Yatırım

Büyük Buhran II mi? Neden bu derece olası değil

Firmam LPL Financial, 2009 için Outlook'u piyasaya sürdü. İşte bir başka Büyük Depresyon olasılığını ele alan eklerden biri. Biraz teknik ama iyi bilgi. Raporun tamamını PDF olarak istiyorsanız, sadece benimle iletişime geçin ve size e-posta göndermekten memnuniyet duyarız.

Büyük Buhran, halihazırda ciddi durgunlukta olan şeyleri birleştiren ciddi ekonomik ve parasal politika hataları nedeniyle ortaya çıktı. Aslında, Ulusal Ekonomi Bürosu Bürosu'na göre, ABD resesyonlarının resmi tarih belirleyicisi olan NBER, 1930'ların sonlarında ortada kayda değer bir iyileşme ile birlikte iki büyük geri dönüş gerilimi vardı. 1930'ların ekonomisi ve düzenleyici ortamı, günümüze kadar çok uzak, ama yine de büyük bir depresyon ortaya çıkabilir mi? Yapamayacağımıza inanıyoruz, ancak 30'ların Büyük Buhran'ın neden olduğu gibi geliştiğini ve deneyimin bugün sunduğu dersleri anlamak önemlidir.

Resesyonların birkaç temel unsuru vardır.

1933'te başlayan, ancak 1937'de iptal edilen bir toparlanma oldu. İyileşme sırasında ABD sanayi üretimi, 1937 ve 1938'de ikinci kez burun dalışından önce% 121 arttı. Buna ek olarak, işsizlik oranı da aşağı yukarı, sonra da benzer bir artış gösterdi desen

Büyük Buhran boyunca ana sorun, bizim düşüncemize göre, Federal Rezervin etkisinde oldukça etkisiz para politikasıydı. 1929 ortalarında ilk durgunluk devam ederken, Fed hiçbir şey yapmadı; aslında hiçbir şeyden daha kötüsü, para arzının sözleşmeye izin vermesine ve bankacılık sistemini destekleyecek hiçbir şey yapmadığına inanıyordu. Fed'in “son çare borç veren” olması gerekiyordu, ancak o zamanlar o rolü kabul etmedi. Onun politikası, sadece bu kredilerin yatırım yapılabilir kurumsal borçla teminatlandırılması halinde, bankalara rezervler vermek oldu. Devlet menkul kıymetlerini teminat olarak kabul etmeyecekti.

Derinleşen Durgunluk

Ekonomik durgunluk derinleştikçe, bankaların bilançolarındaki kurumsal borçlar yatırım derecesinin altına düştü. Mevduat bankalardan para çekmeye başladığında, bankalar mevduat işlemlerini karşılamak için yeterince borçlanmış rezervler vermeyi reddetti ve bir banka başarısızlığı dalgası dalgası başladı. Ancak, 1936 ve 1937 arasında, Fed banka rezerv şartlarını ikiye katladı. Fed'in yüksek rezervler için talebi, ikinci bir banka dalgası dalgasını tetikledi ve başka bir derin durgunluk bekledi. Sanayi üretimi tekrar düştü, reel GSYİH yine düştü ve ilk durgunlukta yaklaşık% 25 düşmüş olan GSYİH fiyat endeksi de ikinci sırada düştü.

Para Politikasına Bir Bakış

Dolayısıyla, mali, düzenleyici ve ticaret politikalarında birtakım ciddi aksaklıklar yaşansa da, Fed'in çok ters yönlü para politikası olarak depresyonun temel nedenini görüyoruz. Bugün, para politikasını, tam tersi yönde - doğru yöne doğru yönlendirilmiş olarak görüyoruz. Son üç ayda Fed, banka rezervlerini normal seviyelerden 45 milyar dolardan 650 milyar dolara çıkardı ve bankaların krediler için teminat olarak sahip olduğu varlıkları hemen kabul etti. Fed, para arzında büyük bir genişleme yaratma sürecindedir ve son üç ay içinde para tabanı neredeyse iki katına çıkmaktadır. M1 son üç ayda% 9 arttı. Bu eylemler göz önüne alındığında, çok daha fazla mali, düzenleyici ve ticaret politikaları ile birleştiğinde, “1930'ların Büyük Buhranına” geri dönüş olasılığının son derece düşük olduğunu düşünüyoruz. 1930'ların Tekrarı Değildir Amerika Birleşik Devletleri'nin 1930'lardaki gibi bir depresyona girmesi için, büyük politika hatalarının yapılması ve hızlı bir şekilde yapılması gerekiyordu. Bu hataların yapılmayacağını düşünmüyoruz, ancak ne olabileceğini ve ekonomiyi ve piyasaları nasıl etkileyeceğini özetlemek istiyoruz.

