Maliye

İş Ağı Üzerinden Para Tasarrufu İçin 10 İpucu

Bu, SmartBusinessRevolution.com'dan John Corcoran tarafından yapılan bir misafir yayını.

Birçok yeni girişimci gibi, işime başladıktan hemen sonra çok saçma sapan hatalar yaptım.

Çok uzun saatler çalıştım. Ailemi ihmal ettim. Önemli olmayan şeylere çok fazla zaman harcadım.

En önemlisi, yeni potansiyel müşteriler ve başvuru ortakları ile ilişkileri geliştirmek için zaman harcamanın önemini biliyordum ve bu yüzden kendimi ağa attım. Öğle ve kokteyl saatlerine çıktım, kahve için insanlarla tanıştım ve ticaret mikserleri ve alıcılar odasına gittim.

Sorun, tüm bu çabaların gerçekten işe yaramaya başlamasıydı. Kötü bir finansal alışkanlıktı ve maliyetler kontrolden çıkmaya başladı.

Yeni müşteriler edinmenin maliyeti sürdürmek için çok yüksek. Köpekbalığı Tankında olsaydım, muhtemelen beni odadan dışarı fırlatırlardı.

Geçmişte kötü mali kararlardan payımı aldım, bu yüzden bir şeyler yapmam gerektiğini biliyordum.

Hayattaki birçok şey gibi, kendime ve harcama şekillerime uzun ve sert bir bakış atmam gerektiğini biliyordum. Jeff'in Maliye Askerliği adlı yeni kitabında yazdığı gibi, “yaşamdaki mevcut durumunuzun gerçek kökenine ulaşmanın dürüst bir düşünceyi gerektirdiğini göreceksiniz.”

Aynı zamanda, tüm ağları ortadan kaldırmak kısa görüşlü olurdu. Jeff gibi tavsiyelere güveniyorum ve ağ iletişimi tutarlı bir sevk işini sürdürmek için önemlidir. Bu yüzden bu maliyetleri tamamen kesemedim.

Geri çekilmek zorunda kaldım, ama soru nereden başlayacağıydı. Ne yazık ki, “tek bir boyut tüm karşılar” çözümü yoktu. Bütçemi bir neşterle düzeltmek zorundayım, pala değil.

İşte ben yaptım.

Maliyet Kesimiyle Yaratıcı Olun

İlişkilerden fedakarlık etmeden ağ maliyetlerimi nasıl azalttığımı açıklamamadan önce, Jeff'le nasıl tanıştığım hakkında bir hikaye anlatmak istiyorum çünkü bunun iyi bir nokta olduğunu düşünüyorum.

Aslında bu modern gün sanal su soğutucusuyla tanıştık - Twitter. Birkaç mesaj alışverişinde bulunduk ve birbirimiz için birkaç şey paylaştık.

İkimiz de ne kadar ortak noktamız olduğunu çabucak fark ettik. Olağandışı arka planlar paylaştık (o bir asker-mali-planlamacı-yazar-yazar, ben politik destekçi-avukatım) ve biz de aktif blog yazarları ve podetlerimiz.

İkimiz de evlendik. :)

Normalde biriyle aynı toplulukta yaşarsam, ikimizin arasında bir yerde bir fincan kahve ya da öğle yemeği için bir araya gelmeyi öneririm.

Jeff, Carbondale, Illinois'de yaşadığından ve San Francisco bölgesinde yaşadığım için “ortada buluşmak” Colorado'yu ifade ederdi.

Mandy, Jeff'in “tatlım, bir fincan kahve almak için kaçıyorum” dediyse, Mandy çok mutlu olmazdı. ”

Bu nedenle, daha derin bir bağlantı kurma fırsatını kaçırmak yerine, yine de bir araya gelmek için bir randevu aldık - Skype üzerinden. Uygun bir zaman ayarladık, sonra sanal bir fincan kahve için bir araya geldik.

Bu hikayeyi anlatacağım çünkü ağ ile para biriktirmek için mükemmel bir örnek. Twitter üzerinden tanıştığımız araç% 100 ücretsizdir. Tek yatırımın zamanın.

Ve bir fincan kahve için yüz yüze görüşmemize rağmen, en iyi şeyi elde etmek için ücretsiz bir araçtan yararlandık.

Gereklilik, Buluşun Annesidir - Ağ Maliyetlerini Slash Etmenin 10 Yolu

Ağ oluşturma maliyetlerimi azaltma yollarıyla yaratıcı olmaya başladığımda, ağ maliyetlerini azaltmanın birçok yolunun aslında daha iyi bir uygulama olduğunu düşünüyorum.

