Yatırım

GFC 001'e sor: Catch Up Up - Oyunda Geç Yatılı Yatırım

Blogda yeni bir özelliğe hoşgeldiniz, Ve daha eğlenceli hale getirmek için, GFC TV'de sorunuzu öne çıkarırsam, kitabımın bir kopyasını size bağlarım. Maliye askerlerive 50 $ Amazon hediye kartı. Sorunuz cevaplandıysa ve havalı bir şeyler kazanma şansınız varsa, sorunuzu sorabilirsiniz İşte. Bir çok insan yavaş yavaş orta yaşlara geçiyor, sadece tasarruf ve yatırım yolunda çok az şeyleri olduğunu fark etmek için. Öğrencinin kredi borcu, zorlu iş piyasası ve hatta genişletilmiş ergenlik gibi bir çok sebebi var. Fakat hemen her yaşta yatırım yaparak para kazanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için Motif Yatırım incelememize göz atın! Bu konu Kate C tarafından sunulan bir Ask GFC sorusu tarafından motive edildi: Yatırım yapmaya yeterince erken başlamamış olsaydım, “yakalama” nın en iyi yolu nedir? 30'ların ortasındayım ve hala biraz zamanım var ama hala olmam gerektiğini bildiğim yerdeyim. Teşekkürler Jeff! 🙂 Açıkçası, bu daha çok insanın sormasını istediğim soru. Bu noktaya kadar para yatırmamış olmanın hiçbir suçu yok, ama sadece soruyu sormak yönünü değiştirme şansını açıyor. Bunun hakkında nasıl gidiyorsunuz?

Her zaman ileriye bak, asla geri dönme

Geçmişte yaptığınız her şeyi (hareketsizliğiniz dahil) alın ve pencereden dışarı atın. Geçmişte size yardımcı olmadı ve şimdi size yardımcı olmayacak. Yerine, yaratmak istediğiniz geleceğe odaklanın. En sevdiğim alıntılardan biri, diyor Dan Sullivan. Daima Geçmişinden Daha Büyük Geleceğini Yap. Bu konuda iyi bir fikir sahibi olduktan sonra, geleceğin gerçekleşmesini sağlayacak finansal hedefleri belirlemek daha kolay hale gelir. Ve hedefleri belirledikten sonra, bir eylem planı oluşturabilirsiniz. Bu plan neye odaklanmalı? yapacağımve geçmişte ruminate etmeyeceksin. Herhangi bir finansal bağımsızlık seviyesine ulaşmak, geleceğe ve sizi oraya götürecek süreçlere bağlılık gerektirir. Fikrini belirledikten sonra, bunun nasıl gerçekleşeceğine dair bir plan üzerinde çalışabilirsin. Bu plan hakkında konuşalım.

İşveren Emeklilik Planına Katılın ve Katkılarınızı Azaltın

Çoğu insan için, yatırım yapmanın en kolay yolu işveren sponsorluğunda bir emeklilik planıdır. Birine katılmak size aşağıdaki avantajları sağlar:
  • Otomatik katkılar, bordro indirildi, böylece olduğunu bile bilmiyorsunuz
  • Önceden belirlenmiş varlık tahsislerine otomatik yatırım
  • Profesyonel yönetim - işi yapmak zorunda değilsiniz
  • Katkıların vergiden düşülebilirliği ve yatırım faaliyetinizin vergi sonuçlarını göz ardı etme yeteneği
  • Bir işverenin katkısı, eğer sağladıkları takdirde katkısı olabilir.
Bu planın görmezden gelmek için çok fazla avantajı var. Geçmişte katılmadıysanız, hemen plana kaydolun. Yılda 18.000 ABD Dolarına kadar, ya da 50 yaşından büyükseniz 24.000 $ 'a kadar katkıda bulunabilirsiniz. Bu tür tasarruflar, yatırımlarınızı aceleyle hızlandırabilir. Bunu yapmanın en basit yolu bile olabilir.

Geleneksel veya Roth IRA Kurmak

İşyerinde sponsorlu emeklilik planınız yoksa, bir IRA kurmak. Bu, yılda 5,500 $ 'a kadar tasarruf etmenizi ya da 50 yaş ve üzerindeyseniz yılda 6,500 dolar tasarruf etmenizi sağlar.

Geleneksel IRA.

