Yat─▒r─▒m

Roth IRA Uygunluk Kurallar─▒

Film ne zaman 300 En iyi arkada┼člar─▒m─▒ ve e┼člerimizi en iyi iki saatin alt─▒nda geçirerek harika bir fiske yakalamaya en yak─▒n IMAX tiyatrosuna ç─▒kt─▒k. Bilet penceresine gelene ve gösteri sat─▒l─▒ncaya kadar çok fazla pompaland─▒k. ─░çeri girmeye uygun olmad─▒─č─▒n─▒ ö─črenmek için hiç bu kadar heyecanl─▒ oldun mu? Baz─▒lar─▒ için, Roth IRA'n─▒n sahip olmas─▒ gereken bir ┼čey vard─▒, ancak birço─čunun kat─▒l─▒m─▒n─▒ engelleyen gelir s─▒n─▒rlar─▒ var. Roth IRA uygunluk yönergelerinin ne oldu─čundan emin de─čil misiniz? Roth IRA'n─▒n uygunlu─ču için tüm kurallara daha yak─▒ndan bakal─▒m.

Endi┼čelenme. Roth IRA biletinizin sat─▒ld─▒─č─▒n─▒ dü┼čünüyorsan─▒z, arka kap─▒dan içeri girmenizi sa─člayacak bir strateji var 🙂

Oldukça Yeterli misiniz?

D─▒┼čar─▒daki bütün çocuklar için endi┼čelenmeyin, Roth IRA, bir Rated R filmi de─čil. Küçükler, t─▒pk─▒ ya┼čl─▒lar kadar kolay bir Roth IRA'ya katk─▒da bulunmak için uygundur. Roth IRA'y─▒ ÔÇťher ya┼čtan filmÔÇŁ olarak dü┼čünün.

Re┼čit olmayan bir ki┼či, ÔÇťkazan─▒lan gelirÔÇŁ oldu─ču sürece Roth IRA'y─▒ açabilir. Bebek bak─▒c─▒l─▒─č─▒ kesmeyecek; ya kom┼čunuzun çimlerini biçecek. Çocu─čunuzun gerçek parayla yap─▒lm─▒┼č bir W-2 veya 1099 almas─▒ gerekecek. Bu da ya┼čl─▒lar için geçerli.

Roth IRA Katk─▒ S─▒n─▒rlar─▒

Katk─▒ limitlerinde kald─▒ $5,000 2010 y─▒l─▒ için. 50 ya┼č─▒n üzerindeki oyuncular için, yeti┼čme hakk─▒na sahipsiniz. Yakalama katk─▒s─▒ $1,000 Toplam katk─▒ limiti için 2010 y─▒l─▒ $6,000. Evli iseniz, bu sizin ve e┼činiz için 6,000 dolar.

MAGI Roth IRA Uygunlu─čunu Etkiliyor

MAGI, Sandra Bullock'un rol ald─▒─č─▒ Oscar adayl─▒─č─▒ de─čil; De─či┼čtirilmi┼č Düzeltilmi┼č Brüt Gelir. Ço─ču insan, Roth IRA'n─▒n uygunlu─čunun brüt gelirinize ba─čl─▒ oldu─čuna inanmaktad─▒r, ancak durum böyle de─čildir. MAGI hesaplaman─▒z, bir Roth IRA'ya katk─▒da bulunabilmek için a┼čamazl─▒k s─▒n─▒rlar─▒n─▒ a┼č─▒p a┼čmad─▒─č─▒n─▒z─▒ belirlemek için tetikleyici say─▒ olacakt─▒r.

Faz aral─▒─č─▒ aral─▒─č─▒n─▒n ortas─▒nda kalanlar için, bir Roth'a tam olarak ne kadar katk─▒da bulunabilece─činizi bulmaya çal─▒┼čmak zor olabilir. A┼ča─č─▒da MAGI'nize dayal─▒ olarak ne kadar katk─▒da bulunabilece─činizi gösteren üç örnek verilmi┼čtir. Resimlerin amaçlar─▒ için, tekil bir dosyalama oldu─čunu varsay─▒yoruz.

Roth IRA Uygunlu─ču için Phaseout Örnekleri

Örnek 1: MAGI 95.000 $ 'd─▒r. Bu oldukça basit. Katk─▒s─▒ 5000 $ 'd─▒r. Çok uzak çok iyi.

