Yatırım

Çalışırken Hizmet Dağılımı - 401k Rollover

401k'ınıza göre çalışırken eski ıslık günlerini hatırlıyor musunuz? Şirketiniz 401k'ınıza çok güzel bir maç yapmıştı. Dengeniz her zaman yüksekte ve emeklilik ufukta olduğu gibi görünüyordu.

Sonra 2008 geldi ve ıslık daha çok bir sızlanana dönüştü. Merak etme, ben de sızlanıyordum. 59 1/2 ve hala çalışıyor olanlar için, tekrar ıslık çalmanız için bir sebebim olabilir. Bunun arkasındaki sebep 401k hizmet içi dağıtım olarak adlandırılıyor.

Kısa bir süre önce, işvereni 401k sağlayıcılarını tekrar kullanmaya (son 5 yılda 3 kez) geçmeye hazır olan ve yeni yatırım seçeneklerinden bıkmış bir müşteriden telefon aldım. O 59 1/2 bitti ve onun 401k bir IRA devirmek ve aynı zamanda onun 401k için fon sağlamaya muktedir olabileceğini duymuştu. Onunla paylaşabileceğimiz için gerçekten heyecanlıydım ve bu prosedüre hizmet içi dağıtım deniyordu.

401k Hizmet içi Dağıtım Kuralları

 1. Önce ilk şeyler, sen VAR 59 1/2 olmak. Mevcut planınızı ne kadar sevmiyor olursanız olun ve hepsini geri çekmek istiyorsanız, o zamana kadar bir seçenek değildir.
 2. Bu sadece 401k için geçerli değil. Her türlü emeklilik planı da işe yarayacak. Bu da 403b, 457 "ve emekli maaşlarını içerir.
 3. İhtiyacınız yoksa parayı İRA'ya iade ettiğinizden emin olun. 401 bin hizmet içi para çekme işlemi yapılarak vergilendirilecektir.

401k Hizmet-içi Dağıtım Yapmanın Nedenleri

Hizmet içi dağıtımı, kazandığınız bakiyeyi kâr paylaşım planınızdan IRA'ya devretmenize izin verir. İlk olarak uygun olup olmadığınızı belirlemeniz gerekecektir. Bazı planlar bunu yapmayı kısıtlayabilir. İşte isteyebileceğiniz bazı nedenler:

 • Kontrol- Kim kontrolünü sevmez ki? Bir IRA ile, hesap sahibisiniz ve işvereniniz tarafından desteklenen planınızın empoze edebileceği kısıtlamalardan bağımsız olarak varlıklarınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olursunuz.
 • çeşitlendirme - Birçok işveren sponsorlu planlar sınırlı yatırım seçenekleri sunar. Bunun tersine, çoğu IRA tipik olarak, neredeyse her varlık sınıfında daha geniş bir yelpazede yatırım seçenekleri sunmaktadır. Bu esneklik, bireysel yatırım hedeflerinizi karşılamak için emeklilik varlıklarınızı daha iyi çeşitlendirmenize yardımcı olabilir.
 • Yararlanıcı seçenekleri - Tipik olarak, IRA'lar eşleri olmayan faydalanıcıların yaşamları boyunca miras kalan bir IRA'yı “genişletmelerine” izin verir. Bu tip faydalanıcı dağıtım seçeneği, çoğu işverenin sponsor olduğu planlarda mevcut değildir, bu da yararlanıcılarınızın dağıtım seçeneklerini sınırlayabilir.

