Yatırım

Moolanomy- Bir Kişisel Finans Blogger ile Söyleşi

Birkaç ay önce blog yazmaya başladığımda (geçen yaz bir blogun ne olduğunu bile bilmediğimi unutmayın. .Yes, ben ciddiyim), blogging yapan bir başka Sertifikalı Finansal Plancı ile konuştum. bir yıl. Bana bazı iyi ipuçları verdi ve diğer bloglarla ağ kurmanız gereken başarılı bir bloga sahip olmamı söyledi. Kontrol etmemi istediği bloglardan biri Moolanomy. İlk başta Moo-Law-Uh-What gibi miydim? Ama sonunda Pinyo'nun bloğunu kontrol etmeliyim ve gerçekten etkilendim. Kişisel finans konusunda çok fazla bilgi birikimine sahiptir ve puanlarını etkili bir şekilde göstermek için çok kullanışlı ve okunması kolay çizelgeleri içermektedir. İşte röportajımız:

Moolanomi'yi başlatmanın nedenlerinden birinin eşinizin gelirini telafi etmek için alternatif bir gelir akışı oluşturduğunu belirttiniz. Hedeflerinden birinin çocuğunuzun 529 planını finanse etmek olduğunu bile belirttiniz. Bu hedefler beklendiği gibi büyüdü mü?

Blogumu oldukça kapsamlı bir şekilde okuduğunuzu görüyorum - etkilendim. Alternatif gelir akışlarına gelince, Moolanomy'den önce birkaç web sitem vardı ve başarılı bir web sitesini işletmek için ne kadar iş yapılacağını biliyordum. Söyleyebileceğim tek şey, blogun orijinal beklentimin ötesinde bir şey yaptı. Moolanomi'ye başlamadan önce karımın gelirinin bir kısmını giderlerimizi ve planlanan tasarruflarımızı karşılamak için kullandık. Annelik iznini alabilmek için ya sahip olmak zorundayım (1) daha fazla kazan, (2) daha az harcaveya (3) daha az tasarruf. Kesinlikle daha az tasarruf etmek istemedim ve bebek doğduktan sonra daha fazla harcama yapacağımızdan emindim. Böylece kalan tek seçenek “daha ​​fazla kazan” oldu. Geçmişe baktığımda Moolanomy'ye başladığıma sevindim. Bu sene, tüm web işletmelerimin alternatif gelirlerinin toplam gelirimin yaklaşık% 17'si olacağına inanıyorum. Bu arada, karım işe yarıyor, bu yüzden özellikle bu ekonomide ekstra gelir gerçekten çok güzel.

529 Planı gelince, hisse senedi piyasası güneye gelene kadar iyiydi. Ancak, şu anda plana ayda 425 dolar katkıda bulunmak için orijinal planımla bağlı kalıyorum. Finansal hedeflerimizi yeniden değerlendirmek için bir şansım olduğunda, bu sayıyı yeni yıldan sonra ayarlayabilirim.

İlgilendiğiniz birkaç makaleyi aşağıda bulabilirsiniz:
• Oğlumuz için 529 Kolej Tasarruf Planı
• Ekstra Gelir Rehberi

Tam zamanlı bir meslek olmak için blog yazmayı hiç öngörüyor musunuz?

Ben gelir çeşitlendirmesi de dahil olmak üzere, çeşitlendirmenin güçlü bir inancım. Blog gelirim maaşımı aşsa bile mevcut işimi bırakacağımı sanmıyorum. Bloglamayı sevdiğim kadarıyla, hızlı değişen bir teknolojiye dayanıyor. Bunu düşün. 5 yıl önce blog yazıyordu ve bundan 5 yıl sonra nerede olacağını düşünüyorsun. Kariyerinizi ve pazarlanabilirliğini yarın ortadan kaybolabilecek bir şeyle riske atar mısınız?

