Yatırım

IRA'nıza nasıl ilgi gösterilir

İnsanların başarılı bir emeklilik için hazırlanmalarına yardım etmek, her gün yaptığım iştir. Emekli maaşlarının büyük bir kısmı, genellikle yatırım yapılabilir varlıklarının çoğunu temsil eden bir çeşit emekli maaşı veya emeklilik hesabına sahip olacak.

Bu parayla ilgili uygun stratejiye karar vermek, yaptığımız en yaygın şey ve daha fazla zaman değil, bu emeklilik hesabını geleneksel bir IRA'ya dönüştürmek mantıklı. IRA ile bir gelir planına karar verirken, “IRA'nın ne kadar ilgi gösterdiği” sorusunu alamıyorum. Bunu duyduğumda her zaman gülümse, çünkü IRA'ya ilgi duyduğunuzu açıklamak için en iyi olacağını düşündüğüm böyle yaygın bir soru.

Neden bir IRA Emekli Sandığı için İyi Bir Seçimdir?

Herkes farklı olsa da ve seçiminizi dikkatlice düşünmeden paranızı bir İRA'ya bırakmamalısınız, emeklilikte bunu yapmak için bazı çok geçerli nedenler var.

  • Esneklik: Emeklilik portföyünüz için bir IRA kullanmanın en büyük nedeni, IRA ile gelen esnekliktir. Çoğu IRA ile kendi yatırımlarınızı seçme olanağına sahipsiniz. Sizin için iyi çalışan fonları seçebilir ve mevcut 401 (k) değerinizde mevcut olmayabilir. IRA'nızda değişiklik yapmak, eski işvereniniz tarafından desteklenen daha az esnek bir emeklilik planında değişiklik yapmaktan daha kolaydır.
  • Erişim: Kendi IRA sorumlunuzu seçebildiğiniz için, erişimi biraz daha kolaylaştırabilir. Emekli olarak hesabınıza erişmeniz gerekiyor. Kendi bakıcınızı seçmek, hesap erişimini kolaylaştırabilir, ayrıca yeni IRA sorumlusunun emeklilik gelir planlamanızı biraz daha kolaylaştıracak bir dizi araç sunma şansı vardır. Eski işvereninizdeki 401 (k) veya 403 (b), şirketin seçtiği emanetçiye bağlı kalmanız gerektiği anlamına gelir.
  • Daha az maliyet: Tüketici baskısı birçok işveren tarafından desteklenen plan için daha düşük ücretlerle sonuçlanırken, gerçek şu ki, IRA ile daha düşük ücretler bile bulabilirsin. Bir IRA'nın düşük idari maliyetlerini, IRA'nız için daha düşük maliyetli fonlar ve ETF'leri seçme esnekliğine sahip olmanızla birleştirin ve paranız daha yüksek maliyetli olacaktır çünkü gerçek getirileriniz yüksek miktarlarda yenilmeyecektir. Daha önce ödeme yaptığınız ücretler.

Doğru IRA'nın yönetimi daha kolaydır, daha ucuzdur ve size daha fazla seçenek sunar. IRA'nizi tutmak için doğru yeri bulmanıza ve hedeflerinizi gerçekleştirme olasılığınızın daha yüksek olması için varlıklarınızın bir IRA'ya nasıl dağıtılacağını anlamanıza yardımcı olacak bilgili bir mali planlayıcıya danışın.

IRA'nızdaki En İyi Fiyatlar

Roth IRA'nın en iyi oranları hakkında bir yazı yazdım, bu da hala yatırımın birikim aşamasında olanlar için harika bir rehber. Zaten emekli iseniz, ihtiyaçlarınız farklıdır. IRA'nızdaki en iyi oranlar, emeklilik yaşam tarzınızı desteklemek için ihtiyaç duyduğunuz gelir için yuva yumurtasına güveniyorsanız farklı bir şey ifade eder.

