Yatırım

IRA için 401k Rollover için Seçenekleriniz Nelerdir?

401k Devrilme Seçenekleri

İşinizden ayrıldığınızda ya gönüllü olsun ya da olmasın, 401 (k) ile ilgili önemli bir karar vermeniz gerekir. Birçoğu 401 (k) ile ne yapabileceklerine dair tüm seçeneklerine aşina değil, yanlış seçim yapmak sana mal olabilir. Çoğu insan 401 (k) rollover konseptine aşinadır, ancak hala süreç boyunca biraz yardıma ihtiyaç duyar. Bu kararla karşılaşırsanız, seçenekleriniz.

Para Çekmek En İyi Seçenek Değil

Hangi parayı kendinize koyarsanız, paranızı alabilir ve yanınıza alabilirsin. Eğer işvereniniz bir maç varsa, bir çeşit hakemlik takvime tabi olabilirsiniz. Birçok insan 401k'ını paraya çevirmeyi tercih ediyor. Burada en çok kullanılan mantık, özellikle de 401k'lık planlar için eşleşme var.Şirketin para" değil "onların“. Vaov! Bu harika muhakeme değil mi?

“Şirketin parası” nı alarak, bu kişi% 10 erken çekilme cezası artı sıradan gelir vergisi ile sıkıştı. Tipik olarak, doğrudan 401k'ınızdan para yatırdığınızda% 20 standart artı% 10'luk erken para çekme cezası alacaklardır.

Paraya gerçekten ihtiyacınız varsa, 401 (k) 'den borç almayı düşünebilirsiniz. Sorun şu ki, çoğu şirket ayrılırken ödenen kredi bakiyesini istiyor - iş seçimini tercih edip etmemeniz.

401k'ınızı yalnız bırakın.

Her zaman eski planınızla parayı bırakma seçeneğine sahipsiniz. Para yatırıma devam edecek ve 401 (k) tutarını ele geçiren finans şirketi, size nasıl olduğunu söyleyen üç aylık beyannameleri postalamaya devam edecektir. Gelecekteki herhangi bir büyüme vergiden ertelenecektir.

Ancak bu pasif seçim fırsat maliyeti ile birlikte gelir. Planda 401 (k) varlığını terk ederseniz, kontrol ve esneklikten vazgeçersiniz. Yatırım seçimleriniz sınırlı olabilir, plan ücretleri yüksek olabilir ve paranıza hızlı bir şekilde erişemeyebilir veya istediğiniz şeyi yapamayabilirsiniz. Eski 401 (k) 'lık bir geçmişiniz varsa, eski işverenlerle birlikte ayrılırsanız, emekli olduğunuzda işler gerçekten zorlaşabilir - özellikle de Zorunlu Asgari Dağılımları (RMD) almak zorunda olduğunuzda. Parayı plana bırakmak, en akıllı seçim olmayabilir.

401 bin yeni bir işverene aktarma

Çoğu insan, eski 401 bin yeni 401 bin yeni işverene transfer etme seçeneğine sahiptir. Geçmişte, bu daha zordu, ancak son hükümet düzenlemesi değişiklikleri ile, çok daha kolay. Bu iyi bir karar olsa da, bir çok yeni 401k'daki yeni seçeneklere bağlıdır.

401k'ınızı bir IRA'ya dönüştürebilirsiniz.

Bu genellikle en mantıklı olan seçenektir. Parayı bir rollover veya truste-to-trustee transfer ile bir IRA'ya taşıyabilirsiniz. Ya da, parayı, eski bir 401 (k) varlığınızı, paranızı başka bir nitelikli emeklilik planına geçirene kadar tutmaya yarayan geleneksel bir IRA olarak adlandırılan bir “kanal IRA'sı” na yönlendirebilirsiniz.

Bir IRA devri veya vesilesiyle trustee transfer yaptığınızda vergi cezası yoktur. Bunu yaptıktan sonra, paranın tam kontrolüne, vergiden erimeye devam eden büyümeye, genişletilmiş yatırım tercihlerine ve muhtemelen daha düşük hesap yönetim ücretlerine sahip olursunuz.