Örnek 2: MAGI 135.000 $ 'd─▒r. Kötü haber! Üzgünüm Charlie, Roth IRA'ya katk─▒da bulunmak için çok para kazan─▒yorsun. Yine de arka kap─▒ Roth IRA seçene─čine sahipsiniz.

Örnek 3: MAGI 115.000 $ 'd─▒r. Buras─▒ biraz karma┼č─▒kla┼č─▒yor. Hesap makinenizi bu i┼čten ç─▒karmak veya sadece bu kolay ad─▒mlar─▒ takip etmek isteyebilirsiniz.

  • A┼čama 1. Sizin için faz─▒n miktar─▒n─▒ bulun. Örne─čimizde, a┼čama 15.000 dolar. ($120,000-$105,000).
  • Ad─▒m 2. AGI'nizi faz─▒n üst miktar─▒ndan ç─▒kar─▒n. Kullan─▒rd─▒k $120,000-$115,000 = $5000.
  • A┼čama 3. A┼čama 2'ye (5000 $) kadar olan miktar─▒, 3333'e ula┼čmak için faz aral─▒─č─▒na (15000 $) bölün. 33.33%
  • 4. Ad─▒m 1666.67 $ 'l─▒k toplam katk─▒ limiti için 5000 $' l─▒k katk─▒ pay─▒n─▒n% 33,33'ünü al─▒n. Yani $1666.67 50 ya┼č─▒n alt─▒ndaki bir hanenin ba┼č─▒n─▒n 115.000 $ 'l─▒k MAGI ile Roth IRA'ya katk─▒da bulunabilece─či miktard─▒r. Bundan sonra bir su molas─▒ alman─▒z gerekiyorsa, kesinlikle anl─▒yorum.

Roth IRA Dönü┼čüm için Yönergeler

Bireysel veya evli dosyalama mü┼čterisi olarak ba┼čvuruyor olun, düzeltilmi┼č brüt gelir seviyesi $100,000 2010'un Roth IRA dönü┼čümleri için var olmayacak. Daha yüksek ücretliler için bu, emeklilikte vergiden muaf bir büyüme olas─▒l─▒─č─▒na kar┼č─▒ paray─▒ Roth IRA'ya dönü┼čtürmek için önemli bir f─▒rsat.

Devredilemeyen IRA Hesab─▒n─▒ Unutma

Geçmi┼čte, indirilemeyen IRA hakk─▒nda çekici olan hiçbir ┼čey yoktu. Oscar için aday gösterilmeden kimsenin görmeyece─či film gibiydi. Vergi indirimi ald─▒n─▒z, ancak an─▒nda vergi kesintisi yapmad─▒n─▒z ve hala emeklilikte vergi ödemek zorunda kald─▒n─▒z. 2010'un Roth IRA dönü┼čüm etkinli─či, yüksek ücret alanlar─▒n Roth'a bir arka kap─▒ yolu açmas─▒na izin vermeyen, vazgeçilmez IRA Oscar statüsünü verdi. 2010 y─▒l─▒nda bir Roth IRA'ya yeni para katmaya uygun de─čilseniz, geleneksel bir indirilemeyen IRA açabilir ve hemen bir Roth'a dönü┼čtürebilirsiniz.

Dikkatli birkaç kelime: Önceden var olan geleneksel IRA'lara sahipseniz, indirilemeyen IRA'y─▒ dönü┼čtürmeyi denerseniz, vergi oran─▒n─▒ paylaman─▒z gerekecektir. Roth IRA dönü┼čüm vergisi kurallar─▒n─▒ tart─▒┼čan gönderime bak─▒n.

Uygunluk bir Erdemdir

Roth IRA'n─▒n art─▒k tüm yat─▒r─▒mc─▒lar─▒n faydalanabilmesi için bir gerçek olmas─▒yla, bir Roth'u ba┼člatman─▒n gerçekten zaman─▒ geldi. En iyi bölümü kaç─▒rd─▒ysan─▒z, bir filmi her zaman geri alabilir ve ba┼čtan ba┼člatabilirsiniz. Emeklilik için tasarruf söz konusu oldu─čunda, tek bir at─▒┼č al─▒rs─▒n─▒z.