Bir işveren planı kapsamında değilseniz, bu plana yapılan katkılar tamamen vergiden düşülebilir. Varsa, vergiden düşülecek olan katkı tutarı üzerinde gelir sınırı vardır. Örneğin, bekarsanız ve bir işveren planı kapsamındaysanız, geliriniz 61.000 ABD Dolarından az ise, yine de vergiden düşülebilir bir katkı yapabilirsiniz. 61.000 ila 71.000 dolar arasında kısmi bir katkı yapabilirsiniz. 71.000 doların ötesinde, IRA katkısı vergiden düşülmez. Eğer ortaklaşa evlenerek evli iseniz ve bir işveren planı kapsamındaysanız, IRA katkınız gelirinizin 98.000 dolardan az olması durumunda tamamen düşülebilir. Geliriniz 98.000 ABD Doları ile 118.000 ABD Doları arasında ise kısmi bir indirim alırsınız ve geliriniz 118.000 ABD Doları'nı aşarsa kesinti yapılmaz. Ancak, işvereniniz tarafından kapsanmış olsanız bile, bir IRA'ya katkıda bulunabilirsiniz ve geliriniz de sınırları aşıyor demektir. Katkılar vergiden düşülmez, ancak bu katkılara yapılan yatırım kazancı vergiden düşülür. Bu, emeklilikte çekilmeye başlayana kadar vergiye tabi olmayacakları anlamına gelir. 59 1/2 yaşından önce para çekiyorsanız, normal gelir vergisine ek olarak% 10 erken para çekme cezası ödemeniz gerekecektir.

Roth IRA.

Roth IRA'lar, geleneksel IRA'lara benzer, ancak katkılar vergiden düşülemez ve çekilişler hariç vergisiz En az 59 1/2 yaşında olduğunuz sürece ve plana en az beş yıl katıldı. Yapabilirsin bir Roth IRA'ya katkıda bulunmak Bir işveren sponsorlu emeklilik planı kapsamında olsanız bile. Geleneksel IRA'lar gibi, yatırım kazançlarınız da vergi matrahı bazında birikir. Yatırım kazançları (ancak sizin katkılarınız değil) 59 1/2 yaşından önce çekilirse ve% 10 erken çekilme cezasına tabi tutulursa vergilendirilecektir. Roth IRA'lar için de gelir sınırları var, ancak vergiden düşülebilirlikten bahsetmiyorlar (çünkü Roth IRA'nın katkıları yine de vergiden düşülebilir değil). Roth IRA'lar üzerindeki gelir sınırları, geliriniz belli sınırları aşarsa, plana hiçbir katkı sağlayamayacağınız anlamına gelir. Eğer bekarsanız, 120 bin dolara kadar bir gelirle tam bir Roth IRA katkısı yapabilirsiniz. 120.000 ABD Doları ile 135.000 ABD Doları arasında kısmi katkı sağlayabilirsiniz. 135.000 doların ötesinde, bir Roth IRA katkısına izin verilmiyor. Eğer ortaklaşa evlenmekte iseniz, bir Roth IRA katkısını 189.000 $ 'a kadar bir gelirle yapabilirsiniz.189.000 ABD Doları ile 199.000 ABD Doları arasında kısmi katkı sağlayabilirsiniz. 199.000 $ 'ın ötesinde bir Roth IRA katkısına izin verilmez. Bir kez daha, bu gelir rakamları 2018 içindir. İster bağımsız bir emeklilik planı için, isterse işverenin desteklediği bir planın bir parçası olarak olsun, bir IRA, ek tasarruflar ve genişletilmiş yatırım fırsatlarının eklenmesi için mükemmel bir yoldur. yatırım faaliyetlerinde geride kalıyorsunuz. Örneğin, 18.000 $ 'lık kümülatif (k) planını ve IRA'ya 5,500 $' lık tasarruf ederseniz yıllık 23.500 dolar tasarruf edebilirsiniz. Bu hızlı bir şekilde çok fazla kayıp zamanı telafi ederdi.

Emekli Olmayan Yatırımlar

Tüm paranız emeklilik planlarına yatırılamaz veya yatırılmamalıdır. Ayrıca, yatırım aracılık hesabı, yatırım fonu veya borsada işlem gören fonlar gibi vergisiz korunaklı tasarruf araçlarına para tasarrufu yapabilirsiniz. Bu şekilde para tasarrufu için herhangi bir vergi indirimi yoktur, ayrıca herhangi bir vergi indirimi yoktur. Ancak, bu yatırım araçlarının vergi sonrası gelirden finanse edilmesi ve yatırım gelirleri oluştukça vergiler ödenmesi nedeniyle, gelir vergisi yükümlülüğü yaratmaya çalışmak zorunda kalmadan, bu araçlardan istediğiniz zaman para çekebilirsiniz. Aynı zamanda, bir ev satın almak için para tasarrufu yapmak veya çocuklarınızın kolej eğitimine hazırlanmak gibi ara yatırım hedefleri için mükemmel tasarruf araçlarıdır. İyileştirme Yatırım, mükemmel bir seçenektir çünkü ETF'lerle çok iyi iş çıkarmakta ve çok fazla ücret ve vergi ödemekten kaçınmaktadırlar. Ve belki de en iyisi, bu araçlarla ne kadar para biriktirebileceğine ve yatırım yapabileceğinize dair bir sınır yoktur.