IRA'nızda en iyi oranları almak, IRA'nızda neleri saklayabileceğinizi anlamak ve aynı zamanda emeklilik dönemlerinde varlık tahsisini nasıl kullanacağınızı bilmekle ilgilidir. Ne yazık ki, bu konuda emekliler için orada çok fazla eğitim yok, bu yüzden bir IRA'yı en iyi avantajınıza nasıl kullanacağınız konusunda bir kafa karışıklığı var.

Neden bu kadar çok kafa karışıklığı var?

Birçok yatırımcı, IRA'ları yerel bankanıza tanıttığını gördüğünüz IRA CD'si ile ilişkilendirir. CD, sabit bir getiri oranı sunan bir üründür. CD'niz belirtilen bir faiz oranına göre ödeyecektir. Finansal kurumun aracı kurum ile bir ilişkisi olmadıkça, CD'ler veya tasarruf hesapları IRA'nın sahip olabileceği tek yatırım seçeneğidir. Bu, veriminizin nispeten düşük olacağı anlamına gelir.

Bir IRA CD'si genellikle 10 yıllık bir süre ile sunulur ve oran, bankadaki diğer CD tekliflerinin çoğundan daha yüksektir. Ancak, bu oranların çoğunun ev hakkında yazacağı bir şey yoktur. Sonuç olarak, emekliler, IRA'ların ihtiyaçları için çok düşük verimler sundukları fikrini alırlar.

Gerçek şu ki, IRA, çeşitli varlıkları korumanıza izin veren son derece esnek bir vergi avantajlı emeklilik hesabıdır. En yaygın varlıklar, fonlar şeklinde hisse senedi ve tahvillerdir. Ancak, bazı durumlarda, IRA'ları gayrimenkul, iş yerleri ve hatta değerli metallere yatırım yapmak için kullanmak mümkündür. (Daha fazla egzotik IRA varlığına sahip olmak için sizinle çalışmak isteyen bir bakıcı bulmanız gerekecek ve idari masraflarınız daha yüksek olacaktır.)

Yine de çoğu emekliler, IRA'larında hisse senedi ve tahvil fonlarına bağlı kalmaktan iyidir. Bu varlıklar, genellikle kabul edilebilir bir risk düzeyini korumanıza izin verirken, IRA CD'lerinden daha iyi getiri sağlar.

IRA Faiz Oranı = Toplam Getiri

Bir resmin bin kelimeye değdiğini söylüyorlar. Bu taslağın, IRA'da nasıl para kazanabileceğimiz konusunda daha net bir resim çizmesine yardımcı olup olmadığına bakalım:

Bir IRA'da Faiz Oranı Toplamı

* Temettüler garanti edilmez. Faiz ve tahvil ödemeleri, ihraççının ödeme kabiliyetine tabidir ve belirli şartlara veya kısıtlamalara tabi olabilir. Yatırım yapmak riske tabidir. Takdir garanti edilmez.

Basit tutalım: Hemen hemen tüm emeklilerin portföyü hisse senedi ve tahvillerden oluşmaktadır. Stoklar ve tahviller varlık sınıfları olarak adlandırılır, çünkü bunlar iki farklı yatırım türüdür. Varlık tahsisi olarak adlandırılan hisse senetleri ve tahvillerin karışımı, kendi risk toleransınız ve paraya ihtiyaç duyduğunuz zaman dahil olmak üzere bir dizi risk profiline bağlıdır. Bu iki varlık sınıfından oluşan bir portföyünüz olduğunda, toplam getiriyi (veya çoğumuz düşündüğümüz gibi faiz oranını) verecek iki ana bileşene sahipsiniz:

  1. Gelir (hisse senedi karından, tahvil faiz ödemelerinden ve dağıtımlarından)
  2. Takdir (veya amortisman).

Bunların, gerçek faiz oranınızı anlayabilmeniz için, ayrıca paranızla ne yapacağınız konusunda daha iyi kararlar almak istiyorsanız, IRA'nızda nasıl işlediğini anlamalısınız.

