Yatırım

GFC 025'e Sor: Zaten Emekli Olduğumda Roth IRA Dönüşümü Mantıklı mı?

Yıllar boyunca Roth IRA dönüşümleri hakkında çok konuştum, ama zaten emekli olduğunuzda anlamlı mı? Ve eğer öyleyse, dönüşümü getirecek en iyi strateji nedir?

Bir aldık GFC'ye sorun her iki konuya da değinen soru:

“Eski bir işverende 401K'da 300 bin var. Ben 69 yaşındayım. 2 yıl içinde RMD (Gerekli Minimum Dağılımlar) için hazırlanıyor, o zamandan önce bir 401K bir Roth'a taşınmayı düşünüyorum. Yapabilirmiyim
aşağıdakileri yapın:

- 4. çeyrek dağıtımdan sonra 401K'dan 50 bin dolar (bu yüzden bu geliri elde ederim), ancak yıl bitmeden mi? Dağıtımın 12/23 olduğunu varsayın, dağıtımı yapın, daha sonra bu yıl vergi vuruşu için 401K 12/28 taşıyın.

- Gelecek yıl vergi vuruşu için önümüzdeki yıl 401K'dan 50 bin dolara çıkın. Vergi isminin nasıl oynandığına bağlı olarak daha fazla hareket edebilirim, bunu analiz eder. ”

Çoğunlukla, emeklilik hattının hangi tarafında olursanız olun, bir Roth dönüşüm yapmak genellikle iyi bir fikirdir. Ve dönüşümün birkaç yıl boyunca uzaması genellikle en iyi stratejidir. Ancak ayrıntıları tartışalım, çünkü emeklilikte dönüşüm yapmak, sürece bir kırışıklık veya iki tane ekleyebilir.

Emeklilikte Roth Dönüşümünün Yararları

Roth IRA'lardan çekilen para çekme işlemleri vergisiz olduğundan, bu bir dönüşüm yapmak için en belirgin avantajdır. 401 (k) fonlarını bir Roth IRA'ya dönüştürerek, yazar vergisiz bir kaynak için vergilendirilebilir bir gelir kaynağı değiş tokuş ediyor. Bununla birlikte, vergi etkileri, özellikle emeklilikte her zaman saf bir oyun değildir, ancak bir sonraki bölümde vergilerle daha spesifik hale geleceğiz.

Bir Roth dönüşümünün bir sonraki en büyük avantajı - aslında, belki Emekliliğin en büyüğü - Roth IRA'ların gerektirmemesi gerekli minimum dağılımlar (RMD'ler).

Neden böyle büyük bir anlaşma?

RMD'ler, IRS'nin vergi korumalı emeklilik planlarından ve vergiye tabi gelirden fonları zorlamak için kullandığı yöntemdir. Vergiden düşülebilir ve vergiden ertelenen katkı ve kazançların biriktirilmesinden yıllar sonra, RMD'ler vergi geri ödeme zamanı.

RMD'ler 70 1/2 yaşına ulaştığınızda gereklidir. Bu noktada, her bir planın, her dağıtımın yaşandığı zamanda kalan yaşam beklentinize dayalı olarak para dağıtmaya başlaması gerekir. Teorik olarak bu, 70 ila 70 yaş arasında, emeklilik planınızın kabaca tükeneceği veya çok yakın olacağı anlamına gelir.

Bu, 90 yaşın üzerinde yaşıyorsanız, artık yaygın olmayan bir sorun haline gelir. Fakat bu yaşta büyük ölçüde azaltılmış emeklilik varlıkları ile geleceksiniz.

Roth IRA'lar RMD'lere ihtiyaç duymadığından, neredeyse kesinlikle paranızı kaybetmemek için en iyi umut.

Aynı şekilde, Roth IRA'lar, emeklilik varlıklarınızın en azından bir kısmının, ölümünüzde varislerinize aktarılması için mükemmel bir yoldur. Geleneksel IRA'lar ve diğer emeklilik planları, mirasçılarınız için bir vergi yükümlülüğü oluştursa da (RMD'ler nedeniyle), Roth IRA'lar vergiye tabi gelir yaratmazlar.

Dolayısıyla, bir 401 (k) ya da vergiye tabi tutulan emeklilik planlarını bir Roth IRA'ya dönüştürmek için açık bir şekilde zorlayıcı nedenler var.

