Yatırım

GFC'ye Soru 024 - Yardım - 1 Milyon Dolar Aldım - IRA'da!

1 milyon dolar devraldıysanız heyecan verici - gerçekten heyecan verici. Ama eğer bir IRA'ya 1 milyon dolar harcadıysanız, bu da heyecan verici - ama aynı zamanda karmaşıktır. Son zamanlarda tam olarak bu konuda bir GFC sorusu sordum:

Merhaba Jeff, yaptığınız her şey için teşekkürler ve harika işlere devam edin! SORU: Eğer 30 yaşına geldiğinde, büyükbabamdan 1 milyon dolarlık İRA alınırsa ve 30 yaşına geldiğinde bu kişi onun vergisini% 50 oranında öder ve böylece 1 milyon dolar ile 500 bin dolar arasında bir tasarruf sağlar (doğru?) Alternatifleri nelerdir? ? eğer büyükbaba IRA'yı büyükbabamın ismi FBO olarak adlandırıyorsa, o zaman büyükbabasının yaşından ya da kendi yaşından bağımsız olarak parayı miras aldığı yıl RMD'leri almaya başlamalıdır (bu doğru mu?). Büyük miktarda para miras alan olağanüstü servet? Teşekkür ederim!!!

Bir IRA biçiminde 1 milyon dolar miras aldınızsa, gerçek bir servet, ancak ona bağlı bazı büyük dizeleri olan servet. Para sizin için kesin, ama onunla ne yapabileceğinize dair çok fazla sınırlama var, hatta ne kadar erişiminiz olacak.

Bunu akılda tutarak, bu okuyucunun seçeneklerini değiştirmesine yardımcı olmaya çalışalım.

Devralınmış IRA'lar Hakkında Genel Kurallar

Tartışmaya önemli bir ayrımla başlamalıyız. Bir IRA'yı, eşini ve eşini edemeyen iki tür hak sahibi vardır. Eşlerle durum oldukça basit. Devralınan IRA'yı kendi adınızın altında bir IRA'ya dönüştürebilirsiniz (bunu bir Roth IRA'ya bile dönüştürebilirsiniz) veya devralmış bir IRA hesabına alabilirsiniz. % 10 erken çekilme cezasını ödemek zorunda kalmadan.

Ancak okuyucu, bu IRA'nın büyükbabasından miras alınıyor olduğunu gösterdiğinden, kalıtım dışı eş-olmayan IRA'lara odaklanacağız.

Devralınan eşi olmayan bir IRA ile, faydalanıcı hemen hemen herkes olabilir - bir çocuk, bir torun, bir kardeş, hatta yakın bir arkadaş. Bir kişinin lehdar olarak isimlendirilmesinin önemli hukuki sonuçları vardır. Bunun nedeni, bir IRA yararlanıcısının atanmasının bir iraden daha ağır basmasıdır. Bu, faydalanıcının merhumun iradesinde listelenmemiş olsa bile, o zaman, söz konusu hesabın belirli bir faydalanıcısı olarak IRA'ya ilişkin tüm hakları devralacak demektir.

Önemli nokta: İster yeni, ister zaten mevcut olsun, miras alınan bir IRA'yı kendi IRA'nıza aktarma seçeneğiniz yoktur.

IRA, belirli bir devralınan IRA hesabına taşınmalıdır. Bakıcı, hesabı sizin adınıza kaydetmelidir, ancak IRA'nın devraldığı kişinin adını da içermelidir. Bu atama, hesabın IRA yararlanıcı dağıtım hesabı olduğu gerçeğini oluşturacaktır.

“Dağıtım” burada işleyen kelimedir! IRS kurallarına göre, eşi olmayan bir mirasa sahip IRA'nın sahibi olarak, en az MRD olarak bilinen minimum gerekli dağılımları almaya başlamalısınız. Bu dağıtımlar, IRA'nın asıl sahibinin ölüm yılını takip eden en geç 31 Aralık'tan başlamalıdır.

MRD'ler, ölüm anında orijinal hesap sahibinin yaşına göre belirlenir. İki seçenek var:

Orijinal IRA sahibi 70½ yaşına ulaştıktan sonra öldü.

MRD'leri kendi yaşınızı kullanarak ya da orijinal IRA sahibinin yaşını kendi ölüm yaşını kullanarak hesaplamayı seçebileceksiniz. Orijinal sahibinin yaşını kullanmak, o kişi ölüm anında senden daha gençse daha iyi çalışacaktır, çünkü ödemeleri daha uzun bir süre yayılacak ve bu nedenle vergi yükümlülüğünü daha düşük tutacaktır.

