Yatırım

Bir Roth IRA için Çok Fazla Kazanın? Saçmalık!

Roth IRA katkısı yapmak için çok fazla para kazanıyor musunuz?

IRS kuralları uyarınca, değiştirilmiş ayarlanabilir brüt gelirin daha fazla olması durumunda bir Roth IRA katkısı yapmanız yasaktır:

  • Eğer ortaklaşa evleniyorsanız, 183,000 $
  • Tek bir kişi veya hane reisi olarak başvuruyorsanız 125.000 dolar

Bu kategoriye girerseniz, Roth IRA katkısı sağlayamazsınız değil mi? Yanlış.

Sen yapamazsın direkt Roth IRA'ya yaptığınız katkı, bu yıl Roth IRA'nızı finanse etme fikrini yazmanız gerektiği anlamına gelmez.

Hala yapabilirsin dolaylı ne kadar para kazandığınıza ve doğrudan veya dolaylı bir katkı yapıp yapmadığına bakmadan, Roth IRA'ya katkınız, en önemlisi, vergiden muaf olan ve vergiden muaf olarak nereye koyabileceğiniz Roth IRA'nıza bu parayı almaktır. Emeklilik yılların.

Peki dolaylı bir Roth IRA katkısı nasıl yapılır? Her şey bir 2010 kongre kural değişikliği ile başlar.

Not: En son için buraya göz atın 2012 için Roth IRA Kuralları ve Katkı Sınırları.

Roth IRA Dönüşüm Limit Kuralı Değişikliği

Dolaylı bir Roth IRA katkısı yapmanın anahtarı, Kongre'nin bir Roth IRA dönüşümünün gerçekleştirilmesi için gelir sınırını elimine ettiği bir 2010 kural değişikliğidir.

2010'dan önce, 100.000 ABD Doları'nı aşan brüt geliriniz varsa, IRS sizi Geleneksel IRA'yı veya eski bir 401k'ı bir Roth IRA'ya dönüştürme.

Ancak şimdi gelir limiti kaldırıldı, kimse (gelirden bağımsız olarak) bir Roth IRA dönüşümü yapabilir.

Bu noktada, muhtemelen kendinize soruyorsunuz, “Ne yani? Gelir sınırları katkıları hala yürürlükte ve ben çok kazanırım! ”

Bu iyi bir soru ve cevap, Roth IRA'da gelir sınırının ortadan kaldırılmasıdır. dönüşümler bir Roth IRA yapmak için yolu açıyor katkı - gelire bakılmaksızın.

Geliriniz Olmaksızın Roth IRA'nıza Para Yatırın

Nasıl? Çünkü (gelirden bağımsız olarak) herkes yapabilir kanunen Geleneksel IRA'ya katkılar. Çoğu insan için, Geleneksel IRA katkısı yapmanın avantajı, verginin ödenmesidir. düşülebilirAncak, yüksek gelirinizden dolayı sadece indirilemeyen katkılar yapabilirsiniz. Ve bu iyi, çünkü bunlar tam olarak yapmak istediğiniz katkıların türüdür.

Geleneksel IRA'nızı indirilemeyen katkılarla finanse ettikten sonra Geleneksel IRA'nızı bir Roth IRA'ya dönüştürebilirsiniz ve… Presto! Roth IRA'nızı finanse ettiniz.

Doğru yapıldığında, herhangi bir yatırım getirisi elde etmek için zamanınız olmadığından dönüşümle ilgili gelir vergisinden kaçınmalısınız. Bu durumda, orijinal olarak indirilemeyen katkılarda dönüşüm vergisi ödenmez.

Örneğin, 40 yaşında evli olduğunuzu ve yılda 300.000 dolar kazandığınızı varsayalım. IRS kuralları uyarınca, Roth IRA'nıza doğrudan katkıda bulunmanız yasaktır çünkü 300.000 $ 'lık geliriniz, evli çiftler için 183.000 $' lık gelir sınırını aşıyor.

