Yatırım

Geleneksel IRA 2015 Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Ne kadar sevdiğimi biliyorsun Roth IRA. Aşk, aşk, onu seviyorum!

Aslında Roth IRA'ya 401k olduğumdan daha çok aşığım.

Ve sen nasıl hissettiğimi zaten biliyorsun. hedef tarih yatırım fonları

Peki ya geleneksel IRA? Emeklilik planınızda hala yer var mı? Betcha !!

401 (k) mevduatınızda bir eşleşme sunan bir şirkette çalışmak için şanslıysanız, o bedava paradan uzaklaşmayın. Bununla birlikte, geleneksel IRA'nın yer aldığı bazı durumlar olabilir.

İşte bazılarına daha yakından bakın. Geleneksel IRA Hesabı kuralları.

1. 2015 için katkı limitleri

Eğer 50 yaşın altındaysanız, 2015'te Geleneksel IRA'ya katkıda bulunmanıza izin verilen maksimum para miktarıdır. $5,500 (2014 için aynıdır). Geleneksel IRA'yı kullanmak için bir kesinti talep etme hakkına sahip olup olmadığına bakılmaksızın bu miktara katkıda bulunabilirsiniz.

Ancak, 50 yaşın üzerindeyseniz, IRS, 1000 dolara kadar bir “yakalama katkısı” olarak adlandırılan ek bir katkı sağlar. Yani büyük "5-0" yu zaten kutladıysanız, toplamda $6,500 Geleneksel bir IRA'ya.

Katkı Yılı49 yaş ve altı50 Yaş ve Üstü (Yakala)
2006-2007$4,000$5,000
2008$4,000$5,000
2009$5,000$6,000
2010$5,000$6,000
2011$5,000$6,000
2012$5,000$6,000
2013$5,500$6,500
2014$5,500$6,500
2015$5,500$6,500

2. Geleneksel IRA Hesabı Phaseout Limitleri

Şimdi, geleneksel IRA aşamasındaki sınır değerlerini, bir IRA için kesinti yapmanıza izin verilen gelir seviyelerini inceleyelim. Bu sınırlamaların, işe yarayıp yaramadığına bakılmaksızın, bir emeklilik planınız (401 (k), 403 (b), vs, ancak tanımlanmış bir fayda planı değil) olması durumunda tekme atıldığını unutmayın.

Bekarsanız, 2015 aşaması $61,000-$71,000Evli dosyalama için $98,000-$118,000. Bu aralıktaki alt rakamın altında, 50 veya 50'den fazla olmanız durumunda, 50 veya daha önce 2015'e girdiğinizde, toplam tutarı 5.500 dolar düşebilirsiniz.

Düşebileceğiniz miktar, o aralığa ulaşılana kadar doğrusal olarak azalır. Bu aralıkların çok ötesinde olduğunu görürseniz, geleneksel IRA'ya vergi sonrası para koymak yerine bir Roth'a mahsup edemeyeceğiniz para koymaya hak kazanacaksınız.

Daha sonra, IRA'yı (eşleşmeyen) 401 (k) lehine kullanmanın potansiyel avantajlarını ve dezavantajlarını tartışacağım.

3. 401k vs. Geleneksel IRA-Hangisi roostu belirler?

401 (k) iki açıdan mükemmel olabilir. Şirketten 55 yaşında veya daha büyük bir bölümle ayrılırsanız, para cezası kesebilirsin. Tabii ki, vergiler hala vadediliyor, ancak erken bir IRA çekilmesinde olduğu gibi ceza yok. 401 (k) ayrıca hesaptan borçlanma imkanı sunar. Bu karışık bir nimet olabilir ve potansiyel olarak riskli bir hareket olabilir, ancak yine de bir seçenek.

IRA avantajları düşük maliyet ve esneklik ile başlar. 401 (k) 'lık bir hesaptaki masraflar genellikle anlaşılması zor ve genellikle çok katmanlı, yönetim ücretlerinin potansiyel bir kombinasyonu ve aynı zamanda temel yatırımın masraflarıdır. Küçük planlar için ücretler% 1,5'in üzerinde ve hatta% 2'nin üzerinde bile rahatça çalışabilir.

Amacınız, vergi öncesi vergi oranını tek bir oranda düşürmek ve geri çekilmek suretiyle, vergileri daha düşük bir oranda ödemek. Bu avantaj, on yılda, yılda% 2'ye yaklaşan ücretlerle birlikte tamamen ortadan kalkabilir. Bir IRA'ya yatırım yapabileceğinize dair birkaç sınırlama ile, çok düşük masraflı yatırımlar arasından seçim yapmakta özgürsünüz; endeks bazlı yatırımlar,% 40 gibi düşük bir ücret, ortalama 401 (k) giderin bir kısmına sahiptir.

Geleneksel IRA'nın kuralları, yeni bir evin ilk kez satın alınması için, kişi başına 10.000 dolara kadar parasız, ancak vergisiz olarak geri çekilme teklifini sunar. IRS'ye 'Yeni' demek, sadece iki yıl boyunca ana konutunuza sahip olmadığınız anlamına gelmez, hiçbir zaman ev sahibi olmadığınız anlamına gelmez. Bir çocuk, torun veya ebeveyne yardım etmek için bu cezasız çekimi de kullanabilirsiniz.

