Yatırım

Üniversite Öğrencilerinin Neden Yatırım Yapacağını Düşünmesinin 6 Sebebi

Üniversite Öğrencilerinin Neden Yatırım Yapacağını Düşünmesinin 6 Sebebi

Bu, SIU-Carbondale’den İşletme Fakültesi öğrencisi Kyle Sellers’in misafir konuğu. Kyle bu dönem benim stajyerim oldu ve bana iş kardeşliği ile konuşmamı istedi. Ayrıca yerel lise ziyaretine gittiğimde yazımı kontrol etmek isteyebilirsiniz. Kyle'ın buradan almasına izin vereceğim….

Ne düşündüğünü biliyorum. Gençlerin neden yatırım yapmamız gerektiğini düşündüğü hakkında kim daha fazla duymak ister? Geçen sene Bay Rose (onu eski kılan adam) yerel bir lisede misafir konuşmacı olması istendi. Bu kez Bay Rose, Southern Illinois Üniversitesi-Carbondale'deki profesyonel bir iş kardeşliği olan Alpha Kappa Psi tarafından finansal planlama hakkındaki görüş ve tavsiyelerini paylaşması istendi. Toplantının sonunda Sayın Rose, neden yatırım yapmamız gerektiğini düşündüğümüzün en iyi 6 nedenini sordu. İşte buradalar:

1. Kendi Finansal Yöneticiniz olun

Artık herkesin finans, yatırım ve borsada uzman olmadığını biliyorum, ancak özellikle de bu günlerde mali durumunuz konusunda çok bilinçli olmalısınız. Yeni başlayanlar için, tüm kazançlarınızı ve harcamalarınızı takip edebilirsiniz, böylece her hafta maaşınızın nereye gittiğini bilirsiniz. Ayrıca, ödenmemiş kredi kartı borcunuzun tamamını ödemeye başlayabilirsiniz. Ya da acil bir fonu başlatabilirsin…

2. Acil Durum Fonu

Acil durum fonu için, sadece acil durum zamanlarını istiyorsun. Ne de olsa, kaçımızın araçlarımızı parçalara ayırmak için psişik yeteneklere sahip miydi? Bu nedenle, bu fon likit olmalıdır (kolayca nakde dönüştürülebilen bir varlık). Elinizde yeterli paraya sahip olmak sizi daha derinden borçlanmaya karşı koruyacaktır. Paranızı koymak için bazı iyi yerler kontrol hesapları, CD'ler veya bazı kısa vadeli tahvillerdir. Bir gün 1000 dolar ile ne yapacağını bilmemeniz durumunda, kendiniz veya aileniz için acil bir fonu başlatmak başlamak için harika bir yoldur.

3. Enflasyon

Üniversite Öğrencilerine Yatırım Yapmak

Bunu her gün mutlaka farketmezsiniz, ancak enflasyon oranı sürekli olarak varlıklarınızın değerini azaltmakta ve yaşam maliyetini arttırmaktadır. Eğer yatırım yapmazsanız, paranızın değeri etrafta oturacak ve hiçbir şeye dönüştürülmeyecek. Bir çizburger, patates kızartması ve 15 sent için bir içki alabileceğini hatırlıyor musun? Ben de ama doğru değil.

Kolej dersleri en sevdiğiniz yemeklerle birlikte yükseliyor (Güz 2008-İlkbahar 2009'da katılım maliyeti SIUC için 18.700 dolardı). Www.finaid.org'a göre, ortalama öğrenim enflasyon oranı genel enflasyon oranının iki katıdır. Dolayısıyla, yıllık% 7'lik öğrenim harcaması oranını kullanırsak, 10 yıllık harç tutarı yaklaşık 36.800 $ olacaktır. 20 yıl beklediğimizde yılda yaklaşık 73.000 $ ya da dört yıllık bir derece için yaklaşık 321,000 $ 'a mal olacaktı! En yüksek ödeme yapan üniversite derecelerinden birine sahip olsanız bile, enflasyon hala sizi bulmanın bir yolunu bulacak.

