Yatırım

Sosyal Medya ve Danışman Blogger

Sosyal Medya denen şeyi duydun mu? Bu terimi ilk duyduğumda, gerçekten anlamadım. Tipik olarak sosyal medya veya blog kelimesini duyduğumda, ilk düşüncem MySpace'di, çünkü çoğunlukla karımın bir hesabı vardı. Sonra bir blogun gerçekte ne olduğu, Facebook, Twitter ve var olan her sosyal medya çıkışı hakkında daha fazla şey öğrendim. Gerçekten anlamadığım halde, dalıp gittim ve katılmaya başladım. Maceraya çıkmanın faydalarını gerçekten anlamadım. Öyleyse, bir gün anladım ve sonunda bunu gerçekten anladım. “Twitter-Bulb” mesajımın söndüğünü söyleyebilirsin.

Twitter üzerinden, web'deki diğer profesyonellerle ve diğer blog yazarlarıyla bağlantı kurabiliyorum. Bunlar arasında, Danışman Blogger adında bir blog çalıştıran Lawain McNeil adında biriyle tanıştım. İşlerini iyileştirme ve finansal planlama uygulamalarının verimliliğini artırma konusunda diğer bağımsız finansal planlamacılara (benim gibi) tavsiyelerde bulunuyor. Ana alanı, planlamacılara sosyal medyayı işine nasıl başarılı bir şekilde dahil etmeleri gerektiği konusunda tavsiyede bulunuyor.

Twitter'da takip ediliyor

Twitter üzerinden Lawain'i takip ediyorum (eğer Twitter'ı henüz duymadıysanız, endişelenmeyin), güncellemelerini okuyarak ve bazı önerilerini dikkate alarak. Sonra bir gün Lawain, Carbondale, Illinois'de ikamet ettiğimi ve burada yetiştirilip yetiştirilmediğimi sorduğumda doğrudan benimle temasa geçti. Orjinalde, 60 mil kuzeyinde bulunan Salem, Illinois'den geliyor. Aslında bölgede, ailem Carbondale'de bir ailesi var. Twitter üzerinden bu şansın yaşanması ve blogosfer gerçekten Sosyal Medya'nın gerçekten ne kadar güçlü olduğunu gösterdi. Konuşmamız devam ettikçe, şu anda başka bir danışmanla birlikte olan bir teyzesi olduğu ve birkaç yıldan beri mutlu olmadığı ve bana onu sevk edeceğini söyledi. Korku veren! Hepsi bir arada, ben çok heyecanlandım ve Sosyal Medya adı verilen bu şeyi kullanarak ilk tavsiyemi aldığımdan çok etkilendim.

Lawain bana ulaşmak ve bağlanmak için çok güzel olduğu için, ben ve onun Southern Illinois sonra onun hayatı hakkında daha fazla bilgi edinmek için zaman ayırmak istedim.

Lawain, Salem, Illinois'de büyüdün ve şimdi başka bir yere taşındın. Bize Salem, Illinois’te biraz büyüdüğünüzü ve bölgeden çıkardığınızı söyler misiniz?

Salem senin tipik küçük orta batı kasabası. Aile, arkadaşlıklar ve lise sporları etrafında yaşam merkezi.

Bir bakıma pastoral bir çocukluktu. Hayat çok basitti. Bisikletimi her gün okula yürüyerek gezdim ya da gezdim (okul yaklaşık 1.5 mil uzaklıkta idi). Aslında, güzel günlerde, aslında annemle birlikte öğle yemeği yemeye eve gittim. Bir ton topu topu, futbol, ​​yandı dere, bisiklet sürdü ve her zaman mahalle çocuklarıyla asılıydı. Çocuklarımın deneyimleyebilmesini dilediğim çok şey var.

En güzel hatıralardan biri William Jennings Bryan Halk Kütüphanesi ve William Jennings Bryan Müzesi'nde (birbirine bitişik) günlük durağımdı (South Marion'daki evimden 4 blok). Okumak için hep merhaba dedim, kütüphanecilerin kitap koymasına yardım et ve konuş. Kitaplara olan aşkımı bu yaşam deneyimine bağlarım. Harold 'Cap' Bigelow'un (Curator) ev ödevlerimde bana yardımcı olacağı ve Illinois Eyalet Polisi'nde (kötü şöhretli suçlu Charlie Birger'in yakalanmasına karışmıştı) hizmetiyle ilgili sohbet edeceği müzenin yanından geçecektim. I. Dünya Savaşı ve II. Dünya Savaşı.

Cincinnati Hristiyan Üniversitesi'nde basketbol oynamak için 1982'de Cincinnati, Ohio'da Salem'den ayrıldım. Cincinnati'ye taşınırken kültür şokunu yaşadığımı hatırlıyorum.

Güney Illinois'e geri dönmeyi düşünen hiç bir parçan var mı?

Evet, sık sık düşünüyorum. Dünyanın yüzündeki en güzel ve en hakiki insanların bazıları Salem gibi kasabalardan geliyor. Zaman aralıklarını özlüyorum ve her zaman geri dönmekten zevk alıyorum.

İşinde olduğun gibi ne var?

Bu aslında komik bir hikaye. Büyük bir ulusal kopyalama ve baskı şirketi için Kurumsal Hesap Yöneticisi olarak çalışıyordum. Benim bölgem Cincinnati'ydi. Bir gün, bir basım müşterisi haline gelen bir finansal işletmeye soğuk bir çağrı yaptım. Büyük bir müşteriye dönüşmeden çok uzun sürmedi. CEO, firmaya satışta (benden birkaç yıl sonra söylemediğim) katılmamı istedi. Sonunda ikna oldum ve bunun büyük bir fırsat olacağını ve geri kalanının tarih olduğunu düşündüm.