Portföyden Gelir

Tipik olarak, bir yatırım portföyüne ilişkin “gelir” duyduğunuzda, akla gelen en yaygın şey bağdır. Tahviller, tahvilde belirtilen faiz oranına dayanan “kupon ödemesi” olarak adlandırılır. Bu kupon ödemeleri, tahvilin ihraççısına bağlı olarak aylık, üç aylık veya altı ayda bir ödenebilir. Bononunuz olgunlaştığında, anaparayı geri alırsınız ve isterseniz başka bir tahvile yeniden yatırım yapabilirsiniz.

Bir portföyden elde edilen diğer gelir bileşeni, hisse senedi veya tercih edilen hisse senetlerinden elde edilen temettüdür. Portföyünüzde hisse senedinin bir yüzdesine sahipseniz, o zaman sahip olduğunuz hissenin bir kısmının temettü ödemesi için iyi bir şans vardır. İşte Investorguide.com'dan hisse senedi temettüleri için bir tidbit:

Hisse senetleri hisse senedini veren şirket tarafından belirlenir ve büyük ölçüde dalgalanabilir. Temettüler, şirketin hissedarlarına karı üzerinden ödediği ve hisse başına ödenen nakit ödemeleridir. Diğer bir deyişle, bir işletme birinci çeyrek için hissedarlara temettü ödemesinin hisse başına 25 $ olduğunu belirleyebilir. Yani, 1000 hisse sahibi olan bir kişi ilk çeyrek için 250 dolar temettü ödemesi alacaktı.

Portföyün gelir kısmı, portföyünüzde sabit bir faiz oranına en yakın olanıdır. Bir portföyün gelir kısmının bile birçok faktöre bağlı olarak oldukça hızlı bir şekilde değişebileceğini vurgulamak istiyorum. Artan veya azalan faiz oranları, bankanızdaki CD'lerde olduğu gibi en büyük etkiye sahip olacaktır.

Buna ek olarak, bir şirketin temettüünü ne kadar aldığınızı azaltacağı olasıdır. Birçok emekliler kar payı aristokratları olarak bilinen hisse senetlerine yatırım yapmayı ya da temettü aristokratlardan oluşan fonlara yatırım yapmayı tercih ederler. Bunlar son 25 yılda en az yılda bir kez kâr paylarını artıran şirketler. Her ne kadar bu şirketlerin kar paylarını kesmeleri ihtimali olsa da, uzun tarih nedeniyle bu şirketlerin daha düşük bir şansı ve bu şirketlerin çoğunun temettüleri yükseltmek için oldukça sağlam olmaları gerekir.

Portföyde Takdir

IRA portföyünüzün getirisine katkıda bulunacak ikinci faktör, takdir (veya amortisman) olur. Basit ifadeyle: para kazanmak. Hisse senedi ile, bu oldukça basit. Stok XYZ ve 5.00 $ satın alıp 10.00 $ 'dan satıyorsunuz, takdiriniz var. Bu ileriye doğru oldukça güzel. Çoğu yatırımcının fark etmediği şey, takdir etme potansiyelinin sadece hisse senetleri için geçerli olmamasıdır. Sen de senin tahvillerini yapabilirsin. Ne dedin?

İnsanlar tahvillere yatırım yapmayı düşündüklerinde, sadece bir tahvil aldığınızı ve faizi topladığınızı düşünüyorlar. Tıpkı bir CD gibi. Bu doğru olsa da, çoğu yatırımcı, ikincil piyasada tahvil ticareti yapabileceğinizi ve değerin yukarı ya da aşağı düşebileceğini anlamaz.

