Yatırım

Dayanılmaz 2 Yıllık Hazine Notu

2 yıllık Hazine notundaki getiri, geçen hafta düşüşünü sürdürdü ve haftayı 2009'un başlangıcından daha düşük bir seviyede tamamladı. 2 yıllık Hazine getirisinin şu andaki bazda düşük olması gerçeği haykırıyor Kurumsal Tahviller, Yüksek Verimli Tahviller, Emtialar ve hatta stoklar gibi riskli yatırımların güçlü performansını göz önünde bulundurarak. Yüzeyde, 2 yıllık notta yıl için yeni bir düşük tomurcuklanan uçuş güvenliği ralli anlamına gelir. Bununla birlikte, 2 yıllık Hazine gelirlerindeki düşüşün birkaç rasyonel nedeni vardır; hiçbiri, yatırımcılar arasında yenilenen ekonomik gerileme ile ilgili artan riskten kaçınma ile ilgili değildir.

T-Bill Arz Azaltma

En baskın faktör T-fatura arzında kayda değer bir düşüş olmuştur. Haziranda, Eylül ayı ortasında, Ek Finansman Programının (SFP) bir parçası olarak çıkarılan T-bonolarının olgunlaşmasıyla 185 milyar dolarlık bir yeniden ihraç olmayacağını açıkladı. SFP, 2008 yılının dördüncü çeyreğinde mali krizin yüksekliği boyunca tahvil piyasası likiditesine yardımcı olmak amacıyla başlatıldı. Tahvil piyasası likiditesi büyük ölçüde iyileşmiş ve Hazine Bölümü borç stokunun ortalama vadesini uzatmak isteyen Hazine Bölümü'nün 15 milyar dolarlık SFP T-bono'larının basitçe olgunlaşmasına karar vermiştir. Sonuç, son SFP T-faturası Ekim ayı sonunda olgunlaşan T-bill piyasasında% 10'luk bir düşüş oldu.

Yıl sonu finansman ihtiyaçlarına yaklaştıkça arzdaki düşüş yanlış zamanda gerçekleşiyor. Yıl sonu yaklaşımları olarak bankalar ve diğer kurumlar, T-bono ve diğer yüksek kaliteli kısa vadeli yatırımları satın alarak bilançolarını düzenli hale getirmeye hazırlanmaktadır. Tatil boyunca likit olmayan ticaret koşullarından kaçınmak için, bu süreç genellikle Şükran Günü'nden önce başlar. Bir T-faturasının kurumsal versiyonu olan ticari kağıt piyasası, özel amaçlı finansman araçlarının (SPV'ler) kullanımdan kaldırılması ve ortadan kalkması sonucu önemli ölçüde azalmakta ve böylece T-faturaları üzerinde olağan üstü bir vurgu yapılmaktadır. seçim aracı. Yıl sonu fonlama talebi, Ocak ayında olgunlaşan tüm T-bonolarda sıfır getiriye yansımıştır. Buna ek olarak, para piyasası varlıkları azaldı, ancak 3,3 trilyon dolar, istikrarlı bir satın alma gücü kaynağını temsil ediyor.

Fed senin arkadaşın

Bir dost Federal Reserve de 2 yıllık getirinin önemli bir itici güç olmuştur. Fed, Fed fon oranına atıfta bulunarak “uzatılmış dönem” dilini vurgulamaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta, NY Ekonomi Kulübü nezdinde konuşan Fed Başkanı Ben Bernanke, bir kez daha Fed fonlarının faiz oranının ‚Ä uzatılmış bir süre için düşük kalacağını tekrarladı. Onun sözleri, parasal uyaranın kaldırılmasına veya finansal sistemdeki nakdi daha fazla proaktif olarak azaltmak için adımlar atmaya kesinlikle referans göstermedi.

Çoğu Fed konuşmacısı Bernanke'nin mesajını çok geçmeden uyaranın kaldırılmasıyla ilgili ihtiyatlı sözlerle tekrarladı. Yakın zamanda, St. Louis Fed Başkanı Bullard, Fed'in Mart 2010'dan sonra tahvil alım programlarına açık tutmak isteyebileceğini ve ilk faiz artırımının zamanlaması sorulduğunda, Chicago Fed Başkanı Evans'ın en azından 2010 yılının ortalarında rem ' ‚Äù ve ilk artış, belki de daha sonra 2011'de‚ Äúlate 2010'a kadar gelmeyebilir. Fed faiz beklentilerinin daha iyi göstergelerinden biri olan Fed fonu futures fiyatlandırması, ilk oran artışının Eylül FOMC’ta olacağını gösteriyor. toplantı. Önceden Fed fonu futures, ilk oran artışının Haziran ayı FOMC toplantısında gerçekleşeceğini belirtti.

İki Yıllık Oran nerede?

2 yıllık not verimindeki% 0,73'lük düşüş, onu hala adil bir değer olarak değerlendirdiğimiz bir aralıkta tutuyor. 2 yıl hedef Fed fon oranı ile sıkı bir ilişki sürdürmektedir. Tipik olarak, Fed beklemede iken, 2 yıllık getiri, Fed fon oranının% 0.50 ila% 1.00'ini geçmiştir. Hedef Fed fonları şu anda% 0,0 -% 0,25, mevcut 2 yıllık getiri kabaca tarihsel aralıklar ile uyumludur. Piyasa faiz oranlarının düşmesini beklerken, 2 yıllık getirinin Fed fonlarından daha düşük olması nadir değildir. Daha düşük bir Fed fonu oranı için açık bir yer olmamasına rağmen, piyasa ekonominin yeniden zayıfladığına ya da başka bir parasal uyaranın geleceğine gerçekten inanıyorsa 2 yıllık getiri düşebilir.