Dağıtımlar, siz veya orijinal IRA sahibinin yaşam beklentisine göre yapılmalıdır. IRS Yaşam Beklenti Tablolarına göre hesaplanır.

Orijinal IRA sahibi 70½ yaşına ulaşmadan öldü.

Bu durumda, orijinal sahibinin, ömrü boyunca IRA'dan gerekli asgari dağılımları alması gerekmeyecekti. Eğer durum buysa, o zaman beş yıllık bir süre zarfında para çekme seçeneğine sahip olacaksınız. Bu, IRA'nın orijinal IRA sahibinin ölümünün ardından beşinci yılın 31 Aralık tarihine kadar tamamen dağıtılmasını sağlayacaktır.

Bir başka önemli nokta: Devralınan bir IRA'dan alınan dağıtımlar, normal gelir vergisine tabidir. Ancak, genellikle IRS% 10 erken çekilme cezasına tabi değildir. Bu muafiyet, dağıtımlar sizin veya orijinal IRA sahibinin 59 1/2 yaşına ulaşmadan önce alınmış olsa bile geçerlidir.

Hala bir tane daha Gerçekten mi önemli nokta: Orijinal IRA'dan devralınan bir IRA'ya para aktardığınızda, bir vekilden vekil transferi olarak tamamlandığından emin olmalısınız.

Bu çok önemlidir - eğer orijinal IRA'nın mütevelli heyeti size bir çek verirse, dağıtılan yılda dağıtılanın toplam tutarı olağan gelir olarak vergilendirilecektir.

Eş olmayan İRA'ya göre 60 günlük bir rollover karşılığı bulunmamaktadır. Para orijinal IRA'dan dağıtıldıktan sonra, miras alınan bir IRA'ya veya başka bir IRA hesabına aktarılmaya artık uygun değildir.

Tamam, hala uyanık mısın? Hadi devam edelim.

Devralınan bir IRA'dan bir toplama toplamı dağıtımı

Okuyucunun sorusu, devralınan IRA hesabının tüm dengesini dönüştürerek ve vergilerdeki dengenin% 50'si gibi bir bedel ödemeyi referans alır. Şüpheliyim - ama emin değilim - kendisinden bahsettiği şeyin, IRA hesabında oturan toplam 1 milyon dolarlık gelir vergisini ödemek zorunda kalması.

Bu mümkün olsa da, ne gerekli ne de arzu edilir.Parayı, devralınan IRA'dan kendi kişisel IRA'nıza aktarırsanız, temel olarak bir IRA'dan diğerine para taşıyacaksınız. Ama bu temelde, parayı orijinal sahibinin IRA'sından devralınan bir IRA hesabına aktardığınızda yaptığınız şeydir.

Devralınan IRA hesabı adınızda, ancak asıl sahibin adını içerir.

Bu aslında sizin yararınıza olacaktır. Bunun nedeni, orijinal IRA'dan alınan paranın büyük kısmının devralınan IRA hesabında kalacağı ve vergi ertelenmiş bir şekilde büyümeye devam edeceği. Ancak avantajı, neredeyse her yaştan hesaptan dağıtım almaya başlayabilmenizdir. 59 1/2, 65 veya 70 1/2 yaşına kadar beklemeniz gerekmeyecek. Bu, size ek bir gelir ve hayatınızın geri kalanı için sürebilen bir emeklilik hesabı sağlayabilir, çünkü bu mükemmel bir avantajdır.

Şimdi her zaman hızlandırılmış dağıtım yöntemini kullanma ve beş yıl içinde miras alınan IRA'nın tüm paralarını geri çekme seçeneği vardır. Bu, paraya, yaşam beklentiniz ya da ölüm anında asıl sahibininki gibi dağıtıldığından çok daha hızlı bir şekilde erişmenizi sağlayacaktır. Ama muhtemelen en iyi strateji değildir.

Hızlandırılmış dağıtım ile, evet paraya daha hızlı erişebileceksiniz, fakat aynı zamanda, bu okuyucu sadece 30 yaşında olduğu için, hesabınızı tamamen kendi emekliliğinizden önce tamamen tüketeceksiniz.

Vergiler daha büyük bir değerlendirmedir.

İRA'dan Devralınan 1 Milyon Dolar Üzerindeki Vergilerin Ödenmesi Tek Başına Bir Sorundur

Hızlandırılmış dağıtım yöntemini kullanarak, bu dağıtımlar için ödeme yapmanız gereken gelir vergisi miktarını da artıracaksınız. 1 milyon dolar devraldıysanız, her yıl beş yıl boyunca gelirinize 200.000 dolar eklemeniz gerekecektir.

