karmaşa yaratabilir. Sadece çeşitli kaynaklardan çok sayıda kuponunuz yok, aynı zamanda süresi dolmuş bazılarınız da olabilir. Kuponları satın almanız gereken gerçek ürünlerle eşleştirmek için gerçek bir kabus olabilir.

Kupon düzenleme için özel olarak tasarlanmış cüzdanlar satın alabilirsiniz. Genellikle alfabetik olarak kurarlar, çok küçük ve taşınabilir bir akordiyon dosyası gibi bir şey. Ancak, mağazadayken ihtiyaç duyduğunuz kuponları hızlıca bulmanızı sağlayabilirler.

Ayrıca, alışveriş listenizde kupon sahibi olduğunuz herhangi bir öğeyi not etmeniz durumunda da yardımcı olabilir. Bu, mağazadayken, bu ürünü bulduğunuzda eşleşen kuponu çıkarmak için size hatırlatacaktır.

6. Harcama Bütçesi Belirleme

Bu, bakkallarla bütçede kalmak için en iyi ancak en çok az kullanılan yollardan biridir. Bütçe olmadan bir bakkala giderseniz, eve geldiğinizde ne kadar harcadığınız hakkında kötü hissetmenizden mahrum kalırsınız.

Bunu, sabit bir dolar tutarı belirleyerek, yani 200 dolar olarak belirleyebilir ve ne olursa olsun söz konusu bütçeyi koruyabilirsiniz. Mağazanın sonuna geldiğinizde bütçenizi aştığınızı fark ederseniz, birkaç eşyayı geri koyabilirsiniz (Tip # 1'de unutmayın. Listenizde yer almayan birkaç öğeyi vurguladım.) gerekli - bunu işe koyduğunuz yer burasıdır).

7. Dükkan olarak fiyatları yükseltin

Öğeleri satın alıp listenizden kontrol ettiğinizde, öğenin fiyatını listenin sağ tarafına girin. Kontrol etmeden önce satın alımlarınızı tamamlayın. Bu, check-out yapmadan önce market faturanızın ne olacağını bilmenizi sağlayacaktır. Bütçenizi aşarsanız Bu, hangi eşyaları geri koyacağınıza karar verebileceğiniz zamandır.

Fakat önemli bir ikincil amacı da var. Kontrolünüzden önce toplam faturanızın ne olacağını bilerek, herhangi bir öğe için fazla ücret ödemeniz gerektiğini hızlıca öğrenebileceksiniz.

Örneğin, listenizin toplamı 200 $ ise, ancak son fatura 212 TL'ye gelirse, hemen bir sorun olduğunu anlarsınız. Sorunu araştırabilir ve mağazayı terk etmeden önce onunla ilgilenebilirsiniz. Bu hatayı bulmak için eve gelene kadar beklerseniz, bir dönüş yolculuğu yapmaktan kaçınacaktır.

8. Dışarı çıkmadan önce iyi bir yemek yiyin

Bu muhtemelen bakkaliye para tasarrufu için en yaygın ipucudur, ancak bunun etkili olması önemlidir. Boş bir karnın üzerinde bir gıda mağazasına giderseniz, planladığınızdan daha fazla satın almanız neredeyse garanti edilir. Ancak önceden iyi bir yemek yapmak, bütçede kalmanıza yardımcı olacaktır.

9. Smartphone Uygulamaları Hazır Olun

Market alışverişi yaptığınızda para tasarrufu yapmanıza yardımcı olacak iyi bir akıllı telefon uygulaması var. Bu üç göz atın:

Flipp, popüler markalı marka üreticilerinden kuponlarla sirkülerleri eşleştirerek market alışverişlerini kontrol etmenizi sağlar. Aslında kağıt kuponlarda ambalajlama ihtiyacından kaçınarak kağıtsız kupon kaynağı olarak hizmet ediyor.

Bakkal Pal, market listenizde yer değiştirir ve hem marketlerde hem de indirimli mağazalarda satılan ürünleri belirler. Çalıştıkları perakendecilerin bazıları arasında Safeway, Kroger, Food Lion, CVS, Walmart, Walgreens, Rite Aid, Target, ALDI, Kmart, Harris Teeter ve bazı dolar mağazaları yer alıyor. Farklı mağazalarda yüksek fiyatlı ürünler veya zımbalar hakkında daha iyi fırsatlar olup olmadığını öğrenmenize yardımcı olabilir.