Birçok tahvil, 1,000 $ olan par (veya yüz değeri) olarak verilir. Tahvilin değeri “teeter totterFaiz oranlarının hareketi ile ilişki. Tahvil ihraç edildikten sonra, faiz oranları yükselirse, bu tahvilin değeri aşağı inecektir. Faiz oranı hareketini tersine çevir ve değer yükselecek. Banka CD'leriniz de bunu yapıyor; Bu sadece belli değil.

Tahvil değerinde dikkate alınması gereken bir başka faktör de ihraççının gücüdür. Lehman Brothers'ın iflasın eşiğinde olduğunu hatırlıyor musun? Tahvilleri eninde sonunda iflas etmeden önce 1,000 $ 'dan 100 $' dan azına gitti.

Bir tahvile değer vermenin yolu, şu anda 1.000 $ 'lık ihraç değerinin altında satış yapıyorsa ikincil piyasada alım yapmaktır. Tahvil, konu değerinden daha fazla değene kadar bekleyebilir ve daha sonra kar için satabilirsin.

Örnek: 950 $ 'dan 3 yıl içinde 1000 $' dan olgunlaşacaksınız. Takdiri sadece almakla kalmıyor, aynı zamanda faiz ödemesini de alıyorsunuz.

En İyi Sonuçlar İçin: IRA'nızda Aktif Ticaret Yapmayın

Her zaman olduğu gibi, IRA'nızda aktif olarak işlem yapmaktan kaçındığınızda, en iyi sonuçlara ulaşma olasılığınız yüksektir. URA'lar esneklik sunarken ve vergileri avantajlı bir temelde satın alma ve satma yolu sunarken, gerçekte sık sık alış ve satış düşük getiri ile sonuçlanabilir.

Sadece yanlış zamanda ticaret yapmanın (en kötüsü panik yapmanın ve satmanın) daha iyi bir şansı değil, aynı zamanda uzun vadede yanlış menkul kıymetleri de seçebilirsin.

Birçok emeklinin, düşük maliyetli fonlara ve ETF'lere, onların ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olan bir varlık tahsisinde yatırım yaparak daha iyi şanslar vardır. Bu fonlar portföyden gelir elde etmede yardımcı olabilir ve çeşitlilik ve belirli bir derecede koruma sağlar. Ayrıca, senin parçanda çok daha az iş var.

İlgi Nişanlarını Sayın

IRA'nızda kazandığınız ilgi birçok değişkene sahiptir. Bu nedenle, gelir gereksinimlerinizi anlamamıza yardımcı olmak ve hesaplarınızı IRA'nızda en yüksek oranları almak için konumlandırmanıza yardımcı olmak amacıyla SERTİFİKALI FİNANSAL PLANNER ™ ile tanışmanız önemlidir.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Finansal olarak istikrarlı 27 işaretleri
Yatırım

Finansal olarak istikrarlı 27 işaretleri

“Bunu nasıl ödemek istersiniz?” Kısa bir süre önce Irak'tan ve eşimden dönmüştüm ve yeni evimiz için bir koltuk için avlanıyorduk. Satışa çıkmış birini bulduk, ikimizin de mükemmel olduğunu düşündük. Tamam, kırmızı bir kanepeydi ve mükemmel olduğunu düşündü. Şahsen, kimsenin neden kırmızı bir kanepe alacağını anlamadım ama görünüşe göre ev dekorunu anlamadım.
Devamını Oku
Bir Roth IRA açmak için en iyi yerler
Yatırım

Bir Roth IRA açmak için en iyi yerler

2018 en iyi Roth IRA hesapları sunuyoruz Popüler yatırım firmaları: yatırım Ödünç Kulübü kapalı eller için - - - bütün İyisi etrafında Top Ally Invest En dışı hisse senedi opsiyonları TD Ameritrade E * TİCARET OptionsHouse Motif Firstrade USAA Scottrade Charles Schwab Or Yatırım, bkz bizim En iyi Roth IRA sağlayıcılarının özeti income Gelir vergisi oranınızın gelecekte ne olacağını biliyor musunuz?
Devamını Oku