İki koşulu yerine getirebilmek koşuluyla, parayı bir Roth IRA'ya dönüştürmek harika bir hamle olabilir. İlk olarak, düzeltilmiş brüt geliriniz, rollover yaptığınız yıl için 100.000 $ 'dan az olmalıdır. İkincisi, dönüştürdüğünüz varlıklar için vergi ödemeniz gerekir. Yukarıya önemli bir şey var: Vergi içermeyen birleştirme, 59 yaşından büyükseniz vergisiz olarak para çekiyorsanız ve hesabınızı en az beş yıllığına almış olmanız ve IEE'nize 70½ yaşından sonra katılmanız gerekmeden IRA'ya katkıda bulunma potansiyeline sahip olursunuz. RMDs. Roth IRA'ya yapılan katkılar vergiden düşülmez, ancak para çekme konusunda daha az kısıtlama vardır.

2009 yılında, bir 401 (k), 403 (b) veya 457 emeklilik tasarruf planına vergi sonrası katkılarla bir Roth IRA'ya fon sağlayabilirsiniz - bu katkıları alabilir ve bunları AGI'niz şartıyla Roth IRA'ya vergiden muaf tutabilirsiniz 100.000 $ veya daha düşük. Dönüşüm tutarı üzerinde bir sınır yoktur. Bu arada, 2010 yılında herkes geleneksel bir IRA'yı bir Roth IRA'ya dönüştürebilir - bu tür dönüşümlerdeki AGI kısıtlaması ortadan kalkar.

Ya bir 401 (k) donma ile titremelisiniz?

Bir “donma”, işvereninizin emeklilik planınıza karşılık gelen katkıları azalttığı veya askıya aldığı zamandır. FedEx, General Motors ve Motorola son zamanlarda bunu yapmayı seçti. Cevap: Kişisel katkılarınızdan vazgeçme. Eğer yönetebilirseniz, 401 (k) katkınızı, işvereninizin katkıda bulunduğunu etkin bir şekilde değiştirdiğiniz bir seviyeye ayarlayın. Emeklilik için tasarruf, en yüksek önceliklerinizden biri olarak kalmalıdır.

401 (k) yuvarlayıcınızla hala yardıma ihtiyacınız varsa, bir Certified Financial Planner ™ uzmanından danışmanlık aldığınızdan emin olun.

Videoyu izle: İRA'ya 401 bin emeklilik planı nasıl devirilir.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

IRA için 401k Rollover için Seçenekleriniz Nelerdir?
Yatırım

IRA için 401k Rollover için Seçenekleriniz Nelerdir?

401K Devrilme Seçenekleri İşinizden ayrıldığınızda, gönüllü olsun ya da olmasın, 401 (k) ile ilgili önemli bir karar vermeniz gerekir. Birçoğu 401 (k) ile ne yapabileceklerine dair tüm seçeneklerine aşina değil, yanlış seçim yapmak sana mal olabilir. Çoğu insan 401 (k) rollover konseptine aşinadır, ancak hala süreç boyunca biraz yardıma ihtiyaç duyar.
Devamını Oku
Parti Başlamak Üzere Yaklaşıyor Ama Modaya Geç Olacak
Yatırım

Parti Başlamak Üzere Yaklaşıyor Ama Modaya Geç Olacak

Bu, LPL Financial'in Baş Yatırım Sorumlusu Burt White tarafından hazırlanan beyaz bir rapor. En büyük sosyal sahte paslardan biri, bir partiye çok erken varmaktır. Diğer misafirler için yumruk kasenin etrafında beklemek bir sonsuzluk gibi görünebilir. Üstelik parti sahipleri genellikle hazırlık aşamasında dolanıyor ve sonunda daha soğuk veya asılı süslemelerin stoklanması gibi nihai parti görevlerine yardımcı olmaya hazırsınız.
Devamını Oku
Basit bir IRA Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey
Yatırım

Basit bir IRA Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey

Çoğu insan bir BASİT IRA'yı hiç duymamış ve bunun 401 (k) 'dan nasıl farklı olduğunu merak etmektedir. BASİT bir IRA, Çalışanlara Tasarruf Yatırım Eşleştirme Planı anlamına gelir. BASİT bir IRA'ya başlamak: SIMPLE IRA hakkında bilmeniz gereken 7 şey. BASİT IRA Kurulumu ve Dosyalama Gereksinimlerini Korumak SIMPLE IRA'yı Nereden Açabilirim?
Devamını Oku