Bir ev al

Bir yerlerin var, değil mi? Ev almak, hem kendinize bir sığınak sağlamak hem de geleceğe yatırım yapmak için bir yoldur. Bir ev, iki yönden net değer biriktirebilir. Birincisi ipotek kredisinin itfa edilmesidir. Kredi müdürü, her yıl, ödenen sürenin sonuna kadar tamamen ödenir. Olduğu gibi, evdeki eşitliğiniz büyür. Fakat bir ev aynı zamanda bir çeşit meta olduğu için, uzun vadede enflasyon düzeyiyle kabaca tutarlı bir şekilde yükselme eğilimindedir. Bu size daha yüksek bir piyasa değerinin yararını sağlar. Örnek olarak, 250.000 $ 'lık otuz yıllık ipotek ve 50.000 $' lık bir peşinat kullanarak bugün 250.000 $ 'lık bir ev satın aldığınızı varsayalım. Ev 250.000 $ değerinde, bu yüzden öz sermayeniz sadece 50.000 dolar. 30 yıl sonra ipotek sıfıra indirildi. Aynı zaman diliminde, mülkün değeri 500.000 $ 'a çıkar. Artık evinizde 500.000 dolarlık bir sermayeniz var, bu sadece 50.000 ile başladı. Daha sonra ya ipoteksiz olarak yaşayabilir ya da satabilir ve hisse senedini nakit olarak ödeyebilirsiniz. Bunu yaparsanız, IRS, bekar iseniz 250.000 $ 'a kadar olan birincil konutunuzun satış kazançları üzerinde cömert bir muafiyet ve ortaklaşa evlenmeniz halinde 500.000 $' a kadar gelir. Mülk değerleri sürekli olarak artmaya devam ederse ve özkaynaklarınızı erken ödünç alma eğilimine karşı koyabiliyorsanız, yatırımınızı hızlandırmak için en iyi yollardan biri olabilir. Yatırımlarınızda geride kaldığınızı düşünüyorsanız ve yakalamanız gerektiğini düşünüyorsanız, yatırım faaliyetlerinizi hayatınızın çeşitli alanlarında kurmayı planlayın. Her biri şu anda çok fazla yatırım yapmamış olsanız bile, sahip olduğunuz yatırım miktarındaki dramatik artışa katkıda bulunabilir.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Sabah Kahvenizi Atlayarak 100.000 $ Üzerinden Nasıl Kazanabilirsiniz?
Yatırım

Sabah Kahvenizi Atlayarak 100.000 $ Üzerinden Nasıl Kazanabilirsiniz?

Yalan söylemem. Biraz zaman alacak. Ama evet, her gün işe giderken kahve dükkanını atlayarak 100.000 doların üzerinde para kazanabilirsiniz. Oh, ve hala kahvenizi evde yapabilirsiniz. İşte nasıl çalışıyor… En sevdiğiniz kahveyi yerel sürücünüzde söyleyin, 3 $ (daha pahalıya mal olabilir). Ayrıca, evde en sevdiğiniz kahve içeceği için 1 dolara mal olduğunu söyleyelim (daha ucuza mal olabilir).
Devamını Oku
Nasıl 200.000 $ yatırım (ve sağlam bir getiri)
Yatırım

Nasıl 200.000 $ yatırım (ve sağlam bir getiri)

200.000 $ 'lık yatırım yapmak aslında önemli bir eşik. Küçük yatırımcılar ve büyük olanlar arasındaki bölünme çizgisidir. Ve tüm yatırım tutarları gibi, 200.000 $ 'lık yatırım yapmak için benzersiz stratejiler gereklidir. Tamamen çeşitlendirmek için yeterince büyük miktarda para ve hatta bazı spekülatif şanslar. Aynı zamanda uygun şekilde korunması gereken yeterince büyük bir yuva yumurtası.
Devamını Oku