Yatırım

IRAs için 401k Rollover Geniş Avantajlar Sunuyor

Rollover IRA

Bir IRA'ya 401 bin'lik bir rollover hakkında en iyi bölüm, aynı numarayı yapmak için köpeğinize öğretmekten çok daha kolay olmasıdır. Daha da iyisi, işveren tarafından desteklenen emeklilik hesaplarına kıyasla, 401 bin'lik bir rollover size en geniş yatırım seçenekleri yelpazesini ve emeklilikte dağıtım planlaması için en büyük esnekliği sunabilir. Ayrıca, 401 k'lik bir rollover tipik olarak daha az kısıtlama ile çalıştırılabilir. İşveren sponsorluğundaki bir planla kıyaslandığında, rollover IRA'nın bazı önemli faydalarını vurgulayan kısa bir genel bakış.

IRA hesap sahibi olarak, yönetim ve yönetim maliyetlerini, genel hizmet düzeyini, yatırım yönünü ve varlık tahsisini etkileyen ana kararları siz verirsiniz. Kendi kişisel risk toleransınızı, yatırım felsefenizi ve finansal hedeflerinizi en iyi yansıtan kesin yatırım karışımını geliştirebilirsiniz. Mevcut bir fon kompleksinin yatırım uzmanlığına erişen ve fonlarını satın alarak ya da satarak yatırım yöneticilerinizi işe alabilir ve işten çıkarabilen IRA'lar oluşturabilirsiniz. Ayrıca, IRA muhafızları arasından seçiminizi kontrol edebilirsiniz.

401k Rollovers'dan Daha Fazla Fayda

Uzun ve sağlıklı bir kariyeri dört gözle beklerken, yaşamın belirsizlikleri değişiklikleri zorlayabilir. URA'lar için İç Gelir Hizmeti dağıtım kuralları genellikle IRA hesap sahiplerinin cezasız çekilmeleri için 59½ yaşına kadar beklemelerini gerektirir, ancak özel durumları ele almak için çeşitli hükümler vardır. Bu hükümler genellikle işveren planı zorluk kurallarından daha geniş ve daha kolay sömürülüyor.

IRA'lar emlak planlamasında işveren tarafından desteklenen planlardan daha faydalıdır. IRA varlıkları genellikle bir arazi planında birden fazla yararlanıcıya bölünebilir. Bu yararlanıcıların her biri, ömürleri boyunca vergi avantajlı yatırım yönetimini sürdürmek için Stretch IRA konsepti gibi planlama yapılarını kullanabilirler. Buna karşılık, işveren tarafından desteklenen planların faydalanıcı dağıtımı, genellikle nakit ödemeler olarak götürü miktarlarda alınır. Ayrıca, açık topluluk mülk yasalarına sahip devletler dışında, IRA hesap sahiplerinin kendi faydalanıcı tanımları üzerinde tek kontrolü vardır.

401k Rollover Faydaları

401k Rollovers Dikkatli Planlama gerektirir

Toplu ödeme dağıtımı için planlamanın ortak amacı, gereksiz vergi stopajını önlemektir. Federal vergi kurallarına göre, doğrudan bir emeklilik hesabından diğerine aktarılmayan götürü miktar dağıtımı% 20'lik özel bir stopaja tabidir. Bu stopaj, IRA'ya hemen eşdeğer nakit para yatırmayı planlıyorsanız bile, işveren kontrolü sizin tarafınızdan yapılmadığı sürece geçerli olacaktır. Stopajı önlemek için, önce rollover IRA'nızı oluşturmanız ve ardından işvereninizin varlıklarınızı doğrudan bu IRA'nın sorumlusuna aktarmasını talep etmeniz gerekir.

% 20 oranında stopajın nihai vergi borcunuz DEĞİLDİR. Başka bir vergiden muaf emeklilik hesabına yeniden yatırmak yerine götürü miktarında dağıtım yaparsanız, götürü miktarının tam değerini gelir olarak beyan etmeniz ve tam vergi miktarını en az Nihai vergi parantezinize bağlı olarak% 35. Buna ek olarak, IRS genel olarak 55 yaşından önce işverenin sponsor olduğu bir plandan ve 59. yaşından itibaren İRA'dan çekilişlerde% 10'luk ceza vergisi uygulamaktadır.

Ayrıca, toplam tutarı yuvarlamayı planlıyorsanız ve yeni IRA sorumlusu yerine size yapılmış bir çeke sahipseniz, işvereninizin% 20 oranında kesinti yapması gerekecektir. Bu durumda, 60 günü içinde devir işlemini tamamlarsanız% 20 oranında geri ödeme alabilirsiniz. Dağıtımınızın tüm miktarını yeni IRA'nıza yatırmanız ve diğer kaynaklardan% 20 oranında tasarruf etmeniz gerekir. Yıl için vergi beyannamenizi kaydettiğinizde, daha sonra toplu ödeme stopajının geri ödenmesi için bir istek de ekleyebilirsiniz.

