Maliye

GFC 015'e sorun - Pretax ile Post-Vergi Arasında Emeklilik Planı Rollover Yapabilir misiniz?

İş değişmelerinin ne kadar yaygın olduğu ve gerçekte emeklilik birikimlerini yuvarlama ihtiyacı göz önüne alındığında bu önemli bir sorudur.

Emeklilik planları şimdi iki cephede karmaşıktır - vergi öncesi ve sonrası vergi katkısı yapmak, sonra geleneksel vergi ve Roth IRA'lar arasındaki bu vergi düzenlemesinden faydalanmak için bunları ayrıştırmak.

Bu konuda, adını vermeyen bir okuyucudan bir GFC sorusu sorduk:

“Karımın iradesini önceki işinde yeni bir döneme doğru yuvarlamak istiyoruz ama döktük.
vergi öncesi tutarı için vergi öncesi tutarı ve bir iri ira karşı geleneksel iradenin içine. Bu yapılabilir mi? ”

Okuyucunun, “karımın önceki işinde ira” dediği zaman atıfta bulunduğundan şüphe ediyordum, gerçekten 401 (k) ya da başka bir işverenin emeklilik planına sponsor olduğu anlamına geliyor. Bu bir varsayım, bir IRA kendi kendini yöneten bir hesap olduğundan ve bir işveren tarafından desteklenmediğinden dolayı yapacağım varsayımdır. “Geleneksel bir IRA'ya, vs.'ye bölmek” ile ilgili kısmı da kabul ediyorum. yapar Aslında bir IRA'ya başvurunuz, çünkü bu bir iş bittikten sonra işveren emeklilik planlarının olağan hedefi.

Okuyucunun sorusu, bu yapılabilir mi?, kısa cevap Evet! Uygulanabilecek detayları ve diğer hususları gözden geçirelim.

İndirilemeyen 401 (k) Katkı Payı Yapmayı Nasıl Bitirdiniz?

Çoğu insan muhtemelen indirilemeyen IRA katkıları yapmaya daha aşinadır. İşveren sponsorluğunda bir emeklilik planı kapsamında olduğunuz zaman geliriniz düşülebilir bir katkı yapma sınırını aşıyor ve yine de bir katkı yapıyorsunuz. Gelir vergilerinizin katkı payını düşemezsiniz, ancak hesaptaki para vergi-ertelenmiş bir şekilde büyür, bu yüzden genellikle yapmaya değer.

Aynı şey 401 (k) planında da olabilir. IRS yönetmelikleri uyarınca, yıllık 18.000 ABD Doları veya 50 yaşından büyüklerse yıllık 24.000 dolar katkı sağlayabilirsiniz. Ancak, tüm emeklilik planlarına yapılan asgari katkı payı 53.000 $ olduğundan, bazı işverenler standart 401 (k) sınırlarından daha fazla katkıda bulunmanıza izin verecektir. ancak katkılar vergiden düşülmez.

İşverenlerin hepsi bu düzenlemeye katılmaz, ancak daha fazlası buna izin vermeye başlar. Bunu yaptıklarında, genellikle en azından dağıtım üzerine, vergi öncesi ve vergi sonrası arasındaki hesapları ayırmak zorundadırlar. Bu iki tür katılımın ayrı ayrı ele alınması aslında oldukça yeni bir şeydir, bu yüzden aşina değilseniz çok üzülmeyin. Aslında, değişiklik 18 Eylül 2014'te yürürlüğe giren yeni düzenlemeler ile uygulandı.

İki tür hesabın ayrıştırılması, özellikle Roth IRA ile ilgili olarak, devir alındığında hesaplarla neler yapabileceğiniz konusunda daha fazla esneklik sağlar.

Pretax ve Post-Tax 401 (k) Katkıları Genellikle Ayrılmıştır

Hem vergi öncesi hem de vergi sonrası 401 (k) katkı paylarını - hatta diğer işveren destekli emeklilik planlarını - yaptıysanız, plandaki dağıtımlar genellikle ayrılacaktır. Dağıtım, planınıza hem vergi öncesi hem de vergi sonrası katkı paylarının pay oranını gösterir.