* K─▒s─▒tlamalar, cezalar ve vergiler geçerli olabilir. Belli kriterler yerine getirilmedikçe, Roth IRA sahiplerinin 59 1/2 veya daha büyük olmas─▒ ve IRA'y─▒ vergisiz olarak çekilmelere izin verilmeden önce 5 y─▒l boyunca tutmalar─▒ gerekir. Bir Roth IRA bir seçenek olarak dü┼čünülmeli, ancak bu blogu okuyan herkes bir tane açmamal─▒d─▒r.

Videoyu izle: 4. Hafta

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Yat─▒r─▒m, Sonraki Makale

Ak─▒ll─▒ ve Maksatl─▒ Finansal Kararlar Nas─▒l Yap─▒l─▒r?
Yat─▒r─▒m

Ak─▒ll─▒ ve Maksatl─▒ Finansal Kararlar Nas─▒l Yap─▒l─▒r?

Hayatlar─▒m─▒z finansal kararlarla dolu. Bazen, bu kararlar i├žg├╝d├╝sel olarak yap─▒l─▒r - ├žok d├╝┼č├╝n├╝lmeden. ─░├žg├╝d├╝sel kararlar do─čru olanlara d├Ân├╝┼čebilirken, ayn─▒ zamanda yanl─▒┼člar da olabilir. Her seferinde bir ad─▒m geri atmak ve mali kararlar─▒m─▒z─▒ incelemek iyi bir fikirdir.
Devam─▒n─▒ Oku
GF ┬ó 037: ├çocuklar─▒n─▒z─▒n ├ťniversite E─čitimi ─░├žin Tasarruf Yapman─▒n 4 Yolu (ne se├žti─čim dahil)
Yat─▒r─▒m

GF ┬ó 037: ├çocuklar─▒n─▒z─▒n ├ťniversite E─čitimi ─░├žin Tasarruf Yapman─▒n 4 Yolu (ne se├žti─čim dahil)

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC038_.mp3 Bir g├╝n, t├╝m 3 o─člum muhtemelen b├╝y├╝k bir koleje gidiyor olacak. Bunun ne anlama geldi─čini biliyorsun: $ Cha-Ching. Kar─▒m ve ben ┼čimdiden, ├Â─črenim ├╝cretinin% 100'├╝n├╝ ├Âdemeyi planlamam─▒za karar verdik, ama bir dereceye kadar ├žal─▒┼čt─▒k├ža onlara yard─▒m etmeye ├žal─▒┼čaca─č─▒z.
Devam─▒n─▒ Oku
Bir Sa─čl─▒k Bak─▒m─▒ Esnek Harcama Hesab─▒ ─░yi Bir Fikir mi?
Yat─▒r─▒m

Bir Sa─čl─▒k Bak─▒m─▒ Esnek Harcama Hesab─▒ ─░yi Bir Fikir mi?

Bir├žok i┼čverenin se├žti─či bir fayda olarak sunulan esnek bir harcama hesab─▒ (FSA), i┼č├žilerin belirli nitelikte t─▒bbi veya di┼č├žilik masraflar─▒ i├žin belirlenen hesaplara maa┼č kesintisi yoluyla katk─▒da bulunmalar─▒na izin verir. E─čer i┼čvereniniz bir FSA'y─▒ haz─▒r bulundurursa, hesap tipik olarak plan─▒n kapsam─▒nda olmayan cepten harcamalar i├žin i┼čveren sponsorlu─čundaki t─▒bbi plan─▒n─▒zla birlikte kullan─▒l─▒r.
Devam─▒n─▒ Oku
Nas─▒l 200.000 $ yat─▒r─▒m (ve sa─člam bir getiri)
Yat─▒r─▒m

Nas─▒l 200.000 $ yat─▒r─▒m (ve sa─člam bir getiri)

200.000 $ 'l─▒k yat─▒r─▒m yapmak asl─▒nda ├Ânemli bir e┼čik. K├╝├ž├╝k yat─▒r─▒mc─▒lar ve b├╝y├╝k olanlar aras─▒ndaki b├Âl├╝nme ├žizgisidir. Ve t├╝m yat─▒r─▒m tutarlar─▒ gibi, 200.000 $ 'l─▒k yat─▒r─▒m yapmak i├žin benzersiz stratejiler gereklidir. Tamamen ├že┼čitlendirmek i├žin yeterince b├╝y├╝k miktarda para ve hatta baz─▒ spek├╝latif ┼čanslar. Ayn─▒ zamanda uygun ┼čekilde korunmas─▒ gereken yeterince b├╝y├╝k bir yuva yumurtas─▒.
Devam─▒n─▒ Oku