Bu, sizi% 33 vergi borsasına ya da daha yüksek oranlara indirebilir - bu da, dağıtımların en az üçte birini vergilerden kaybetmenize ve devlet gelir vergisini içermez.

Ancak, dağıtım okuyucunun ömrü boyunca yapılırsa, bunun 50 yıl veya daha fazla bir süre yayılabileceği anlamına gelirse, yıllık yaklaşık 20.000 dolarlık bir dağıtıma bakıyorsunuz demektir. % 15'lik bir vergi parantezindeyseniz, bu dağıtımdaki vergi karşılığında yalnızca yıllık 3.000 ABD Doları ödersiniz. Ek olarak, küçük bir dağıtımın sizi daha yüksek bir vergi parasına yönlendirmesi olası değildir.

Benim tavsiyem

Para için acil ve acil bir gereksiniminiz yoksa, MRD'lerin yaşam beklentisine göre gitmeniz gerektiğini söyleyebilirim. Bu sadece daha düşük vergi yükümlülüğü ile sonuçlanmayacak, aynı zamanda IRA'yı gelecek yıllar boyunca koruyacaktır. 30 yaşından itibaren 1 milyon dolarlık IRA üzerinden kazanabileceğiniz tüm vergi ertelenmiş yatırım gelirlerini düşünün! Bu tek başına tüm şüpheleri kaldırmalıdır.

Kapanışta, kalıtsal IRA'ların oldukça karmaşık hayvanlar olduğunu, özellikle de 1 milyon dolar gibi bir değere sahip olduğunu kabul etmek isterim. Bu nedenle, bir EBM'ye veya vergi avukatına danışmanızı şiddetle tavsiye ederim. Sadece daha spesifik tavsiyeler sunamazlar, aynı zamanda iki farklı dağıtım yönteminin vergi etkilerini açıkça gösterecek bazı hesaplamaları çalıştırabilirler.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Newbies için Online Yatırım Rehberi
Yatırım

Newbies için Online Yatırım Rehberi

Yeni veya küçük bir yatırımcıysanız, çevrimiçi yatırımlar karmaşık ve hatta göz korkutucu görünebilir. Çünkü yüzlerce çevrimiçi yatırım platformu ve hatta farklı türleri vardır. Bazıları, tam bir yatırım yönetimi sunarken, bazıları kendin yap tipi yatırım platformlarıdır. Hangi online yatırım platformunu seçmelisiniz?
Devamını Oku
Roth IRA Dönüşümünün Öngörülmeyen Sonuçları
Yatırım

Roth IRA Dönüşümünün Öngörülmeyen Sonuçları

Bu, JoeTaxpayer'den başka bir misafir gönderi. Blogumda, 2010'un Roth IRA dönüşüm etkinliğini büyük ölçüde ayrıntılı olarak ele alan birkaç makale paylaştım. Bu birçok kişi için harika bir fırsat olsa da, bir dönüşümün pek çok örneği yoktur. Roth IRA dönüşümünün bazı artılarını ve eksilerini ve sonuçlanabilecek öngörülemeyen sonuçları paylaşmak için JoeTaxpayer'a baktım.
Devamını Oku
Cezasız Bir IRA'dan Ödün Edebilir misiniz?
Yatırım

Cezasız Bir IRA'dan Ödün Edebilir misiniz?

Son zamanlarda, IRA'ya karşı borçlanma hakkında bir müşteri arandı ve bilgi aldım. Borçlanma daha çok 401k, 403b ve nakit değer hayat sigortası poliçeleri ile ilişkilidir. IRA'larla, “borç almak” veya IRA'nızda kısa vadeli bir kredi almak yasaktır. Parayı geri almak için 60 günlük ödemesiz bir dönemden para çekebilirsiniz; 60 günlük bir rollover olarak kabul edilir.
Devamını Oku
5.000 $ Nasıl Yatırım Yapılacağı İçin Fikirler
Yatırım

5.000 $ Nasıl Yatırım Yapılacağı İçin Fikirler

İlk yatırım yapmaya başladığımda, ayda sadece 50 dolarlık bir para biriktirebildim. Yine okuldaydım ve Ramen erişteleriyle uğraşıyordum, ancak alışveriş merkezinde yarı zamanlı bir işte ve yerel yatırım firmamıza staj yaparak, nihayet yatırımın önemini anlamaya başladım. Zaman içinde ayda 50 dolar, ayda 100 dolara, ayda 250 dolara dönüştü ve oradan büyümeye devam etti.
Devamını Oku