Yatırım

J.D. Roth'un Yavaş Yavaş Ya Da Paranız Olduğu 5 Soru: Eksik El Kitabı

Mükemmel bir yazar olmak gerçek bir zanaatdır; Bir çoğu sadece bir günü idare etmeyi umduğu bir sanat. Benim için yazım sürekli bir angaryadır (bundan zevk alırım!) Ve sürekli olarak sahip olanlardan kıskanırım.o“. Benim düşünceme göre, “o” nun J.D. Roth adında bir adam olduğu bir blogcu / yazar. (Kitabımın yazarı olan adamım Les O'Dell'e bağırmak için hızlı bir ara vermeliyim. Les de “o” var. Kıskanmak için başka bir adam D) J.D., Money Magazine tarafından bir kereden fazla “en iyi para bloglarından” biri olarak gösterilen, en tanınmış kişisel finans bloglarından biri olan Get Rich Slowly'nin kurucusu ve kurucusudur. Son zamanlarda, J.D. dalma aldı ve kitabın yayımlanmasıyla birlikte özgeçmişine “yayınlanmış yazar” unvanını ekledi. Paranız: Eksik El Kitabı. Sadece müthiş bir yazar değil, aynı zamanda harika ve cömert bir dost. Nezaketle kitabının bir kopyasını bana iletti ve ben bunun üzerinden dökme ve yol boyunca bazı temiz ipuçları öğrenme. J.D. benim için birkaç soruya cevap vermek için biraz zaman aldı ve ben de paylaşmaktan heyecan duyuyorum.

1 Kişisel finans bloglarının çoğu, bir yolculuğa başlar ve blogcu, öğrendiklerini GRS'de harika bir iş çıkardığınız yolculukla paylaşır. Merakla, kitap yazarken, kitap finansmanı yolculuğunuz aracılığıyla kişisel finans dünyasında öğrendiğiniz başka bir şey var mı?

Yazarak kişisel finans hakkında çok şey öğrendim * Paranız: Eksik El Kitabı. Yine de çoğunun ilginç olduğuna emin değilim. Esasen, kazmak ve sigorta ve emeklilik hesapları gibi şeyler hakkında ayrıntıları öğrenmek zorunda kaldım. Aynı zamanda, çeşitli iddialarla ilgili gerçek * istatistiği bulmam gerekiyordu (örneğin, Amerikalıların konutta ortalama harcadıkları gibi). Orada çoğu zaman çelişkili veri kümeleri olduğunu çok sinir bozucu buldum. Bir iddiada bulunmak istiyorsanız, destekleyecek numaralar bulabilirsiniz. Peki neyin doğru olduğunu nasıl öğreneceğiz?

Bununla birlikte, kitabı yazarken öğrendiğim en büyük şey, paranın * mutluluk üzerinde bir etkiye sahip olmasıdır. Birçok insan gibi, her zaman bunun böyle olmadığına inandım. Aslında, Rich'i Get Money'de para ve mutluluğun birbiriyle nasıl bağlantılı olmadığı konusunda çok şey yazdım. Hata. Yanılıyormuşum yanılıyordu. Aslına bakarsanız, araştırmamın mutluluğa dönüşmesinden sonra ilk bölümün tamamını yeniden yazmam gerekiyordu. Mali refah ve kişisel refah arasında kesin bir bağlantı olduğu ortaya çıktı: Daha zengin ülkelerdeki insanlar daha mutlu ve daha zengin bireyler Ülke de daha mutlu olma eğilimindedir. (Ama önemli bir uyarı var: Para insanların en fakir olduğu zaman en çok mutluluk alır. Yılda 20.000 dolar kazanır ve 10,000 dolarlık bir düşüş alırsanız, refahınıza çok katkıda bulunacaktır. Ama yılda 200.000 dolar kazanır ve aynı 10,000 dolarlık rüzgarı elde ederseniz, bu neredeyse aynı anlama gelmez.) Hayattaki (ve belki de birkaç lüks) temel bilgileri aldıktan sonra, daha fazla para mutluluğunuzu arttırır, beklediğiniz gibi.

2 Dört yıldan fazla bir süredir bulunan ve yüzlerce makale yazdığınız bir bloga sahip olmak, blog yazarken kitap yazma deneyimini en çok zorlayan şeydi.

Harika soru.

En dikkat çekici fark uzunluktaydı. Blog gönderimlerimin çoğu 1000 ile 2000 kelime arasında. Yazmak için bir saat alıyorlar ve belki birkaç saat daha düzenliyorlar. Her gün bunlardan bir ya da iki tane yazabilirim, bir kerede haftalar ya da aylar için. Ama bir kitap yazmak çok farklı. Benim bölümlerim 10.000 ila 12.000 kelime arasındaydı ve her birinin yazması için bir hafta sürdü. (Ayrıca sürecin sonunda daha fazla düzenleme yapıldı.) Sıkı bir blog yazısı yazmaktan daha tutarlı bir bölüm geliştirmek çok daha zordu. Her zaman kullandığım benzetme: Bir blog yazmak her gün sprint gibidir ve bir kitap yazmak bir maraton koşmak gibidir. Çıkıyor, ben bir sprinter, uzun mesafe koşucusu değilim. Elbette, uzun mesafeli şeyleri yapabilirim, ama bende mükemmel değil.

