Yatırım

Roth IRA Nitelikli Dağıtımlar ve Çekimler için 5 Yıl Kuralı

Jackson Five'ın nitelikli çekimler için Roth IRA beş yıllık kural ile ne yapması gerektiğini kendinize soruyor olabilirsiniz? “Kesinlikle hiçbir şey” demek için üzgünüm. Tabii ki "beş" sayısından başka. Pop'un Kralı'na olan son anıların hepsine sahip olduğumu düşündüm. Şimdi dikkatimi çekiyorum…

Roth IRA'nın temelleri “Vergi Serbest Para” ifadesini içerir. Bu ifade, Roth IRA'yı zamanımızın en çekici emeklilik planlama aracı haline getiriyor. Roth IRA'nın çalışma biçimleriyle ilgili olarak, bazı kafa karışıklıkları ortaya çıkabilir. Roth IRA'nın başını tırmalamaktan kurtulabilen bir hükmü, Roth IRA Dağılımları Para Çekme Kuralları: 5 yıllık kuraldır.

Beş Yıllık Kural, Roth IRA vergisinden ve cezasızlığından nitelikli dağıtımlar alabileceğiniz zamanlar ile ilgilidir. Kimse vergi ve ceza ödemek istemez, değil mi? Bu yüzden Roth IRA çekilme kuralının nasıl çalıştığını bilmek önemlidir. Sadece karışıma daha fazla eğlence katmak için, ilk olarak iki yıllık Beş Yıl kuralları olduğunu bilmelisiniz. Birisi Roth IRA katkıları ve diğeri de Roth IRA dönüşümleri ile ilgilidir. Roth IRA katkılarıyla başlayacağız.

Roth IRA Katkılarına İlişkin Para Çekme Kuralları

Roth IRA vergi ve cezasızlıktan para alabilmeniz için “nitelikli bir dağıtım” olarak görülmelidir. Nitelikli dağıtım ile ilgili kuralların bir anda ne olacağını göreceğiz. Size hatırlatmam gereken ilk şey, tüm katkıların herhangi bir zamanda, vergi ve cezada ücretsiz olarak alınabileceğidir. Bu, Roth IRA'ya kattığınız şey (katkı), ertesi gün sonuçsuz olarak alınabilir (satış ücretleri ve piyasa riski faktoring edilmez) .Bunu göstereyim:

örnek 1

Bankanıza bir Roth IRA açıyorsunuz ve Roth'un içinde 5000 dolarlık para piyasasına girmeye karar veriyorsunuz. Bir ay geçiyor ve paranızı çekmeniz gereken bir şey oluyor. Orijinal 5000 $ vergi ve cezasını ücretsiz olarak çekebilirsiniz. Kalması gereken şey kazanç ya da bu durumda, 5000 $ 'dan çıkardığınız faiz (ki o kadar uzun süredir sahip olmadığınız düşünülmelidir). Şimdi unutmayın, banka size bir miktar iptal ücreti talep edebilir, bu yüzden ince baskıyı okuyun. Ancak IRS söz konusu olduğunda, sizler açıktır.

Örnek 2

İlk örneğin bir başka yönünü göstermek için, bu sefer bir aracı kuruma yatırım yapmaya ve borsaya daha fazla bağlı bir yatırım seçmeye karar verdiğinizi varsayalım. Bir ay geçtikten sonra, 5000 $ 'lık orijinal yatırımınız 3000 $' a düştü. (Bence bir çok insan bununla ilgili olabilir). Geri çekilmesine izin verilen her şey 3000 dolar. Bu kadar! Bazen göz ardı edilir. Ayrıca, bu yatırım için bir satış ücreti veya komisyon ödemişseniz, bu size de iade edilmez.

Roth IRA'da Nitelikli Dağıtımlar İçin Kural Nedir?

