Emlak

Gayrimenkul Yatırımında Kötülük Yaptıktan Sonra Öğrendiğim 7 Kural

Aşağıdaki, bir blogcu tarafından sunulan gerçek hayat hikayesidir.

Gayrimenkul yatırımında uzun vadeli zenginlik yaratmak, kuralları anlamak ve kırılmamaktır.

24 yaşımdayken yedi eve sahibim. Gayrimenkul zenginlikleri hayalindeydim ve bir Porsche Boxster kullandım. Kiralar ve tam zamanlı bir işten neredeyse altı rakamlı bir yılda çekiyordum.

İki yıl sonra kırdı.

İşte bu yüzden Jeff'in emlakta yatırım yapmayı öğrendiği dersleri anlatmasıyla ilgili olabilirim. Çok çabuk öğrendi, bazı emlak zenginlikleri gerçek olamayacak kadar iyi.

Hala gayrimenkulün gücüne, uzun vadeli bir zenginlik üreticisi olarak yürekten inanıyorum.

Gayrimenkul imparatorluğumu eski ihtişamına kadar inşa etmedim, ama zamanla büyüyecek tutarlı bir nakit akışı kaynağı oluşturdum.

Gayrimenkul yatırımcılığından başlamayı hayal etmiş olsaydınız, milyonlarca mülk sahibi olmayı hayal ettiyseniz, infomercial satış temsilcileri tarafından satılan dolandırıcılık ve efsanelerden kaçınmanız gerekir.

Uzun vadeli zenginlik yaratacak yedi emlak kuralını anlamalısınız.

Emlakta Nasıl Başladım

Üniversitem üçüncü yılında ticari emlakçı olarak başladım.

Sam Zell ve Donald Trump gibi geliştiriciler tarafından her zaman gayrimenkul zenginliklerinin hikayelerine çekildim. Ham toprak ya da bir bina parçası alma ve bir kasaya dönüştürme fikrini sevdim.

Ticari gayrimenkul satmak sadece başlangıçtı. Bir geliştirici, yatırımcı, sahibi olmak istedim.

Ticari gayrimenkul piyasası henüz 2002 yılında toparlandı ancak konut piyasası patladı. Finansman yoluyla hızlı takdir ve kolay para vaadini gördüm ve geçiş yapmaya karar verdim.

İle tek aile evleri satın almaya başladım % 10 düştü Deniz Kuvvetleri'nde hizmet ederken biriktirdiğim para ve ilk işimi kurumsal finansmanda aldığım zaman. Ben odaklandım… 'ucuz mahalleler'Ben fiyat aşağı yarısı için satın alma özelliklerini satın alabiliyordum şehrin güzel bölgelerinde ödemek zorunda.

On ya da yirmi bin dolara mal olan evlerde hala iyi pazar kiraları alabileceğimi düşündüm, bu yüzden iadeler daha büyük olacaktı.

Bu benim sonum olacaktı. ilk hata.

Ama acıktım bu yüzden mülkleri tamir etmeyi, iyileştirilmiş değerde para kazanmayı ve parayı başka bir mülke sokmayı yeniden finanse ettim.

Zengin olacağım.

Benim Emlak İmparatorluğu Crumble Başlıyor

Üç yıl içinde, altı mülk, artı kendi evim inşa ettim. Bir noktada, mülkümün beşte birinden biraz daha fazlasını yarım milyon dolar olarak tahmin ettim.

Belki bazı tanımlarla zengin değildim, ama üniversite dışında 24 yaşında bir çocuk için kötü değildi.

Sonra her şey dağılmaya başladı.

Altı kiralık mülküm tutarlı bir nakit akışı üretiyordu, ama sadece işin çoğunu kendim yaptığım için. Kendi elektrikçimdi, ressam ve mülk müdürüydüm. Kaptın bu işi.

Des Moines pazarı oldukça küçük ve tek aileli mülkleri idare etmek için bir mülk yöneticisi bulmak zor.