401k Hizmet-içi Dağılımların Dezavantajları

Her avantajı ile dezavantajları olabilir. Düşünün lütfen:

 • Yaş sınırlamaları - Nitelikli planlarda, 55 yaşın üzerindeki kural, 55 yaş ve üstü çalışmalarını engelleyen katılımcıların% 10 IRS erken dağıtım cezası olmaksızın dağıtım yapmasına izin verir. Bir IRA'da, 59½ yaşına kadar dağıtım yapamazsınız. Bu nedenle, erken emekli olmayı planlıyorsanız, emekli olmadan önce 401 (k) varlığınızın tamamını IRA'ya taşımamak suretiyle emeklilik fonlarınıza cezasız erişimi korumak isteyebilirsiniz.
 • NUA'YA- Net Gerçekleştirilmemiş Takdir (NUA) vergi muamelesi, IRA'lardan yapılan dağıtımlar için bir seçenek değildir. Bu nedenle, işveren sponsorluğundaki planınızda yüksek oranda şirket hisselerine sahipseniz, bu hisse senedinin IRA'ya aktarılması, NUA vergi muamelesinden yararlanmak zorunda kalabileceğiniz herhangi bir yeteneği ortadan kaldırır.
 • Alacaklı koruma - IRA'lar artık federal iflas korumasına sahipken, diğer IRA alacaklılarının korunması hala devlet yasaları tarafından belirleniyor. Nitelikli plan varlıkları geniş federal alacaklı korumaya sahip olmaya devam ediyor.
 • Mevcut planınıza yeni katkılar - Hizmet içi dağıtım almak, işvereniniz tarafından desteklenen planınıza katkıda bulunma yeteneğinizi etkileyebilir. Bunu uygulamadan önce plan yöneticinize danışın. Roth IRA katkı limitleri hakkında daha fazla bilgi edinin.
 • Maliyet - Kendi IRA'nızın olması ile ilgili ücretler, 401k içindeki yatırım seçeneklerinden daha maliyetli olabilir.
 • Vergi sonrası dolar - Vergi sonrası dolar genellikle nitelikli bir plana ayrılır ve genellikle ayrı olarak dağıtılabilir. Ancak, vergi sonrası dolar IRA'ya yuvarlanırsa işleri karmaşıklaştırır. Eğer vergi sonrası parayı bir İRA'ya taşırsanız, bu para İRA'nın indirilemeyen “temeli” nin bir parçası olur ve ayrı olarak erişilebilir olmayacaktır. Bir IRA dağıtımına girdiğinizde IRA “temeli” nden tekrar vergi ödememek için, IRA'larınızdaki “temeli” kayıtlarına dikkat etmelisiniz. Bu, bir Roth IRA Dönüşümü yapmak konusunda daha fazla sorun olabilir.

* Kısıtlamalar, cezalar ve vergiler geçerli olabilir. Belirli kriterler yerine getirilmedikçe, Roth IRA sahipleri Vergisiz olarak çekilmelere izin verilmeden önce 59 1/2 veya daha büyük olmalı ve IRA'yı 5 yıl boyunca tutmalıdır.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Nasıl 200.000 $ yatırım (ve sağlam bir getiri)
Yatırım

Nasıl 200.000 $ yatırım (ve sağlam bir getiri)

200.000 $ 'lık yatırım yapmak aslında önemli bir eşik. Küçük yatırımcılar ve büyük olanlar arasındaki bölünme çizgisidir. Ve tüm yatırım tutarları gibi, 200.000 $ 'lık yatırım yapmak için benzersiz stratejiler gereklidir. Tamamen çeşitlendirmek için yeterince büyük miktarda para ve hatta bazı spekülatif şanslar. Aynı zamanda uygun şekilde korunması gereken yeterince büyük bir yuva yumurtası.
Devamını Oku
IRA için 401k Rollover için Seçenekleriniz Nelerdir?
Yatırım

IRA için 401k Rollover için Seçenekleriniz Nelerdir?

401K Devrilme Seçenekleri İşinizden ayrıldığınızda, gönüllü olsun ya da olmasın, 401 (k) ile ilgili önemli bir karar vermeniz gerekir. Birçoğu 401 (k) ile ne yapabileceklerine dair tüm seçeneklerine aşina değil, yanlış seçim yapmak sana mal olabilir. Çoğu insan 401 (k) rollover konseptine aşinadır, ancak hala süreç boyunca biraz yardıma ihtiyaç duyar.
Devamını Oku