Siz, çocuklarınız veya torunlarınız için nitelikli yüksek öğrenim masraflarına da benzer bir cezasız geri çekilme izni verilir. Harcamalar harç, ücret, oda ve pansiyon, kitap ve malzemeleri içerir.

Ayrıca, düzeltilmiş brüt gelirinizin% 7,5'ini aşan sağlık giderlerini karşılamak için yapılan çekilme için bir istisna vardır.

Eğer 59-1 / 2 yaşından önce emekli olabilmek için yeterince şanslıysanız, Bölüm 72 (t) çekilme denilen bir seçeneğiniz vardır. IRA’nızdan gelen para çekme işlemlerine izin verilir.

“Büyük ölçüde eşit periyodik ödemeler (SOSEPP)”.

Bu işleme başladıktan sonra, bu kesin para çekme miktarını 5 yıl veya 59-1 / 2'ye kadar (hangisi daha sonra gelirse) sürdürmelisiniz. Bu periyodik ödemenin hesaplanması için seçimler minimum dağılım, amortisman ve annuitizasyon. Bununla ilgili daha fazla ayrıntı IRS web sitesinde mevcuttur.

4. Faydalanıcı Kontrol

Ne zaman bir IRA açmakveya zaten sahipseniz, yararlanıcılarınızı belirttiğinizden emin olun. Belirlenmiş bir faydalanıcıya sahip olmayan bir IRA, mülkünüzün bir parçası olacak ve kimin miras aldığından bağımsız olarak, vergi ertelenmiş statüsüne devam etmek için sınırlı seçeneklere sahip olacaktır. Bir yararlanıcıyı ve ideal olarak bir koşullu yararlanıcıyı belirterek, mirasçılarınız geri kalan ömürleri boyunca para çekebilirler.

5. Geleneksel IRA'yı Nerede Açmalı?

Geleneksel IRA'yı açmak için hangi komisyoncuyu kullanacağınızdan emin değilseniz bir IRA Broker Karşılaştırması senin için.

IRA 1974'ten beridir ve iyi bir sebeple, uzun vadeli emeklilik planınızın özü olarak maliyerinizde bir yeri hak ediyor.

Bu materyalde dile getirilen görüşler yalnızca genel bilgi içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır.

Fotoğrafı çeken Jason York Photography

Videoyu izle: Hindistan Hakkında Kısa Bilgiler

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

GM, GMAC ve Ford Bondholder Güncellemesi
Yatırım

GM, GMAC ve Ford Bondholder Güncellemesi

Aşağıdaki rapor firmam tarafından hazırlanmıştır ve yatırımcılara otomobil sektörü tahvilleri hakkında önemli bilgiler vermeyi sürdürme çabalarının bir parçasıdır. Firmam LPL Financial, bireysel tahvili kapsamamaktadır, ancak umarım aşağıdakiler yatırım karar verme sürecinize yardımcı olabilir. 30 Mart'ta Başkan Obama ve Oto Görev Gücü, hem Chrysler hem de GM tarafından sunulan uygulanabilirlik planlarının “yaşayabilirliğe güvenilir bir yol oluşturmadıklarını” açıkladılar.
Devamını Oku
SeçeneklerEncele İnceleme - En İyi Ticaret Araçları
Yatırım

SeçeneklerEncele İnceleme - En İyi Ticaret Araçları

OptionsHouse, sektördeki en yüksek yatırım aracılık platformlarından biri olarak ün geliştirmiştir. Bu, platformun adını belirttiği için, seçenekler ticaret kapasitesi için özellikle doğrudur. OptionsHouse, finansal basında üst düzey bir aracı kurum olarak ve özellikle de seçenekler alanında iyi tanınmıştır.
Devamını Oku
IRA'nıza nasıl ilgi gösterilir
Yatırım

IRA'nıza nasıl ilgi gösterilir

İnsanların başarılı bir emeklilik için hazırlanmalarına yardım etmek, her gün yaptığım iştir. Emekli maaşlarının büyük bir kısmı, genellikle yatırım yapılabilir varlıklarının çoğunu temsil eden bir çeşit emekli maaşı veya emeklilik hesabına sahip olacak. Bu parayla ilgili uygun stratejiye karar vermek, yaptığımız en yaygın şey ve daha fazla zaman değil, bu emeklilik hesabını geleneksel bir IRA'ya dönüştürmek mantıklı.
Devamını Oku
Cezasız Bir IRA'dan Ödün Edebilir misiniz?
Yatırım

Cezasız Bir IRA'dan Ödün Edebilir misiniz?

Son zamanlarda, IRA'ya karşı borçlanma hakkında bir müşteri arandı ve bilgi aldım. Borçlanma daha çok 401k, 403b ve nakit değer hayat sigortası poliçeleri ile ilişkilidir. IRA'larla, “borç almak” veya IRA'nızda kısa vadeli bir kredi almak yasaktır. Parayı geri almak için 60 günlük ödemesiz bir dönemden para çekebilirsiniz; 60 günlük bir rollover olarak kabul edilir.
Devamını Oku