Diğer bir zorlu yön, mevcut blog okuyucularımın ihtiyaçlarını, Get Rich Slowly'yi hiç duymadan kitabı alacak olanlarla dengelemekti. Okuyucularımın ilişki kurabileceği birkaç parça ve parçaya ihtiyacım vardı, ama çok fazla değil. (Muhtemelen çok dikkatli olmama rağmen dikkatleri çeker; mevcut okuyucular kitapta J.D.'den daha fazlasını istemişlerdir.) Ayrıca, blogda ne kadar materyal kullanacakları sorusu vardı. Tekerleği yeniden icat etmek mantıklı değil, değil mi? Sonunda, çok az toptan yeniden kullanılmıştı. Bunun yerine, var olan bir makaleyi (örneğin, bakkal alışverişinde) almaya çalışıyorum ve daha sonra kitapta kullanmak için bir şeyler yazıp, bazı materyalleri alıp başka materyaller eklemeye çalışacağım. Sanırım kitabı sadece bir blog-dökümü yapmamak için harika bir iş yaptım.

3 Bu biraz kendi başına bir soru, ama bir kitap yazmak isteyen biri için, her yeni veya yazar olmak istediği kitap-yazma süreci hakkında sizi tamamen şaşırtan üç şey nedir?

Bu bir mayın tarlası, bu yüzden dikkatli bir şekilde basmaya çalışacağım.

Benim bir numaralı hayal kırıklığım - ve bu, ilk kez blog-kitap yazarları için geçerli gibi görünüyor - benim yayıncımın yerleşik "sistem" ile olduğunu söyleyebilirim. O'Reilly harika ve onlarla çalışmayı sevindim, ama tüm yayıncılar gibi, bir şeyler yapmanın bir yolu var, ve bazen de kutunun dışında düşünmek zor oluyor. (Burada belirsiz olduğumu biliyorum, ama kimseyi kıpırdatmak istemiyorum.) Kitabın üretilebilmesi için dört aydan fazla bir zamanımız olsa çok daha iyi olabilirdi.Kitabın mağaza raflarında yer aldığı bir tür koordine edilmiş pazarlama planına sahip olsaydık, daha fazla okura ulaşabilir miyiz diye düşünüyorum. Bu yüzden, potansiyel yazarlara verdiğim bir numaralı uyarı, büyük beklentilerinizin yayıncılık gerçekliğinin tuğla duvarına çarpmasını sağlamak için hazırlıklı olmaktır. (Yine, bu uyarıyı birçok yazardan duydum. Neyse ki, kitabımda çalışmaya başlamadan önce bu uyarıları duydum, bu yüzden çok fazla hayal kırıklığına hazırdım.)

İkincisi, kitap yazma sürecinin benim için ne kadar vergi aldığına çok şaşırdım. Daha önce de belirttiğim gibi, her gün yazarım. Bundan zevk alıyorum ve bence iyiyim. Bir kitap parçası olarak bir kitap yazmayı bekledim. Hahahahaha. Aslında, son tarihler ve hızlı kararlarla dolu stresli bir deneyim olduğu ortaya çıkıyor. Kitabı yazmak için aldığım dört ayda 20 lira kazandım ve hepsi stres yemendeydi.

Son olarak, yazarların kitaplarının kendisini satmayacağını fark etmesi gerektiğini düşünüyorum. Başarılı olmak için * siz * bunu tanıtmak için sorumluluk almalısınız. İyi bir iş yaptım, bence - belki B veya B notu. Ramit gibi birileri bir A + kazanıyor. Bu adam kendini tanıtıcı bir makinedir (ve bunu kötü bir şekilde kastetmiyorum). Ben bunu yapamam. Benim kim olduğum değil. Keşke olsalardı, çünkü kitap satmama yardım ederdi. Dolayısıyla, yeni yazarlar bir kitap yazmanın sadece savaşın bir parçası olduğunu anlamalılar; ondan sonra hala lanet şeyi satmak zorundasın.

4 Kemerinizin altında bir kitaba sahip olmak, geleceğiniz için ikinci bir kitap öngörüyor musunuz?

Son sorudaki şikayetlerimden sonra, cevabın “Hiçbir şekilde!” Olacağını düşünebilirsiniz. Ama aslında, gelecekte başka bir kitap görüyorum. İlgilendikleri ve satabilecekleri bir şey olsaydı O'Reilly ile bir “Para Hackleri” kitabı üzerinde çalışmaktan mutluluk duyarım. Ayrıca, çok daha büyük bir yayıncı tarafından “Get Rich Slowly” kitabını, hikayeleri ve anekdotları daha açık bir şekilde (yalnızca hayatımın değil, başkalarının hayatlarının yanı sıra) öne çıkaran bir kitap haline getirdim.