Nereden Alışveriş Yapacağınızı Seçin - Dikkatlice

Alışveriş yaptığınız yerde, yiyecekleriniz için ne kadar ödeme yaptığınız çok şey var. En çok para harcayacağınız yerlerden ve en çok tasarruf edeceğiniz yerlerden uzak kalmanızı sağlayacak stratejiler.

10. Lüks Yiyecek Mağazaları'ndan Kaçının

Ülkenin her yerinde patlayan butik marketleri biliyor musun? Onları veba gibi önlemek. Yüksek kaliteli ürünlere sahip olabilirler, ancak bakkal bütçelerine ihtiyaç duymayan insanlar için tasarlanmıştır.

11. Gıda Toptancı Kulüplerine Katılın

Burada dikkatli olmalısın çünkü dükkanlar genellikle ihtiyacınız olan her şeye sahip değiller. Toplu olarak sattıkları için, ihtiyacınız olandan daha fazla ürün almak için gerçek bir potansiyel var (aşağıdaki # 35'e bakın), ki bu tam bir para kaybıdır. Ama yine de düşük fiyatlarla toplu olarak zımba almak için mükemmel yerler olabilirler.

Popüler örnekler Sam's Club, Costco ve BJ's. Genellikle küçük bir üyelik ücretine katılmak ve ödeme yapmak zorundasınız, ancak bir kez yaptıklarında mevcut olan tüm indirimlerden yararlanabilirsiniz.

12. ALDI Çıkış

Eğer orada hiç alışveriş yapmazsanız, ALDI biraz alışılmamış. Çünkü Almanya'da yerleşik bir gıda perakendecisi. Fakat ABD genelinde yüzlerce mağaza açmışlar ve büyümeye devam edecek bir plan.

Bu iyi bir şey çünkü ALDI'nın çoğu ürünlerde marketlerden daha düşük fiyatları var. Toptan kulüplerde olduğu gibi, her şeye sahip değiller ve her kategoride geniş bir seçim yapıyorlar. Ama özellikle süt, ekmek, peynir, yumurta, tahıl ve portakal suyu gibi zımbalarda çok para kazanabilirsiniz.

13. En Sevdiğiniz Marketin Tercih Edilen / Sadakat Üyesi Olun

Bazı mağazalarda çok düşük reklam fiyatları vardır, ancak bir sadakat üyesi değilseniz daha yüksek bir ücret ödersiniz. Bunun bir örneği Kroger Plus Card'dır. Kroger, düşük fiyatların yanı sıra mağazada işaretlenmiş düşük fiyatlara sahiptir. Ama iki fiyatı var, üye olmayanlar için bir üye. İnan bana, üye olmak istersiniz.

14. Birden Fazla Mağazada Alışveriş Yapıyorsanız Satın Alımları Kaçının

Alışveriş stratejiniz birden fazla mağazada alışveriş yapmayı içeriyorsa, satın alma işlemlerini çoğaltmamaya dikkat edin. Örneğin, bir depo kulübünde et, süt ve yumurta alırsanız, ancak normal alışverişinizi yerel marketten satın alırsanız, o mağazada da et, süt ve yumurta satın almanız gerekmez.

Mağazaya girdikten sonra…

Sanırım çoğu insan bunun farkında değil, ama bakkallar, senden daha fazla para harcayacak bir şekilde özel olarak yerleştirilmiş. İşte bu tuzaktan kurtulmanın stratejileri.

15. Sığırlarda Kolaylaşın

Yüksek et fiyatları için etanol üretiminde mısır kullanımını suçlayabiliriz, ancak özellikle et fiyatlarının etkilendiği görülmektedir. Daha az sığır eti ve daha fazla et satın alarak çok para kazanabilirsiniz.

Örneğin, pound başına 6,99 $ dana bonfile şerit biftek gösteren bir bakkal el ilanı bakıyorum. Aynı broşürde, orta kesilmiş domuz pirzolası, pound başına 1,99 $ ve hindi bonfile ipuçlarını 2,99 dolardan gösteriyor. Ayrıca, tavuk bacağı çeyrek için pound başına 0,69 dolar gösteriyorlar. Bu, domuz eti ve hindi için 5 dolar ve 4 poundluk bir tasarruf ve tavukta 6 dolardan fazla tasarruf demektir.