Ekstra gelirden zevk alıyorum ve muhtemelen işlerin arasında tam zamanlı bir blog yazabilirim. Ancak, yakında başka bir iş bulacağımı ya da blog yazmanın başında bir çeşit işe başlayacağımı düşünüyorum. Yani hayır, bunu tam zamanlı meslek olarak görmüyorum.

Şimdi bloglama hakkında bildiklerini bilmek, bir sonraki "Moolanomy" olmak isteyen yeni bir blogcuya vereceğiniz üç ipucu nedir?

Daha önce de belirtildiği gibi, parayla blog oluşturma yapmak kavramsal olarak “basit” dir, ancak “kolay” değildir. Moolanomi'ye döktüğüm bütün saatleri sayarsam, hala asgari ücretin üzerine çıkıyorum. Bununla birlikte, bir kez gittiğinizde, gelir yarı-pasiftir ve sonunda yatırımınızı telafi edersiniz. Üç özel ipucuna gelince:

  1. Blog'la ilgili konuyu sevdiğinizden emin olun. Konuyla ilgili çok fazla makale yazacaksınız, bu yüzden blog yazmayı başka bir “iş” e çevirecek bir şey yazmayın.
  2. Çok arkadaş edin. Ağın gerçek hayatta başarı için önemli olduğunu düşünüyorsanız, blog için daha da önemlidir.
  3. Hayran olduğunuz bloglara bakın ve blogger’ın belirli sorularını sorun. Bence bu, öğrenmenin en iyi yolu. Elbette, orada çok fazla bilgi var ama kafa karıştırıcı. Bununla birlikte, birkaç iyi arkadaş sizi hızlı bir şekilde hızlı bir şekilde hızlandırabilir.

Blog yazmaya başlamak için blog'unuzla ilgili bir blogum var. Buna Blogthority denir. Size en çok yardımcı olacak iki makale:
• 9 Kolay Adımda WordPress Blogunu Başlatma
• Yeni Bir Blogun Nasıl Verimli Bir Şekilde Verileceği

M-Network'ün oluşturulmasıyla, kişisel finans alanındaki bilginizi arttırmanın yanı sıra blogunuzda okurluğunuzu büyütmede size nasıl yardımcı oldu?

M-Network'u yaratmanın Moolanomy ile başarımızın en önemli katkılarından biri olduğunu düşünüyorum. Başlangıçta, birbirimiz arasında okuyucularımızın temelini oluşturmaya gerçekten yardımcı olan çok fazla bağlantı kurduk. Bunu şu anda yapmıyoruz, ancak hala çok fazla bilgi paylaşımı yapıyoruz ve birkaç girişimde birlikte çalışıyoruz. Örneğin, kısa bir süre önce, Tatil Rehberi e-Kitabı için Para Tasarrufu İpuçları adlı ücretsiz bir e-Kitap yayınladık ve son zamanlarda 12 Gün Noel - Kişisel Finans Stili 2008 serisini yayınladık. Bunun dışında, ana avantajlar, birbirimize sunduğumuz öğretiler, fikirler, liderler ve istihbaratlardır. Ayrıca, fikirlerinizi geri çekebileceğiniz veya sıkı noktalardan kurtulmanıza yardımcı olabilecek bir grup destekleyici insana sahip olmak harika.

Son olarak, 2009'da gerçekten heyecanlı olduğum bir ağ özelliği başlatmayı planlıyoruz… kalmaya devam edin!

Gelecek yıl “Moolanomy” ile hedefleriniz nedir?

Dürüst olmak gerekirse, bu alanda kayıyorum. Bir süredir bloğum için bir hedef belirlemedim, özellikle de işime ve aileme daha fazla odaklandığım için.2009'da blog yazmayı kesin olarak yapmak istediğimi biliyorum, ancak hızımı yavaşlatıyor olabilir ve içeriğimi diğer katılımcılardan destekliyor olabilirim. Aslında, Contribute özelliğini blog'uma sessizce ekledim.

Sanırım, sahip olduğum tek SMART hedefi, 2009 yılında toplam gelirimin% 35'inin Moolanomi'den gelmesi.