Örneğin, önceki işvereninizin 401 (k) planından 200.000 $ 'lık bir tutarınız varsa ve vergi öncesi tutarlarda 150.000 dolar ve vergi sonrası tutarlarda 50.000 dolar içerirse, dağıtım bölüşümü vergi öncesi / sonrası vergi oranı% 75 /% 25 olacaktır. .

Plandan herhangi bir kısmi dağıtım aynı bölünme kullanılarak ele alınacaktır. Örneğin, eğer plandan sadece 100.000 dolar çekmiş olsaydınız, 75.000 dolar vergi öncesi ve 25.000 dolar vergi sonrası dağıtılacaktı.

Bu dağıtımları düzgün ve kullanışlı bir şekilde yuvarlar. Plandan 100.000 dolarlık bir dağıtım alırsanız, 75.000 ABD Doları'nı geleneksel bir IRA'ya taşıyabilir ve aktarımda gelir vergisi ödemezsiniz. Kalan 25,000 dolar bir Roth IRA'ya aktarılabilir.

Plana yapılan katkılara atfedilen 401 (k) vergi sonrası kısmının bir kısmı, gelir vergileri zaten ödenmiş olduğu için, Roth IRA'ya gelir vergisinden muaftır. Ancak normalde normal gelire maruz kalacak olan bu katkılar üzerindeki vergi ertelenmiş yatırım gelirini temsil eden kısım bile, vergi, son bölümde ele alacağımız özel bir husustur.

Ayrıca, vergi sonrası katkı paylarının bir kısmının doğrudan size gönderilmesini isteyebilirsiniz ve katkı yapıldıktan sonra vergi indirimi yapılmadığından katkı payı üzerinde herhangi bir vergi olmayacaktır.

Vergi Öncesi Vergi ve Vergi Sonrası 401 (k) Bir Kez Aynı Zamanda Devrilmeli

Bu dağıtım yöntemindeki sınırlamalardan biri, kirazın nasıl yapılacağını seçmemesidir. Yukarıdaki örneği kullanarak, 50.000 $ 'lık vergi sonrası kısmı temsil eden 200.000 $' lık bir 401 (k) planının planından 50.000 $ çekilemez ve tüm vergi sonrası katkı payları olduğunu iddia edemezsiniz.

Aynı pro rata formülü kullanılarak dağıtılacaktır. Bu durumda, dağıtımın% 75'i veya 37.500 $ 'ı vergi öncesi katkı payı olarak dağıtılacaktır. Vergilendirme sonrası katkı payları sadece% 25 veya 12,500 olarak kabul edilecektir. Orantılı tahsisat, her zaman dağıtımların nasıl sınıflandırılacağını belirler.

Önceki işvereninizden 401 (k) planınızdan ne kadar para dağıtılsa da, bölünme her zaman% 75 /% 25 olacaktır. Bu, dağıtımın başka bir işverenin sponsorluğunda emeklilik planına mı yoksa geleneksel IRA ve bir Roth IRA arasındaki bir bölüme mi aktarıldığına dair doğru olacaktır.

Post Vergi Dağılımının Ertelenmiş Gelir Tablosunun Arıtılması

401 (k) plana katkıda bulunduğunuzda, ister vergi öncesi, isterse vergi sonrası olsun, yatırım geliri, vergiden mahsup edilen esasa ilişkin katkılarda birikecektir.Teoride en azından, bu, 401 (k) dağılımınızın vergiden sonraki kısmının vergilendirilebilir kısmının bir kısmını, bir Roth IRA'ya aktarmış olsanız bile vergilendirebilir.

Ancak, 2014 yeni düzenlemelerinde meydana gelen değişimin bir kısmı, artık 401 (k) planınızın vergi sonrası kısmından elde edilen gerçek katkıları da ürettikleri yatırım kazançlarından ayırabilmenizdir.

Bu, 401 (k) planınızın vergi sonrası kısmına gerçek bir vergi vergisi katkı payını, bir rotatif IRA'ya devredebilir. Bu katkılardan kazanılan yatırım geliri daha sonra geleneksel bir IRA'ya aktarılabilir ve bu da bu kazançlara ilişkin gelir vergilerini ertelemeye devam etmenizi sağlar.