İşveren planınızda vergi sonrası primleriniz varsa, varlıklarınızı devrederken bunları cezasız çekmeyi tercih edebilirsiniz. Ancak, bu fonları vergi ertelemeye devam etmek için emeklilik hesabınızda bırakmak isterseniz, bunları rollover'ınıza ekleyebilirsiniz. IRA'nızdan düzenli dağıtım yapmaya başladığınızda, orantılı bir kısım, vergi sonrası katkı payları için size tazminat ödemeyi reddeder.

Şirket Stokunu Unutmayın

Birçok firma, şirket hisseleri, tahviller veya diğer menkul kıymetler şeklinde çalışan hesaplarına katkılarının bir kısmını veya tamamını oluşturur. Hesabınızda şirket menkul kıymetleri varsa ve mevcut piyasa değeri önemli bir fiyat takdirini içeriyorsa, diğer yatırımların varlıklarının götürü nakit çıkışından ayrı olan menkul kıymetler için ayni bir dağıtımdan faydalanabilirsiniz.

Ayni bir dağıtım, nakit değerlerinden ziyade gerçek menkul kıymetlerin teslimatıdır. Potansiyel fayda, menkul kıymetler 401 (k) 'da tutulurken meydana gelen herhangi bir fiyat takdirinin, olağan gelirden ziyade sermaye kazancı olarak muamele görmesinden kaynaklanmaktadır. İşvereninizin menkul kıymetlerinin ayni bir dağıtımını yaptığınızda, gelir vergisini sadece menkul kıymetlerin orijinal maliyet esasına göre ödersiniz; Dağıtım tarihindeki değer dengesi net gerçekleşmemiş değerleme (NUA) olarak sınıflandırılmıştır. Menkul kıymetleri sattığınızda, NUA uzun vadeli sermaye kazancı olarak kabul edilir. Dağıtım tarihinden sonra oluşabilecek herhangi bir kazanç, menkul kıymetleri dağıtım tarihinde aldığınız gibi vergilendirilir. (NUA uygulamasının sadece halka açık menkul kıymetler için mevcut olduğunu unutmayın.)

401k Rollovers için dezavantajlar

Konsolide IRA rollover'larına birçok avantajı olsa da, akılda tutulması gereken bazı potansiyel dezavantajlar vardır. Bir IRA'da 1 milyon dolardan fazla varlıklar, bazı kişisel iflas senaryolarında borçlarınızı karşılamak için alınabilir. İşveren tarafından desteklenen bir plandaki varlıklar pek çok durumda kolaylıkla alınamaz.Ayrıca, çalışmaya devam edip etmemenize bakılmaksızın, 70 April'e ulaştıktan sonra, 1 Nisan'a kadar bir IRA'dan dağıtım yapmaya başlamalısınız, ancak bu yaştan sonra çalışmaya devam ederseniz, işveren sponsorluğundaki planlar dağıtım gerektirmez.

fotoğrafı çeken Jason York Fotoğrafçılık

Videoyu izle: İRA'ya 401 bin emeklilik planı nasıl devirilir.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Eski 401k'ınızı Yeni 401k'ınıza Rulo Edebilirsiniz mi?
Yatırım

Eski 401k'ınızı Yeni 401k'ınıza Rulo Edebilirsiniz mi?

Değişen işler, 401k hesabınızla ne yapmanız gerektiği ile ilgili olarak birçok soru getirir. Bir IRA'ya aktarır mısın? Ödün mü? Veya mevcut planınıza aktarın mı? Son zamanlarda çok konuyla ilgilenen bir müşteri ile bir randevu vardı. Müşteri, önceki işverisinde tanınmış bir şirketle 401 bin kişiye sahip ve yeni bir işe yeni başlamıştı.
Devamını Oku
GFC 032'ye sorun: Nasıl 401 (k) Yelek Çalışıyor?
Yatırım

GFC 032'ye sorun: Nasıl 401 (k) Yelek Çalışıyor?

Burada, Emekli Planları hakkında, İyi Mali Kuruşlar hakkında çok konuşuyoruz, ama yeterince tartışmayacağımız emeklilik konusunun bir kısmı 401 (k) hak kazanıyor. Bütün planlara sahip değil, ama çoğu var. Bazılarının çok cömert bir işveren eşleşmesi var, bu da 401 (k) 'lık soruyu önemli kılıyor. Bir GFC okuyucusu sorusu şu soruyu sordu: “6 yıllık kademeli bir hakemlik programı olan bir 401 k Plan katılımcısıyım.
Devamını Oku
En İyi Uzun Vadeli Yatırım Stratejileri ve Ürünleri
Yatırım

En İyi Uzun Vadeli Yatırım Stratejileri ve Ürünleri

Güvenlik ve büyüme arasında neredeyse sürekli bir yatırım baskısı var. Güvenlik, temel ancak daha fazla gelecekteki potansiyelin korunmasını sağlar. Aslında, bugünün faiz oranları ile güvenli yatırımlar enflasyon yoluyla para kaybedebilir. Büyümenin gerekli olduğu yer burası. Riskleri vardır, ancak en iyi uzun vadeli yatırımlar bu risklerin üstesinden gelecektir ve paranızı defalarca artacaktır.
Devamını Oku