Birkaç şirket buldum ama hepsi yukarı çıkmak istedi Brüt kira gelirlerinde% 15. Bu, mortgage ödemeleri kiraların çoğunu yediği için mülklerden neredeyse tüm nakit akışını ödemek anlamına geliyordu.

Mülk yönetimi açıktı, bu yüzden kendimi, yüksek lisansım için tam zamanlı bir iş ve gece dersleri hokkabazlık yaparak yapıyordum.

Parçaların diğer tarafındaki daha az pahalı olan mülklerin olumsuz tarafı, sürekli kiracı baş ağrıları, mülkleri istismar edildiğinde şehir konut müfettişleri tarafından yapılan şikayetler ve eksik çalışma mahkemede bir kiracıyı tahliye etti.

Özellikleri ihmal etmeye başladım.

Bir ayı piyasasında hisse senedi yatırımcısı gibi, evlerimi düşünmekten bile kaçındım. Bir kiracı taşındığında ya da tahliye edildiğinde, mülkün yeniden düzenlenmesi ve piyasaya geri dönmesi için gerekli haftayı geçirmeden bir aylığına mülkte oturabilir.

Boş evler, ipotek ödemelerini karşılamak için cebinden para ödüyordu, ve dayanamazdı.

Kredi ödemelerini kaçırmaya başladım ve kredi puanımı yok ettim. Bu, bankadan daha fazla refinansman ve daha kolay para anlamına gelmiyordu.

Yandı ve tamamen hayal kırıklığına uğradım, alabileceğim her şey için mal satmaya başladım.

2006 idi ve piyasa emlak balonunun dışına çıkmaya başladı, bu yüzden bazen ipoteği ödemek için bir ev satmak anlamına geliyordu.

Gayrimenkul Yatırım Efsaneleri Ben Zor Yolu Öğrendim

Hala birkaç kiralık mülküm var ve emlak yatırımının uzun vadeli değerine inanıyorum. Ne yazık ki, orada bir sürü efsane var, çok hızlı bir şekilde zengin stratejiler almak için çok fazla 3 milyonluk infomeryal satış yapıyor.

İlk olarak emlak zengin bir yatırım değil.

Gayrimenkul zenginliklerinin gerçek hikayeleri onlarca yıl hatta nesillerdir. Donald Trump'ın babası zaten başarılı bir emlak geliştiricisi ve Sam Zell 1960'ların başından beri mülkleri yönetiyordu.

Ticari gayrimenkul özkaynaklarındaki ortalama yıllık getiri, 40 yıl öncesindeki Ulusal Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları Derneği'ne (NAREIT) göre% 12,6'dır.

O bir katı getiriama bir gecede milyoner yapacak bir şey değil.

Gayrimenkul yatırımcılığına karşı hızla zenginleşen tek kişi, stratejileri satmayan yatırımcılara satanlar.

Gayrimenkul yatırımcılığında bir başka efsane, bir yazarkasa, sadece zili çal ve nakit akışını izle.

Aslında, geri dönüşünüzün çoğu, vergi avantajları ve mülkler üzerindeki uzun vadeli değerlendirmelerdedir. Eğer mülkünüzü borçluyorsanız, kiralarınızın büyük kısmı ipotek ödemeleri ve mülk yönetimi tarafından yeniliyor.

Belki de en büyük efsane, gayrimenkulün pasif gelir kaynağı olmasıdır.

Mülkünüzü mülkünüzü pasif bir gelir haline getirerek kiralayabilirsiniz, ancak bu çok sayıda bireysel yatırımcı için sorun yaratmaz. Gayrimenkul yönetimini büyütmenin ilk yıllarında profesyonel yönetimi sağlamak için yeterli nakit akışı yoktur.

7 Gayrimenkul Yatırımcılığına İlişkin Kurallar (doğru yol)

Az sayıda yatırım gayrimenkul kadar aile servetini yarattı ancak efsaneler ve dolandırıcılığa düşmek kolay. Kira özellikleri ile para kazanmak, bu efsaneleri kaçınarak uzun vadeli zengin araçlar yapacak gerçek varlıklar yaratmak demek.