16. Kutu içinde yemeklerden kaçının

Bir kutuda veya pakette gelen hazır yemeklerin, kendiniz hazırladığınız bir öğünden daha pahalıya mal olacağını varsayın. Para biriktirmeye çalışıyorsanız, bu yemekler her zaman en iyi şekilde önlenir. Bu özellikle beslenecek bir aileniz varsa geçerlidir, çünkü ailenin her üyesi için bir yemek satın almanız gerekir. Matematik bu yemekler ile sizin lehinize çalışmıyor.

17. Zımbalar Satışta Yığın halinde Satın Alın

Satışta olduklarında düzenli olarak satın aldığınız ürünlere güvenmekten çekinmeyin. Bu et, tahıl, tereyağı, fasulye ve makarna gibi ürünleri içerebilir. Hepsi kolayca depolanabilir ve ne kadar satın alırsanız alın, bunları er ya da geç kullanırsınız. Bu, marketlere ciddi para kazandırmak için gerçek bir fırsat olabilir.

18. “5 dolar için 5” tarafından sallanmayın.

Umarım bu tekliflerin, gerçekten ihtiyacınız olandan daha fazla ürün almanızı sağlayacak şekilde tasarlandığını anlarsınız. Genelde kullanmamanız gereken bir şey varsa bu gerçek bir problemdir. İki veya üç öğe kullanabilir ve geri kalanını atabilirsiniz.

Bir öğe “5 TL için 5” veya “20 TL için 10” olarak bildirilirse veya düzenlemesi ne olursa olsun, paketi kafanızdaki tek bir öğeye dönüştürün. Örneğin, tek bir öğe sadece 1 $ olabilir. Eğer sadece ikiye ihtiyacınız varsa, o zaman genellikle 2 $ için alabilirsiniz. Önemli olan, anlaşmayı almak için beş (veya on) almanız gerekmez.

19. İsim Markalarından Kaçının - “Serin” ise Daha Fazla Maliyet Verecek

Mağaza markaları, popüler markalardan neredeyse her zaman daha ucuzdur. Mağaza markasının kalitesi ve lezzeti makul bir şekilde ulusal markaya yakın olduğu sürece, mağaza markasını tercih etmelisiniz, özellikle fiyat çok daha düşüktür.

Ayrıca “cool” olan herhangi bir öğeye dikkat edin. Serin her zaman daha pahalı! Bunu kolayca anlayabilirsiniz. Sadece TV'de çok reklamı yapılan öğeleri arayın. Ve her zaman, havalı öğelerin, tüm bu reklamlar için ödeme yaptığınız anlamına geldiğini unutmayın.

20. Sadece bir şey almayın çünkü “Satışta”

Bazı insanlar sadece bir satışa direnemez. Onların akıllarında, içine çevirir "Para biriktiriyorum." Bu doğru olabilir - ürüne gerçekten ihtiyacınız varsa. Ama eğer satın almanın tek nedeni satışta olduğu için, paranızı gerçek bir avantaj olarak değil.

21. Küçük / Tek Porsiyon Alımı Önlemek

Bu, bir kutuda yemek sorununa yaklaşır, ancak daha fazla öğeye uzanır. Aslında tek bir kişi iseniz mantıklı. Ancak, evinizde iki veya daha fazla kişi varsa, söylemek gerekirse, sütü tarafından süt satın almanız pek mantıklı değildir. Çünkü dört litre süt satın almak genellikle bir galondan çok daha pahalıya mal olur.

22. Hazırlanan Gıdaları Geçin

Bu, mağazada hazırlanan ve tipik olarak şarküteri tezgahında bulunan yemekleri içerir. Düzenli marketler hazır yiyeceklerin tekliflerini arttırıyor ve kaçmayı zorlaştırıyor. Ancak, mağazada hazırlanan gıda maddeleri evde hazırlanmış olanlardan daha pahalı olacaktır. Bu öğelere zaman zaman ihtiyaç duyabilir veya isteyebilirsiniz, ancak bunu bir alışkanlık haline getirmeyin. Daha çok benziyorlar restoran ışığı bakkaldan daha fazla.

