Yatırım

Finansal olarak istikrarlı 27 işaretleri

“Bunun için nasıl ödeme yapmak istersiniz?”

Yakın zamanda Irak'tan döndüm ve eşim ve yeni evimiz için bir koltuk için avlanıyorduk.

Satışa çıkmış birini bulduk, ikimizin de mükemmel olduğunu düşündük.

Tamam, kırmızı bir kanepeydi ve o mükemmel olduğunu düşündüm. Şahsen, kimsenin neden kırmızı bir kanepe alacağını anlamadım ama görünüşe göre ev dekorunu anlamadım. Yine de, karısının oyu benimkini kırdı.

satış elemanı biz onların büyük mağaza finansman yararlanmak düşündüren ödemek istedim sorulduğunda, heyecan verici bir düşünce içimden geçti - “Biz nakit ödeme yapabilirsiniz”.

Bir yıl önce bu bir seçenek olmazdı. Yakınında bile değil!

Ama şimdi kendimizi çok heyecan verici bir pozisyonda bulduk; Finansal olarak istikrarlıydık.

% 100'ü hayatımızın bu noktasında maddi olarak istikrarlı olduğumuza inandığımı söyleyemem, ama kesinlikle bizim için bir dönüm noktasıydı. Sadece para ödemekle kalmayıp, aynı zamanda paramız da kalmıştı.

İnsanlar çoğu zaman hayatlarının çoğunu finansal istikrarı kovalamakla geçirirler. Ama zaten finansal olarak istikrarlı olabilirsiniz?

İşte finansal olarak istikrarlı olduğun 27 işaret var - şimdiden! Ve eğer değilseniz, hayatınızda bu kadar çok gerçeklik yapmak için çalışmaya başlayabilirsiniz.

1. Asla Kontrol Hesabınızı Aşmazsınız

Çekiş hesabınızla ekstrem korumaya sahip olsanız bile, korumaya güvenmek yerine hesabınızda bir yastık tutmayı tercih etmektesiniz. Ve kesinlikle, kesinlikle, bir çek çekmeyin!

Bunun bir kısmı, aşırı harcama ücretlerini ödemeye olan ilginizle ilgisi var. Ancak çoğunlukla, kontrol hesabınızda daha fazla tutabileceğiniz yeterli miktarda paranız olduğundan, tipik bir ayda ihtiyacınız olur.

2. Eğer mali üzerinde uyku kaybetmeyin

Geceleri uyumaya gittiğinizde, derin ve huzurlu bir şekilde yatmaya eğilimlisiniz. Ve eğer bir şey sizi uyanık tutarsa, genellikle finansal konularla ilgili değildir.

Bu, finansal olarak istikrarlı olan kişilerin güçlü finansal pozisyonlarının bir sonucu olarak finansal olmayan bir faydadır. Bu, hiç endişe duymadığınız anlamına gelmez, daha ziyade önemli değil ve hiçbir zaman makul bir çözüm olmadan.

3. Kolaylık ve Ödüller için Kredi Kartlarını Kullanıyorsunuz - Ama Hiçbir Zaman Gereksiz

Şu anda cüzdanımda 4 kredi kartım var ve bunları neredeyse her gün kullanıyorum.gasp!>

Nasıl yapabildin Jeff? Sertifikalı bir finansal planlamacısın!

Evet, öyleyim, ama işte yakalayıcı: Her ay onlara para ödüyorum. Bonus olarak, havayolları milleri için kullandığımız ödül puanlarını toplayan kredi kartlarını dikkatlice seçtik. Boo-yah!

onlar gerçekten göze alamaz şeyler satın almak - mali açıdan stabil olmayan birçok insan onların maaş uzatmak için bir yol olarak kredi kartı kullanmanın kötü bir alışkanlığı var.

Bu senin hayatında bir sorun değil!

Kredi kartı kullanıyorsanız, hızlı bir şekilde online ödeme yapabilmek gibi, kolaylık sağlamak için kesinlikle uygun olacaktır. Ya da kredi kartı şirketiniz size alım yapmak için ödüller sağladığından bunu yapacaksınız.

4. İşinizi Kaybettiğiniz İçin Endişelenmeyin

Bu, finansal olarak istikrarlı olduğunuzun en iyi göstergelerinden biridir. ABD'deki insanların büyük çoğunluğunun maaştan maaş almaya kadar yaşadığı üzücü bir durum. İşlerini kaybetme düşüncesi, bir veya iki ay bile olsa, bir mali felaket olacaktır.

