Yatırım

Cezasız Bir IRA'dan Ödün Edebilir misiniz?

Son zamanlarda, IRA'ya karşı borçlanma hakkında bir müşteri arandı ve bilgi aldım.

Borçlanma daha çok 401k, 403b ve nakit değer hayat sigortası poliçeleri ile ilişkilidir.

IRA'larla, “borç almak” veya IRA'nızda kısa vadeli bir kredi almak yasaktır.

Parayı geri almak için 60 günlük ödemesiz bir dönemden para çekebilirsiniz; 60 günlük bir rollover olarak kabul edilir.

Aksi takdirde, aldığınız miktar üzerinden vergilendirilecek ve ceza alacaktır (59 under altında ise).

Neden IRA'nızdan Borç Alıyorsunuz?

Hızlı bir nakit paraya ihtiyaç duyuyorsanız ancak yüksek faizli avans kredilerinden kaçınmak istiyorsanız, bu çok etkili bir strateji olabilir. İnsanların bunu yapmasının en yaygın nedeni, bir bankadan fon almak için çok zaman alacak bir iş veya yatırım fırsatıdır. IRA sorumlunuza bağlı olarak, eldeki nakit bir hafta kadar az olabilir.

60 Günlük Grace Dönemi Nasıl Çalışır?

60 günlük ödemesiz dönem, iptal edilemez bir rollover olarak kabul edilir, bu yüzden her 12 ayda bir yapılmasına izin verilir. 12 aylık sürenin, IRA'ya yeniden yaptığınız gün değil, çekinizi aldığınız gün başladığını lütfen unutmayın.

Bunu kim yapabilir?

İnsanların “IRA'larına karşı borçlanma” girişiminde bulundukları ortak bir senaryo, yeni bir ev satın alırken yapmak zorundadır. Evlerini satmaya çalışırken güçlük çekiyorlarsa, yeni evdeki peşinat için IRA'larında bir kredi alabileceklerini düşünüyorlar. Bunu bilmeden önce 60 gün burada olacak; Bu yüzden bu strateji tavsiye edilmez.

IRA'nize Karşı Ödünç Alma Hepsi İçin Değil

Bu stratejiyi düşünüyorsanız, 60 günlük pencerenin son derece bilincine varın. 60 gün iki ay demek değildir ve tatilleri ve hafta sonlarını hariç tuttuklarını düşünmüyorlar. IRS bu konuda çok sıkı ve gerekmediğinde vergi ve ceza ödemek istemiyorsunuz.

Parayı 60 zaman aralığında İRA'nıza geri alabileceğinden emin değilseniz, Parayı almayın! . Potansiyel vergi ve cezalar buna değer değildir.

Diğer Dikkatli Sözler

IRA'dan para almak için, paranızı yükseltmek için sahip olduğunuz malları tasfiye etmeniz gerekecektir. Bu, yatırım fonlarınızı, hisse senetleri veya ETF'lerinizi satmak zorunda kalacağınız anlamına gelir. Piyasada 60 günde çok şey olabilir, bu yüzden o zaman diliminde hangi kazançlar (veya kayıplar) meydana geldiğini kaçırıyor olacaksınız.

Diğer Kredi Seçenekleri

Kesinlikle ihtiyacın varsa kişisel bir kredi almakBaşka seçenekler var. İlk durağınız yerel bankanız olmalı. Bu işe yaramazsa, çevrimiçi seçenek var. Ödünç Kulübü Bu size borç para verecek.

Tipik olarak, diğer borçlanma seçeneklerini araştırmak istersiniz. Ancak, hızlı bir şekilde harekete geçme fırsatınız varsa, bu şekilde IRA'nızdan para almak en iyi seçeneğiniz olabilir.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Senin 20'ler ve Ramen Noodle Dilemma kaçının nasıl yatırım
Yatırım

Senin 20'ler ve Ramen Noodle Dilemma kaçının nasıl yatırım

Büyüyen bir çocukken, babamın sürekli olarak Strafor bardakta Ramen Noodles'i yediğini hatırlıyorum. Yapmanız gereken tek şey, sıcak su eklemek oldu ve presto, birkaç dakika içinde yemek yemeye hazır olsaydı. Sabırsız bir çocuk için mükemmel! Yaşım ilerledikçe, Ramen Noodles'ın paketinin hala mutfağımızda olduğunu fark etmeye başladım.
Devamını Oku
Spousal IRA Katkı Kuralları
Yatırım

Spousal IRA Katkı Kuralları

Ölümün Bize Yapması. Bir çift kutsal evliliğe katıldığında, onları bekleyen birçok yeni keşif var. Finansmanları söz konusu olduğunda, bazı ek faydalar sağlama potansiyeli vardır: konsolide kayıt tutma, müşterek vergi dosyalama durumu ve son olarak ortak kontrol hesapları; Çalışmayan bir eşe kendi IRA'larına katkıda bulunmalarına katkıda bulunma yeteneği.
Devamını Oku
Yüksek Verim ve Kurumsal Tahviller ve Fed, Oh My!
Yatırım

Yüksek Verim ve Kurumsal Tahviller ve Fed, Oh My!

Merkez bankaları, Çin'in para politikasını sıkılaştırmaya yönelik son hareketleri göz önüne alındığında, kurumsal tahvil yatırımcıları için yenilenen bir odak haline geldi. Geçtiğimiz iki hafta boyunca, Çin'de politikaların sıkılaştırılması konusundaki endişeler, ABD Hazine tahvillerinin daha fazla krediye duyarlı kurumsal bonolardan daha iyi performans göstermesine yol açmıştır. Bu hafta, tüm gözler Federal Reserve'nin Federal Açık Piyasalar Komitesi (FOMC) toplantısına doğru kayıyor.
Devamını Oku
401k İpuçları: Ne Yapmamak
Yatırım

401k İpuçları: Ne Yapmamak

Hafta sonları benim kasabamın cuma gecesi futbol maçına katılırken, bir tanışmayla tanıştım ve pazar hakkında konuşmaya başladık. Konuştuğum kişi piyasaya inanan biriydi ve içinde bulunduğumuz mevcut krizin sonunda geçeceğini biliyordu ve pazar genellikle çaba göstermeye devam ediyordu.
Devamını Oku