23. Dürtü Öğeleri için Dikkat Ediyoruz - Her Yerde

Bakkalların etrafında, özellikle de koridorların sonunda bulunanları gösteren ekranları gördün mü? Onlar aranmaktadır uç kapaklarve sizi içeri çekmek için tasarlandılar. Genellikle insanların ihtiyaç duymadıkları, özellikle de yüksek fiyatlı olanları satıyorlar. Ama onları yüzünüze doğru koyarak, onları önleyemediğinizde, ısırmanızı umuyorlar.

Yapma. Bazen uç kapaklarda düşük fiyatlı özel ürünler olsa da, çoğu durumda tam tersi.

24. Check-out Hattında Ellerinizi Kendinize Tutun

Dürtü maddelerinden bahsetmişken, ödeme hattının her iki tarafında bulunan aperatifler, dergiler ve büyülü aletlerin hepsini biliyor musunuz? Bunlar marketlerdeki en önemli itici ürünler.

Oraya koyuluyorlar çünkü sırada beklediğin sırada onlara doğru bakacağını biliyorlar. Ve onlar bu dürtü ele geçirmeyi umuyorlar, ve bunlardan birkaçını siparişinize ekleyeceksiniz. Ama bu, içinde kalmak için bir saat ya da daha fazla harcadığınız bir bütçeyi bozmanın iyi bir yoludur.

25. Store'un Her Bölümündeki Üst ve Alt Rafları Kontrol Edin

Market koridorlarına gittiğinizde, doğal eğiminiz göz seviyesindeki raflara bakmaktır. Bakkallar bunu biliyorlar, bu yüzden en pahalı eşyalarını nereye koymuşlar. En iyi fırsatları bulmak istiyorsanız, üst ve alt rafları dikkatlice tarayın. Düşük fiyatlı ürünlerin olduğu yerler ve mağazaların nereye bakmayacağınız umudu.

26. Sezon içi ürünleri satın al

Sezon dışı belirli bir ürün kalemi ile mevsim sonu arasındaki fiyat farkı muazzam olabilir. Sezon içi için 2 $ ödeyebileceğiniz kalem, sezon dışı 6 ABD dolarına mal olabilir. Üretime geldiğinde, yalnızca sezonluk ürün satın almayı deneyin. Bu, ürün ihtiyaçlarınızı her iki ayda bir ayarlamanız gerektiği anlamına gelir. Ama sadece bunu yaparak çok para kazanabilirsiniz.

Çevrimiçi olun ve yılın farklı zamanlarında sezon içi çeşitli ürünler için tarifleri arayın. Çoğu zaman, farklı öğeleri daha cazip hale getirecek iyi hazırlık fikirleriyle gelme meselesidir.

Daha Fazla Para Kazanın Olacak Ek Stratejiler

Son olarak, kalıcı olarak paradan tasarruf etmenize yardımcı olacak stratejiler.

27. At-Home Bakkal Köşesi Kurma

Yiyecek öğelerinizin çoğunu tek bir yerde sakladığınızda tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu bilmek her zaman daha kolay olur. Kileriniz yoksa, bodrum veya garajınızdaki bir köşeye yerleştirin. Onu iyi organize edin, böylece mağazaya gitmeden önce ihtiyacınız olan şeylerin tam olarak ne olduğunu görebilirsiniz. Daha büyük olan ve depolama alanı gerektiren toplu ürünler için daha iyi çalışır. Ancak organizasyon tek başına para biriktirmenize yardımcı olabilir, çünkü her zaman satın almanız gereken şeyi her zaman bilirsiniz - ne yaptığınız gibi.

Eğer bir tanesine sahip değilseniz, dondurucu ya da yedek bir buzdolabı almanız, dondurulmuş ya da soğutulması gereken yiyecekleri stoklamanıza da yardımcı olabilir. Bunlar, daha sık kullandığınız daha küçük eşyalar için mutfak buzdolabınızı serbest bırakarak toplu eşyaları tutabilir. Ek olarak, ekstra üniteler et ve donmuş mallar üzerindeki satışlardan faydalanmanızı sağlayacaktır.