Bu şekilde, 401 (k) plan dağıtımınızın% 100'ünün (vergi öncesi ve sonrası vergi katkıları dahil) ve her iki katkı grubundaki yatırım kazançları, geleneksel ve Roth IRA'ların bir karışımına aktarılabilir ve siz ödeyeceksiniz. rollover'da gelir vergisi yok.

Bu noktadan sonra, Roth IRA'ya aktarılan kısım vergi-ertelenmiş yatırım geliri yaratmaya devam edecektir. Ama bir Roth IRA olduğu için, 59 1/2 döndükten sonra ve en az beş yıl boyunca Roth IRA'da olduğunuz sürece, vergisiz olarak geri alınabilir.

Öte yandan, geleneksel bir IRA'ya devredilen kısım vergiden erimiş yatırım geliri elde etmeye devam edecek. Emekli olduğunuz zaman IRA'dan dağıtım almaya başlayana kadar bu gelir vergiye tabi tutulmayacaktır. Dağıtım yapmaya başladığınızda en az 59 1/2 olduğu sürece, bunlar sadece normal gelir vergisine tabi olacaklardır (gelir vergisi oranınız ne olursa olsun) ve erken para çekme cezası uygulanmayacaktır.

Bu, vergi açısından oldukça cömert bir düzenlemedir ve işvereniniz bunu yapmanıza izin veriyorsa, vergi öncesi ve vergi sonrası 401 (k) katkıları için güçlü bir durum oluşturur.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Çevrimiçi Kurs için Kesiyor musunuz?
Maliye

Çevrimiçi Kurs için Kesiyor musunuz?

Bir üniversite derecesi, bu günlerde iş bulmak için neredeyse bir gereklilik. İşverenler en az bir Önlisans derecesi görmek istiyor, ancak bir Lisans derecesi tercih edilir. Aynı zamanda kolej maliyetleri, büyük bir eğitim almayı birçok kişi için pahalı bir teklif haline getirmeye devam ediyor. Eğitiminizi geliştirebileceğiniz yollardan biri, çevrimiçi olmaktır.
Devamını Oku
Esurance Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Esurance Hayat Sigortası İncelemesi

İnsanları ve sizin için önemli olan şeyleri korumak, genel finansal planlamanızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Yaşadığınız kişiler için finansal korumayı kilitlemenin bir yolu hayat sigortasıdır. Hayat sigortasından sağlanan fonlar faydalanıcıların gelir vergisinden muaftır ve fonlar, büyük miktardaki borçların (ipotek bakiyesi dahil) ödenmesi, her gün ödenmesi gibi bireylerin uygun gördüğü her türlü ihtiyaç için kullanılabilir. yaşam masrafları ve / veya bir çocuğun veya torunun gelecekteki üniv
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="İki öğretmenin borçları 92.000 dolar borçlandı"/>
Maliye

İki öğretmenin borçları 92.000 dolar borçlandı

Bize biraz kendinden bahset Bizim isimlerimiz Bryant ve Emily Adler. Tennessee’de öğretmenleriz. Yaklaşık 2,5 yıldır evliyiz. Aile ve arkadaşlarla seyahat etmeyi, yemek yapmayı ve zaman geçirmeyi seviyoruz. İnsanların borç ortasında umut bulmalarına yardımcı olmak için bir tutkumuz var. 92.000 dolar borcunu nasıl aldın?
Devamını Oku
Emekliliğinizde ne kadar harcamalısınız?
Maliye

Emekliliğinizde ne kadar harcamalısınız?

Hepimizin karşı karşıya olduğu en büyük finansal zorluklardan biri, emeklilik sırasında ihtiyacımız olduğu sürece, yeterli para biriktirmek. Tetikleyiciyi çekip çalışma dünyasına veda ettikten sonra, bu, yarın olmadığı gibi harcama yapmaya başlayabileceğimiz anlamına gelmez. Bir emeklilik aşamasından bir emeklilik planının harcama aşamasına geçilmesi gerçekten eğlenceli gibi gözüküyor, ancak dikkatli bir şekilde yönetilmeli, böylece yuva yemenizi kaybetmeyin.
Devamını Oku