Ama yakında herhangi bir zamanda başlamaya hazır değilim. Aslında, eşime bir yıl boyunca hiçbir şey yapmayacağına söz verdim. Bu, stresten bir nutrisist olmaksızın birkaç ay yaşayacağımız anlamına geliyor. Ama belki de 2011'de, iki numaralı kitap üzerinde çalışmaya başlayacağım. Söz vermiyorum.

5 Bakış açınızdan, kitabın yayınlanmasından bu yana nasıl geçti? Çabalarınızdan memnun musunuz?

Kaç kopya satıldığına dair kesin rakamlarım yok, ama ilk baskı çalışmamızı Mart ayı ortasında yaptığımızı biliyorum. Mayıs ayı ortasında ikinci bir baskı çalışması yaptık. Yayıncı bundan çok memnun görünüyor, bu yüzden de memnun olmam gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca olumlu eleştirilerden çok memnunum Paranız: Eksik El Kitabı. Gördüğüm tüm basılı yorumlar iyi oldu (burada ve orada bazı geçerli eleştiriler ile), ve kitap Amazon'da 16 yorum 4-1 / 2 yıldız vardır. (Amazon'da iki 2 yıldızlı yorum olduğunu not etmeliyim.)

Yani, sahip olduğum küçük bilgilerden, kitap iyi gidiyor gibi görünüyor.

Bazı iyi bilgileri paylaşmak için biraz zaman ayırdığınız için teşekkürler J.D. Henüz kitabını kontrol etmediyseniz, emin olun. Önizleme yapabilirsiniz İşte Amazon'da.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

GFC 001'e sor: Catch Up Up - Oyunda Geç Yatılı Yatırım
Yatırım

GFC 001'e sor: Catch Up Up - Oyunda Geç Yatılı Yatırım

Blogda yeni bir özelliğe hoşgeldiniz, Ve daha da eğlenceli hale getirmek için, GFC TV'de sorunuzu öne çıkarırsam, kitabımın bir kopyasını Finans Solisti ve 50 $ Amazon hediye kartıyla bir araya getiriyorum. Sorunuz cevaplandıysa ve havalı bir şeyler kazanma şansınız varsa, sorunuza buradan ulaşabilirsiniz. Bir çok insan yavaş yavaş orta yaşlara geçiyor, sadece tasarruf ve yatırım yolunda çok az şeyleri olduğunu fark etmek için.
Devamını Oku
Rastgele Bir Sayı Üreteci Piyasayı ve Yatırım Uzmanlarının% 70'ini Yendi mi?
Yatırım

Rastgele Bir Sayı Üreteci Piyasayı ve Yatırım Uzmanlarının% 70'ini Yendi mi?

Aşağıdakiler Jacob'dan Kişisel Finans Yolculuğum ile bir misafir gönderidir. Uzunca bir süredir büyük bir hayran, destekçi ve pasif yatırım uygulayıcısı oldum. Yatırım stratejimde, bir hedef varlık tahsisi belirledim, pozisyonlarımı ayda bir kez gözden geçirdim ve endeksli yatırım fonlarına yatırım yaparak uygun% seviyelerini korumak için gerekliyse (genellikle yılda 1-2 kez olmak üzere) yeniden dengeleme yapıyorum. Vanguard ile.
Devamını Oku
Risk Toleransı-Finansal ve Duygusal
Yatırım

Risk Toleransı-Finansal ve Duygusal

Yatırımcılar, anlaması gereken en önemli kavramlardan birinin risk toleransı olduğunu biliyorlar. Finansal kararlar verirken - yatırım kararları da dahil olmak üzere - risk açısından neyi başarabileceğinizi bilmelisiniz. Finansal risk toleransının tek sorun olmadığını anlamak da önemlidir; Duygusal risk toleransınızın da farkında olmanız gerekir.
Devamını Oku
Illinois için 529 Kolej Tasarruf Planı Seçenekleri
Yatırım

Illinois için 529 Kolej Tasarruf Planı Seçenekleri

5/18/2012 Güncelleme: Bu yazıyı yazdığımdan beri şimdi 3 oğlum var - vay! Ayrıca, Illinois devlet vergi oranlarını artırdı - çift vay !! Bright Directions, onların yatırım fonu tekliflerinde bazı iyileştirmeler yaptı ve o zamandan beri bütün 529 planımı transfer ettim. (Transfer edilen herhangi bir devlet planı için bir defaya mahsus bir vergi indirimi alırsınız).
Devamını Oku