Yatırım

GFC 028'e sorun: “Dulun Cezasını” en aza indirmek için bir Roth Dönüşümünü Kullanın

Bahse girerim “dulun cezasını” hiç duymadınız. Çünkü emeklilik yaşına gelene kadar genellikle gelmeyen bir konu. Ancak, emeklilikte rahatlamak ve önemli ölçüde emeklilik geliri elde etmek için gerçekten önemli bir konu.

Bir tane var GFC'ye sorun Son zamanlarda bu konu hakkında soru sormak:

“Hem karım hem de 44 bin dolarlık emekli maaşları var. Ayrıca toplam 250.000 $ ile bir 403 (b) var. Potansiyel dul cezalarından bahseden bir danışmanla görüştük. Bir Roth dönüşümü yaparak bunu ortadan kaldıracağız çünkü bir Roth ile hiçbir RMD gerekli değildir. Bildiğimiz kadarıyla vergi vergilendirmesi var. Yapmaya değer olduğunu mu düşünüyorsun? ”

Ne yazık ki, okuyucu bu önerilen hareket hakkında daha kesin bir çağrı yapmak için gereken tüm bilgileri bize vermedi.

Ancak konuyu ele almak, ne olduğunu açıklamak ve danışmanının önerdiği strateji hakkında yorum ve tavsiyelerde bulunmak için yeterli.

“Dulun Cezası” nedir?

Dulun cezası federal gelir vergisi kodundaki yerleşik anlaşmazlıklardan biridir. Kısacası, bunun anlamı, evli çiftlerin ortaklaşa verdikleri vergi oranlarının, tek bir kişi için olduklarından çok daha cömert olmasıdır.

Bu, emeklilikte bir sorun haline gelir çünkü bir eşin öldüğü zaman, diğer eş, kendi gelir vergisi borcunda ani ve beklenmedik bir artış yaşayabilir.

Emekliler genellikle emekli maaşları, Sosyal Güvenlik ve nitelikli emeklilik planları gibi sabit gelir kaynaklarında yaşarlar. Bu gelir, bir eşin ölümü üzerine sadece çok az ya da hiç düşmeyebilir. Bu, hayatta kalan eşin - dul - aniden kendisinin veya kendisinin çok daha yüksek bir vergi parasına itildiğini gösterir.

Ve yaralanmaya hakaret eklemek için, daha düşük bir gelire dayandığı halde, genellikle daha yüksek bir vergi yükümlülüğüdür. Daha da kötüsü, dul yaşlandıkça bir vergi kayması unsuru bile var.

İşte problem:

Eşiniz öldükten sonra, sadece eşin ölümünün gerçekleştiği yıl için ortak olarak dosyalama hakkına sahip olursunuz. Bundan sonra, bekar olarak dosyalamalısınız. Bu konuda size karşı çalışan iki faktör vardır, gelir vergisi parantezleri ve kesintiler.

  • Gelir vergisi parantezleri. Buradaki sorun, gelir vergisi kodunun üzerinde yer aldığı mezun vergi oranlarında yatmaktadır. 2017 için,% 15 vergi notu ile% 25 oranındaki daha yüksek vergi tutarı arasındaki bölünme çizgisi, evli çiftler için 75.900 $ 'dır, ancak tek dosya sahipleri için sadece 37.650 $' dır.
  • Kesintiler ve muafiyetler. Durum burada benzer. Evli bir çift, 12.700 $ 'lık standart kesintiye hak kazanırken, tek bir kişi sadece 6,350 $' a hak kazanır. Emekli emeklilerin çoğu emekli olduktan sonra ipoteklerini ödediği için, gelir vergileri kalemden ziyade standart kesinti ile hesaplanır.

Kişisel istisnalar 4,050 dolar. Ancak bir eş öldüğünde, hayatta kalan eşe artık iki istisna yok, ama sadece bir tane. Bu, kişisel muafiyetler için vergi indiriminin 8,100 $ 'dan 4,050 $' a düştüğü anlamına gelir.

Standart kesinti ve kişisel muafiyetleri bir araya getirmemiz halinde, bir eşin ölümü üzerine, evli bir çift için 20.800 dolardan, 10.400 dolara düşüyorlar.

ÖRNEK: Diyelim ki 100.000 $ 'lık tüm kaynaklardan vergilendirilebilir bir gelire sahip emekli bir çiftimiz var. Toplamda 20.800 dolar kesinti yapıldıktan sonra, vergiye tabi gelirde 79.200 dolar var. Bu gelirlerin çoğu - 75.900'e kadar -% 15 oranında vergiye tabidir. Geri kalan - sadece 3,300 $ -% 25 vergi tabidir.