İlk bloğunuza ne zaman başladınız? Danışman Blogger’ı ne zaman başlattınız?

Büyük bir Bağımsız Kayıtlı Yatırım Danışmanı firması için eski bir Pazarlama Uzmanı olarak, danışmanlık ve çalışmakta olduğum tüm danışmanlarla iletişim kurmak için blog kullanmıştım. İlk blogum muhtemelen 2.5 yıl önceydi. Onlarla iletişim kurmak ve paylaşmak için harika bir yoldu. Ortamı sevdim ve her an ulaşabileceğim ve bağlanabileceğim gerçeği beğendim.

Finansal danışmanlar ve profesyoneller için zengin içeriği kanıtlamak amacıyla Şubat 2009'da AdvisorBlogger'ı başlattım.

Finansal danışmanlara yardımcı olmak için neler yapmak istediniz?

Finansal danışmanlar ve girişimcilerle çalışmayı seviyorum. Ben yüzlerce danışman ile antrenörlük yapmak ve danışmak için inanılmaz bir fırsatım oldu ve işi kesinlikle tatmin edici bulduk.

Finansal danışmanların çoğunun Sosyal Medya kavramına sahip olduğunu gördüğünüz en büyük yanlışlık nedir?

Bu sosyal medya sadece üniversite ve genç yetişkinler için bir araçtır. Pek çok danışman, Facebook için en hızlı büyüyen segmentin 35-54 yaş arası yetişkinler olduğunun farkında değil. Sosyal Medya, iletişim kurmaya ve ulaşmaya çalıştığımızlarla daha iyi bağlantı kurmaya yardımcı olan araçlardan başka bir şey değildir.

Danışman Laboratuarını kurduğunu görüyorum.Bu proje hakkında bize neler söyleyebilirsin?

Danışmanlık Laboratuvarı, Mayıs 2009'da başlatılan danışmanlar için bir teknoloji platformudur. Mayıs ayı ortasında ulusal bir duyuru yapacağız.

Bir sonraki sosyal medyada ne hissediyorsunuz?

Bu, sosyal medyanın güzelliğidir-sonra ne olduğunu tahmin etmek zordur. Herkes konuşmaya katılabildiği ve paylaşabileceği için, bu kolektif düşünce ve konuşmanın sonucu olarak yeni ürün ve stratejiler üretilecek. Ancak, görüşmelerin izlenebilir ve ölçülebildiğinden, gerçekleşen görüşmelerin (özellikle Twitter'da) pazar araştırması için kullanılacağını düşünüyorum. Çok havalı.

Paylaşmak istediğin başka bir şey var mı?

Bağlandığımıza sevindim.

Lawain, röportaj için çok teşekkürler! Lawain'in Blog Danışmanı Blogger’ını kontrol ettiğinizden emin olun.

Videoyu izle: Sosyal Medya Hesapları Ekleme - Blog Yazarak Para Kazanmak

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Büyük Buhran II mi? Neden bu derece olası değil
Yatırım

Büyük Buhran II mi? Neden bu derece olası değil

Firmam LPL Financial, 2009 için Outlook'u piyasaya sürdü. İşte bir başka Büyük Depresyon olasılığını ele alan eklerden biri. Biraz teknik ama iyi bilgi. Raporun tamamını PDF olarak istiyorsanız, sadece benimle iletişime geçin ve size e-posta göndermekten memnuniyet duyarız. Büyük Buhran, halihazırda ciddi durgunlukta olan şeyleri birleştiren ciddi ekonomik ve parasal politika hataları nedeniyle ortaya çıktı.
Devamını Oku
GFC 026'ya sorun: 30'larınızla Nasıl Para Kazanın?
Yatırım

GFC 026'ya sorun: 30'larınızla Nasıl Para Kazanın?

30'lara yatırım yapmak aslında kritik bir konudur. Bu, gerçekten kazmaya ihtiyaç duyduğunuz ve uzun vadede size fayda sağlayacak stratejiler geliştirdiğiniz zaman. 20'li yaşlarındayken birçok insan hayatlarını bir araya getiriyor. Ancak, 30'a ulaştığınız zaman, çoğu bu işten çıkarılmalı ve geleceğinize taahhüt vermeye başlamaya hazır olmalısınız.
Devamını Oku
Stok Online Satın Nasıl
Yatırım

Stok Online Satın Nasıl

Bir süreliğine bir şeyler yapıyorsanız, çoğu zaman verilen şeyleri alma eğilimindesiniz. Potansiyel müşteriden, birkaç yıldır tanıdığım birinden bir telefon aldım. Bana herkesin bildiğini düşündüğüm bir soru sormaya çağırdılar. Mesleğime gelince, böyle bir temel soruydu, dediğim gibi, sadece aldım ve herkesin bunu nasıl yapacağını bildiğini düşündüm.
Devamını Oku
Gençler İçin En İyi Yatırımlar
Yatırım

Gençler İçin En İyi Yatırımlar

Gençlerin sadece birkaç dolar ile yatırım yapmaya başlayabilecekleri ve tüm yatırım kararlarını alabilecekleri yatırım uygulamaları olsaydı harika olurdu. Gençlerin yatırım seçenekleri yasal kısıtlamalar nedeniyle son derece sınırlıdır. Bu, oturmak ve 18 ya da 21 yaşına kadar yatırım yapmaya başlamak için beklemek zorunda olduğunuz anlamına gelmez.
Devamını Oku