Ev gıda envanteriniz üzerinde ne kadar fazla kontrol sahibi olursanız, marketlere para tasarrufu da o kadar kolay olacaktır.

28. Gıda Envanterinizi Düzenli Olarak Düşürün

Her şimdi ve tekrar fazla gıda envanterinizi kullanmaya konsantre olmalısınız. Bu, yalnızca servis ömrünün sonuna yaklaşan yiyeceklerden kaçınmakla kalmayacak, aynı zamanda sizi görmezden gelebileceğiniz öğeleri kullanmaya zorlayacaktır. Envanteriniz özellikle büyükse, evinizdeki envanterinizi "satın aldığınızdan" kendinize birkaç alışveriş gezintisi kazandırmak için bile bu yöntemi kullanabilirsiniz.

29. Gıda Dışı Öğeler için Dolar Satış Noktalarına Göz Atın

Dolar mağazalarında, marketlerde bulabileceğinizden daha düşük fiyatlarla bazı ürünler var. Bu öncelikle kağıt ürünler, sabun (çamaşır deterjanı değil), piller, ampuller ve hatta belirli konserve ürünler gibi gıda dışı ürünlerdir. Bu eşyaların üzerine stok yapmak için ayda bir veya iki kez favori bir dolar deposuna bir gezi yapmak için plan yapın.

30. En Uyuşturucu Eşi Alışveriş yapmalı

Çoğu hanede, bir eş diğerinden daha tutumludur.Muhtemelen bir tür doğal eğimdir, ancak market alışverişi söz konusu olduğunda gerçek bir avantaj olabilir. Daha tutumlu iş ortağı pazarlık bulmada daha usta ve bütçeyi bozabilecek eşya satın alma eğilimine karşı koyacaktır.

31. Her zaman yalnız alışveriş

Eğer eşinizle veya bir veya daha fazla çocuğunuzla alışveriş yaparsanız, kendinizi sadece alışveriş yaparsanız kendinizden daha fazla satın alırsınız. Kendi dürtü alışverişinize direnmek zorsa, iki veya daha fazla kişinin dürtülerini yönetmek birçok kez daha zor olacaktır.

Bu özellikle çocuklar için geçerli, çünkü güzel bir paket içinde gördükleri her şeyi istemeye eğilimliler. Çocukları evde olmayan bir ebeveyn ile birlikte bırakın ve bakkal alışverişine yalnız çaba sarf edin.

32. Alışveriş Gezilerinizi Sınırlayın

Alışveriş gezilerinizi önceden belirlenmiş belirli aralıklarla sınırlandırmaya çalışmalısınız. Bu sizin ve aileniz için en iyi olana bağlı olarak haftada bir, iki haftada bir veya ayda bir olabilir.

Birden fazla alışveriş gezisi, gereksiz öğeleri satın almak için birden fazla pozlama anlamına gelir. Diyet yapıyorsanız, dondurma dükkanlarından uzak durmak istersiniz. Aynı şey market alışverişi için de geçerlidir. Para kazanmak istiyorsanız, mağazada harcadığınız süreyi en aza indirmeniz gerekir. Aldığınız her gezi, bütçenizi harcama fırsatı sunar.

33. Nakit veya Banka Kartı ile Öde

Bu noktada pek çok tartışma var. Bazıları kredi kartlarını kullanmanız ve nakit geri ödeme tekliflerinden faydalanmanız gerektiğini söylüyor. % 5 gibi bir şeyden para kazanıyorsanız bu mantıklı olabilir. Ama sadece% 1 veya% 2 ise, muhtemelen yardımcı olmaz.

Sorun şu ki, bir kredi kartıyla harcadığınızda, bütçenizden biraz daha fazla gitmek için her zaman bir şekerleme faktörü var. Nakit ya da banka kartı ile harcama yaptığınızda, bir sonraki aya kadar yüzdeyi (fazla) taşıma fırsatınız olmadığından bütçede kalmanız daha kolay olur.

Hangi ödeme yönteminin daha iyi para kazanmanızı sağladığını görmeye çalışın. Oldukça disiplinli ve iyi bir nakit geri ödülleri programınız varsa, bir kredi kartı gitmek için yol olabilir. Ancak, kredi kartıyla daha fazla para harcarsanız, nakit veya banka kartı sizin için daha iyi çalışır.