Ancak bir eş ölür ve ertesi yıl, dul bir tek vergi mükellefi olarak dosyalamak zorundadır. Geliri, kocasının Sosyal Güvenlik ödeneğinin yitirilmesi sonucu 20.000 $ düşüyor (bunu biraz daha ayrıntılı olarak ele alacağız). Diğer tüm gelir kaynakları aynı kalır. Yani brüt geliri 80.000 dolar.

Vergiye tabi gelirini 69.600 $ 'a indiren toplam 10.400 dolar kesinti yapabilir. Toplamda 37,650 dolar% 15 oranında vergilendiriliyor. Ancak bu eşiğin üzerindeki kalan gelir - ki bu 31.950 dolar -% 25 oranında vergiye tabidir.

Eşi hayattayken, çiftin federal gelir vergisi faturası 12.210 dolardı. Ama eşin ölümünden beri, dul şimdi 13.628 dolarlık bir vergiye tabi.

Dekanın vergi faturası 1.400 dolardan fazla artar. Eşi hayattayken sahip olduğu oranın% 20 daha az olmasına rağmen!

Ama orada bitmiyor. Bu senaryoyu daha da kötüleştirebilecek iki faktör daha var.

RMD Komplikasyon

Okuyucu, “RMD” terimini Roth dönüşümünü dikkate alma nedenlerinden biri olarak kullanır. RMD ifade eder gerekli minimum dağılımlar. Bunlar, IRS tarafından 70/2 yaşından itibaren vergiye tabi tüm emeklilik planları (Roth IRA hariç) için gerekli olan dağıtımlardır.

Bu, emekli çiftin ya da hayatta kalan eşinin, vergi yükümlülüklerini daha düşük tutmak için emekli olmanın ilk yıllarında emekli olmamalarından kaçınmak durumunda olsalar bile, 70/1 yaşlarında yasal bir zorunluluk haline gelecekleri anlamına gelir.

Bir eşin bu yaştan önce ölmesi durumunda, dulun, bir eşin ölümü nedeniyle bu hesaplar genellikle azaltılmadığı için, çiftin sahip olduğu tüm emeklilik planlarından RMD almak zorundadır.

RMD'ler, belirli bir yaşta kalan yaşam beklentinize dayanmaktadır. Standart RMD hesaplamasına istinaden, emeklilerin, birleştirilmiş hesap değerlerinin% 3.65'ine eşit olan emeklilik hesaplarından bir dağıtım almaları gerekecektir. Fakat 80 yaşına gelindiğinde, bu yaştaki daha kısa yaşam beklentisine göre yüzde 5,35'e yükselir.

Eğer çift emeklilik varlıklarında 500.000 $ 'a sahipse, bu fonların% 3,65' ini geri çekmesi gerekecek. Bu, vergiye tabi gelirine 18.250 dolar ekleyecek.

Yukarıda verilen örneği takiben, bu, RMD'lerin gerekli olduğu ilk yıl için vergi yükümlülüğüne 4,563 $ (18.250 X% 25 $) ekleyecektir.

Ancak, RMD dağılım yüzdeleri yaşla birlikte arttığından, emeklilik varlıklarının% 5,35'ini 80 yaşında alması gerekecek. Bu vergi gelirlerine 26.750 dolar ekleyecek ve vergi borcuna 6,688 dolar (26.750 X 25%) ekleyecek.

Sosyal Güvenlik Komplikasyonları

Dul'un Sosyal Güvenlik'ten gelen ceza cephesinde daha kötü haberler var.

Başlangıç ​​olarak, Sosyal Güvenlik sadece kısmen vergilendirilebilir. Ancak geliriniz ne kadar yüksekse, Sosyal Güvenliğiniz daha fazla vergilendirilecektir. Bu aynı zamanda tek filtrelere karşı da çalışır.

Başlangıçta, evli bir çiftin hem Sosyal Güvenlik hem de bir ölümü ele geçirmesi durumunda, hayatta kalan eş, kendi çıkarının ya da ölen eşin oranının yüksekliğini alabilir. Yani kocanın 30.000 dolar alması ve karının 20.000 dolar alması durumunda, eşin ölümü üzerine 30.000 dolar almaya hak kazanacak. Bu kısmen, emekli bir çiftin gelirinin, eşlerden birinin ölümü durumunda o kadar çok düşmemesidir.