Bu Roth Dönüşümün Olası Vergi Sonuçları

Bir Roth IRA'nın sağladığı vergisiz geliri elde etmek için, önce diğer emeklilik planlarından dönüştürdüğünüz para miktarına düzenli gelir vergisi ödemek zorundasınız. Bir kere daha herhangi bir emeklilik planındaki dağıtımlar - Roth IRA hariç - gelir vergisine tabidir.

401 (k) planının 50.000 $ 'ını bir Roth IRA'ya dönüştürerek, yazar vergiye tabi gelirine 50.000 dolar ekliyor. Diğer vergilendirilebilir gelirine bu tutarın eklenmesiyle% 25'lik vergi tutarına girmesi durumunda, dönüşüm karşılığında 12.500 dolar ödemek zorunda kalacak. Herhangi bir devlet gelir vergisi bu yükümlülüğü artıracaktır.

Mevcut vergi durumunuzu değerlendirmeniz gereken yer burası, birkaç yıl içinde olmasını beklediğinize kıyasla. Yazar 69 yaşında ve emekli olup olmadığını ya da hala çalışıyorsa bunu göstermez. Bu ekstra bir düşünceyi yaratır.

Eğer% 15'lik vergi parantezinden daha büyük bir şey içindeyse, ancak 70 / 2'yi döndükten sonra daha düşük bir vergi faturasına girmeyi umuyorsa, şu an dönüştürme yapmak istemeyebilir. Bu özellikle istihdam gelirleri varsa doğrudur.

Ancak, vergi ayracında ileriye doğru ciddi bir düşüş beklemiyorsa, şimdi Roth dönüşümünü yapmak mantıklı olacaktır.

Yazar için geçerli olup olmadığını bilmiyorum, ancak Roth dönüşüm yaparken dikkate alınması gereken en az üç diğer vergi faktörü var:

1)% 3,8 Medicare sürprizi. Obamacare hükümleri uyarınca, çiftler tarafından kazanılan yatırım gelirlerinde 250,000 $ 'dan fazla (veya tek dosya için 200.000 $) değiştirilmiş düzeltilmiş brüt gelirle (MAGI) ortaklaşa bir% 3,3 Medicare tutarı bulunmaktadır. Roth dönüşümünün miktarının bu vergiyi tetiklemeyeceğine dikkat etmek istersiniz.

2) 401 (k) planınızda şirket stokunuz varsa. Yazar 401'ini (k) dönüştürmek istiyor. Bu, planın şirket stoğu içermesi olasılığını yükseltir. Şirket planında takdir edilen şirket hisselerinin net gerçekleşmemiş takdirine (NUA) uygulanan özel kurallar vardır. Yazar 59 yaşın üzerinde olduğu için, bu kurallar 401 (k) 'den bir toplu ödeme yapmasına izin verecek ve gelir vergisini sadece hisse senedinin gerçek maliyetine ödeyecek. Hisse senedi daha sonraki bir tarihte sadece uzun vadeli sermaye kazancı oranı ödeyerek satabilir. Bu, Roth dönüşümünü yapmaktan daha az vergiye mal olabilir.

3) Vergi borcunun korunmasız tasarruflarından vergi yükümlülüğünü ödeyiniz. Yazarın bütün 50.000 dolarını bir Roth IRA'ya dönüştürebilmek için gelir vergisi yükümlülüğünü vergiye tabi tasarruflardan ödemesi gerekecek. Örneğin, eğer% 25'lik vergi parantezindeyse, 12,500 dolar vergi ödemek zorunda kalacak.Bunu dönüşüm tutarı üzerinden ödediğinde, sadece 37.500 $ 'lık Roth'a yapacaktır. Vergi faturasını vergiye tabi tasarruflardan ödeyerek, tüm dengeyi dönüştürebilir.

Yazarın Özel Sorularını Ele Alma

Artık emeklilikten sonra bir Roth dönüşümünün temellerini ele aldığımıza göre, yazarın özel sorularını ele alalım.

Yazar, aşağıdakileri yapıp yapamayacağını sorar:

4. Q dağıtımından sonra 401K'dan 50 bin dolar (bu yüzden bu geliri elde ederim), ancak yıl sonu bitmeden. Dağıtımın 12/23 olduğunu varsayın, dağıtımı yapın, daha sonra bu yıl vergi vuruşu için 401K 12/28 taşıyın.