Gayrimenkul Kuralı # 1 - Yapmanız gereken ilk şey, satın almadan önce bir mülkün gerçeğe uygun değerini nasıl bulacağınızdır. Herhangi bir yatırım doğru fiyat için iyi bir anlaşma olabilir, ancak bu gayrimenkul için fiyat bulmak her zaman kolay değildir.

 • Aynı mahallede geçen yıl içinde satılan en az beş benzer evi bulun. Bunu genellikle ilçe denetçisinin ofisinden veya Zillow gibi sitelerden bulabilirsiniz.
 • Satılan konutların satış fiyatını kare ayaklarına bölerek, sayıyı ortalayın.
 • Bu ortalama fiyatı metrekare başına ne kadar değerli olduğunu tahmin etmek istediğiniz mülkün yaşam alanı ile çarpın.

Emlak Kuralı # 2 - Mülkün ne kadarını yönetebileceğini tahmin etmek her ayrıntıya mal olacak.

Bu, bölgedeki piyasa kiralarının ortalamasının, boşluk ve mülk yönetiminin düşülmesi anlamına gelir. Kamu hizmetleri ve bakım gibi diğer maliyetler hakkında iyi bir fikir sahibi oluncaya kadar, tahminlerinizle muhafazakar olun.

 • Her mülk için nakit akışınızın üç tahminini hazırlayın. Bir tahminde, en kötü senaryoya göre tüm maliyetleri hesaplamak gerekir;
 • Kendi mülklerinizi yönetmek için harcayabileceğiniz zaman konusunda gerçekçi olun. Bakım veya yönetim ile en azından yarı zamanlı yardımda bulunmayı düşünün.

Gayrimenkul Kuralı # 3 - Sadece rahat yaşayabileceğiniz kaliteli özellikler alın. Daha iyi kiracılar alacaksınız ve daha düşük boş kalacaksınız. Asla bilemezsiniz, işler planlandığı gibi gitmezse, kiralarınızdan birinde yaşayabilirsiniz.

Gayrimenkul Kuralı # 4 - 3 milyonuncu infomeryaller size emlak zenginliklerinin sırrını olabildiğince fazla borç almak ve mümkün olduğunca çabuk ev satın almak olacak.

Bu strateji, heyecan verici PowerPoint sunumları yapmakla kalmaz, sadece tükenmişlik ve iflasa yol açar.

Gayrimenkul Kuralı # 5 - Yavaşça al, ilk yıllarında birkaç ev satın al ve emlakları yönetmenin ne kadar sürdüğünü hisset. Uzun vadeli bir iş kuracak ve kafanıza girmekten kaçınacaksınız.

Gayrimenkul Kuralı # 6 - Diğer mülk sahipleri ile birlikte bir gayrimenkul yatırım kulübüne katılmayı veya başlamayı düşünün. Bu benim yeni doğan imparatorluğumu yeniden inşa ederken bana çok yardımcı oldu.

 • Emlakçılar, yükleniciler ve çevrimiçi yoluyla diğer emlak yatırımcılarını bulun.
 • Taşeronlara, avukatlara ve emlak yöneticilerine emlakçıların farklı yönleriyle yetenekleri olan insanları bulmaya çalışın. Becerilerinizi bir araya getirmek, herkesin her konuda uzman olması gerekmediği anlamına gelir.
 • Grubu, yatırımlarınız için paranızı yalnızca fikir alışverişi yaptığınız ve birbirleriyle hizmetlere yardımcı olduğunuz gayri resmi gruplara ayırdığınız resmi derneklerden kurmanın farklı yolları vardır.

Gayrimenkul Kuralı # 7 - Son olarak, gayrimenkul yatırımlarınızı mümkün olduğunca çeşitlendirin.

Tek bir mülkün maliyeti, birçok bireysel yatırımcının bir pazarda bir mülk türüne sahip olduğu anlamına gelir. Bu, gayrimenkul tipinde veya yerel pazarda bir gerileme riski anlamına gelir.

