Yatırım

IRA Penaltı Ücretsiz Para Nasıl Para Çekilir

Biz bir dünyada yaşıyoruz şey olur.

Klimalar kırılır, çocukların diş tellerine ihtiyacı vardır ve köpeklerin kalp solucanı ilacına ihtiyacı vardır.

Beklenmedik bir durum ortaya çıktığında ve birdenbire kendinizi nakit ihtiyacı olan bir durumda bulduğunuzda, yatırımcıların baskınıma davet ettiği bir yer, Bireysel Emeklilik Hesaplarıdır (IRA).

Ödünç alabileceğiniz bir 401k'ınız yoksa, kredi kartlarınız tıklanır ve acil durum fonu ihtiyacınız olduğunda, acil bir durumda, sonra IRA'nıza dokunmak tek seçenek olabilir.

Bu, özellikle 59 1/2 yaşına ulaşmadıysanız son çare. Ancak, biliyor muydunuz IRA'nızı cezasız çekebilme yolları?

Evet bu doğru. Sam Amca özel durumlarda IRA'nıza dokunmanıza izin verecek kadar cömert davrandı. Bu nedenlerden biri için paraya ihtiyacınız varsa, o zaman şansınız olabilir.

Devam etmeden önce, bazı sözler dikkat. Sadece emeklilik paranıza hiçbir ceza ödemeksizin dokunabildiğiniz için, vergiyi ödemek zorunda olmadığınız anlamına gelmez. Geleneksel IRA'dan para çekiyorsanız, normal gelir vergisi ödemeniz gerekir. Bunun üstesinden gelmenin yolu yok.

Ancak bir Roth IRA'nız varsa; Katkılarınızı istediğiniz zaman çekebilirsiniz. Kazançların, bu para cezasına ücretsiz olarak erişebilmeniz için tanışmaları gereken bir yaşı (59 1/2) ve beş yıllık bir testi vardır. O zaman, ilgi çekici bir konu var. Eğer IRA'nızdan para çekmeye devam ederseniz, potansiyel olarak emekliliğinizde sizi kısa süre bırakacak “bileşik” olmaktan daha az şey vardır.

O doktor faturalarını ödemek

Hastaneye beklenmedik bir ziyaret, yuva yumurtanıza büyük bir mali darbe olabilir, birçoğu borçlarını ödemek için kişisel bir borç almak zorundadır. Hastane faturanız şu anda gelirinizin% 10'undan fazlaysa, bunun üzerindeki ceza ücretsiz olacaktır.

İşsizler İçin Sağlık Sigortası

İşini kaybettin ve çöplükte mi? Sağlık sigortanız için nasıl ödeme yapacağınızı anlamaya çalıştığınızda daha da karmaşık bir durum ortaya çıkıyor. Yakın zamanda 12 hafta boyunca işsiz kaldığınız sürece kendinizin geçmesine izin verirseniz, kendiniz ve aileniz için sağlık sigortası primlerini ödemek için IRA'nıza dokunmanız sağlanır.

Yüksek Öğrenim


Okul günleri, okul günleri, İyi eski altın kurallar günleri….

Siz veya ailenizden biri okula gitmeyi planlıyorsa, IRA para cezanızı ücretsiz olarak harcayacağınız maliyete yardımcı olacak şekilde kullanabilirsiniz: harç, ücret, kitap, gereç, oda ve domuzu ve gerekli ekipman. Kalifiye olmak için, siz (veya onlar) federal mali yardımı kabul eden bir kolej, üniversite veya bir meslek okuluna en az yarı zamanlı olarak okula gitmelisiniz.

Benden not al: Çocuklarınızın üniversite eğitimini ödemek için IRA'nızı paranı kullanmaktan vazgeçiyorum. Bu benim # 1'e bakman gerektiğine dair benim inancım (sizsiniz) ve emeklilik paranıza dokunmak finansal tehlike için bir reçete.

Ev alışverişi

İlk kez ev alıcıysanız, Amerikan rüyasını yaşamak için IRA'nızı kullanma seçeneğiniz olacaktır. Her bireyin 10,000 dolar (evli iseniz 20.000 dolar) çekmesine izin verilir.

Fairmark.com'a göre, aşağıdakileri yerine getirmeniz gereken gereksinimler:

  • Satın alma esas ikametgah olmalı.
  • Asıl ikametgahı olduğu kişi, IRA'nın veya bir aile üyesinin sahibi olmalıdır (sınırlar dahilinde).
  • Asıl ikametgahı olduğu kişi, “ilk kez bir ev sahibi” olmalıdır (genellikle önceki iki yılda ev sahibi olmayan biri).
  • Satın alma, “nitelikli satın alma maliyetleri” ni kapsamalıdır.
  • Satınalma, ilgili zaman sınırında yapılmalıdır.

Bu vergi barajı ayrıca ebeveyn, çocuk veya torun için ilk ev satın almak için de kullanılabilir.

sakatlık

Birisi bir kaza geçirdiğinde veya onlara kalıcı bir sakatlık veren bir durumun teşhisi konduğunda, faturaları ödemeye gelince oldukça korkutucu olabilir. Kalıcı bir sakatlığınız varsa, 401k'ınızdan erken para çekebilir ve ihtiyacınız olan parayı alabilirsiniz. 401k saklayıcınıza bir engellilik mektubu vermeniz gerekir, böylece% 10 ceza ile size çarpmayacaklar. Hakkında daha fazla bilgi 401k zorlu çekilme kuralları başka bir gönderide.