4. Emeklilik

İşte lise öğrencileri ve kolej öğrencileri üzerinde anlaştılar. Hiçbirimiz erken yaşta emekli olmak istemediğimiz hissini anlayamasak da, 40 yıldır hergün çalıştıktan sonra sonsuz bir tatilin çok kötü gelmediğini anlayabiliyoruz. Emeklilik için erken kaydetme, en iyi bahistir. Eğer 21 yaşındaysanız ve yılda 2,000 $ 'a yatırım yapmaya 8 yaşında başlıyorsanız, 45 yıl içinde 773.000 $' dan fazla olacaktır. 40'a (26 yıllık yatırım) kadar tasarruf etmeye başlamadıysanız, aynı miktarı elde etmek için yılda yaklaşık 10.000 dolar harcamış olmanız gerekir.

5. Aile Güvenliği

Çocuklarınızı boogiemandan korumak güvenlidir. Ama kolej harçları için yeterince biriktirecek misin? Öngörülemeyen acil durumlar için sigorta kapsamınız var mı? Hayat sigortanızı alın, böylece ailen size kötü bir şey gelirse yapabilir. Bu aynı zamanda kendi finans yöneticiniz olmanın yanı sıra bir acil durum fonu oluşturmaya da bağlıdır.

6. Büyükannem bana borcun var!

Tüm zaman boyunca ciddi olamayız. Emekli olduğumda torunumun kanepesinde yaşamak istemediğimi söyleyerek bir çok insan için konuşabileceğimi düşünüyorum. En sevdiğiniz içeceği yudumlarken bir plajda uzanmayı mı tercih edersin? Bu ikimiz yapar.

* Bilgilerinizi bizimle paylaşmak için zaman ayırdığınız için Sayın Rose'a şahsen teşekkür ederim. Alpha Kappa Psi'deki kardeşlerime teşekkür ederim.

Videoyu izle: Bir Üniversite Öğrencisi Neden Ders Çalışamaz

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Kişisel Sermaye İnceleme - Tüm Yatırımlarınızı Tek Bir Yere Yönetme
Yatırım

Kişisel Sermaye İnceleme - Tüm Yatırımlarınızı Tek Bir Yere Yönetme

Yatırımcılar için özlem duyduğum bir şey, tüm finansal hesaplarınızı - yatırım portföyünüzü, kontrol hesaplarınızı, kredi kartlarınızı ve diğer kredi hesaplarınızı - tek bir yerde senkronize etmenizi sağlayan ve daha sonra yatırımla ilgili bir analiz sağlayan bir araçtır. tüm portföyünüz. Nane, size sayı vermenin harika bir işidir, ancak herhangi bir finansal bilgi sağlama konusunda yetersiz kalmaktadır.
Devamını Oku
En İyi Roth IRA Oranları Nelerdir?
Yatırım

En İyi Roth IRA Oranları Nelerdir?

Sık sık finansal planlamacı olarak aldığım en sık sorulan sorulardan biri: “Roth IRA'nın en iyi oranları hangisi?”. Yakın bir saniyede geliyor, “Şu anda satın almak için en iyi stok hangisi?” Bu soruların her ikisi de son derece zor, eğer imkansız değilse, cevap vermek. Buna ek olarak, Roth IRA'lara ulaştığım soru neredeyse hiç mantıklı değil.
Devamını Oku
Stok Online Satın Nasıl
Yatırım

Stok Online Satın Nasıl

Bir süreliğine bir şeyler yapıyorsanız, çoğu zaman verilen şeyleri alma eğilimindesiniz. Potansiyel müşteriden, birkaç yıldır tanıdığım birinden bir telefon aldım. Bana herkesin bildiğini düşündüğüm bir soru sormaya çağırdılar. Mesleğime gelince, böyle bir temel soruydu, dediğim gibi, sadece aldım ve herkesin bunu nasıl yapacağını bildiğini düşündüm.
Devamını Oku
Sabah Kahvenizi Atlayarak 100.000 $ Üzerinden Nasıl Kazanabilirsiniz?
Yatırım

Sabah Kahvenizi Atlayarak 100.000 $ Üzerinden Nasıl Kazanabilirsiniz?

Yalan söylemem. Biraz zaman alacak. Ama evet, her gün işe giderken kahve dükkanını atlayarak 100.000 doların üzerinde para kazanabilirsiniz. Oh, ve hala kahvenizi evde yapabilirsiniz. İşte nasıl çalışıyor… En sevdiğiniz kahveyi yerel sürücünüzde söyleyin, 3 $ (daha pahalıya mal olabilir). Ayrıca, evde en sevdiğiniz kahve içeceği için 1 dolara mal olduğunu söyleyelim (daha ucuza mal olabilir).
Devamını Oku