Yatırım

IRA Katkısı Son Başvuru Geçmişi

2015 IRA son tarihini kaçırmayın ve emeklilik için daha fazla tasarruf etmenizi sağlayın.

Vergi hazırlayıcınızla görüşmek için tüm vergi belgelerinizi alma çabasında, IRA katkılarınızı 2015 vergi yılı.

Bilmiyor olsaydınız, henüz bir IRA hesabı açmamış olsanız da yine de yapabilirsiniz ve yine de 2014 için katkıda bulunmaya uygun olabilirsiniz - bu hem geleneksel hem de Roth IRA'lar için geçerlidir.

Vergi mükellefleri 15 Nisan Cuma, 2015 IRA katkılarını yapmak için. Şimdi yeni bir hesap açıyor olsanız bile, geçen sene önce katkıda bulunmak istiyorsunuz. Son teslim tarihi geçtikten sonra, bu vergi yılına gelecekte katkıda bulunamazsınız.

Lütfen aklınızda bulundurun: IRA'nıza eklemek için 15 Nisan'a kadar sahip olduğunuzdan DEĞİL 15 Nisan'a kadar beklemeniz gerektiği anlamına gelir. Size bunu kanıtlamak için hızlı bir hikaye vereyim.

Müşteri Hikayesi ve IRA Son Tarih

IRA katkısını yapmak için son dakikasına kadar beklemekle meşhur bir müşterim vardı. Roth IRA kuralları hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz!

İki yıl önce, mümkün olan en son gününde bana bir kontrol yaptırmak için çabalıyorlardı.

Neyse ki, son tarihi yaptılar.

Ancak, biraz problem vardı…

Görünüşe göre, müşteri, IRA katkısının kontrolünü yazdığı ve çekinin geri döndüğü çek hesabına para transfer etmeyi unutmuştu. IRA'nız için bir çek yazdığınızda ne olacağını tahmin edersiniz? İkinci bir şansın yok.

En nihayetinde, kontrol geri döndüğünden, o yıl için katkı sağlayamadılar. Çok erken geldiler, her şey iyi olurdu.

Aynı kişi ile yeterince komik, onlara

“Şu anda paranız zaten mevcut olduğundan, neden bu sene devam etmiyor ve bu sene katkıda bulunmuyoruz, bu yüzden gelecek yıla kadar beklemek zorunda kalmıyoruz ve olası bir tekrarı var mı?”

Müşteri benimle hemfikir olsa da, daha sonraya kadar beklemek istediklerini söylediler. Bir sonraki yıl ne oldu tahmin et?

Tahmin ettin. Aynısı: Son dakika katkı.

En azından bu kez, çek temizlendi ve o yıl için IRA katkılarını yapabildiler. Hikayenin ahlakı, son dakikaya kadar beklemeyin. 15 Nisan'a kadar sahip olmana rağmen, oraya çok daha erken al.

Güncelleştirme:

SEP IRA ve Basit IRA Katkısı Son Tarih

Bir işletme sahibi iseniz ve ya bir SEP IRA veya Basit IRAKatkılarınız son tarihler farklıdır. Tipik olarak, plana yatırılan işveren katkılarını almak için işin vergi iadesi tarihine kadar sahip olursunuz. Basit IRA ile, doğrudan maaşlarından indirilen çalışanlar, son ödeme döneminden sonra makul bir süre içinde orada olmalıdır (21 Ocak).

Bir IRA'yı Nerede Açmalı?

Bir IRA'yı açmadıysanız ancak 15 Nisan'dan önce olmak istiyorsanız hala zamanınız var demektir. Tek yapmanız gereken, IRA'nızın sorumlusu (sahibi) olacak sağlam bir yatırım aracı firması bulmak. Ne yazık ki orada seçim yapmak için bir sürü broker var ve bir seçim yapmak zaman alıcı olabilir.

Endişelenme, senin için zor işi yaptık. İle ilgili ayrıntılı makalemize göz atın. Roth IRA açmak için en iyi yer. Birkaç hızlı öneri: Scottrade(pahalı olmayan esnaf ve tuğla ve harç yerini ziyaret etme kabiliyetine sahip büyük bir komisyoncu), şerefiye(yönetmek için çok daha kolay bir IRA türü ve bir hesap açmak için 25 $ verecek), ve ShareBuilder(yeni başlayanlar ve düzenli olarak yatırım yapma alışkanlığını geliştirmek için yardıma ihtiyaç duyanlar için).

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

8 Sırlar Brokeriniz Size Söylemeyecek (ve Neden Bunları Bilmeniz Gerekir)
Yatırım

8 Sırlar Brokeriniz Size Söylemeyecek (ve Neden Bunları Bilmeniz Gerekir)

Benim bir sırrım var… Senin için küçük bir sırrım var. Size tavsiyelerde bulunduğunda, komisyoncunun aklınıza gelen en iyi ilginiz olmayabilir. Aslında, brokerler yasal olarak sizin çıkarlarınızı önünüze alabilirler. Onu yakaladın mı? Tercüme edildiğinde, komisyoncunun eyaletler arası 75 metrelik bir hız cezası alabileceği anlamına gelir, ancak size bir miktar para kazandıran bir crap yatırımı için cezalandırılmazsınız.
Devamını Oku
Mali Müşavir Kiralamadan Önce Röportaj Sorular
Yatırım

Mali Müşavir Kiralamadan Önce Röportaj Sorular

Transkript aşağıda takip ediyor…. Bu Jeff Rose, goodfinancialcents.com. Hepiniz hoşgeldiniz! Burada paylaşmak için biraz düzgün ve heyecan verici bir şeyim var. Laura Adams a.k.a. Para Kız ile röportaj yaptım. Aslında bloga katkıda bulunuyor, goodfinancialcents.com, bu yüzden makalelerini kontrol ettiğinizden emin olun.
Devamını Oku
Bir Roth IRA için Çok Fazla Kazanın? Saçmalık!
Yatırım

Bir Roth IRA için Çok Fazla Kazanın? Saçmalık!

Roth IRA katkısı yapmak için çok fazla para kazanıyor musunuz? IRS kurallarına göre, değiştirilmiş ayarlanabilir brüt geliriniz birden fazla olursa, Roth IRA katkısı yapmanız yasaktır: ortaklaşa evlenmek için 183.000 $, ya da tek bir kişi ya da hane reisi olarak başvuruyorsanız $ 125,000. Bu kategoriye girmek, bir Roth IRA katkısı olamaz, değil mi?
Devamını Oku
Büyük Buhran II mi? Neden bu derece olası değil
Yatırım

Büyük Buhran II mi? Neden bu derece olası değil

Firmam LPL Financial, 2009 için Outlook'u piyasaya sürdü. İşte bir başka Büyük Depresyon olasılığını ele alan eklerden biri. Biraz teknik ama iyi bilgi. Raporun tamamını PDF olarak istiyorsanız, sadece benimle iletişime geçin ve size e-posta göndermekten memnuniyet duyarız. Büyük Buhran, halihazırda ciddi durgunlukta olan şeyleri birleştiren ciddi ekonomik ve parasal politika hataları nedeniyle ortaya çıktı.
Devamını Oku