Daha az sıklıkla yemek yapmak daha sağlıklıdır. Ücretsiz sosyal ağ araçlarını kullanmak, daha fazla insanla daha hızlı tanışmamı sağladı. Daha az sayıda kuruluşun aylık toplantılarına gitmek, zamanımın en iyi şekilde kullanıldığı organizasyonlara katılmamı derinleştirebileceğim anlamına geliyor

Kendi ağ maliyetlerinizi kontrol altında tutmanıza yardımcı olmak için, gereksiz ağ maliyetlerini kesebileceğiniz, maliyetlerinizi azaltabileceğiniz veya ücretsiz olmayan alternatifler kullanabileceğiniz 10 yoldan oluşan bir liste oluşturdum.

Elbette, her sektörün farklı gümrük ve normları vardır, bu yüzden tüm bu ipuçları her türlü iş pozisyonu veya iş için işe yaramaz. Ama bu fikirler benim için iyi çalıştı.

1. Hediyeleri Kesin. Müşteriye veya müşteriye verebileceğiniz en iyi hediye, iyi bir iş yapmak ve onlara iyi bir müşteri hizmeti vermektir. İşi size yönlendiren kişiler için, paranızı, kişiyi fiziksel bir hediyeden ziyade öğle yemeğine götürmek için daha iyi harcandığını düşünüyorum. Bu şekilde, birbirinizi daha iyi tanımak için 60 dakika alırsınız, bu da ilişkinizi derinleştirir. (Bir öğle yemeği mümkün değilse, en azından hediye verdiğinizde yaratıcı olun.)

2. Üyelik Ücretlerini Kesin. Üye olmayı çok istediğim çok sayıda organizasyon var, ancak gerçekten sadece birkaç etkinliğine katılıyorum. Üyelikten olmayanlar için katılım ücretlerini biraz daha düşük bir ücret karşılığında yıllık üyelik ücreti ödemek yerine sadece daha yüksek giriş ücretini ödemeyi tercih ederim.

3. Öğle Yemeği yerine Kahve'ye gidin. Ucuz bir fincan kahve için biriyle tanışmak, öğle yemeği için biriyle buluşmaktan farklı değildir, ancak 20 $ yerine 2-3 dolar geri getirecektir. Ağınızdaki iş ortağınız, öğle yemeği yerine kahve için daha az buluşma taahhüdünü bile takdir edebilir. Yani, buluştuğunuz kişi belirli bir öğle yemeği mekanına takıntılı olmadıkça.

4. Kahve Toplantılarına Erken Çıkın. Kahve için birisiyle tanıştığınız zaman garip bir anı biliyorsunuz ve ikiniz de aynı anda hem kasada hem de kahve için (ve belki de hamur işi için) ödeme yapmak zorunda hissediyorsunuz? Birisinin kahvesini almanın uygun olduğu zamanlar vardır ve gerçekten gerekli olmadığı zamanlar vardır.

Bunun olmasını önlemek istiyorsanız, erken görünün.Diğer kişi gelmeden önce kahve al. Daha sonra “bize bir masa kapmak için” erken çıktığınızı söyleyebilir ve sadece düşünceli olduğunuza benzeyeceksiniz. (Daha iyi bileceğiz, ama bizim küçük sırrımız olacak;)).

5. Avantaj Ücretsiz Sosyal Ağ alın. Elbette, Twitter, LinkedIn ve Facebook gibi ağlar size bir kuruşa mal olmayacaktır (koyduğunuz zaman haricinde), bundan yararlanın. Onlar için olmasaydı, İyi Mali Kuruş için bunu yazmazdım.

6. Ücret Feragatleri veya İndirimleri bulunan Grupları arayın. Bazı kuruluşlar, etkinliklerinden birinde belirli bir süre gönüllü olursanız veya bir kurulda veya komitede gönüllü olursanız, kabul veya üyelik ücretlerinden vazgeçebilirler. Bu kuruluşlar sizin için yararlı olacak düzenli ağ karıştırıcıları varsa, belki de gönüllü olmak zamanınızın iyi bir kullanımı olacaktır.

7. Yürüyüşe çıkın. Öğle yemeği için buluşmak yerine, bir parkta ya da daha az meşgul ve daha az sıkışık bir semtte yürüyüşe çıkabilirsiniz. Yürüyüş, kahve veya öğle yemeğinde daha geleneksel ağ toplantılarından hoş bir değişiklik olabilir. Artı, biraz egzersiz yap.