Gelecek yıl vergi vuruşu için önümüzdeki yıl 401K $ 'dan 50 bin $' ı taşı. Vergi isminin nasıl oynandığına bağlı olarak daha fazla hareket edebilirim, bunu analiz eder. ”

Her iki sorunun cevabı hemen hemen aynı. Bunu kesinlikle yapabilir ve dönüşümü birkaç yıl boyunca yaymak çok mantıklıdır. Onun 401 (k) 'sinde oturan 300,000 dolar var, ve bunların hepsinin hareket etmesinin vergi sonuçları ezici olabilir. Bu tür bir paraya dahil olduğunda taksitli plandaki dönüşümü yapmak daha iyidir.

Bir yıl içinde 401 (k) 'lık 401 (k)' lık bir dengeyi taşımaya çalışacak olsaydı, kombine federal ve eyalet gelir vergisi yükümlülüğünü% 40 ile% 50 arasında bir yere çekebilirdi. Gelecekte vergiden muaf bir gelire sahip olma ayrıcalığı için, 150.000 ABD Dolarını aşan vergiler ödemek, bu faydayı bile ödemek için çok dik bir bedeldir.

Yıllık 50.000 dolarlık dönüşüm yaparak, transferin çok daha düşük vergi oranlarına tabi olması ve daha fazla paranın Roth'a taşınmasına izin vermesi gerekiyor.

Daha önce de söylediğim gibi, Roth dönüşümünün vergi etkilerinin her zaman saf bir oyun olmadığını söylemiştim. Gelir vergisi faturanıza ve bir Roth'a dönüştürdüğünüz para miktarına bağlıdır.

Bununla birlikte, yazar, dönüşümün vergi yükümlülüğünü asgari düzeyde tutacak şekilde ayarlayabileceğini ve bunun olmasını umduğu hedefi gerçekleştirebilecektir.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

10,000 $ yatırım 15 Yolları
Yatırım

10,000 $ yatırım 15 Yolları

İlk kez 100 dolarlık bir çek yazdığını hatırlıyor musun? Yazdığım ilk 100 dolarlık kontrol, 1997'de cep telefonumun waaayyy'ıydı. O noktada, 100 dolara yatırım yapmak bile bana gelmemişti - cep telefonuma sahip olmaktan mutlu oldum! İlk 1.000 dolar çekiniz ne olacak?
Devamını Oku
Bir borsa kazasında hayatta nasıl
Yatırım

Bir borsa kazasında hayatta nasıl

2008 borsa kazası gibi bir şey gelmiş geçmiş en kötülerden biri mi? Ne yazık ki, 2008'deki kaza ilk çarpışma oldu ve 2009, batığın bittiğini düşündüğünüzde başka bir arka uçla başladı. Neyse ki, iyileşmenin başlangıcını görüyoruz, ancak kırbaçların üstesinden gelmek kolay değil.
Devamını Oku
TÜFE'ye Karşı Çekirdek Enflasyonu: Nedir ve Ne Yapmalı?
Yatırım

TÜFE'ye Karşı Çekirdek Enflasyonu: Nedir ve Ne Yapmalı?

Enflasyonla ilgili son zamanlarda çok konuşuldu. Enflasyon, en temelde, fiyatlarda bir artış olmasına rağmen, ölçüldüğü şekilde farklılıklar vardır. Enflasyona dikkat etmelisiniz, çünkü satın alma gücünüzün aşınmasını temsil eder. Ancak, politika yapıcıların enflasyonu nasıl gördüğünü bilmek yardımcı olur.
Devamını Oku
Risk Toleransı-Finansal ve Duygusal
Yatırım

Risk Toleransı-Finansal ve Duygusal

Yatırımcılar, anlaması gereken en önemli kavramlardan birinin risk toleransı olduğunu biliyorlar. Finansal kararlar verirken - yatırım kararları da dahil olmak üzere - risk açısından neyi başarabileceğinizi bilmelisiniz. Finansal risk toleransının tek sorun olmadığını anlamak da önemlidir; Duygusal risk toleransınızın da farkında olmanız gerekir.
Devamını Oku