Eğer ortaklaşa evlenmekte iseniz, tüm kaynaklardan elde ettiğiniz gelirin 32.000 ila 44.000 dolar arasında olması durumunda, Sosyal Güvenlik gelirinizin% 50'si vergiye tabidir. Geliriniz 44.000 $ 'ı aşarsa, Sosyal Güvenliğinizin% 85'i vergiye tabidir.

Ancak bekarsanız, Sosyal Güvenliğinizin% 50'si, 25.000 ila 34.000 $ arasında birleşik bir gelirle vergilendirilecektir. Birleşik geliriniz 34.000 doları aşarsa, Sosyal Güvenliğinizin% 85'i vergiye tabidir.

Bu eşikler, şimdiye kadar kullandığımız örnek için geçerli değildir, çünkü hem emekli çift hem de dul için kombine gelir bu sınırları aşmaktadır. Ancak geliri, yukarıda listelenen gelir rakamlarına daha yakın olsaydı, bir eşin ölümü, Sosyal Güvenlik gelirinin daha fazlasını vergisel alanlara kolayca götürebilirdi.

Dahası, RMD'nin devreye girmesiyle birlikte, Sosyal Güvenlik gelir vergisi için kombine gelir hesabınızın da bir parçasıdır.

Bunun anlamı, bir dul kadının gelir vergisi borcunun dört faktör nedeniyle artmasını görebilmesidir:

  1. Daha yüksek oranlarda daha fazla gelir vergisi
  2. Daha düşük muafiyetler ve kesintiler
  3. Sosyal Güvenlik gelirlerinin daha yüksek vergilendirilmesi
  4. RMD'lerin sonucu olarak vergilendirilebilir gelir daha yüksektir.

Bu, potansiyel bir dul cezası için hazırlanmanın neden bu kadar önemli olduğunun uzun soluklu bir açıklamasıdır.

Kısmi Çözüm olarak Roth IRA Dönüşümünü Kullanma

IRS vergi kodunun talihsiz yapısı nedeniyle, muhtemelen dul cezasını tamamen önlemek mümkün değildir. Ancak bir Roth IRA dönüşümü sorunun en azından bir kısmını hafifletebilir.

Bunun nedeni, Roth IRA'ların 70 / 70'e ulaşan RMD'lere ihtiyaç duymayan tek vergi korumalı emeklilik hesapları olmasıdır. Dağıtımlar gerekmediği için, dul vergi gelirini potansiyel olarak arttırmayacaklar, ki bu tabii ki daha yüksek vergi yükümlülüğünü önleyecektir.

Temel fikir, geleneksel IRA'lar, 401 (k) planları ve 403 (b) planları da dahil olmak üzere diğer emeklilik planlarından emeklilik paralarını bir Roth IRA'ya dönüştürmek ve bir Roth dönüşümü yapmak.

Roth IRA Dönüşüm Vergi Değerlendirmeleri

Bir Roth IRA dönüşümü, RMD'lerle gelen vergi sorunlarından kaçınacak olsa da, bir Roth dönüşümünün genellikle mevcut vergilendirilebilir gelirinizde dönüştürülen para miktarını içermesiyle sonuçlanacağını hatırlamak önemlidir.

Bu genellikle emeklilikte en iyi şekilde gerçekleştirilir, çünkü gelir genellikle çalışma yıllarında olduğundan daha düşüktür. Ancak, o zamana kadar, RMD'nin daha önce tekme atmış olacak, bu yüzden 70 bir dönme yaşına gelmeden önce yapılmalıdır. Bunun anlamı, bir Roth dönüşümü en iyi şekilde başarıldığında, emeklilik ve dönüm yaşı 70 1/2 arasında bir pencere olmasıdır. .

Okuyucunun ve eşinin bu durum için anlamlı olup olmayacağı, Roth'un dönüşümünde ödediği vergi miktarıyla karşılaştırıldığında, dul cezasının potansiyel vergi etkisine bağlı olacaktır.

Okuyucu, 403 (b) planlarında 250.000 dolarlık bir değeri ifade eder, bu da bunları% 28 ve üstü gibi 403 (b) dönüşüm planlarında 250.000 dolarlık daha yüksek vergi parasına kolayca götürebilir. Bu, 70.000 $ 'lık bir ek vergi yükümlülüğü doğurabilir. Bu nedenle, dönüşümün vergi etkisini minimumda tutmak için, bu para miktarını birkaç yıl içinde dönüştürmek en iyisidir. Vergi hazırlayıcılarıyla çalışmak zorunda olacakları bir strateji.