Yurtiçi bankalar ve yabancı merkez bankaları da 2 yıllık düşük bir Hazine veriminde rol oynamıştır. Zayıf kredi talebi yurt içi bankaları fazla para rezervleri ile terk etti. Nakit yokken, bankalar 2 yıllık not gibi uzun vadeli menkul kıymetlere yatırım yapıyorlar. Kısa vadeli menkul kıymetler faiz oranlarındaki değişimlere çok daha az duyarlıdır ve Fed'in daha uzun süre beklemeye devam ettiğine vurgu yapması durumunda, bu tür bir pozisyonu tutma riski azalır.

Yabancı merkez bankaları, para birimi müdahalesinde yenilenen çabaların bir parçası olarak 2 yıllık Hazine satın aldılar. ABD dolarının yılın en düşük seviyesine gerilemesi, ekonomileri ABD'ye olan ihracatlara bağımlı olan yabancı hükümetlerden endişe duymaya başladı. Merkez bankaları aracılığıyla kısa bir süre önce dolar alımına başlayacaklar Dönem Hazineleri.

2 yıllık Hazine notundaki düşüşün finansal krizin zirvesinde görülen seviyelere gerilemesi, yatırımcıların dikkatini çekti. 2009 yılında riskli yatırımların güçlü performansı göz önüne alındığında, 2 yıllık verimdeki düşüş özellikle dikkate değerdir. Ancak, T-bono arzında düşüş dahil olmak üzere bir çok faktör, Fed'in ‚Äù Ä uzamış periyodu mesajını yineleyen Fed, aşırı banka rezervleri, ve yabancı alımlar, 2 yıllık son 12 ayın en düşük seviyelerine itmek için birlikte çalışmışlardır. Bu faktörler ve yenilenen ekonomik endişeler için yenilenen bir uçuştan güvenlik alımına değil, 2 yıllık Hazine gelirlerindeki düşüşten sorumlu olmuştur.

 • Bu LPL Financial tarafından hazırlandı.Bu materyalde dile getirilen görüşler yalnızca genel bilgi içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır. Hangi yatırımların sizin için uygun olabileceğini belirlemek,
 • yatırım yapmadan önce mali danışmanınıza danışın. Tüm performans referansları tarihseldir ve gelecekteki sonuçların garantisi yoktur. Tüm endeksler yönetilemez ve doğrudan yatırım yapılamaz.
 • Devlet tahvili ve Hazine Bonoları, ABD devleti tarafından anapara ve faiz ödemelerinin zamanında yapılması konusunda garantilidir ve vadeye kadar elde tutulursa sabit bir getiri oranı ve sabit anapara değeri sunar. Ancak, fon paylarının değeri garanti edilmez ve dalgalanacaktır.
 • Şirket tahvillerinin piyasa değeri dalgalanacaktır ve eğer tahvilin vadesinden önce satılması durumunda, yatırımcının getirisi, ilan edilen getiriden farklı olabilir.
 • Tahviller, vadeden önce satılırsa piyasa ve faiz oranı riskine tabidir. Bono faizleri faiz oranları yükseldikçe azalacak ve fiyatlara bağlı olarak değişebilir.
 • Yüksek getirili / önemsiz tahviller, yatırım yapılabilir menkul kıymetler değildir, önemli riskler içerir ve genellikle karmaşık yatırımcıların çeşitlendirilmiş portföyünün bir parçası olmalıdır.
 • İpoteğe Dayalı Menkul Kıymetler, kredi riskinize, temerrüt riskine, vadesi geçmiş vadeden daha erken vadede geri ödeme aldığınız zaman, çağrı riski gibi ön ödeme riski taşımaktadır, uzatma riski, peşin ödemenin zıttı
 • risk ve faiz oranı riski.
 • Belediye tahvilleri kullanılabilirliğe, fiyata ve pazara tabidir ve faiz oranı riski vadeden önce satılır.
 • Bono faizleri faiz artışı olarak azalacak. Faiz geliri alternatif asgari vergiye tabi olabilir.
 • Federal vergiden muaf, ancak diğer eyalet ve yerel vergiler uygulanabilir.
 • Emtiaların hızlı fiyat değişimleri, bir yatırımcının elinde önemli bir oynaklığa yol açacaktır.
 • Hisse senedi yatırımı, olası anapara kaybı dahil olmak üzere risk içerir.

Videoyu izle: Evinden 10 kamyon çöp çıktı! Çöplerin yatalak oğlunun çeyizi kalk dedi

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Finansal olarak istikrarlı 27 işaretleri
Yatırım

Finansal olarak istikrarlı 27 işaretleri

“Bunu nasıl ödemek istersiniz?” Kısa bir süre önce Irak'tan ve eşimden dönmüştüm ve yeni evimiz için bir koltuk için avlanıyorduk. Satışa çıkmış birini bulduk, ikimizin de mükemmel olduğunu düşündük. Tamam, kırmızı bir kanepeydi ve mükemmel olduğunu düşündü. Şahsen, kimsenin neden kırmızı bir kanepe alacağını anlamadım ama görünüşe göre ev dekorunu anlamadım.
Devamını Oku
Ne Zaman Yatırım Yaparken Marj Kullanmalıyım?
Yatırım

Ne Zaman Yatırım Yaparken Marj Kullanmalıyım?

Marj borçtur. Çoğu durumda hisse senetleri için daha fazla varlık satın almak için aracı kurumunuzdan borç alırsınız. Bu size kaldıraç verir. Bir marjda satın aldığınız yatırımlara ilişkin getirilerinizin, komisyonlarınız neticesinde ayrıcalık için komisyoncunuza ödediğiniz faiz oranından daha büyük olacağına dair bir bahis yapıyorsunuz. Eğer öyleyse, farkı ceblendirirsin.
Devamını Oku