Bununla birlikte, hala geleneksel IRA'ya vergiden düşülemez olan katkılardan 5.000 $ 'a kadar ödeme yapabilir ve daha sonra bu geleneksel IRA'yı bir Roth IRA'ya vergisiz olarak dönüştürebilirsiniz.

Gerçekten bu kadar basit mi? Evet ve… yok hayır.

Bir Roth IRA açmak gerekiyor? İşte bir dökümü Roth IRA'yı açmak için en iyi yerler.

Potansiyel Tuzaklar

Böyle bir dönüşüm değil her zaman vergisiz bir etkinlik. Zaten bir Geleneksel IRA'nız yoksa. Ama zaten bir tane varsa, karmaşıklaşabilir.

Niye ya? Daha önce de belirtildiği gibi, çoğu insan vergi kesintisinden yararlanmak için Geleneksel IRA katkıları yapmaktadır. Yani zaten bir Geleneksel IRA'nız varsa, her durumda, vergiden düşülebilir katkılarla finanse edilir.

İndirilemeyen Geleneksel IRA katkınızı hala yapabilirsiniz, ancak IRS dönüştürmenize izin vermez bir tek indirilemeyen katkılarınız. Gerçekleştirdiğiniz herhangi bir Roth IRA dönüşümü, orijinal vergiden düşülebilir katkıları ve kazançları temsil eden dönüşüm tutarının bölümlerine ilişkin gelir vergisini tetikleyecektir ve IRS, vergi tabanınızdan vergi indirimi yapılan ve vergiden düşülmez katkıların bir yüzdesi olarak işlem yapmanızı gerektirir.

Örneğin (ve bu basit bir örnek), diyelim ki sen 40 yaşındasın ve yılda 300,000 dolar kazanıyorsun. Yukarıda özetlenen adımları izleyerek dolaylı bir Roth IRA katkısı yapmaya karar verdiniz, fakat aynı zamanda zaten 30.000 $ değerinde bir Geleneksel IRA'nız da var. Bunlardan 10,000 dolar kazanç anlamına geliyor, kalan 20.000 dolar ise orijinalinizi temsil ediyor. vergiden düşülebilir katkıları.

Geleneksel IRA'nız için 5.000 $ 'lık indirilemeyen bir katkı yaparsanız, geleneksel IRA'nızın 5.000 $' ını bir Roth IRA'ya dönüştürmeye çalışın, IRS gelir vergisine borçlu olacaksınız.

Niye ya? Çünkü IRS, dönüşümünüzün maliyet temelini sizin Genel Toplam Bu durumda katkı payları - düşüldükten sonra yapılan katkılarda 20.000 ABD Doları ve indirilemeyen katkılarda 5.000 ABD doları.

Yüzde cinsinden, bu, katkılarınızın% 80'inin vergiden düşülebilir olduğunu, kalan% 20'lik oranın ise bu olmadığı anlamına gelir. Bu nedenle, Geleneksel IRA'nızın bir bölümünü dönüştürmeye çalışırsanız, dönüşümünüzün% 80'i vergilendirilirken, diğer% 20'si ise vergilendirilir. Ayrıca, geçmiş yatırım kazançlarının sonucu olan mevcut fonlardan herhangi birini dönüştürürseniz, bunlar da gelir vergisine tabidir.

Yukarıdaki örnekte, şimdi Roth IRA'nızda $ 45,000, indirilemeyen katkılarda $ 5,000, indirilemeyen katkılarda 5.000 $ ve kazançlarınızda 10.000 Dolar var.

Etkili bir vergi oranını% 35 kabul ederek, tüm geleneksel IRA'nızı bir Roth IRA'ya dönüştürmek, 10.500 $ 'lık bir gelir vergisi faturasını tetikleyecektir. Niye ya? İndirilemeyen katkılarınız vergiye tabi olduğundan (20.000 ABD Doları =% 35 = 7000 ABD doları) ve kazancınız vergiye tabidir (10.000 x% 35 = 3,500 ABD doları).