 • Konut, ofis, depolama, eğlence ve depo gibi farklı mülk türleri satın alın.
 • Mümkünse ABD genelinde farklı pazarlarda satın alın.
 • Doğrudan emlak portföyünüzü çeşitlendirmenin bir yolu, GYO'lara ya da gayri menkul kıymet bordrosuna sahip olmaktır, bu da on binlerceden ziyade birkaç binde bir hisse senedi pozisyonu almanızı sağlar.

Herhangi bir yatırım gibi, en büyük tuzaklardan nasıl kaçınacağınızı bilirseniz, gayrimenkul sizi zenginleştirebilir.

Mülkte uzun vadeli bir yatırımcı olmak, paranızı yaptığım gibi kaybetmemenizi sağlayacak kuralları anlamakla ilgilidir. Hikayenin seni emlak hayallerini izlemesine engel olmasına izin verme. Hala kiralık mülklere yatırım yapıyorum ve bir gün yine zengin olacak.

Joseph Hogue, zengin olmanın, mutlu olmanın bir alternatifi olmadığını fark etmeden önce bir öz sermaye analisti ve bir ekonomist olarak çalıştı. Şu anda kişisel finans ve crowdfunding niş içinde beş web sitesi işletiyor, 9'dan 5'e kadar bir işte olduğundan daha fazla para kazanıyor ve işini ev işinden kurmayı seviyor.

Videoyu izle: Anlatım 9 - Para Nasıl Yükseltilir (Marc Andreessen, Ron Conway, Parker Conrad)

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Kiralık Vs. Sahip Olmak: Ne Zaman Kiraya Verir
Emlak

Kiralık Vs. Sahip Olmak: Ne Zaman Kiraya Verir

Birçok insan için Amerikan rüyası ev sahibi olmak olabilir, ancak satın almak her zaman mantıklı değildir. Kiralamak için daha mantıklı olan zamanlar vardır. Üniversiteyi bitirdikten sonra hala bekardım (ama gelecekteki eşimle çıkmıştım) ve bazı arkadaşlarımla bir ev satın alma fırsatım oldu.
Devamını Oku
Okuyucu Soru-Bir Miras ile Ne Yapılır?
Emlak

Okuyucu Soru-Bir Miras ile Ne Yapılır?

Bir süre önce, Pete tarafından, okuyucularının bazı sorularına cevap vermek için Kutsal Kitabın Para Konuları'nı sordum. Bu, mirasla ne yapılacağına dair okuyucu sorularından biriydi. S: Borçtan tamamen kurtulmanın mı yoksa emeklilikte biraz paranın ödenmesinin daha iyi olup olmadığını merak ediyordum. Yaklaşık 170 bin dolar borçlu olduğumuz bir ipoteğe sahibiz ve ayrıca mirastan yaklaşık 100 bin dolar aldık.
Devamını Oku
Kime güveniyorsun?
Emlak

Kime güveniyorsun?

Güvene ihtiyacınız var mı? Yaygın bir yanlış anlama, varlıkların zenginler için ayrılmalarıdır. Gerçek şu ki, birçok insan bir güvenden yararlanabilir. Bunlardan biri olduğunu mu düşünüyorsun? Şaşırmış olabilirsin. Bir ailenin kurulabileceği birçok türde güven var. Her şey, başarmak istediğin güce bağlı.
Devamını Oku
Çocuklarınız İçin Koruyucu Seçmek Nasıl
Emlak

Çocuklarınız İçin Koruyucu Seçmek Nasıl

Emlak planlamasının en zor ve gözden kaçan kısımlarından biri, çocuklarınız için bir vasi seçmek zorunda. Ebeveynleri yakınlarınız varsa, şükürler olsun ki, bu bir karar kadar zor olmayabilir. Ama eğer devlet dışında bir aileniz varsa veya mevcut aile üyeleriniz yoksa, o zaman karar çok daha serttir.
Devamını Oku