Nitelikli bir dağıtım için bu kadar önemli olan nedir? Kalifiye kabul edilirse, o zaman vergilerden ve% 10'luk cezayı çekmekten kaçınılırsınız. Doğrudan IRS pub 590'dan alınan bu, hangi nitelikli dağıtımın tanımlandığını tanımlar:

Nitelikli bir dağıtım, Roth IRA'nızdan aşağıdaki kuralları karşılayan herhangi bir ödeme veya dağıtımdır. Faydalarınız için bir Roth IRA'ya bir katkı yapıldığı ilk vergi yılı ile başlayan 5 yıllık dönemden sonra yapılır ve ödeme veya dağıtım:

 • 59½ yaşına ulaştıktan sonra veya sonra
 • Engellediğiniz için üretildi
 • Ölümünüzden sonra bir faydalanıcıya ya da mülkünüze yaptınız, ya da
 • Bölüm 1'deki İstisnalar altında (ilk 10,000 $ 'lık ömür sınırına kadar) ilk ev altında listelenen gereksinimleri karşılıyor.

Herhangi bir vergi yılı için bir Roth IRA katkısı yapmak için aşağıdaki takvim yılının 15 Nisan tarihine kadar sahip olduğunuzu unutmayın. Ama beş yıllık pencere gerçek vergi yılının 1 Ocak'ta başlıyor. Ayrıca, beş yıllık pencere ilk para yatırma işleminizi yaptığınızda temel alınır. Yeni bir beş yıllık pencere her ek depozito ile başlamaz anlamına gelir. Kafan dönüyor mu? Başka bir örneğe bakalım:

Örnek 3

Bir Roth IRA'yı açıyorsunuz, ancak 10 Nisan 2006'ya kadar ilk katkılarınızı yapmıyorsunuz. Beş yıllık pencereniz 1 Ocak 2005'te başlayacak. 2008'e kadar başka bir para yatırmadıysanız, beş yıllık pencereniz hala 1 Ocak 2005 tarihine dayanmaktadır. Para Vergi ve ceza ücretsiz almak için Beş Yıl kuralı artı diğer faktörlerden biri (büyük olasılıkla 59 1/2) olduğunu unutmayın.

Roth IRA Dönüşümleri

Beş Yıllık Kuralı, Roth IRA Dönüşümleri ile ilgili olduğunda biraz farklı çalışır. En büyük fark, her yeni dönüşümle birlikte yeni bir beş yıllık pencerenin başlangıcıdır. 59 1/2 yaşına ulaştığınızda, bu bir sorun değil, ancak bunun farkında olmanız gerekiyor. Özellikle, en az beş yıl boyunca bir Roth IRA'ya sahip olmadıysanız. Varsa, dönüşüm tutarı vergiden muaftır, ancak kazançlar hala beş yıllık bir tutma süresine tabidir. Başka bir örneğe bakalım:

Örnek 4

Eğer 50 yaşında bir Roth IRA'ya bir katkı ile başladıysanız ve daha sonra sırasıyla 58, 59 ve 60 yaşlarına dönmeye karar verdiyseniz, memnun olduğunuz yaşından itibaren tüm fonları vergi ve cezadan (hatta kazançlardan) çıkarmaya hemen hemen hak kazanırsınız. “Roth'ta herhangi bir veya“ a ”beş yıllık tutma süresi.

Yukarıdaki örnek, cevabı bulmaya çalıştığım ve şu anda olduğu gibi güvendiğim şey, bu benim bulduğum kuralı en iyi yorumlama.

Roth IRA katkılarına benzer şekilde, beş yıllık saat, dönüştürdüğünüz yılın 1 Ocak'ında başlar. En önemli fark, vergi yılında değil, takvim yılı içinde dönüşüm yapmanız gerektiğidir: 31 Aralık'tan önce.

Dönüştürülmüş brüt gelirinizin 100.000 ABD dolarından daha az olması gerektiğinden, dönüşümün bir dönüşüme hak kazanması zor olmuştur. Fakat birden fazla vesileyle yazdığım gibi, Roth dönüşüm kuralları biraz değişiyor ve 2010 yılında gelir limiti kaldırılıyor. Gelecek yıldan faydalanmak için birçok kişi bekliyoruz.