Maliyeriniz dengede olduğu için, işinizi kaybetmek endişe ettiğiniz bir şey değil, en azından finansmanı mahvetme potansiyeli değil.

5. Ödemelerle Hiç Geç kalmadınız

Bu kısmen, faturalarınızı ödemek için her zaman bol miktarda paranız olduğu için değil, aynı zamanda geri kalanı değil, maliyelerinizin önünde olma tercihiniz nedeniyle. Bu aynı zamanda, paranızın üzerinde uyuyamamanın büyük bir sebebidir. Geceleri yatağa gittiğinizde, faturalarınızın ödeneceğini biliyorsunuz ve her şey dünya için doğru.

6. Faturalarınızı Öde Zaman Öde

Ödemelerin hiçbir zaman geç kalmamasının bir nedeni, faturalarınızı zamanın ötesine ödemenizdir. Aslında, muhtemelen içeri gelir gelmez onlara ödeme yaparsınız. Bunu yaparsınız çünkü faturaları sevmemeyi sevmezsiniz - ve sadece herhangi bir şeyden hoşlanmamayı sevmezsiniz.

7. İnsanlar Mali Konular Hakkında Görüşünüze Bilgi Verir

Finansal açıdan istikrarlı olduğunuzu gösteren en büyük dışsal işaretlerden biri, insanların finansal konular hakkındaki fikirlerinizi sormasıdır. Bunu yapacaklar çünkü sizi en azından para söz konusu olduğunda “anlatabilen” biri olarak görüyorlar.

Bu olduğunda, onu yüce bir iltifat olarak kabul edin. Bu, finansal istikrarınızın, diğerlerinin görebileceği kadar açık olduğu ve bunun nasıl elde edileceği konusunda fikirlerinizi soracağınız anlamına gelir.

8. Mali Durumunuzla Genellikle Mutlu Olursunuz

Bu, finansal durumunuzun tamamen mükemmel olduğu anlamına gelmez, ancak sizin maliyerinizin dengede olduğu anlamına gelir ve işlerin gidişatından memnunsunuz demektir. Ufukta mali zorluklarınız olsa bile, gelmeden önce başa çıkmak için bir çeşit planınız var. Bu herkesin yapabileceği bir şey - ve bunu zaten ele aldınız.

9. Çirkin Kredi Kartı Bakiyeniz Yok

Yüksek gelirli ve büyük miktarda finansal varlıklara sahip olan kişiler için de büyük, çirkin kredi kartı bakiyeleri de taşıyor. Bu senin oynadığın bir oyun değil. Nispeten hızlı bir şekilde ödenemeyen kredi kartı bakiyelerini taşımayı kesinlikle reddediyorsunuz. Ve bu sizi yüksek faiz oranları ödemekten ve gece uykusundan kaybetmekten alıkoyar.

10. Araçlarınızı Beş Yıl veya Daha Fazla Finanse Ediyorsunuz - Tüm Kredileri Aldığınızda

Araba kredileri yedi yıl kadar mevcut olsa da, araç kredilerinizi beş yıl veya daha az tutar. Ya da arabalarınız için nakit para ödersiniz ya da programa göre ödersiniz.

Bu, sürekli bir araç kredisi ödemesi taşıyan hayatınızı yaşamayacağınız anlamına gelir. Bu aynı zamanda, yeni bir araba satın aldığınızda, ortalama ödeme miktarından daha yüksek bir ödeme yapacağınız anlamına gelir. Bu nedenle, ilk etapta daha kısa vadeli krediler alırsınız.

11. Emekliliğinizin Emekliliğinize Çift Hane Oranı Katkısını Katıyorsunuz

Birçok insan, emeklilik katkılarında azami işveren eşleşmesini elde etmek için ihtiyaç duydukları asgari orandan daha fazla katkıda bulunmaz.

Ama bu senin oynadığın bir oyun değil.

Finansal olarak istikrarlı hale gelmenin kritik bir parçası olarak yatırım yapan agresif emekliliğin önemini biliyorsunuz. Ya izin verdiğiniz maksimum emeklilik katkısını siz yapın ya da katkınız çift haneli yüzdelere eşittir.