Çift, ayrıca, Sosyal Dönüşüm avantajlarının vergilendirilişini Roth dönüşümüyle bağlantılı olarak dikkate almalıdır. Dönüşümün kendisi, Sosyal Güvenlik gelirinin daha fazla vergilendirilmesini sağlayabilir. Sosyal Güvenlik toplamaya başlamadan önce, daha önce yapmadıysa dönüşüm daha iyi olacaktır.

Çiftin büyük bir avantajı var. Okuyucu, standart eyalet gelir vergisi olmayan iki eyalet olan New Hampshire ve Florida'da yaşadıklarını belirtmiştir. Bu, en azından federal gelir vergileri üzerinde Roth dönüşüm için devlet gelir vergisi ödemek zorunda komplikasyon ortadan kaldıracaktır.

Dulun cezası oldukça karmaşık bir strateji ve tamamen bireysel koşullara dayanacak bir strateji gerektirir. Bu tür bir stratejiyi, EBM'niz veya vergi hazırlayıcınız ile çalışmak her zaman en iyisidir, böylelikle, Roth dönüşüm için ödeyeceğiniz vergiler, dul cezasını en aza indirerek alacağınız faydalardan daha ağır basmayacağından emin olabilirsiniz.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

8 Sırlar Brokeriniz Size Söylemeyecek (ve Neden Bunları Bilmeniz Gerekir)
Yatırım

8 Sırlar Brokeriniz Size Söylemeyecek (ve Neden Bunları Bilmeniz Gerekir)

Benim bir sırrım var… Senin için küçük bir sırrım var. Size tavsiyelerde bulunduğunda, komisyoncunun aklınıza gelen en iyi ilginiz olmayabilir. Aslında, brokerler yasal olarak sizin çıkarlarınızı önünüze alabilirler. Onu yakaladın mı? Tercüme edildiğinde, komisyoncunun eyaletler arası 75 metrelik bir hız cezası alabileceği anlamına gelir, ancak size bir miktar para kazandıran bir crap yatırımı için cezalandırılmazsınız.
Devamını Oku
Pasif Yatırımcılar Piyasayı Zamanlama Yoluyla Nasıl Kâr Edebilirler?
Yatırım

Pasif Yatırımcılar Piyasayı Zamanlama Yoluyla Nasıl Kâr Edebilirler?

Bu, Robgher'in DoughRoller.net adresinden bir konuk gönderiydi. Mayıs 2007'de kişisel finans blogu olan Dough Roller'i başlattım. Eğer daha önceki yatırımlarımı okuyorsanız, satın alma ve tutma, düşük maliyetli, Vanguard seven, pasif yatırımcı olduğumu biliyorsunuz. Bu anlamda Jeff ve ben çok benziyorlar (onun rasgele sayı üreteci üzerine yazdığı makalenin zamanının% 70'ini okuması şarttır).
Devamını Oku
Roth IRA Başarı Hikayesi - Çocuklarınız İçin 50.000 ABD Doları Vergisiz Para Nasıl Gidilir?
Yatırım

Roth IRA Başarı Hikayesi - Çocuklarınız İçin 50.000 ABD Doları Vergisiz Para Nasıl Gidilir?

Roth IRA Hareketi neredeyse iki haftalık olabilir, ancak bunu potansiyel yeni yatırımcılara tanıtmaktan vazgeçmeyecek. Henüz bir Roth IRA'ya başlamadıysanız… o zaman! Roth IRA'yı hızlı açmak için iyi yerler. Aşağıdaki e-posta bana kendi başarı öyküsünü paylaştığı Roth IRA hareketi hakkında çok heyecanlanan sadık bir okuyucu tarafından gönderildi.
Devamını Oku
Illinois için 529 Kolej Tasarruf Planı Seçenekleri
Yatırım

Illinois için 529 Kolej Tasarruf Planı Seçenekleri

5/18/2012 Güncelleme: Bu yazıyı yazdığımdan beri şimdi 3 oğlum var - vay! Ayrıca, Illinois devlet vergi oranlarını artırdı - çift vay !! Bright Directions, onların yatırım fonu tekliflerinde bazı iyileştirmeler yaptı ve o zamandan beri bütün 529 planımı transfer ettim. (Transfer edilen herhangi bir devlet planı için bir defaya mahsus bir vergi indirimi alırsınız).
Devamını Oku