Siparişte Saklayın: Roth IRA'dan Çıkarma Kuralları

Şimdiye kadar yaptınız - tebrikler! Neredeyse geldik. Ele vermemiz gereken son adım, Roth IRA'nızdan para çekme işlemlerini iptal etme kurallarıdır. Bu, bir kez daha, ortaya çıkabilecek vergi ve cezalar nedeniyle önemlidir. IRS'ye göre, bir Roth IRA'dan bir dağıtımın sırası:

 1. Düzenli Katkılar - IRS, “düzenli katkılar” hesabından çekilen ve kazancı olmayan ilk parayı dikkate alarak, hesap sahiplerinin beş yıllık kural uygulanmadan önce hesaplarının bir kısmını kaldırmasına izin verir.
 2. Dönüşümler - bu ilk giren ilk çıkar. Bu nedenle, 2008 yılında gerçekleşen bir dönüşüm nedeniyle bir hesaba yatırılan para, 2009'da gerçekleşen bir dönüşümden önce kaldırılacaktır.
  1. vergiye tabi - Dönüşümün vergilendirilebilir kısmı önce kaldırılır. Bu, dönüşüm nedeniyle gelir olarak iddia edilen tutardır.
  2. Vergiye tabi olmayan - Bu, brüt gelire dahil edilmeyen dönüşümün bir parçasıdır.
 3. Kazanç - Son olarak, bir hesaptan kaldırılacak son para, hesaba yerleştirilen varlıkların kazançlarıdır.

Mantıken mantıklı. Vergi ödediğiniz paralar ilk vergi ve ceza ücretsiz olacak. Katkılar alındıktan sonra, neleri yapabildiğinizi veya alamayacağınızı görmek için listeden aşağıya doğru ilerleyin. Hala şaşkın mı? Bu, bir EBM'nin veya Sertifikalı Finansal Planlayıcının sizin için numaraları hesaplamanıza yardımcı olabileceği yerdir.

Gerekli Minimum Dağılımlar ve Roth IRA

Dönüşüm yaparken bir son not ve 70 1/2 yaşın üzerindeyseniz. Gerekli minimum dağıtımlara başlamak için IRS sihirli çağınız olduğundan, bu dağıtımlar bir Roth IRA'ya dönüştürülemez. Dönüştürmek istediğiniz yılda, öncelikle gerekli dağıtımınızı geri çekmeniz gerekir ve daha sonra kalan parayı bir Roth'a dönüştürebilirsiniz. Bu sadece tam bir dönüşüm yaparsanız. Yılın başında bir Roth IRA dönüşümü yapmak istiyorsanız, ancak RMD'nizi erteleyebilirsiniz; daha sonra kısmi bir dönüşüm yapmak ve en azından IRA'da RMD'nin miktarını bırakmak isteyeceksiniz. Politikalarının RMD'ler konusunda ne olduğunu görmek ve dönüştürmek için IRA sorumlunuzla iki kez kontrol ettiğinizden emin olun. 2009 yılında RMD'lerin askıya alındığını, bu nedenle geçerli olmayacağını unutmayın. 2010 yılında planlandığı gibi devam edecek.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

En İyi Roth IRA Oranları Nelerdir?
Yatırım

En İyi Roth IRA Oranları Nelerdir?

Sık sık finansal planlamacı olarak aldığım en sık sorulan sorulardan biri: “Roth IRA'nın en iyi oranları hangisi?”. Yakın bir saniyede geliyor, “Şu anda satın almak için en iyi stok hangisi?” Bu soruların her ikisi de son derece zor, eğer imkansız değilse, cevap vermek. Buna ek olarak, Roth IRA'lara ulaştığım soru neredeyse hiç mantıklı değil.
Devamını Oku
Dolar Maliyet Ortalaması
Yatırım

Dolar Maliyet Ortalaması

Mali olarak sorumlu kalmak için, herkes düzenli olarak faturaları ödemek zorundadır. Bu faturalar ev ödemenizi, HD paketli Dish Network'ü, su faturasını, Sirius uydu radyosunu ve diğer gerekli özelliklerin birçoğunu içerir. Ne yazık ki, pek çok insan aynı konsepti takip etmiyor, yatırım yapmak söz konusuydu.
Devamını Oku
Ortalama Borsa Dönüşü nedir?
Yatırım

Ortalama Borsa Dönüşü nedir?

“Ortalama borsa iadesi nedir?” Bu harika bir soru. Size cevabı vermek için çeşitli kaynaklar kullanacağım. Ama genellikle bu sorunun arkasında bir soru var. Düşünebilir misin? “Borsada zaman içinde neler yapabileceğimi tahmin edebilirim?” Bu genellikle sorulmakta olan sorudur ve ilk bakışta bu iki benzer görünebilir olsa da aslında aslında oldukça farklı bir soru.
Devamını Oku