Ve çünkü, erken emeklilik, aslında hayatınızda meşru bir düşüncedir.

İyileştirme gibi iyi bir çevrimiçi aracılık araçlarıyla bu konuda yatırım yapmak ve iyi hissetmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. İnceleme sayfamızdaki İyileştirme'yi kullanma hakkında daha fazla bilgi edinin.

12. Özel Günler için Dışarıda Olduğunda Suçlu hissetmiyorsunuz

Herkesin çok fazla para harcadıkları bölümleri var. Bu, doğum günleri, tatiller, tatiller ve diğer kutlamalar gibi özel durumlarda gerçekleşebilir. Ama sizin için bu olaylar bütçe avcıları değildir. Bütçenize, zaman zaman harcanan harcamalara katlanmak zorunda kalacağınız yeterli esnekliğe sahipsiniz. çok fazla ay maaşınızın sonunda.

13. Gerçekten İstediğiniz şeyleri Satın Alma Afiyetine Sahip Olabilirsiniz

Gerçekten bir şey istiyorsan dışarı çık ve al. Maliyeleriniz gerçekten istediğiniz şeyleri elde etmenizi sağlayacak kadar güçlüdür.

Bu, devam eden bir temelde dürtü harcamalarıyla ilgili değil, gerçekten istediğiniz şeyleri elde etmek için bütçenizde yeterli alana sahip olmaktan ibaret değildir. Bu şekilde, para sana hükmetmez.

14. Rekreasyon Harcama size hitap etmiyor

Hayatta her türlü başa çıkma aracı vardır, sert içme, uyuşturucu kullanımı ve aşırı yeme gibi kötü alışkanlıklar vardır. Bazı insanlar için, yardım eğlence alışverişi. Para harcaması, en azından bir süre için kendilerini ve sıkıntılarını kaybetmelerini sağlar. Sıklıkla, rekreasyon harcamaları, mali durumlarına karşı isyan etmenin bir yoludur.

Bu, içinde bulunduğunuz bir şey değil, ne de bunu yapma gereğini hissetmiyorsunuz. Genel olarak maliyetten memnunsunuz ve kendiniz hakkında iyi hissetmek için para harcamanıza gerek yok.

15. Siz bir Doğal Koruyucusınız

Bu, finansal olarak istikrarlı hale gelmenin en önemli alışkanlıklarından biridir - ve uzun zaman önce hakim olduğunuz bir şey. Bunu çok uzun ve çok iyi yapıyorsun, neredeyse doğal bir kurtarıcısın. Bunu bir amaç duygusuyla ve hiç bir zaman kendi kendini inkar eden bir serseri hissetmeden yapabilirsiniz.

16. Hayır kurumlarına geldiğinde veya başkalarına yardım ederken cömert davranıyorsunuz

Düzenli olarak desteklediğiniz belirli hayır kurumlarınız var ve etrafınızdaki insanlara ihtiyaç duyan insanlarla cömert davranıyorsunuz. Bunu yapabileceksiniz çünkü ihtiyaç duyduğunuz diğer kişilere para vermenin hiçbir şekilde finansal pozisyonunuzu olumsuz etkileyeceğini asla düşünmüyorsunuz. Kolayca veriyorsun ve bunun hakkında iyi hissediyorsun.

17. Geleceğiniz hakkında emin misiniz?

Bu, finansal olarak istikrarlı olduğunuzu gösteren en iyi göstergelerden biridir. Maliyeleriniz yeterince kontrol altında, geleceğiniz hakkında kendinden emin hissediyorsunuz. Bunun nedeni, kazandığınız şeyleri kolayca yaşayabileceğiniz, düzenli olarak eklediğiniz önemli finansal varlıklarınız olduğu ve eğer varsa, konut dışı borçları çok az taşıyor olmanızdır.

Gelecek, bu durumda insanlara karşı nazik olma eğilimindedir - ve güveninizin nereden geldiği budur.

18. Net Değeriniz Yıldan Yıla Önemli ölçüde Büyüyor

Net değeriniz her yıl büyümeye ve bunu oldukça büyük miktarlarda yapmaya eğilimlidir. Bu, her yıl paranızı iki katına çıkarmak değil, net değerinizde oldukça tutarlı artışlar elde etmekle ilgilidir. Bu artışlar, düzenli katkılarla ve katı yatırım getirileriyle yatırımlarınıza eklemenin birleşiminden kaynaklanır.