Bu yüzden bu rotayı kullanmaya karar verirseniz, sertifikalı bir finans profesyonelinin tavsiyesini ve rehberliğini aradığınızdan emin olun. Ayrıca, dönüşümle devam etmek istiyorsanız, dönüşüm vergilerinizi ödemek için elinizde bol miktarda nakit bulunduğundan emin olun.

Dönüşüm Sınırı Geri Gelmeden Harekete Geçin!

Bir Roth IRA, emeklilik birikimlerinizi büyütmek için harika bir yer olabilir, bu yüzden doğrudan Roth IRA katkısı yapmak için çok fazla para kazanırsanız pes etmeyin.

Her zaman indirilemeyen Geleneksel IRA katkılarını yapabilir ve daha sonra bir Roth IRA'ya dönüştürebilirsiniz. Bununla birlikte, bu "backdoor" katkı yönteminden faydalanabilirsiniz. Sadece her zaman mevcut olacağını varsayalım. Kongre, her zaman Roth IRA dönüşümleri için yeni bir gelir sınırı düzenleyebilir ve sonra tekrar kapanırsınız.

Bu yüzden mevcut fırsatınızı kabul etmeyin.

Bu, Roth-IRA yönetmelikleriyle ilgili insanları eğitmek isteyen bir web sitesi olan Your-Roth-IRA.com için yazan bir konuk gönderidir.

Videoyu izle: Havuç Gururu - Venüs Hizmeti / Oidipus Hikayesi / Kabartması

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

GF ¢ 048: 8 Finansal Danışmanınızı Ateşlemeniz Gereken Uyarı İşaretleri
Yatırım

GF ¢ 048: 8 Finansal Danışmanınızı Ateşlemeniz Gereken Uyarı İşaretleri

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_048_Fire_Financial_Advisor.mp3 Şu an bir mali danışmanla çalışıyorsunuz, ancak şimdi iş için doğru kişiyi işe aldığınızdan şüphelenmeye başlıyorsunuz. Umarım ilk önce arka plan kontrol ettin, değil mi? Finansal planlamacınız, finansal hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmak mı yoksa sadece bir şey satmaya mı çalışıyor?
Devamını Oku
IRA'nıza nasıl ilgi gösterilir
Yatırım

IRA'nıza nasıl ilgi gösterilir

İnsanların başarılı bir emeklilik için hazırlanmalarına yardım etmek, her gün yaptığım iştir. Emekli maaşlarının büyük bir kısmı, genellikle yatırım yapılabilir varlıklarının çoğunu temsil eden bir çeşit emekli maaşı veya emeklilik hesabına sahip olacak. Bu parayla ilgili uygun stratejiye karar vermek, yaptığımız en yaygın şey ve daha fazla zaman değil, bu emeklilik hesabını geleneksel bir IRA'ya dönüştürmek mantıklı.
Devamını Oku
Ne zaman Cryptocurrency Yatırım mı (ya da olmalı)?
Yatırım

Ne zaman Cryptocurrency Yatırım mı (ya da olmalı)?

Son zamanlarda Bitcoin'de fiyat hareketini takip ettiniz mi? Görmezden gelmek zordu. Bitcoin neredeyse sadece kripto para birimidir, ancak en popüler olanıdır ve bir bellekten bir şey haline gelmiştir. Tek bir Bitcoin'in fiyatı 2017'nin başında 1000 doların biraz altında ve yıl sonunda yaklaşık 20.000 $ 'a yükseldi.
Devamını Oku
9 Adımda Finansal Planlama Temelleri
Yatırım

9 Adımda Finansal Planlama Temelleri

Herkes sağlam bir mali plana sahip olmak ister, ancak Amerikalıların% 40'ından fazlası yoktur. Resmi bir strateji geliştirmedikçe - yazılı bir plan gibi - herhangi bir türden mali hedefe ulaşmak zor olabilir. Ve bununla yüzleşelim, eğer hedefinize ulaşırsanız, şansınız şansınız finansal kazancınızdan daha fazladır.
Devamını Oku