8. Skype üzerinden sanal bir fincan kahve için buluşun. Jeff ve ben gösterdikçe, kahve için bir araya gelmek için aynı şehirde yaşamak zorunda değilsiniz. Sadece son birkaç hafta içinde Salt Lake City, Chicago ve Tampa, Florida'da yaşayan insanlarla sanal bir fincan kahve aldım.

9. İşvereninizden Bunu Kapakla İsteyin. Satış işleri gibi bazı işler için, işverenler doğal olarak potansiyel bir müşteri ile bir yemek için harcama yapmanıza izin verecektir. Satışlarınızda bulunmamanız veya işvereniniz otomatik olarak yemek masraflarını karşılayamasanız bile, işvereninizi yine de ağınızın değeri konusunda ikna edebilirsiniz.

10. Mevcut Gruplara Çift Aşağı. Çoğu zaman insanlar daha fazla müşteri edinme çözümünün daha fazla organizasyona katıldığını düşünüyor. Farklı bir yaklaşımı tercih ederim. Eğer iyi bir ilişki kaynağı ve yeni müşteri olan kuruluşlar varsa, katılımınızı derinleştirmeye çalışın. Bir olaya katılmak için tahtaya veya komiteye katılın veya teklif verin. Bu gruplara ayrılan fazla zamanın iyi harcanan zaman olduğunu görebilirsiniz.

Bu önerilerin sadece bir kısmını uygularsanız, gereksiz yere para harcamadan ağın gücünden yararlanmaya devam edebilirsiniz.

Ağ üzerinde para biriktirmek için önerileriniz nelerdir? Onları yorumlarda duymayı çok isterim.

Not: Eğer ağ ile ilgili daha fazla ipucuna ilgi duyuyorsanız, Seveceğinize inandığınız Kişisel Ağ Planınızı Oluşturma adı verilen Good Financial Cents okuyucuları için yeni, ücretsiz 50+ sayfa ebook'um var.

John Corcoran, SmartBusinessRevolution.com'da iş ağı ve girişimcilik hakkında yazan bir avukat ve eski Clinton Beyaz Saray yazarıdır. Bunlar gibi daha fazla ağ ipucu için ücretsiz e-kitabını indirebilirsiniz: “Kişisel Ağ Planı Nasıl Oluşturulur?”

Videoyu izle: Yakıt Tasarrufu Sağlayacak 10 İpucu

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

İkinci Bir İpotek Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Maliye

İkinci Bir İpotek Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dürüst olalım, ipotekleri karmaşık ve kafa karıştırıcı, ancak ikinci ipotek daha da karmaşık ve daha kafa karıştırıcı. İkinci bir ipotek, servetiniz için son derece yararlı bir araç olabilir ya da finansal bir tuzağa dönüşebilir. İkinci ipotek dünyasına girmeden önce, düşünmeniz gereken birkaç farklı şey var.
Devamını Oku
SEP IRAs için Dağıtım Kuralları
Maliye

SEP IRAs için Dağıtım Kuralları

W-2 çalışanından kendi hesabına çalıştığımda ve yatırım şirketimizi kurduğumda, şimdi elimde olan iş emekli planları konusunda heyecanlıydım. Böyle bir seçenek (gittiğim yer olan), Basitleştirilmiş Çalışan Emekli İRA'dır. Bir SEP IRA ve geleneksel IRA, uygulanan katkı limitleridir.
Devamını Oku
Nakit Zarf Sisteminin Kullanımı
Maliye

Nakit Zarf Sisteminin Kullanımı

Harcamalarınızı beklemede sorun yaşıyorsanız, nakit zarf sistemini öğrenmek ve kullanmaktan büyük olasılıkla faydalanacaksınız. Nakit zarf sistemi, finansmanı yönetmek için harika bir yoldur. Paranızı kontrol etmenizi sağlar ve paranıza nereye gideceğinizi söyleyebilmenizi sağlar. Birçok kişi bu sistemi kullanarak binlerce dolar borcunu ödedi.
Devamını Oku
Canlı Örnek İnceleme
Maliye

Canlı Örnek İnceleme

Evden ikinci bir gelir elde etmek, bir rüya gibi geliyor, değil mi? Hepimiz kanepemize oturmayı sevmiyor, Netflix'i izliyor ve ceplerimize biraz daha para koyalım mı? İnternet sayesinde, boş zamanlarında biraz fazladan para harcayabileceğiniz birkaç yol var. “İnternetten para kazanmak” için arama yaptıysanız, çevrimiçi para kazanabileceğiniz binlerce ve binlerce yolu gördünüz.
Devamını Oku