19. Evinizde Önemli Bir Varlığa Sahipsiniz

Finansal olarak istikrarlı olmanın başlıca belirleyicilerinden biri de, evinizde büyük miktarda özsermayeye sahip olmanızdır. Bu, ya satın aldığınızda evinizde büyük bir peşinat ödemesi yaptığınız ya da ipotek ücretini arttırmanın bir yolu olarak aylık ödemeniz için ekstra ödeme yaptığınız içindir. Her ikisinin de bir kombinasyonu olabilir.

Bu büyük eşitlik, mülk değerlerinin düşürülmesinden endişe etmemeniz anlamına gelir, en azından düşük veya eşit olmayan durumlardaki insanların yaptığı gibi.

20. Sürekli olarak Sizin Aracınızın Altında Yaşıyorsunuz

Sürekli olarak sizin vasıtalarınızın altında yaşarsınız çünkü birileri finansal olarak istikrarlı hale getiren tüm şeylerin tasarruf, yatırım veya borç ödemek için bütçenizde fazladan yer kalmasıyla başladığının farkındasınızdır.

Bu sizin için de bir mücadele değil, ama sizin için mantıklı ve kolay bir şey.

21. Büyük bir Pay Kesim Hayatınızı Yok Edemez

Aracınızın altında yaşayabilmenin faydalarından bir diğeri ise, büyük bir ücret kesintisi alma ihtimalinin hayatınızı yok etmemesidir. Zaten, sizden daha az yaşta olduğunuz, işte bir ücret kesintisi aldığınız veya daha düşük bir ödeme pozisyonuna geçtiğiniz için, varlığınıza ölümcül bir darbeyi temsil etmeyeceksiniz. Araçlar ne olursa olsun, vasıtaların altında yaşamanın bir yolunu bulacaksın.

22. Çocuklarınızı Kolej'e Gönderme Maliyeti Korkutmaz

Çocuklarını üniversiteye gitmek için sabırsızlanıyorsun. Maliyetin çirkin olduğunu biliyorsunuz, ama zamanınız geldiğinde hazırlanacak şekilde planlar yapıyorsunuz.Bu, her bir çocuk için bir tasarruf planı aracılığıyla, özellikle kendi paranızı düzene sokarak, gelirinizin büyük bir kısmını ödeyebileceğiniz ya da çocuklarınızın katkıda bulunacak burslar elde etmelerine yardımcı olacak şekilde para biriktiren bir kombinasyon olabilir. maliyete doğru.

23. Joneses ile Devam Etmeden Tamamen İlgisizsiniz

Dünyanızda, finansal olarak istikrarlı olmak kendi ödülüdür. İyi yaşamın tuzaklarını, etrafınızdaki diğer kişilerin elde etmek için çok çaba sarf ettiklerini elde etmeye gerek yoktur. Bu, sahip olmadığınız para harcamanızı ve borçlanmanızı engeller. Ve bu, tasarruf ve yatırımlar için daha fazla para bırakır ve finansal istikrarınızı daha da artırır. Oyuncak ve kupaya gerek yok!

24. İşinize% 100 Para Verebilirsiniz - Finansal Sorunlar Sizi Rahatsiz Etmeyin

Tıpkı bir bebek gibi uyudukça, mali sıkıntılardan çekinmiyorsanız, işinize% 100 verebilirsiniz. Ödenmemiş faturalar veya ödenecek büyüklükteki borçlara sahip olmanın duygusal sıkıntılarıyla tartılmıyorsunuz. Ve sizden daha az yaşayabildiğiniz için, kendiniz için üzgün hissettiğiniz için zaman kaybetmeyin, çünkü faturalarınızı ödemek için yeterli para kazanmıyorsunuz.

Bu, yapılması gereken işi yapmak için sizi özgür kılar, daha büyük artışlar elde etmenizi ve etrafında geldiklerinde promosyonları daha da yükseltir.