Politika hataları şunları içerir:

 • Fed reversing kursu ve 2009 yılı boyunca artan oranlar.
 • Fed yükselen banka rezerv şartları.
 • Fed zaten başladığı reflasyon programını aniden keserek.
 • Küresel korumacılık dalgası.
 • TARP ve ilgili konut ve banka kurtarma önlemlerinin ortadan kaldırılması.
 • Ekonomi ve piyasalar için bu politika hatalarının sonuçları şunları içerir:
 • Reel GSYİH, 2009 yılının tamamında çeyrek başına yıllık% 7 azaldı.
 • İşsizlik oranı% 25 oranında artmaktadır.
 • Deflasyon tüm varlık fiyatlarını tutar.
 • Petrol 5 dolara yaklaşıyor.
 • Büyük kurumsal ve kişisel varsayılanlar% 20 -% 25'ten daha büyük
 • ABD'de sosyal huzursuzluk, denizaşırı ülkelerde sosyal düzensizliğin artmasıyla birlikte artmaktadır.
 • ABD doları, kaliteye uçuş nedeniyle yükseliyor.
 • Avro bölgesi parçalanıyor.
 • Altın yükselir.

Sermaye piyasası: Diğer büyük bir çöküşün altında, S & P 500 endeksinin, hisse başına gelecek 12 aylık beklenen kazanç (EPS) oranı yaklaşık 8 $ 'dan 8 fiyat-kazanç oranı (P / E) ile harekete geçen 360 seviyesine düşeceğine inanıyoruz. 2010 yılında ve% 5 ila% 7'lik bir temettü verimi. Bağlam için bu, mevcut seviyelerden% 60 daha fazla düşüş olacak ve 12 yıllık kazanç büyümesini silecektir. Endeks önümüzdeki birkaç yıl için muhtemelen orada olacaktı. “Görünürde sonu olmayan, tamamen erozyona uğramış bir güven” senaryosu ortaya çıkarsa, yatırımcılar sadece kazanç akışının en savunmacılarına odaklanır ve öz kaynak varlık sınıfları arasındaki göreceli performans, tüm varlık sınıflarındaki kayıpların büyüklüğü açısından önemsiz olacaktır.

Sabit gelir piyasaları: T-bono getirilerinin negatif olmasını ve 10 yıllık Hazine Bonosu'nun% 1'in altında işlem görmesini ve% 0'a yaklaşmasını bekliyoruz. Yatırımcılar herhangi bir güvenli liman arayışında olacaklardı ve devlet tarafından verilen ve garantili borçlar gidecek yer olacaktı.Getiri 0% veya negatif olan yatırımcılar, paralarını almak için hükümete para ödüyorlardı.
Ancak, yatırımcılar varlıklarının güvenli olduğunu bilmenin bedeli olduğunu kabul ediyor.

Videoyu izle: Büyük Buhran Kara Perşembe - Belgesel

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Sosyal Medya ve Danışman Blogger
Yatırım

Sosyal Medya ve Danışman Blogger

Sosyal Medya denen şeyi duydun mu? Bu terimi ilk duyduğumda, gerçekten anlamadım. Tipik olarak sosyal medya veya blog kelimesini duyduğumda, ilk düşüncem MySpace'di, çünkü çoğunlukla karımın bir hesabı vardı. Sonra bir blogun gerçekte ne olduğu, Facebook, Twitter ve var olan her sosyal medya çıkışı hakkında daha fazla şey öğrendim.
Devamını Oku
Bir Roth IRA için Çok Fazla Kazanın? Saçmalık!
Yatırım

Bir Roth IRA için Çok Fazla Kazanın? Saçmalık!

Roth IRA katkısı yapmak için çok fazla para kazanıyor musunuz? IRS kurallarına göre, değiştirilmiş ayarlanabilir brüt geliriniz birden fazla olursa, Roth IRA katkısı yapmanız yasaktır: ortaklaşa evlenmek için 183.000 $, ya da tek bir kişi ya da hane reisi olarak başvuruyorsanız $ 125,000. Bu kategoriye girmek, bir Roth IRA katkısı olamaz, değil mi?
Devamını Oku