“Moolanomy” nin yaratılmasından bu yana, en hoş sürpriz ve / veya sürprizler nelerdi?

Sanırım en büyük sürpriz, aslında blog ile ciddi bir gelir elde edebilmem. Ama bence bu deneyim hakkında en iyi şey, birçok insanla tanışma ve bu arada birkaç iyi arkadaşlık kurma fırsatıdır. Artık blog yazmayı durdursam bile, arkadaş listemde öngörülebilir bir gelecekte kalan birkaç kişi olacaktı. Ek olarak, mali konularla ilgili yıl ve yaklaşık yarım bloglama hakkında finansal kavramlar ve fikirler hakkında çok şey öğrendim. Sanırım yardım edemezsiniz, ancak her gün bir konu hakkında yazarak birkaç şey öğrenebilirsiniz.

Sorularıma cevap vermek için zaman ayırdığınız için Pinyo'ya teşekkürler. Henüz blogunu kontrol etmediysen, yapmalısın. Blog'undan en sevdiğim yayınlarımdan bazıları:

Çocuklarınıza Para Yönetimi Dört Sütunu Öğretin

Ne kadar hayat sigortası ihtiyacım var

Sosyal Güvenlik Yardımlarımı Gecikmeli miyim?

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

1.000 $ Yatırım için 9 Akıllı Yolları
Yatırım

1.000 $ Yatırım için 9 Akıllı Yolları

1.000 dolarlık yatırım, yatırım dünyasına birçok insan için ilk büyük adımdır. Normalde aldığım sorular, Nasıl yatırım yaparım ?, Bazı iyi yatırımlar nelerdir? Veya Bu paramın en iyi kullanımı mı? 1.000 $ 'lık yatırımla ilgili sorun, ciddi bir yatırım olmanın yeterli olduğudur, ancak bu paranın bir kısmını size yardımcı olacak bir mali planlayıcıya harcamak istediğiniz kadar yeterli değildir.
Devamını Oku
GFC 030'a Sor: 457 Rollover ile Benim Seçeneklerim Nelerdir?
Yatırım

GFC 030'a Sor: 457 Rollover ile Benim Seçeneklerim Nelerdir?

Web'in her yerinde ve başka yerlerde 401 (k) planları, 403 (b) planları ve hatta IRA'lar gibi emeklilik planı rollover'larıyla ne yapılacağına dair çok şey yazıyor. Ancak nadiren tartışılan bir 457 rollover ile ne yapılacağıdır. Şansın olması gibi, GFC Ask ile ilgili bir soru aldık: 457 planından bir dağıtım (50.000 dolar), 5 yaşın üzerindeki bir Roth IRA'ya “devredilebilir” mi?
Devamını Oku
Warren Buffet'dan 15 İş Dersi
Yatırım

Warren Buffet'dan 15 İş Dersi

Dünyada ünlü olmakla ünlü olduğu bilinen insanlar var. Kim Kardashian ve Paris Hilton'u düşünün. Warren Buffett bu kalabalığın içinde değil (şükürler olsun!). Tüm zamanların en başarılı yatırımcısı olarak kabul edilir. O, borsa değerlemelerine bağlı olarak, dünyanın en zengin insanlarından biridir - çoğu zaman en zengin olanıdır.
Devamını Oku
Kayıp ve Bulunan: 2000'li yılların yatırımlarının kaybettiği on yıl mı?
Yatırım

Kayıp ve Bulunan: 2000'li yılların yatırımlarının kaybettiği on yıl mı?

Birçoğu 2000'li yılların borsa yatırımcıları için “kayıp on yıl” olduğunu düşünüyor. Bu görüş, şaşırtıcı değil, çünkü 2000'ler, 1930'lar da dahil olmak üzere, on yıllık S & P 500 için en büyük kaybı işaret ediyordu. Ancak, 2000'lerde en çok neye yatırım yaptığınız kadar yatırım yaptığınız şey değildi. Bazı yatırımcılar 2000'lerde başarı elde etti ve bu dersler 2010'lara uygulanabilir.
Devamını Oku