Erken Emekli Geliri

% 10'luk cezayı denemek ve önlemek için bir başka daha karmaşık strateji 72 (t) kuralıdır. 72 (t) kuralı, 401k’nızdan çekilmenin “büyük ölçüde eşit periyodik ödemeler. IRS'nin belirlediği üç yöntemden birini kullanmanız ve ardından ödemeyi belirli bir zaman dilimi için belirlenmiş bir programa almanız gerekir.

Bu ödemeleri 5 yıl ya da 59 1/2 değerini döndürdüğünüzde (hangisi daha sonra gelirse) almanız gerekmektedir. Örneğin, ödemelerinizi 52 yaşında almaya başlarsanız, 8 yıl boyunca bunu yapmanız gerekir. 57 yaşında başlayan biri, 62 yaşına kadar bunu yapmalıdır.

Lütfen aklınızda bulundurun: Bir ödeme planı oluşturulduktan sonra, herhangi bir şekilde değiştirilen ödemeler,% 10 erken dağıtım cezasına ve ayrıca faiz cezasına tabidir.72 (t) stratejisi her zaman uygun olmayabilir. Bir danışman, ya da vergi ya da hukuk uzmanı, bunun sizin için en iyi strateji olup olmadığını belirlemeye yardımcı olabilir.

IRS'e borçlusun

Eğer Vergi Adamı kapıyı çalmaya gelirse, paranın ödediği paranın nereden geldiğini umursamaz: nakit, çek, hatta kredi kartı. Eğer IRA'nızsa, vergi borcunuzu ödemek için para cezası almanıza izin verilir.

Askeri servis

Askeri rezerv üyeleri de erken IRA çekilmelerini almaya hak kazanabilirler. Vergi muafiyetine hak kazanmak için, Eylül ayından sonra sipariş verilmiş veya aktif göreve çağrılmış olmalısınız.11, 2001, 179 günden fazla süredir ve aktif görev süresi boyunca dağıtım yapılmalıdır. Ordu, Deniz Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik rezervleri, üyeleri hak kazanan askeri şubeler arasındadır.

Bize Ölüm Yapalım

Ölüm son derece zorlu gibi gözüküyor ve bir IRA hesap sahibi öldüğünde, yararlanıcılar yüzde 10'luk ceza ödemeden hesaptan para çekebiliyorlar. Bununla birlikte, IRS, IRA'yı devralan ve kendileri gibi davranmayı seçen eşlere kısıtlamalar getirmektedir. 59½ yaşından önce bir dağıtım alırlarsa cezaya tabi olabilirler.

Videoyu izle: Irã x Portekiz - Cristiano Ronaldo perde penalti. Copa Rússia 2018

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Paranız İçin En İyi 11 Kısa Vadeli Yatırımlar
Yatırım

Paranız İçin En İyi 11 Kısa Vadeli Yatırımlar

Yatırım yapmam gereken 65.000 dolar var ama bankanın sunduğundan daha fazlasını yapmak istiyorum. Sınırlı riskli kısa vadeli bir yatırımda yüksek getiri nereden alabilirim? Bu tam soru bana sadece geçen gün soruldu. Ne sıklıkta benzer bir şey istediğime şaşıracaksınız. Kesinlikle güvenebileceğimden daha fazla zaman geçti!
Devamını Oku
Servet İnşa Etmek için Başarılı Yatırımın 6 Sırrı
Yatırım

Servet İnşa Etmek için Başarılı Yatırımın 6 Sırrı

Bu Gajizmo.com'dan Gary Dek tarafından yapılan bir misafir yayınıdır. Herkes zengin olmayı hayal eder, ancak piyangoyu kazanma şansı veya uzak bir akrabadan zenginliği miras alma şansı oldukça zayıftır. Zenginlik oluşturmak, başarı ya da para hakkında hayal kurmaktan ibaret değildir; yüksek gelirliler hayallerini gerçekleştirmek için çalışıp kurban ettiler.
Devamını Oku
Roth IRA Recharacterization Kuralları - Bir Roth IRA Dönüşümünü Geri Al / Geri Al
Yatırım

Roth IRA Recharacterization Kuralları - Bir Roth IRA Dönüşümünü Geri Al / Geri Al

Hayatında kaç kez bir “yap” ya da “geri al” ı istediniz. Çoğu zaman yaptığınız kararla ve onunla birlikte gelen yankılarla sıkışmışsınız. Yatırım söz konusu olduğunda, çoğumuz yıllar boyunca hatalar yaptık. Emeklilik planınızı yeterince desteklemiyor ya da bir felakete dönüşen “sıcak hisse senedi” satın alıyor; bunlar geri dönüşü olmayan kararlardır.
Devamını Oku
Sabah Kahvenizi Atlayarak 100.000 $ Üzerinden Nasıl Kazanabilirsiniz?
Yatırım

Sabah Kahvenizi Atlayarak 100.000 $ Üzerinden Nasıl Kazanabilirsiniz?

Yalan söylemem. Biraz zaman alacak. Ama evet, her gün işe giderken kahve dükkanını atlayarak 100.000 doların üzerinde para kazanabilirsiniz. Oh, ve hala kahvenizi evde yapabilirsiniz. İşte nasıl çalışıyor… En sevdiğiniz kahveyi yerel sürücünüzde söyleyin, 3 $ (daha pahalıya mal olabilir). Ayrıca, evde en sevdiğiniz kahve içeceği için 1 dolara mal olduğunu söyleyelim (daha ucuza mal olabilir).
Devamını Oku