25. Kredi Kartlarınızı Her Ayın Tam Öde

Kredi kartlarını maaş çekinizin bir uzantısı olarak kullanmadığınız için, fatura her ay dolduğunda bakiyeyi tam olarak ödersiniz. Hayatınızda kalıcı borçlar ve bunlara bağlı endişelerin hiçbiri yoktur. Her ay, bir sonraki aya girecek temiz bir kayrak var. Tekrar # 3'e bakın. 🙂

26. Maaşsız Aylarca Hayatta Kalınabilir

Gerekirse maaşsız aylarca yaşayabileceğiniz kadar likit tasarrufunuz var. Emeklilik planları gibi uzun vadeli tasarruflara da dokunmanız gerekmeyecek. Ve çok az borcunuz olduğu için iflas uzak bir anlaşma bile olmayacak.

Uzun bir süre için maaşsız yaşayabileceğiniz gerçeği, işinizi daha da kolaylaştırır. İşten çıkarma tehdidi veya işten çıkarılma tehdidi ile kendinizle ilgili olmadan çalışabilirsiniz. Ve asla senin işinin tuzağa düşmediğini hissedemezsin.

Bu şartlardan biri de Finansal olarak istikrarlı olmak çok iyi hissettiriyor!

27. Paranızın Kontrolünde Hissedin - Asla Hakim Olmayın

Genel olarak, mali durumunuzu kontrol altında tuttuğunuz konusunda güçlü bir fikriniz var. Bu, para söz konusu olduğunda, seçenekleriniz olduğunu gösterir. Ve para hayattaki seçenekleri yarattığından, ortalama insandan daha fazlasına sahip olursunuz.

Finansal olarak istikrarlı olan budur ve bunun nihai hedefi ne olmalıdır. İstediğinizi, istediğiniz zaman ve kendi şartlarınızla yapabilme.

Bu uzun bir listedir, ve şu anda bunlardan bazılarını hissetmiyorsanız, kendinizi nerede olacağınız bir pozisyona getirmeye çalışabilirsiniz. Biraz çaba gösterecek ama bu çaba buna değer olacak!

Videoyu izle: KANLI AY TUTULMASI

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Wealthfront'a Karşı İyileştirme: Neden İyileştirme Kazandı?
Yatırım

Wealthfront'a Karşı İyileştirme: Neden İyileştirme Kazandı?

Aşağıdaki makale, komisyon kazanmama neden olabilecek bağlı kuruluş linklerini içermektedir. Grevlere yatırım yapmak birçok insanın gönlüne korkuyor. Niye ya? Çünkü onların karmaşık, zaman alıcı ve zevkleri için çok riskli olduğunu düşünüyorlar. Aynı zamanda, bu insanların çoğu geleceğine yatırım yapmaları gerektiğine inanırlar.
Devamını Oku
Hamurun Artırılması
Yatırım

Hamurun Artırılması

Kim iyi bir gol atmayı sevmez ki? Yılan Gözler vs Fırtına Gölge Han Solo vs Boba Fett Mike Tyson vs Evander Kutsal Hulk Hogan vs Andre Dev Kanye West vs Taylor Swift, Jimmy Kimmel, Zappos CEO'su ve tüm dünya… Bunlar en iyi bazıları tarihteki atımlar! Eh, en azından benim için.
Devamını Oku
E * TİCARET İnceleme - Aktif Tüccarlar İçin En İyisi
Yatırım

E * TİCARET İnceleme - Aktif Tüccarlar İçin En İyisi

E * TİCARET bugün ABD'de en popüler ticaret platformlarından biridir. Tüm yatırım hizmetlerini ve yatırım seçeneklerini sunarlar. 8000'den fazla yatırım fonu ve ETF'ler dahil olmak üzere çok çeşitli menkul kıymetlere yatırım yapabilirsiniz. Ayrıca ihtiyacınız olduğu kadar çok veya az kişisel yardım alabilirsiniz.
Devamını Oku
Üfleme olmadan 500.000 $ yatırım nasıl
Yatırım

Üfleme olmadan 500.000 $ yatırım nasıl

“Jeff, 500.000 dolar sahibiz ve nasıl yatırım yapacağımızı bilmiyoruz”. Yatırım yapmaya hazır bir çek hesabı içinde 500.000 dolar tuttuğumu itiraf ediyorum, ancak hiç ilgisi olmayan çok az kazanç elde etmek “iyi sorunlardan” biri. Fakat kendinizi bu durumda bulursanız ve omuzlarınızda düz bir kafaya sahipseniz, çok ezici olabilir.
Devamını Oku