34. Haftanın En Sessiz Günlerinde Alışveriş Yapın

Oyun planınızı kalabalık bir mağazada tutmak zor. Hatlarda beklemek dahil her şey daha uzun sürer. Market alışverişi yaptığınızda hedeflerinizden biri, mağazada geçirdiğiniz süreyi en aza indirmektir. Bu, planlamadığınız bir şeyi satın alma şansınızı azaltır. Haftanın en sessiz günlerinde alışveriş yapmak daha kolay.

Hafta sonlarının en büyük kalabalıkları ortaya çıkardığını gördüm. Özellikle Pazartesi ve Salı günleri olmak üzere hafta sonları genellikle sessizdir. O zaman mağazadan esinti yapabilir, istediğinizi elde edebilir, listenizi ve kuponlarınızı düzenli tutun ve en fazla parayı saklayabilirsiniz. Ayrıca, genellikle mağazaların popüler eşyaların stoğuna girme olasılığı en düşük olduğu zaman, bu da sizi bir dönüş yolculuğu yapmak için zorlayabilir (ve daha fazla para harcar).

35. Asla Bir Ürünü Daha Çok Satın Almak

Para biriktirmek için topluca alış alışkanlığınız olabilir. Bu size para kazandırabilir, ancak sadece satın aldığınız ürünleri gerçekten kullanıyorsanız. Büyük miktarlarda ürün alıyorsanız, cazip fiyatlara sahip oldukları için para harcıyor olabilirsiniz. Bu, satın aldığınız ve aslında kullanmadığınız herhangi bir öğe olduğu için, atmanıza neden olur. Ve bu parayı attığın anlamına gelir.

Bakkal alışverişi, bütçenizde ciddi miktarda para tasarrufu yapabileceğiniz birkaç alandan biridir. İşte bu fırsattan en iyi şekilde yararlanmak için bir şans.

Videoyu izle: Evde Sucuk Nasıl Yapılır?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Faiz Ödemeden Kredi Kartı Ödüllerini Kazanmak için 2 Uygulama
Maliye

Faiz Ödemeden Kredi Kartı Ödüllerini Kazanmak için 2 Uygulama

Kredi kartı ödülleri hızlı bir şekilde toplayabilir ve size inanılmaz avantajlar sağlayabilir. Daha iyi bilinen avantajlardan bazıları, seyahat noktaları veya soğuk sabit nakit ödülleri ile ödenen seyahatler gibi şeylerdir. Kim bu ikramlarda para kazanmak istemez ki? Bu bedava para! Burada en iyi ödüller kartları hakkında daha fazla bilgi edinin. Ancak, insanların (benim dahil olmak üzere) kredi kartı ödülleri kazanmalarının en yaygın nedeni, sizi sonsuza kadar yükleyebilecek büyük bir kredi kar
Devamını Oku
Boşanmış Eşe Sosyal Güvenlik Nasıl Talep Edilir?
Maliye

Boşanmış Eşe Sosyal Güvenlik Nasıl Talep Edilir?

Çok fazla müşteriyle boşanmak zorunda kalmadığım için şanslıydım. Mali planlayıcısı olarak, ortada yakalandığınızda biraz garip olabilir, yapışkan bir durum olabilir. Geçen sene, ilk çiftler boşandıklarını bildiren ilk çiftimi aldım. Yol boyunca bir kaç tane ileri görüşme yaptık ve son zamanlarda eşim bana eski eşi olarak sosyal güvenlik yardımlarını sordu.
Devamını Oku
Kiralama Özelliklerine Yatırım Yapmak için 10 İpucu
Maliye

Kiralama Özelliklerine Yatırım Yapmak için 10 İpucu

ABD kiralık pazarı patlıyor. Kiracılar, uzun vadeli kira sözleşmelerine gelecekteki konut alımlarında tasarruf sağlamak için uygun maliyetli bir alternatif olarak dönmektedir. Ayrıca, ekonomi ve konut piyasası geçtiğimiz yıllarda düştüğünde, birçok aile piyasada daha fazla kiracı yaratan kısa satış ve hacizlere zorlandı.
Devamını Oku